Bobby Lane Invitational
Date: Sat, Mar 25, 2017

Events
Men's Women's
100 Meters 100 Meters
200 Meters 200 Meters
200 Meters 400 Meters
400 Meters 800 Meters
800 Meters 1500 Meters
1500 Meters 5000 Meters
5000 Meters 100 Hurdles
110 Hurdles 400 Hurdles
400 Hurdles 3000 Steeplechase
3000 Steeplechase 4 x 100 Relay
4 x 100 Relay 4 x 400 Relay
4 x 400 Relay High Jump
High Jump Pole Vault
Pole Vault Long Jump
Long Jump Triple Jump
Triple Jump Shot Put
Shot Put Discus
Shot Put Paralympic Hammer
Discus Javelin
Hammer -
Javelin -
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Buchanan, Leya Oklahoma 11.41 0.8
2 Ugen, Lorraine Unattached 11.47 0.8
3 Van Buren, Amanda Oklahoma 11.54 4.7
4 Kalu, Stephanie New Era Sprint Club 11.56 0.8
5 Baldwin, Alexis UT-Arlington 11.70 4.7
6 Johnson, Latessa SMU 11.72 0.8
7 Charles, Anika Arkansas-Little Rock 11.72 0.8
8 Rimpsey, Victoria UT-Arlington 11.72 4.7
9 Francis, Chelsea SMU 11.79 0.8
10 Johnson, Plaserae TAMU-Kingsville 11.81 2.3
11 Anderson, Shawna Unattached 11.84 0.8
12 Hayes, Chelsea Unattached 11.89 0.8
13 Center, Alexis SMU 11.94 4.7
14 Dixon, Tyriete UT-Arlington 11.94 4.7
15 Poleon, Natasha Wiley 11.95 1.8
16 Griggs, La'Porcha UL-Monroe 11.98 2.3
17 Taylor, Keandria TAMU-Kingsville 12.09 1.8
18 Love, Chassity UT-Arlington 12.12 4.7
19 Hardin, Arien UT-Arlington 12.17 0.2
20 Dorner, Nia Texas State 12.17 4.7
21 Simmons, LaShawnda Incarnate Word 12.23 0.2
22 WILLIAMS, Bria North Texas 12.25 2.3
23 CRAWFORD, CHASITY Texas Wesleyan 12.26 0.2
24 Mathis, Maijah Eastern New Mexico 12.28 0.2
25 Clark, Mackenzie TAMU-Commerce 12.30 2.3
26 Pryce, Taishia Wiley 12.38 -0.8
27 Arinze, Jane Incarnate Word 12.39 2.3
28 DIXON, Jahyda North Texas 12.44 1.8
29 Zamora, Dominique Eastern New Mexico 12.55 0.2
30 Arthur, Kenisha Wiley 12.56 0.2
31 Giles, Ashlynn TAMU-Commerce 12.56 0.2
32 Anderson, Brittney Arkansas-Little Rock 12.56 1.8
33 Wiederrecht, Kathryn Dallas Baptist 12.59 1.8
34 Slaughter, Lateria Eastern New Mexico 12.62 0.6
35 Williams, Jasmine Incarnate Word 12.63 1.8
36 Elmore, Tia Northwestern St. 12.78 2.3
37 Miles, Madison Incarnate Word 12.87 -0.8
38 Ferdinand, Naomi Texas State 12.87 0.6
39 JOHNSON, Jaida North Texas 12.89 -0.8
40 Pinder-Jones, Brittany Arkansas-Little Rock 12.94 -1.8
41 Holt, Taishia Northwestern St. 13.13 -0.8
42 Jackson, Lyric TAMU-Commerce 13.19 -0.8
43 Gurule, Zhane Eastern New Mexico 13.19 -1.8
44 Offenhaeuser, Naomi Incarnate Word 13.34 -0.8
45 Sparks, Jacy SMU 13.37 -0.8
46 Russell, Kourtni UL-Monroe 13.39 -1.8
47 Smith, Jenae Dallas Baptist 13.71 -1.8
48 Tober, Haleigh Dallas Baptist 13.96 0.6
- Richardson, Deana TAMU-Kingsville DNF 4.7
- Steels, Jasmyn Northwestern St. NT -1.8
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Vaughn, Clayton Unattached 10.28 0.6
2 Larkins, Micah Northwestern St. 10.46 0.6
3 Butler, Quentin Unattached 10.49 0.6
4 Haynes, Deontre UT-Arlington 10.51 2.0
5 Morain, Moriba Wiley 10.59 0.6
6 Palmer, Oraine Wiley 10.61 0.2
7 Nnaji, Uchenna Incarnate Word 10.62 2.0
8 Cole, Clinton Incarnate Word 10.62 0.2
9 McGruder, Michael Arkansas-Little Rock 10.65 0.6
10 Armstrong, Traveyon Oklahoma 10.66 0.6
11 Ralph, Quinn-Lee Wiley 10.68 0.6
12 McFail, Isaiah TAMU-Commerce 10.70 2.0
13 Hewitt, Fabian Unattached 10.72 -0.3
14 Webb, Jackson Oklahoma 10.72 0.2
15 Crear, Tarik UT-Arlington 10.72 0.8
16 Gray, Demarviae UT-Arlington 10.74 2.0
17 Woods, Malcolm TAMU-Commerce 10.76 0.8
18 Kincade, Reggie TAMU-Commerce 10.77 2.0
19 Vann, Greg Oklahoma 10.78 2.0
20 TRIBBLE, Alford North Texas 10.81 0.7
21 Sanders, Devon TAMU-Commerce 10.81 0.8
22 HEARD, Collin North Texas 10.87 0.2
23 Leuthner, Andrew Incarnate Word 10.91 0.2
24 COLE, James North Texas 10.91 0.8
