Bentley

Men's Track and Field
Waltham, MA
Top Perfomances
Event Athlete(s) Yr Mark
55 Lack, Dawson FR 6.24
60 Coleman, Christian 6.45
200 Coleman, Christian 20.11
300 Holloway, Grant FR 32.80
400 Kerley, Fred 44.85
500 LeLiever, Matthew SO 1:02.06
600 Harris, Isaiah SO 1:14.96
600y Dennison, Jaymes JR 1:08.97
800 Joseph, Patrick JR 1:46.23
1000 Gourley, Neil JR 2:20.54
1500 Hatler, Chris SR 3:41.70
Mile Cheserek, Edward SR 3:52.01
3000 Gilbert, Colby JR 7:45.71
2 Mile Amaral, Brian JR 9:27.07
5000 Cheserek, Edward SR 13:32.59
55H Charles, Jordan SR 7.31
60H Holloway, Grant 7.58
4x220y Jacques, Nick
Neville, Jaris
Guay, Trevor
Cataldo, Cory
1:31.18
4x200 Erickson, Isaac
Olsen, Karl
Monroe, Shawn
Klamm, Patrick
1:28.72
4x400 Kerley, Fred
Rose, Richard
Dixon, Devin
Kerley, Mylik
3:02.39
4x440y Jimerson, Jordan
Gravesande, Nathaniel
Griffith, Jermaine
Brown, Izaiah
3:16.61
4x800 Garmon, Peter
Barber, Kyle
Chavez, Alvaro
De Venezia, Ben
7:27.12
4x880y Wiley, Luke
Pschunder, Nick
Comito, Andrew
Schweizer, Jason
8:02.94
SHR Atkinson, Jovaine
Ballengee, Markus
Moore, Samson
Davis, Ryan
32.88
4x1600 Chandler, William
Descavish, Bryce
Hopkins, Duncan
Hepner, Mason
17:53.15
SMR Johnson, Tim
Burns, Drew
Henderson, Brian
Ropes, Zachary
3:33.93
DMR Murphy, Joseph
Roach, Markevious
Kuhn, Daniel
Mau, Kyle
9:28.14
HJ Cunningham, Randall JR 2.27m
7' 5.25"
PV Nilsen, Chris FR 5.70m
18' 8.25"
LJ Harvey, Julian 8.17m
26' 9.75"
TJ Pullen, Clive SR 17.19m
56' 4.75"
SP Hassan, Mostafa JR 21.30m
69' 10.75"
WT Jackson, Johnnie SR 23.56m
77' 3.75"
Pent Estill, Max JR 3405
Hep Williams, Devon Senior 6177
Event Athlete(s) Yr Mark
400 Kerley, Fred SR 43.70
600 Lilly, Carter JR 1:17.31
800 Korir, Emmanuel FR 1:43.73
1000 De Bonnieres, Raphae JR 2:30.66
1500 Kerr, Josh SO 3:35.99
Mile Gowans, James SR 4:00.73
3000 Brandt, Robert FR 8:07.80
3200 Kaczinski, Eli JR 9:22.42
2 Mile Hogan , Paul SO 9:15.34
5000 Knight, Justyn JR 13:17.51
10,000 Chelanga, Alfred JR 28:04.95
110H Williams, Devon SR 13.37
300H Neikirk, Cal SO 39.95
400H Robinson, Byron SR 48.58
2000S Preisner, Benjamin SO 5:48.83
4x100 Acy, Tremayne
Flournoy, Jaron
Mitchell-Blake, Nethaneel
Jackson, Donte
38.57
4x110y 51.81
4x200 Ejiakuekwu, Roy
Igbokwe, Obi
Washington, Josh
Cotton, Kenzo
1:20.74
4x400 Rose, Richard
Kerley, Fred
Grant, Robert
Kerley, Mylik
3:00.69
4x800 Gourley, Neil
Ciattei, Vincent
Piazza, Drew
Joseph, Patrick
7:13.75
SMR Cummings, Anthony
Anderson, Marcus
Gould, Joshua
Shelton, Joseph
1:42.45
4x1500 Matko, Csaba
Bouchikhi, Lahsene
Andresson, Hlynur
Fink, Willy
15:37.52
SHR Rus, Jon
Ham, Connor
Fountain, Daurice
Phillips, Cole
56.74
4x1y Stanovsek, Mick
