2017 Ken Shannon Invitational
Date: Fri, May 05, 2017

Events
Men's Women's
100 Meters 100 Meters
200 Meters 200 Meters
400 Meters 400 Meters
800 Meters 800 Meters
1500 Meters 1500 Meters
5000 Meters 5000 Meters
110 Hurdles 100 Hurdles
400 Hurdles 400 Hurdles
3000 Steeplechase 3000 Steeplechase
4 x 100 Relay 4 x 100 Relay
4 x 400 Relay High Jump
High Jump Pole Vault
Pole Vault Long Jump
Long Jump Triple Jump
Triple Jump Shot Put
Shot Put Discus
Discus Hammer
Hammer Javelin
Javelin -
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Stavig, Sarah Washington 12.27 -1.4
2 Dunn, Harlowe Seattle Speed 12.38 -1.4
3 Ashcroft, Jamie Alaska Anchorage 12.41 -1.4
4 Cross, Mary Kathleen Alaska Anchorage 12.44 -1.4
5 Ries, Marie Alaska Anchorage 12.68 -1.4
6 Kaba, Assa Unattached 12.69 -1.4
7 Sauls, Da'schele Green River CC 12.80 -1.0
8 Li, Angela Washington 12.86 -1.0
9 Bradley, Hannah Western Washington 12.93 -1.0
10 Adler, Kate Washington 12.94 -1.0
11 Houk, Becca Seattle Pacific 13.08 -1.4
12 Friedmann, Natasha Simon Fraser 13.23 -1.0
13 Conger, Andraya Pacific Lutheran 13.31 -1.0
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Donigian, Alex SoCal Track Club 10.66 -1.0
2 Winfrey, Khalil Washington 10.76 -1.0
3 Strong, Lucas Washington 10.80 -1.0
4 Abosi, Stephen Vancouver Thunderbirds TC 10.94 -1.0
5 Tjernagel, Benjamin Coq. Cheetahs 11.14 -1.2
6 Swayne, Latrelle Saint Martin's 11.15 -1.2
7 Klimo, Francis Elite Track and Field Academy 11.28 -1.2
8 Knox, Stedman Western Washington 11.40 -1.2
9 Armstrong, Logan Saint Martin's 11.44 -1.1
10 Blackman, Kenny Junior Ocean Athletics 11.45 -1.1
11 Jones, Kawika Green River CC 11.46 -1.1
12 Kyeame, Nathan Simon Fraser 11.54 -1.3
13 Singh, Jogeshwar Seattle Speed 11.60 -1.2
14 Dildine, Ian Unattached 11.65 -1.1
15 Cheng, Ryan Vancouver Thunderbirds 11.66 -0.8
16 Daly, Brady Pacific Lutheran 11.69 -1.3
17 Galang, Brandon Unattached 11.71 -1.1
18 Broxton Jr., Willie Western Washington 11.71 -1.3
19 Filafilo, Josh Elite Track and Field Academy 11.83 -1.3
20 Anjo Tadeo, Mikkel Everett CC 11.85 -0.8
21 Kier, Andrew Saint Martin's 11.89 -1.3
22 Bailey, Ta'masz Unattached 11.95 -1.1
23 Choi, David Seattle Pacific 11.96 -0.8
24 Sparks, Caden Green River CC 12.06 -1.3
25 Wong, Christian Seattle Pacific 12.27 -0.8
26 Rokeby, Simon Elite Track and Field Academy 12.31 -1.3
27 Telfer, Zach Seattle Pacific 12.66 -0.8
28 Mathai, Thomas Unattached 13.10 -1.0
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Bouyer, Kennadi Washington 24.27 -0.9
2 Anuakpado, Laura Washington 24.49 -0.9
3 Dunn, Harlowe Seattle Speed 25.01 -1.4
4 Wade, Necy Washington 25.04 -0.9
5 Kaba, Assa Unattached 25.66 -0.9
6 Brannan, Kyra Seattle Pacific 25.67 -0.9
7 Ries, Marie Alaska Anchorage 25.73 -1.4
8 Li, Angela Washington 25.91 -1.1
9 Lunning, Caylah Seattle U. 26.07 -1.4
10 Sauls, Da'schele Green River CC 26.28 -1.4
11 Eke, Chisom Washington 26.50 -1.4
12 Gabriel, Olivia Seattle Pacific 27.03 -1.1
13 Newblom, Michelle Seattle U. 27.63 -1.1