25 Hall, Jacques Eastern New Mexico 10.93 0.2
26 Nicholas, Todd TAMU-Kingsville 10.94 0.8
27 Jernigan, Joey Northwestern St. 10.95 2.0
27 Lewis, Semaj UL-Monroe 10.95 0.4
29 HASAN, Adam North Texas 10.96 2.0
30 Charlton, Robert Oklahoma 10.97 0.4
31 SAMUELS, Derrick North Texas 10.97 0.7
32 Johnson, Terrance Northwestern St. 11.03 0.4
33 Cheval, Thomas Oklahoma 11.05 0.7
34 Calhoun, Ch'kilas Arkansas-Little Rock 11.05 0.4
35 Irby, Isiah Oklahoma 11.06 0.8
36 Mark, Machael Wiley 11.07 0.2
37 Dunn, Kendrick Arkansas-Little Rock 11.07 0.7
38 Berkley, Jesse Wiley 11.08 0.8
39 Passley, James TAMU-Kingsville 11.16 0.9
40 Duncan, Brodrick Unattached 11.17 0.4
41 McClain, Hayden Oklahoma 11.18 0.7
42 Kingland, Ryan Dallas Baptist 11.32 0.7
43 Jeter, Jacorious Northwestern St. 11.46 -0.3
44 Waters, Austen Incarnate Word 11.46 0.7
45 James, Tre Arkansas-Little Rock 11.48 0.9
46 Reyonlds, RJ TAMU-Commerce 11.49 0.9
47 Key, Deylon Northwestern St. 11.57 -0.3
48 Clarke, Zach Dallas Baptist 11.62 0.9
49 Martin, Cory Arkansas-Little Rock 11.64 0.9
50 Wells, Dylan Dallas Baptist 12.12 -0.3
51 Smith, Angelo Unattached 12.74 0.9
- Howard, Braxton Dallas Baptist DNF -0.3
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Hardy, Tramesha Texas State 23.48 0.3
2 Jones, De'Shalyn Northwestern St. 23.65 0.3
3 Charles, Anika Arkansas-Little Rock 23.80 0.3
4 Ugen, Lorraine Unattached 23.99 0.3
5 Poleon, Natasha Wiley 24.23 0.2
6 Demerson, Daunicia Oklahoma 24.35 -0.7
7 Gonzalez, Melissa Unattached 24.50 0.2
8 Baker, Payton Oklahoma 24.52 0.2
9 Francis, Chelsea SMU 24.65 0.3
10 Hicks-Boyce, DeAijha Texas State 24.74 0.3
11 Hardin, Arien UT-Arlington 24.78 -0.7
12 Baldwin, Alexis UT-Arlington 24.80 0.1
13 Barnes, Alexis Oklahoma 24.87 0.2
14 Rimpsey, Victoria UT-Arlington 24.90 0.1
15 Griggs, La'Porcha UL-Monroe 24.94 0.2
16 Mays, Tiffani Incarnate Word 25.05 -0.7
17 McClure, Brianna UT-Arlington 25.09 0.1
18 Taylor, Keandria TAMU-Kingsville 25.15 0.8
19 Center, Alexis SMU 25.21 -0.7
20 Simms, Baileh Oklahoma 25.23 0.8
21 Castleberry, Sierra UT-Arlington 25.36 0.1
22 Arinze, Jane Incarnate Word 25.54 -0.7
23 Nickerson, Christina Arkansas-Little Rock 25.59 0.8
24 Mathis, Maijah Eastern New Mexico 25.61 0.8
25 Love, Chassity UT-Arlington 25.61 -0.7
26 RICHARDSON, Artesha North Texas 25.69 0.1
27 Patterson, Hailey Oklahoma 25.75 0.8
28 Dixon, Tyriete UT-Arlington 25.80 0.1
29 Arthur, Kenisha Wiley 25.81 0.8
30 CRAWFORD, CHASITY Texas Wesleyan 25.85 -0.7
31 Odendahl, Gracen Incarnate Word 25.93 1.1
32 Gant, Courtlyn TAMU-Commerce 25.93 3.2
33 Griffin, Alia TAMU-Kingsville 26.09 3.2
34 Bethea, Leslie Wiley 26.10 3.2
35 Henry, Alexus UT-Arlington 26.11 0.1
36 Williams, Jasmine Incarnate Word 26.14 0.8
37 Wiederrecht, Kathryn Dallas Baptist 26.31 1.1
38 Zamora, Dominique Eastern New Mexico 26.42 0.1
39 Pinder-Jones, Brittany Arkansas-Little Rock 26.55 3.2
40 Slaughter, Lateria Eastern New Mexico 26.60 -0.7
41 Miles, Kandace Eastern New Mexico 26.69 1.1
42 Anderson, Brittney Arkansas-Little Rock 26.71 0.1
43 Parker, Valerie Dallas Baptist 26.83 1.1
44 Elmore, Tia Northwestern St. 27.00 0.1
45 Gurule, Zhane Eastern New Mexico 27.25 -0.7
46 Young, Karlee TAMU-Commerce 27.27 -0.7
47 Parker, Tiffeny Unattached 27.28 0.1
48 Sampson, Kionte Cowley County CC 27.39 3.2
49 Johnson, Danielle UT-Arlington 27.46 1.1
50 Edison, Nicole Arkansas-Little Rock 27.50 1.1
51 Neighbors, Nicole Dallas Baptist 27.55 1.1
52 Cheek, Chelsea TAMU-Commerce 27.59 1.1
53 Curry, Sydney UL-Monroe 27.62 0.1
54 Offenhaeuser, Naomi Incarnate Word 28.17 0.8
55 Anderson, Mary Cowley County CC 28.61 -0.7
56 Moses, McKenna Incarnate Word 28.67 -0.7
57 Jackson, Lyric TAMU-Commerce 28.85 3.2