Gorman, Tim
Haney, Blake
Prakel, Sam
16:21.81
SMR Kerley, Fred
Morrow, Elijah
Kerley, Mylik
Dixon, Devin
3:11.94
DMR Haney, Blake
Chambers, Marcus
Stanovsek, Mick
Prakel, Sam
9:32.61
HJ Claitt, Tequan SO 2.28m
7' 5.75"
PV Nilsen, Chris FR 5.73m
18' 9.5"
LJ Brown, Charles SO 8.14m
26' 8.5"
TJ Sloan, Eric JR 16.92m
55' 6.25"
SP Hassan, Mostafa JR 21.31m
69' 11"
DT Williams, Brian JR 65.13m
213' 8.5"
HT Dudarev, Gleb FR 74.20m
243' 5.5"
JT Kyriazis, Ioannis JR 88.01m
288' 9.25"
Dec Victor, Lindon SR 8539
Latest Results Top↑
Meet Date
NCAA Division II Outdoor Championships 05/25/17
NEICAAA Outdoor Championships 05/12/17
Northeast-10 Outdoor Championships 05/05/17
Stonehill Skyhawk Invite 04/29/17
MIT Sean Collier Invitational 04/22/17
2017 Triton Invitational 04/21/17
Silfen Invitational 04/15/17
7th Annual Yellow Jacket Invitational 04/08/17
Black & Gold Invitational 04/01/17
Bridgewater State University 03/24/17
NEICAAA Indoor Championships 02/24/17
Northeast-10 Indoor Championship 02/18/17
Boston University David Hemery Valentine Inv. 02/10/17
2017 Dartmouth Indoor Classic 02/04/17
John Thomas Terrier Invitational 01/27/17
2017 Greater Boston Track Club Invitational (GBTC) 01/22/17
2017 Reggie Poyau Memorial Invitational 01/14/17
UMass Boston Indoor Open 12/03/16
NCAA Division II Cross Country Championships 11/19/16
NCAA Division II East Region Cross Country Championships 11/05/16
Northeast-10 Cross Country Championships 10/22/16
NEICAAA XC Championship 10/08/16
Trevecca Nazarene D-II Showcase Invite 09/24/16
4th Annual Bruce Kirsh Cross Country Cup 09/17/16
Shacklette Invitational Cross Country 09/04/16
2016 Battle Road Twilight #1 05/14/16
NEICAAA Outdoor Championships 05/13/16
Northeast-10 Outdoor Championships 05/06/16
Stonehill Skyhawk Invite 04/30/16
Roster Top↑
Athlete Class
Abraham, Tom FR-1
Accardi, Nick SO-2
Alatalo, Erik SR-4
Ambury, Joey FR-1
Arnold, Alex FR-1
Barthelmes, Brad SR-4
Berndt, Robby SO-2
Bertini, Andrew SR-4
Bitto, Michael SR-4
Bolick, Tim SR-4
Brayton, Ben JR-3
Brine, JT FR-1
Cadorette, Ryan JR-3
Cannata, Mike FR-1
Carpino, Mike SO-2
Carroll, Nick SO-2
Chapski, Graham JR-3
Edwards, Ben FR-1
Farrar, Ryan FR-1
Field, Sidney SR-4
Gettings, Josh FR-1
Giesing, Anthony SO-2
Haas, Nik SR-4
Hergott, Dan SO-2
Hernandez, David JR-3
Higgins, Seamus JR-3
Jankowski, Adam FR-1
Karpacz, Greg SR-4
Kenney, Ryan SO-2
Kraft, Beau JR-3
Leachman, Tristan FR-1
McCluskey, Andrew SR-4
Mehta, Rupak SR-4
Moritz, Robert FR-1
Murphy, Cody SO-2
Phelan, Jake JR-3
Shortall, Andrew FR-1
Sihvonen, Holt JR-3
Skarin, Nick JR-3
Stoffel, David SR-4
Sylvester, Dillon JR-3
Wallin, Jeff JR-3
Wise, Seth FR-1