14 Conger, Andraya Pacific Lutheran 27.66 -1.1
15 Fine, Keana Seattle Pacific 27.89 -1.1
16 Salmonson, Camren Everett CC 31.12 -1.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Spano, Jacopo Washington 21.43 -0.9
2 Donigian, Alex SoCal Track Club 21.70 -0.9
3 Croson, Ryan Washington 21.90 -0.9
4 Winfrey, Khalil Washington 22.11 0.2
5 Abosi, Stephen Vancouver Thunderbirds TC 22.30 -0.9
6 Palmer, Jason Washington 22.41 -0.9
7 Flynn, Walker Unattached 22.63 -2.1
8 Thomas, Michael Washington 22.71 -2.1
9 Klimo, Francis Elite Track and Field Academy 22.72 -0.9
10 Bailey, Ta'masz Unattached 22.74 -1.7
11 Knox, Stedman Western Washington 22.95 -2.1
12 Ellison, Elias Ocean Athletics 22.96 -1.8
13 Steuk, Garret Central Washington 23.08 -2.1
14 Remington, Daniel Alaska Anchorage 23.18 -2.1
15 Jones, Kawika Green River CC 23.18 -1.8
16 Blackman, Kenny Junior Ocean Athletics 23.18 -1.8
17 Daly, Brady Pacific Lutheran 23.27 -1.8
18 Dildine, Ian Unattached 23.37 -1.7
19 Kier, Andrew Saint Martin's 23.52 -1.7
20 Filafilo, Josh Elite Track and Field Academy 23.73 -1.7
21 Galang, Brandon Unattached 23.78 -1.8
22 Anguay, Zach Saint Martin's 23.84 0.2
23 Chuol, Tethliach Unattached 23.94 -1.7
24 Swayne, Latrelle Saint Martin's 24.04 -2.1
25 Rokeby, Simon Elite Track and Field Academy 24.04 -1.7
26 Sparks, Caden Green River CC 24.35 -1.7
27 Claiborne, Kailan Seattle U. 24.42 0.2
28 Choi, David Seattle Pacific 24.53 0.2
29 Wong, Christian Seattle Pacific 24.66 0.2
30 ibarreta, xavier Masters 25.13 -1.7
31 Telfer, Zach Seattle Pacific 25.39 0.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Ayesu-Attah, Benjamin Coq. Cheetahs 47.56
2 George, Nathan Coq. Cheetahs 47.59
3 McTear, Jamarius Seattle Speed 48.72
4 Palmer, Jason Washington 49.14
5 Ramsey, Justin Seattle Pacific 49.54
6 Aono, Michael British Columbia 49.56
7 Remington, Daniel Alaska Anchorage 50.04
8 Bailey, Ta'masz Unattached 50.65
9 Lovercamp, Reid Western Washington 50.68
10 Ireri, Philip British Columbia 50.70
11 Flynn, Walker Unattached 50.89
12 Rokeby, Simon Elite Track and Field Academy 52.10
13 Scarbrough, Lazarus Seattle Pacific 52.10
14 Chuol, Tethliach Unattached 52.80
15 Stilnovich, Joe Pacific Lutheran 53.31
16 Pratt, Spencer Vancouver Olympic Club 53.34
17 Claiborne, Kailan Seattle U. 54.52
18 ibarreta, xavier Masters 55.36
19 Arndt, Darren Central Washington 55.73
20 Chan, Ka Hei Everett CC 1:04.68
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Boyd-Helm, Zachary Unattached 1:52.25
2 Trummer, Max British Columbia 1:53.60
3 Beamer, Nate Unattached 1:54.54
4 Taylor, Christopher British Columbia 1:54.70
5 Phan, Jesse Seattle Pacific 1:54.92
6 Pollard, Eric British Columbia 1:56.14
7 Gomez, Enrique Western Washington 1:56.36
8 Leaf, Ron Central Washington 1:57.26
9 Rodrigues, Louis Seattle U. 1:57.55
10 Crowell, Ben Western Washington 1:58.13
11 Hoggarth, Colton Western Washington 1:58.23
12 Biro, Stefan British Columbia 1:58.40
13 Spiller, Keaton Western Washington 1:58.60
14 McLeod, David Seattle Pacific 1:58.98