58 Johnson, Hannah Dallas Baptist 29.49 -0.7
- Roberson, Daye Shon Oklahoma DNF 0.3
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Brown, Kent Unattached 19.47 -0.2
2 Pace, Matt Unattached 20.60 -0.2
3 Santi, Marcus Unattached 21.47 -0.2
4 Raney, Lindy Unattached 21.61 -0.2
5 Garner, Reggie Unattached 22.33 -0.2
6 Bennett, Wayne Unattached 22.46 -0.2
7 Tannehill, Gary Unattached 23.92 -0.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Vaughn, Clayton Unattached 20.63 1.0
2 James, Amir Northwestern St. 20.85 1.0
3 Morain, Moriba Wiley 20.94 -0.3
4 Gray, Cordero Unattached 20.97 1.0
5 Palmer, Oraine Wiley 21.02 -0.3
6 Mapps, Desmond Arkansas-Little Rock 21.03 1.0
7 Woods, Malcolm TAMU-Commerce 21.30 2.7
8 Butler, Quentin Unattached 21.37 1.0
9 Nnaji, Uchenna Incarnate Word 21.39 -1.3
10 Haynes, Deontre UT-Arlington 21.49 -0.3
11 Mitchell, D'Undre UT-Arlington 21.50 2.7
12 Crear, Tarik UT-Arlington 21.51 -0.3
13 Green, Phillip Texas State 21.54 1.0
14 Wesley, Bennie Oklahoma 21.55 -0.3
15 Sanders, Devon TAMU-Commerce 21.61 -1.3
16 Parker, Marcus Eastern New Mexico 21.62 -1.3
17 Johnson, Terrance Northwestern St. 21.79 -0.3
18 Lee, Dexter Texas State 21.80 -1.3
19 Williams, Jeffery Texas State 21.85 2.7
20 Gray, Demarviae UT-Arlington 21.89 2.7
21 Jernigan, Joey Northwestern St. 21.89 2.7
22 Coronado-Clark, Jullian Eastern New Mexico 22.18 1.4
23 Seastrunk, David UT-Arlington 22.31 2.7
24 Kingland, Ryan Dallas Baptist 22.33 -1.5
25 Cheval, Thomas Oklahoma 22.36 1.6
26 Irby, Isiah Oklahoma 22.37 1.4
27 Armstead, Travonne Eastern New Mexico 22.38 0.3
28 Shilling, Ty Northwestern St. 22.39 -0.3
29 JUSTICE, Jamison North Texas 22.45 -1.5
30 Lewis, Semaj UL-Monroe 22.47 -1.5
31 WICKLIFF, Najee North Texas 22.49 0.3
32 SIMON, Daryl North Texas 22.55 0.3
33 Taylor, Stadrian TAMU-Commerce 22.62 0.3
34 Calhoun, Ch'kilas Arkansas-Little Rock 22.63 0.3
35 Hart, Tyler Oklahoma 22.65 1.4
36 Nicholas, Todd TAMU-Kingsville 22.74 0.3
37 Cole, Isaac Incarnate Word 22.79 -1.5
38 Charlton, Robert Oklahoma 22.90 1.4
39 Jackson, Retsel Northwestern St. 22.94 1.5
40 Trahan, Emile UL-Monroe 23.00 -1.5
41 Epps, Phillip Unattached 23.05 1.4
42 Moinat, Ivar Eastern New Mexico 23.11 1.5
43 Dunn, Kendrick Arkansas-Little Rock 23.14 -1.5
44 Wilson, Brandon TAMU-Kingsville 23.26 1.6
45 Reyonlds, RJ TAMU-Commerce 23.30 1.6
46 Deboskie, Julien UT-Arlington 23.30 1.4
47 Mark, Machael Wiley 23.49 -1.5
48 Clarke, Zach Dallas Baptist 23.56 1.6
49 Sepulveda, Collin Incarnate Word 23.75 1.6
50 Huerta, Arturo TAMU-Kingsville 23.82 0.3
51 Walker, Austin UL-Monroe 23.84 1.5
52 Wells, Dylan Dallas Baptist 24.62 1.6
- Birks, Jamarkus Oklahoma DNF -0.3
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Pipi, Ama Oklahoma 52.96
2 Gonzalez, Melissa Unattached 54.72
3 Jackson, Natashia Northwestern St. 55.68
4 McClure, Brianna UT-Arlington 55.75
5 Dupeh, Bless Arkansas-Little Rock 56.01
6 McKee, Kamryn TAMU-Commerce 56.12
7 Evans, Dawnshae Texas State 56.26
8 Mays, Tiffani Incarnate Word 56.26
9 David, Danielle Wiley 57.96
10 Williams, Erin Texas State 58.32
11 Style, Tamara Northwestern St. 58.49
12 Brigance, LaGae TAMU-Kingsville 58.89
13 Shaw, Verlencia TAMU-Commerce 58.98
14 Harrison, Deja Wiley 59.12
15 Murphy, Germanii UL-Monroe 59.18
16 Swanson , Mason Eastern New Mexico 59.28
17 Smith, Eboni Arkansas-Little Rock 59.47
18 Morton, Madison Northwestern St. 59.58
19 Johnson, Darrian North Texas 59.64
20 Bethea, Leslie Wiley 1:00.30
21 Gray, Jessica Arkansas-Little Rock 1:00.50
22 Griffin, Alia TAMU-Kingsville 1:00.57
23 Miles, Kandace Eastern New Mexico 1:00.68
24 Joyner, Ashley Incarnate Word 1:00.90
25 Jackson, Victoria Incarnate Word 1:01.23