15 James, Brysten Seattle Pacific 1:59.55
16 Huie, Daniel Unattached 2:00.01
17 Irvine, Justin Western Washington 2:00.45
18 Hunt, Theo BCEP 2:00.52
19 Jobson-Stier, Shea Elite Track and Field Academy 2:01.06
20 Yuot, Paul Elite Track and Field Academy 2:01.73
21 Sawatzky, David Simon Fraser 2:02.23
22 Hughey, Mitchell Saint Martin's 2:02.33
23 McMichael, Porter Unattached 2:02.61
24 Charbonneau, Joe Seattle U. 2:03.36
25 Siegel, Ben Club Northwest 2:03.72
26 Zering, Josiah Seattle Pacific 2:05.27
27 Paulsen, Sean Simon Fraser 2:06.14
28 Steimel, Tommy Unattached 2:06.20
29 Martin, Luke Club Northwest 2:07.03
30 Rainboth, Aaron Central Washington 2:07.80
31 Chan, Ka Hei Everett CC 2:44.32
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Crofts, Helen Unattached 4:27.12
2 Lee, Kirsten BCEP 4:27.16
3 Lawrence, Collier Oiselle 4:30.20
4 Bosserman, Josephine Washington 4:30.47
5 Austin, Caroline Seattle Running Club 4:34.20
6 Kostecka, Micaela Washington 4:35.11
7 Heisterman, Madison Nanaimo Track 4:36.28
8 Perez, Tamara Alaska Anchorage 4:37.58
9 Ryan, Hannah Langley Mustangs 4:39.55
10 Hodge, Grace Washington 4:40.42
11 Foote, Alyssa Seattle Pacific 4:42.12
12 Lassere, Rebecca Seattle U. 4:45.21
13 Engelbrekt , Lily Northwest U. 4:45.92
14 Calvert, Hannah Seattle Pacific 4:46.03
15 Macdonald, Sarah Seattle Pacific 4:47.42
16 Smart, Mikaela Langley Mustangs 4:51.37
17 Estabrook, Sarah Northwest U. 4:53.91
18 Walter, Katherine Seattle Pacific 4:55.43
19 McIntosh, Taylor British Columbia 4:55.48
20 Kettel, Hailey Seattle Pacific 4:56.30
21 Rivelis, Maddy British Columbia 5:03.85
22 Shannon, Jennifer Langley Mustangs 5:04.50
23 Kolasinski, Larissa Saint Martin's 5:14.47
24 Cooney, Lisa Seattle U. 5:22.98
25 Daniels, Avery Everett CC 5:24.20
26 Vaughan, Yeshi Saint Martin's 5:31.09
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Proceviat, Cameron Coastal Track Club 3:49.73
2 Trummer, Max British Columbia 3:51.78
3 White, Declan Coastal Track Club 3:51.85
4 Krotzer, Kenny Brooks Beasts RC 3:52.28
5 Lam, James Langley Mustangs 3:53.72
6 Laccinole, Nick Unattached 3:53.91
7 Dejong, Caleb Langley Mustangs 3:53.96
8 Colyn, Nick Langley Mustangs 3:55.03
9 Gravel, Christian Thunderbirds TC 3:55.40
10 Diehr, Julius Washington 3:56.07
11 Charlton, Braeden Unattached 3:56.89
12 Neufeld, Levi Langley Mustangs 3:57.63
13 Carrancho, Justin Alaska Anchorage 3:58.16
14 Hunt, Theo BCEP 3:58.16
15 Wong, Brendan Simon Fraser 3:58.52
16 Hebert, Jacques Seattle U. 3:59.05
17 Halladay, Ben Seattle Pacific 3:59.12
18 de Dalmases, Mateo Simon Fraser 3:59.16
19 Gallagher, Thomas Simon Fraser 3:59.48
20 Van Dooren, Tyler Club Northwest 3:59.72
21 Tadesse, Ephraim Simon Fraser 4:01.96
22 Marshall, Adam Langley Mustangs 4:02.42
23 McMichael, Porter Unattached 4:03.03
24 Bergman, Sean British Columbia 4:03.28
25 Milic, Michael British Columbia 4:03.84
26 Novak, Cortlend Everett CC 4:04.07
27 Wilson, Jordan Simon Fraser 4:04.93
28 Broatch, Thomas British Columbia 4:06.02
29 Kreier, Porter Pacific Lutheran 4:07.41
30 Snyder, Andy Washington 4:08.51
31 Gin, Jordan Langley Mustangs 4:09.62
32 Sine, Riley Northwest U. 4:09.74
33 Loewen, Ron Langley Mustangs 4:10.10
34 Huynh, Miles British Columbia 4:10.32
35 Jobson-Stier, Shea Elite Track and Field Academy 4:11.88
36 Christen, Ian Husky Running Club 4:12.21
37 Geary, Tanner Unattached 4:14.36
38 Hunt, Josh Saint Martin's 4:14.50
39 Yuot, Paul Elite Track and Field Academy 4:15.74
40 Cormier, Matthew British Columbia 4:17.19
41 Walker, Joseph Seattle Pacific 4:17.78
42 O'Reilly, Liam British Columbia 4:18.51
43 Byram, Lloyd Seattle Pacific 4:18.68
44 Schilter, Levi Saint Martin's 4:19.71
45 Sterling, Clark Seattle Pacific 4:21.17
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Welch, Nick Club Northwest 15:15.67
2 King, Jamin Club Northwest 15:18.83
3 Hamel, Eric Western Washington 15:20.62
4 Davis, Douglas Everett CC 15:26.02
5 Delaney, Blake Seattle U. 16:01.35
6 Cushman, Zachary Everett CC 16:04.38
7 Hernandez, Antonio Unattached 16:20.71
8 Young, Paul CNW 16:52.03
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Doucette, Ben Idaho 14.41 -1.2
2 Simpson, Eric Washington 14.64 -1.2
3 Cheng, Ryan Vancouver Thunderbirds 15.01 -1.2
4 Diaz, Chris Unattached 15.32 -1.2
5 Harris, Peyton Seattle Pacific 15.46 -1.2
6 Carpenter, Shayne Seattle Pacific 16.27 -1.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Bryant, Natalie Green River CC 14:24.95
- Oosterhout, Abigail Green River CC DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Washington A 45.78
2 Alaska Anchorage A 46.52
3 Seattle Pacific A 48.25
4 Saint Martin's A 49.58
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Saint Martin's A 42.96
2 Seattle Pacific A 44.26
3 Green River CC A 45.30
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Seattle Pacific A 3:23.12
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Smith, Mikel Saint Martin's 2.11m 6' 11.0"
2 Melu, Shaddye Unattached 2.11m 6' 11.0"
3 Chatten, Eric Valley Royals 2.05m 6' 8.75"
3 Gladden, Tevin Alaska Anchorage 2.05m 6' 8.75"
5 Swanson, Brandon Green River CC 2.00m 6' 6.75"
6 Peters, Cam Seattle U. 1.90m 6' 2.75"
7 Stevenson, Randy Unattached 1.75m 5' 8.75"
8 Anderson De-Avila, Kyle Saint Martin's 1.70m 5' 7.0"
9 Messiah, Malik Unattached 1.70m 5' 7.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Quick, Elizabeth Washington 4.21m 13' 9.75"
2 Paradee, Anna Western Washington 4.01m 13' 1.75"
3 Zinsli, Kaitlin Washington 3.86m 12' 8.0"
4 Cunliffe, Chloe NWPV 3.71m 12' 2.0"
4 Dayton, Annika Washington 3.71m 12' 2.0"
6 Franzen, Tori Washington 3.56m 11' 8.0"
7 Barton, Makenna Unattached 3.56m 11' 8.0"
8 Ely, Allyson Northwest Pole Vault Club 3.56m 11' 8.0"
9 Ho, Candace Washington 3.56m 11' 8.0"
10 Oliquiano, Jewels Western Washington 3.41m 11' 2.25"
10 Dingel, Aleksei Washington 3.41m 11' 2.25"
12 Roberts, Rachael Western Washington 3.41m 11' 2.25"
13 Cohen, Monica Washington 3.41m 11' 2.25"
14 Watson, Maggie Pacific Lutheran 3.11m 10' 2.5"