26 Aultman, Abbey Eastern New Mexico 1:01.23
27 Scott, Carnecia TAMU-Kingsville 1:01.49
28 Gonzalez, Nicole TAMU-Kingsville 1:01.57
29 Curry, Sydney UL-Monroe 1:02.30
30 Maltais, Madeleine TAMU-Kingsville 1:02.34
31 Felicetti, Kaylyn Eastern New Mexico 1:02.72
32 Thomas, Chriss Ann Wiley 1:02.72
33 Covington, Kiana Eastern New Mexico 1:03.07
34 Bonin, Adriana TAMU-Kingsville 1:03.28
35 Quinones, Sierra Eastern New Mexico 1:03.67
36 Horne, Mishael UT-Arlington 1:03.71
37 Smith, Jenae Dallas Baptist 1:03.96
38 Powers, Stephanie Eastern New Mexico 1:04.94
39 Lopez, Kristen Dallas Baptist 1:06.47
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Windham, Dedrian TAMU-Commerce 47.88
2 Wallace, Brenden UT-Arlington 48.07
3 Pierre, Kelson Texas State 48.26
4 Mitchell, D'Undre UT-Arlington 48.37
5 Goodman, Karl UT-Arlington 48.86
6 Rasher, Avery Eastern New Mexico 48.88
7 Flaviano, George Northwestern St. 49.06
8 Holston, Chauncee Dallas Baptist 49.11
9 Dennis, Josiah TAMU-Commerce 49.26
10 Umunnakwe, Gilson Texas State 49.79
11 Landez, Sean TAMU-Kingsville 49.94
12 Johnson, Andre UL-Monroe 49.99
13 Clark, Travion Arkansas-Little Rock 50.04
14 Woods, Jordan Unattached 50.14
15 Milton, Charlie Northwestern St. 50.50
16 Moinat, Ivar Eastern New Mexico 50.50
17 Thomas, Kentonie Incarnate Word 50.64
18 Armstead, Travonne Eastern New Mexico 50.65
19 Mustapha, Malik UT-Arlington 50.66
20 Quiroz, Erick TAMU-Commerce 50.67
21 White, Isaiah UT-Arlington 50.70
22 Newson, Jarterius UL-Monroe 50.89
23 Jackson, Retsel Northwestern St. 50.92
24 Hanze, Miguel TAMU-Kingsville 51.26
25 Ali, Roger Wiley 51.28
26 Tannehill, Thomas Dallas Baptist 51.52
27 Hillhouse, John Wiley 51.57
28 Swierc, Joseph TAMU-Kingsville 51.63
29 Deboskie, Julien UT-Arlington 51.69
30 Waters, Austen Incarnate Word 51.79
31 Jessie, Jordan TAMU-Commerce 52.23
32 DeLeon, Oscar TAMU-Kingsville 52.38
33 Howard, Braxton Dallas Baptist 52.69
34 Anderson, Barrett Unattached 53.30
35 Bagwell, Colby Eastern New Mexico 53.42
36 Wesselink, Scott Eastern New Mexico 54.30
37 Hewitt, Jalen Northwestern St. 54.32
38 Grounds, Tucker Dallas Baptist 54.39
39 Allen, Travis Northwestern St. 54.67
40 Merchant, Stanley Unattached 54.75
41 Hartfield, Dominique TAMU-Commerce 55.78
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Archer, Holly SMU 2:09.26
2 Rosvall, Astrid UT-Arlington 2:10.17
3 Gorham, Tamerah UT-Arlington 2:12.90
4 Griffiths, Courtney Cowley County CC 2:15.56
5 Allen, Dominique Incarnate Word 2:15.77
6 Oyetunde, Esther Texas State 2:16.26
7 Maguire, Lane Oklahoma 2:16.28
8 Miller, Hannah SMU 2:17.20
9 Hayward, Katelyn UT-Arlington 2:17.30
10 Rolfe, Dasia UT-Arlington 2:17.59
11 Lopez, Ana Midwestern St. 2:17.81
12 Petters, Anamarija UT-Arlington 2:18.33
13 Coleman, Jessica Northwestern St. 2:18.84
14 Gibbs, Lauren Oklahoma 2:19.06
15 Moore, Hannah Dallas Baptist 2:19.47
16 Wrozek, Erin Northwestern St. 2:19.82
17 Sanchez, Nikki Texas State 2:19.87
18 Hunt, Shamona Wiley 2:20.03
19 Murphy, Charlotte Tara SMU 2:20.07
20 Souza, Shanoah SMU 2:20.26
21 Long, Morgan Oklahoma 2:20.27
22 Swanson , Mason Eastern New Mexico 2:20.55
23 Quinones, Sierra Eastern New Mexico 2:20.91
24 Grogan, Anneke SMU 2:21.00
25 Williams, Taylor Cowley County CC 2:21.07
26 Guzman, Josie TAMU-Kingsville 2:21.78
27 Joyner, Akeia Arkansas-Little Rock 2:22.03
28 Cunningham, Baillie UL-Monroe 2:22.23
29 Anthony, Justine SMU 2:22.69
30 Scott, Carnecia TAMU-Kingsville 2:23.19
31 Sato, Carissa Dallas Baptist 2:23.31
32 Dewey, Mel Dallas Baptist 2:24.55
33 King, Madilyn Texas State 2:25.76
34 Esparza, Alison SMU 2:26.21
35 Blunt, Jasmine Arkansas-Little Rock 2:26.28
36 Valka, Tori North Texas 2:27.80
37 Noyola, Mariah TAMU-Kingsville 2:27.98