15 Raymond, Olivia Pacific Lutheran 2.96m 9' 8.5"
- Irvine, Halle Central Washington NP
- Lambert, Emma Seattle Pacific NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Black, Blaise Washington 5.07m 16' 7.5"
2 Bowler, Jacob Washington 4.92m 16' 1.75"
3 Barnes, Taylor Unattached 4.92m 16' 1.75"
4 Shugart, Zachary Washington 4.77m 15' 7.75"
5 Cadena, Bryan Central Washington 4.47m 14' 8.0"
6 Hamilton, Alexander Unattached 4.47m 14' 8.0"
7 Irvine, Zane Central Washington 4.32m 14' 2.0"
7 Kennedy, Parker Unattached 4.32m 14' 2.0"
7 Thomas, Adam Western Washington 4.32m 14' 2.0"
10 Walker, Berlie Central Washington 4.32m 14' 2.0"
11 Boyle, Craig Saint Martin's 4.17m 13' 8.25"
12 Rickard, Chris Saint Martin's 4.02m 13' 2.25"
- Aageson, Gunnar Pacific Lutheran NP
- Kordas, Gordon Western Washington NP
- Keller, Levi CNW NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Bouyer, Kennadi Washington 5.72m 18' 9.25" 1.1
2 Brannan, Kyra Seattle Pacific 5.65m 18' 6.5" 0.9
3 Adler, Kate Washington 5.57m 18' 3.25" 1.4
4 Soliman, Renee Seattle U. 5.38m 17' 8.0" 0.7
5 Fedor, Kye Simon Fraser 5.31m 17' 5.25" 0.9
6 Budinich, Ericka Washington 5.11m 16' 9.25" 1.0
7 Lazecki, Natasha Simon Fraser 5.06m 16' 7.25" 1.2
8 Chan, Sylvia British Columbia 5.01m 16' 5.25" 1.0
9 Dasalla-Good, Cassandra (Sandy) Seattle U. 4.93m 16' 2.25" -
10 Burk, Emily Pacific Lutheran 4.75m 15' 7.0" 1.4
- Lunning, Caylah Seattle U. NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Pettis, Dante Washington 7.39m 24' 3.0" 3.0
2 Gallaugher, Robbie Unattached 7.30m 23' 11.5" 1.8
3 Manago, Anthony Saint Martin's 6.90m 22' 7.75" 1.6
4 Richmond, Samuel Unattached 6.90m 22' 7.75" 1.5
5 Harris, Peyton Seattle Pacific 6.77m 22' 2.5" 1.1
6 Vu, Nicholas Unattached 6.21m 20' 4.5" 2.5
7 Dildine, Ian Unattached 6.03m 19' 9.5" 1.4
8 Cornell, Ryan Seattle U. 5.89m 19' 4.0" 1.2
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Brown, Ella Simon Fraser 11.82m 38' 9.5" 0.8
2 Williams, Brooke Central Washington 11.00m 36' 1.25" 0.7
3 Harris, Chloe Seattle U. 10.82m 35' 6.0" 0.4
4 Chan, Sylvia British Columbia 10.27m 33' 8.5" -0.3
- Dasalla-Good, Cassandra (Sandy) Seattle U. NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Stone, Jeremiah Unattached 13.95m 45' 9.25" 1.1
2 Ringold, Jacob Western Washington 13.10m 42' 11.75" 2.5
- Marshall, Isaiah Everett Track Club NP -
- Whittaker, Zach Central Washington NP -
- Seely, Mark Western Washington NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Nkwonta, Angel Washington 14.89m 48' 10.25"
2 Flint, Gina Washington 14.79m 48' 6.25"
3 Hunkin, Vakeaemanu Pacific Lutheran 12.25m 40' 2.25"
4 Markham, Sammi Seattle Pacific 12.14m 39' 10.0"
5 Mumford, Angela Central Washington 12.07m 39' 7.25"
6 Dungan, Peyton Green River CC 11.91m 39' 1.0"
7 Phelps, Cheyanna British Columbia 11.21m 36' 9.5"
8 Johnson, Leah Pacific Lutheran 10.35m 33' 11.5"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Padilla, Jose Washington 16.47m 54' 0.5"
2 Tafoya, Armando Central Washington 15.76m 51' 8.5"
3 George, Grant Alaska Anchorage 14.67m 48' 1.75"
4 Ambrose, Tyler Get Strong First Track Club 14.45m 47' 5.0"
5 Cain, Aidan Central Washington 13.77m 45' 2.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Flint, Gina Washington 51.14m 167' 9.75"
2 Mortensen, Megan Western Washington 40.96m 134' 4.75"
3 Mumford, Angela Central Washington 40.26m 132' 1.25"
4 Chibuogwu, Onyie Washington 40.09m 131' 6.5"
5 Markham, Sammi Seattle Pacific 36.53m 119' 10.5"
6 Bhandal, Gurleen British Columbia 34.90m 114' 6.25"
7 Roberts, Sophia Western Washington 34.20m 112' 2.75"
8 Harding, Neely Pacific Lutheran 33.44m 109' 8.75"
9 Peters, Emma Pacific Lutheran 31.06m 101' 11.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Padilla, Jose Washington 52.06m 170' 10.0"
2 Mara, Tyrell Kajaks Athletics 51.37m 168' 6.75"
3 Boyden, Dan Washington 48.40m 158' 9.75"
4 Lembcke, Jack Unattached 48.26m 158' 4.25"
5 Tafoya, Armando Central Washington 47.57m 156' 1.0"
6 Lee, Bryan Western Washington 45.04m 147' 9.5"
7 Russell, Nicholas Kajaks 44.16m 144' 10.75"
8 George, Grant Alaska Anchorage 42.74m 140' 3.0"
9 Li, Andrew British Columbia 42.53m 139' 6.75"
10 Martin, Dalton Everett CC 41.13m 134' 11.5"
- Cain, Aidan Central Washington NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Rogers, Camryn Unattached 58.78m 192' 10.5"
2 Chibuogwu, Onyie Washington 57.82m 189' 8.75"
3 Hunkin, Vakeaemanu Pacific Lutheran 43.15m 141' 7.0"
4 Meyer, Nona Green River CC 25.93m 85' 1.25"
5 Lanway, Madeline Green River CC 20.09m 65' 11.25"
- Nkwonta, Angel Washington NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Campbell, Carey Washington 53.20m 174' 6.75"
2 White, Kyle Washington 52.17m 171' 2.25"
3 Behncke, Peter Simon Fraser 51.35m 168' 6.0"
4 Jost, Connor Unattached 47.31m 155' 2.75"
5 Yep, Sebastian British Columbia 45.72m 150' 0.25"
6 Driver, Jayden Simon Fraser 44.32m 145' 5.25"
7 Jarvis, Nate Pacific Lutheran 36.49m 119' 9.0"
8 Ambrose, Tyler Get Strong First Track Club 34.30m 112' 6.75"
- Hoffman, Zebuliah Evergreen St. NP
- Cunningham, Carter Northwest U. NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Fraser, Melissa Unattached 47.55m 156' 0.25"
2 Drake, Bethany Western Washington 47.14m 154' 8.25"
3 Markham, Sammi Seattle Pacific 43.23m 141' 10.25"
4 Palmiter, Claire Saint Martin's 41.53m 136' 3.25"
5 Engle, Emmanuella Washington 40.60m 133' 2.75"
6 Maddux, Mandie Seattle U. 39.19m 128' 7.25"
7 Voss, Kaelyn Pacific Lutheran 37.65m 123' 6.5"
8 Taylor, Katherine Washington 36.75m 120' 7.0"
9 Newman, Daisey Washington 36.11m 118' 6.0"
10 Howsden, Sarah Saint Martin's 33.74m 110' 8.5"
11 Budinich, Ericka Washington 31.57m 103' 7.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Nielsen, Kyle Vancouver Thunderbirds 65.36m 214' 5.5"
2 Wachtendonk, Jacob Unattached 58.84m 193' 0.75"
3 Oursland, Austin Unattached 53.32m 174' 11.5"
4 Trotter, Tristan Everett CC 47.36m 155' 4.75"
5 Stack, Tynan British Columbia 44.43m 145' 9.5"
6 Rowland, Jason Pacific Lutheran 33.30m 109' 3.25"