38 Smith, Kennedy UL-Monroe 2:28.39
39 McLaurin, Natalie Midwestern St. 2:33.20
40 Kirven, Dianna Wiley 2:34.37
41 Rodriguez, Maranda Midwestern St. 2:35.12
42 Maldonado, Mikayla TAMU-Commerce 2:42.05
43 Bernal, Jennifer TAMU-Kingsville 2:47.88
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Edgar, Marbeq Wiley 1:51.77
2 Hardy, Deion Incarnate Word 1:51.88
3 Jackson, Tyrone Texas State 1:52.49
4 Miller, Calvin Oklahoma 1:53.33
5 Hamilton, Rajay Wiley 1:53.63
6 Simpson, De'Vion UT-Arlington 1:54.11
7 White, Cameron Incarnate Word 1:54.92
8 Solis, Francisco TAMU-Kingsville 1:55.41
9 Parks, Shevan Wiley 1:55.78
10 Warren, Heath Oklahoma 1:56.33
11 Janer, Jordan Texas State 1:56.79
12 Dierker, Marvin Cameron 1:56.89
13 Madrid, Elias TAMU-Kingsville 1:57.01
14 Meirow, Liam Oklahoma 1:57.48
15 LeCesne, Joshua Incarnate Word 1:57.52
16 Click, Taylor Oklahoma 1:57.96
17 Skalecki, Marcel Eastern New Mexico 1:58.30
18 Rhodes, Jakalub Cowley County CC 1:58.36
19 Denomme, Kyle Texas State 1:58.40
20 DeLeon, Ryan UT-Arlington 1:58.54
21 Villasenor, Luis Eastern New Mexico 1:58.64
22 Finley, Mark Dallas Baptist 1:58.91
23 Nowell, Jansen UL-Monroe 1:58.92
24 MALONEY, Kyle North Texas 1:59.52
25 Dorsett, Charles Unattached 1:59.70
26 Patterson, Jasiah TAMU-Kingsville 1:59.80
27 Cherin, Jordan Incarnate Word 2:00.51
28 DeLeon, Oscar TAMU-Kingsville 2:00.87
29 Moxey, Adrian Cowley County CC 2:00.89
30 Lantz, Benjamin Eastern New Mexico 2:01.12
31 Wilkins, Joshua Northwestern St. 2:01.22
32 Murphy, Hayden North Texas 2:01.37
33 Blattler, Mirko Cameron 2:02.32
34 De La Rosa, Darion Wiley 2:02.40
35 Caballero, Jesus TAMU-Kingsville 2:03.70
36 Scott, Isaiah Unattached 2:04.48
37 WESTFALL, NIKOLAS Texas Wesleyan 2:04.97
38 Hahn, Matthew Dallas Baptist 2:05.23
39 Broyles, Kenneth Arkansas-Little Rock 2:06.19
40 Medina, Isaiah Dallas Baptist 2:06.83
41 HERNANDEZ, CHRISTIAN Texas Wesleyan 2:08.75
42 Riestenpatt, Steffen Cameron 2:09.13
43 Swierc, Joseph TAMU-Kingsville 2:09.21
44 Ruiz, Andres Cowley County CC 2:09.32
45 Shearman, Kimorie Wiley 2:09.65
46 Shiner, Jaysen Cameron 2:10.60
47 Anderson, Barrett Unattached 2:14.22
- Julian, Connor UT-Arlington DNF
- Belmares, Noe Texas State DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Miller, Hannah SMU 4:31.32
2 Murphy, Charlotte Tara SMU 4:36.05
3 Rodriguez, Keila Incarnate Word 4:36.34
4 Tretbar, Brittany Oklahoma 4:37.07
5 Hayward, Katelyn UT-Arlington 4:41.28
6 Rayas, Cashlee Dallas Baptist 4:42.67
7 Anthony, Justine SMU 4:42.74
8 Wrozek, Erin Northwestern St. 4:49.05
9 Lopez, Ana Midwestern St. 4:50.22
10 Demerson, Daunicia Oklahoma 4:51.34
11 Baker, Payton Oklahoma 4:51.35
12 Arndorfer, Alexandria Oklahoma 4:51.71
13 Pieper, Julia Dallas Baptist 4:52.58
14 Jepchirchir, Angela UL-Monroe 4:54.80
15 Davidson, Danielle Cowley County CC 4:55.65
16 ADAMS, Cassidy North Texas 4:57.00
17 Allen, Dominique Incarnate Word 4:57.03
18 Diaz, Vivian Incarnate Word 5:00.53
19 Godfrey, Allyson Texas State 5:03.31
20 Velez, Karina Incarnate Word 5:05.56
21 Long, Kendra Texas State 5:06.62
22 Kepfer, Abby Eastern New Mexico 5:07.10
23 Godfrey, Sarah Texas State 5:07.94
24 Johnson, Ashley Oklahoma 5:08.69
25 Kirven, Dianna Wiley 5:09.15
26 Rodriguez, Nancy Eastern New Mexico 5:09.18
27 Van Der Westhuizen, Chantal UT-Arlington 5:12.75
28 White, Jennifer North Texas 5:13.88
29 Shubert, Maddie TAMU-Commerce 5:14.95
30 GONZALES, MELISSA Texas Wesleyan 5:15.86
31 Harrison, Deja Wiley 5:18.67
32 Sosa, Jessica Cowley County CC 5:26.60
33 Holleman, Kate TAMU-Commerce 5:26.85
34 Kirkland, Michaela Dallas Baptist 5:27.56
35 Gonzalez, Chelsea TAMU-Kingsville 5:29.08
36 Maldonado, Mikayla TAMU-Commerce 5:30.30
37 Ortegon, Gabriela Texas State 5:31.09
38 Rippy, Sarah Dallas Baptist 5:37.94
39 Solis, Rebeca Arkansas-Little Rock 5:43.34
40 Bernal, Jennifer TAMU-Kingsville 5:50.63
- Campbell, Joy Dallas Baptist DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Stewart, Chassity Unattached 13.70 0.9
2 Gonzalez, Melissa Unattached 13.71 0.8
3 Haggerty, Olivia Oklahoma 13.72 0.9
4 Payton, Braneshia Northwestern St. 13.78 0.9
5 Gordon, Daeshon Northwestern St. 13.79 0.9
6 Stewart, Antonisha Texas State 13.96 0.9
7 Brazil, Bianca Oklahoma 14.10 0.9
8 Smith, Kylah Texas State 14.23 0.8
9 Parker, Tiffeny Unattached 14.34 0.8
10 Krenek, Kaylee Texas State 14.36 0.9
11 Frazier, Jasmine Unattached 14.43 0.8
12 Dennie, Renae Wiley 14.54 0.0
13 Novosadova, Anna SMU 14.89 0.0
14 Russell, Kourtni UL-Monroe 14.95 0.0
15 Webley, Brittney TAMU-Kingsville 15.08 0.8
16 Smith, Jameria Northwestern St. 15.16 0.8
17 Taylor, Emoni UT-Arlington 15.29 0.0
18 Paul, Ava UL-Monroe 15.41 0.8
19 Love, Jerica Incarnate Word 15.46 0.9
20 Young, Karlee TAMU-Commerce 16.01 0.8
21 Muhammad, Maryam TAMU-Commerce 16.10 0.0
22 Sparks, Jacy SMU 16.14 0.0
23 Johnson, Danielle UT-Arlington 16.17 0.8
24 Odendahl, Gracen Incarnate Word 16.21 0.8
25 Cheek, Chelsea TAMU-Commerce 16.35 0.0
26 Avila, Maria TAMU-Kingsville 16.94 0.8
27 Moses, McKenna Incarnate Word 18.22 0.8
- Hani, Abby Texas State DNF 0.8
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Oklahoma A 44.89
2 Northwestern St. A 45.36
3 UT-Arlington A 45.92
4 Texas State A 46.09
5 Oklahoma B 46.52
6 TAMU-Kingsville A 46.71
7 Incarnate Word A 46.99
8 North Texas A 47.58
9 TAMU-Commerce A 47.70
10 Eastern New Mexico A 48.17
11 UL-Monroe A 48.60
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Oklahoma A 40.43
2 Incarnate Word A 40.63
3 Eastern New Mexico A 40.70
4 Arkansas-Little Rock A 40.70
5 North Texas A 40.73
6 UT-Arlington A 40.81
7 Texas State A 40.83
8 Oklahoma B 41.95
9 TAMU-Kingsville A 42.01
10 TAMU-Commerce B 42.43
TAMU-Commerce A DNF
Northwestern St. A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 SMU A 3:46.19
2 Texas State A 3:46.22
3 Arkansas-Little Rock A 3:47.93
4 UT-Arlington A 3:48.46
5 Incarnate Word A 3:51.99
6 TAMU-Commerce A 3:52.04
7 Eastern New Mexico A 4:01.35
8 Oklahoma A 4:03.23
9 Midwestern St. A 4:08.89
10 UL-Monroe A 4:09.38
11 Dallas Baptist A 4:11.92
UT-Arlington B DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 UT-Arlington A 3:10.93
2 North Texas A 3:13.88
3 TAMU-Commerce A 3:15.56
4 Eastern New Mexico A 3:16.34
5 UL-Monroe A 3:16.83
6 UT-Arlington B 3:17.73
7 Oklahoma B 3:18.85
8 UT-Arlington C 3:20.44
9 Incarnate Word A 3:21.32
10 TAMU-Commerce B 3:25.29
11 Eastern New Mexico B 3:26.97
12 UL-Monroe B 3:32.77
Texas State A DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Henry, Alexus UT-Arlington 1.70m 5' 7.0"
2 Johnson, Courtney Texas State 1.70m 5' 7.0"
3 Jones-Young, Quanese Northwestern St. 1.70m 5' 7.0"
4 Joyner, Ashley Incarnate Word 1.65m 5' 5.0"
5 Abbott, Markie TAMU-Commerce 1.65m 5' 5.0"
6 Brigance, LaGae TAMU-Kingsville 1.65m 5' 5.0"
7 Carter, Tori UT-Arlington 1.60m 5' 3.0"
7 Decoud, Chelsie Texas State 1.60m 5' 3.0"
9 Bustos , Danee Eastern New Mexico 1.60m 5' 3.0"
10 Lavrusha, Valery UT-Arlington 1.60m 5' 3.0"
10 Robinson, Raquel Texas State 1.60m 5' 3.0"
12 AUKER, Nicole North Texas 1.60m 5' 3.0"
13 Nelson, Hailey TAMU-Commerce 1.60m 5' 3.0"
14 Miles, Madison Incarnate Word 1.55m 5' 1.0"
15 Avila, Maria TAMU-Kingsville 1.55m 5' 1.0"
16 Novosadova, Anna SMU 1.55m 5' 1.0"
16 Johnson, Danielle UT-Arlington 1.55m 5' 1.0"
- Bethea, Leslie Wiley NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Sales, Roland Unattached 2.10m 6' 10.75"
2 Lloyd, Kenneth Eastern New Mexico 2.05m 6' 8.75"
3 Williams, DeShuan Cowley County CC 2.05m 6' 8.75"
4 Wells, Andrew Cowley County CC 2.00m 6' 6.75"
5 Evans, Tre' Northwestern St. 2.00m 6' 6.75"
6 Broussard, Clint Unattached 1.95m 6' 4.75"
7 Huerta, Arturo TAMU-Kingsville 1.90m 6' 2.75"
8 Ford, Jason UT-Arlington 1.90m 6' 2.75"
9 Walker, Austin UL-Monroe 1.90m 6' 2.75"
10 Harrison, Rodney UL-Monroe 1.85m 6' 0.75"
- Kjeldsen, Oliver Texas State NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Falda, Helen UT-Arlington 4.05m 13' 3.5"
2 Gray, Meagan Oklahoma 4.05m 13' 3.5"
3 Pecot, Madison UT-Arlington 3.95m 12' 11.5"
4 King, Sydney Oklahoma 3.65m 11' 11.75"
5 Shue, Kendahl TCU 3.65m 11' 11.75"
6 ASHMORE, Bailey North Texas 3.50m 11' 5.75"
7 Glenn, Priscilla UT-Arlington 3.50m 11' 5.75"
8 SKOOG, Blake North Texas 3.35m 10' 11.75"
9 Ferguson, Kylie TAMU-Commerce 3.20m 10' 6.0"
9 Moses, McKenna Incarnate Word 3.20m 10' 6.0"
9 Navarro, Janeth TAMU-Kingsville 3.20m 10' 6.0"
12 Waites, Maggie TAMU-Commerce 3.20m 10' 6.0"
12 Luansing, Chris Cowley County CC 3.20m 10' 6.0"
14 Culpepper, Kati TAMU-Commerce 3.20m 10' 6.0"
14 GOMEZ, Alexis North Texas 3.20m 10' 6.0"
- Barnes, Jordan TAMU-Commerce NP
- Woodson, Claire Incarnate Word NP
- Hughes, Samantha Unattached NP
- McKinney, Taylor TAMU-Kingsville NP
- Winn, Hannah North Texas NP
- ADAIR, Kristen North Texas NP
- Van De Walle, Katherine Incarnate Word NP
- Shell, Mackenzie Oklahoma NP
- Roberts, Kamryn Unattached NP
- Hanks, Julia Oklahoma NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Favor, Everette Oklahoma 5.20m 17' 0.75"
2 Ulbricht, Jacob Incarnate Word 4.70m 15' 5.0"
3 Gale, Dylan UT-Arlington 4.70m 15' 5.0"
4 Cooper, Kaleb Oklahoma 4.55m 14' 11.0"
4 McAdoo, Adam TCU 4.55m 14' 11.0"
6 Zozaya, Joshua Incarnate Word 4.40m 14' 5.25"
7 Millsap, Colin TAMU-Commerce 4.40m 14' 5.25"
8 Dore, Landon Unattached 4.40m 14' 5.25"
8 Martin, Bryce TAMU-Kingsville 4.40m 14' 5.25"
10 FRANKS, Jacob North Texas 4.25m 13' 11.25"
- Kuffler, Luke Cowley County CC NP
- Ray, Parker Cowley County CC NP
- Bagwell, Colby Eastern New Mexico NP
- Wesselink, Scott Eastern New Mexico NP
- Hill, Drew TAMU-Kingsville NP
- Kelley, Lucas Oklahoma NP
- Moses, Braden UT-Arlington NP
- Rodriguez, Jeff Unattached NP
- Seward, Jeffery Incarnate Word NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Brown, Adriunna UL-Monroe 6.01m 19' 8.75" 1.4
2 Pryce, Taishia Wiley 5.77m 18' 11.25" 0.0
3 Nation, Fabriana Northwestern St. 5.73m 18' 9.75" 1.3
4 Saernvaang, Thilda UT-Arlington 5.72m 18' 9.25" -0.5
5 Steels, Jasmyn Northwestern St. 5.70m 18' 8.5" -0.4
6 Miles, Madison Incarnate Word 5.57m 18' 3.25" -0.4
7 Obikudu, Chineme UT-Arlington 5.48m 17' 11.75" 1.0
8 Dendy, Micaiah UL-Monroe 5.45m 17' 10.75" 1.0
9 Jordan, Mikayla UT-Arlington 5.41m 17' 9.0" 0.0
10 Roberts, Jasmine TAMU-Commerce 5.37m 17' 7.5" 0.2
11 Jackson, Victoria Incarnate Word 5.26m 17' 3.25" -0.2
12 Duma, Tyra Northwestern St. 5.25m 17' 2.75" -0.4
13 Edison, Nicole Arkansas-Little Rock 5.24m 17' 2.25" 0.1
14 McKee, Kamryn TAMU-Commerce 5.16m 16' 11.25" -0.3
14 Koto, Selasie TAMU-Commerce 5.16m 16' 11.25" -0.8
16 Sampson, Kionte Cowley County CC 5.07m 16' 7.75" 0.0
17 Arinze, Jane Incarnate Word 4.97m 16' 3.75" 0.5
18 Petkovich, Brooke Northwestern St. 4.82m 15' 9.75" 1.1
19 Johnson, Hannah Dallas Baptist 4.68m 15' 4.25" -0.1
20 Gillam, Tyra Arkansas-Little Rock 4.66m 15' 3.5" 0.1
21 Carr, Ebony Wiley 4.54m 14' 10.75" 1.4
22 Tober, Haleigh Dallas Baptist 4.54m 14' 10.75" 0.0
- Clark, Mackenzie TAMU-Commerce NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Bowles, Gage TAMU-Commerce 7.18m 23' 6.75" 0.3
2 Passley, James TAMU-Kingsville 7.16m 23' 6.0" 2.8
3 Gulley, Desmond Arkansas-Little Rock 7.05m 23' 1.75" 0.0
4 Cole, Clinton Incarnate Word 6.99m 22' 11.25" 0.0
5 Jeter, Jacorious Northwestern St. 6.97m 22' 10.5" 0.4
6 Key, Deylon Northwestern St. 6.89m 22' 7.25" 0.1
7 Madu, Michael Texas State 6.89m 22' 7.25" 0.5
8 Brefo, David UT-Arlington 6.88m 22' 7.0" 1.5
9 Cameron, Malcolm TAMU-Kingsville 6.87m 22' 6.5" 2.5
10 Lloyd, Kenneth Eastern New Mexico 6.77m 22' 2.5" -0.1
11 Foster, Joshua Oklahoma 6.74m 22' 1.5" 0.1
12 Waller, Brandon Unattached 6.63m 21' 9.0" 1.3
13 Steele, DeVontae TAMU-Commerce 6.62m 21' 8.75" 0.0
14 Washington, Dahndre UL-Monroe 6.55m 21' 6.0" 0.7
15 Huerta, Arturo TAMU-Kingsville 6.53m 21' 5.25" 0.4
16 Jazdyk, Steven Oklahoma 6.41m 21' 0.5" 1.1
17 Spencer, DeAntre' TAMU-Commerce 6.36m 20' 10.5" 0.0
18 Schiemann, Christian UT-Arlington 6.36m 20' 10.5" 2.4
19 Redd, Darien TAMU-Commerce 6.24m 20' 5.75" 0.9
20 Leuthner, Andrew Incarnate Word 6.19m 20' 3.75" 1.6
21 Lancaster, Elliott Northwestern St. 5.95m 19' 6.25" 0.7
22 Armstrong, Sean Incarnate Word 5.56m 18' 3.0" 2.2
- Boyce, Lutalo Unattached NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Lavrusha, Valery UT-Arlington 12.57m 41' 3.0" 1.0
2 Brown, Adriunna UL-Monroe 12.16m 39' 10.75" 0.0
3 Roberts, Jasmine TAMU-Commerce 12.08m 39' 7.75" 1.9
4 Obikudu, Chineme UT-Arlington 12.07m 39' 7.25" 1.1
5 Rodriguez, Brianna Oklahoma 12.06m 39' 7.0" 1.0
6 Strickland, Najuana Oklahoma 11.88m 38' 11.75" 1.3
7 Nickerson, Taydria Texas State 11.76m 38' 7.0" 0.0
8 Saernvaang, Thilda UT-Arlington 11.63m 38' 2.0" 0.0
9 Duma, Tyra Northwestern St. 11.47m 37' 7.75" 1.3
10 Koto, Selasie TAMU-Commerce 11.43m 37' 6.0" 0.0
11 Buchanan, Jordan TAMU-Commerce 11.14m 36' 6.75" 0.6
12 Martinez, Molly TAMU-Kingsville 11.09m 36' 4.75" 0.8
13 Robinson, Raquel Texas State 11.08m 36' 4.25" 0.5
14 Estes, Abby TAMU-Commerce 10.73m 35' 2.5" 0.0
- Dendy, Micaiah UL-Monroe NP -
- Petkovich, Brooke Northwestern St. NP -
- Jordan, Mikayla UT-Arlington NP -
- Johnson, Hannah Dallas Baptist NP -
- Carr, Ebony Wiley NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Stephens, Ceaser Northwestern St. 15.51m 50' 10.75" 0.7
2 Madu, Michael Texas State 15.15m 49' 8.5" 1.1
3 Steele, DeVontae TAMU-Commerce 15.09m 49' 6.25" 2.0
4 Mitchell, Marcus Oklahoma 15.07m 49' 5.5" 2.1
5 Nelson, Lebrun UL-Monroe 15.05m 49' 4.5" 2.1
6 Bowles, Gage TAMU-Commerce 15.00m 49' 2.5" 1.7
7 Thompson, Quindarrius Northwestern St. 14.85m 48' 8.75" 1.8
8 Porter, Zhaquan Northwestern St. 14.32m 46' 11.75" 0.0
9 Brefo, David UT-Arlington 14.10m 46' 3.25" 0.0
10 Redd, Darien TAMU-Commerce 14.03m 46' 0.5" 1.2
11 Washington, Dahndre UL-Monroe 14.03m 46' 0.5" 2.1
12 Emeodi, Chukwuebuka Incarnate Word 13.91m 45' 7.75" 2.2
13 Spencer, DeAntre' TAMU-Commerce 13.61m 44' 8.0" 1.1
14 Armstrong, Sean Incarnate Word 13.00m 42' 8.0" 0.0
- Frazier, Barry Oklahoma NP -
- Flory, Chase TAMU-Commerce NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Lange, Julie Texas State 15.72m 51' 7.0"
2 Lennman, Sara UT-Arlington 15.25m 50' 0.5"
3 Cannon, Jacquetta SMU 14.85m 48' 8.75"
4 Gordon, Meia Oklahoma 14.52m 47' 7.75"
5 Runnels, Cori Northwestern St. 14.30m 46' 11.0"
6 Myers, Destiney Northwestern St. 14.22m 46' 8.0"
7 VanSickle, Alexandra TAMU-Commerce 13.76m 45' 1.75"
8 Murchison, Daniella SMU 13.68m 44' 10.75"
9 Lyons, Gerianna Northwestern St. 13.31m 43' 8.0"
10 Allen, Dominique UL-Monroe 12.93m 42' 5.25"
11 Andrus, Kwanzaa Northwestern St. 12.78m 41' 11.25"
12 Godsey, Kennedy SMU 12.49m 40' 11.75"
13 Lewis, Chloe UT-Arlington 12.28m 40' 3.5"
14 Gordon, Alexis UL-Monroe 12.15m 39' 10.5"
15 Gilman, Anastazia TCU 11.98m 39' 3.75"
16 Wanoreck, Hailey TAMU-Commerce 11.77m 38' 7.5"
17 Nintcheu-Momo, Patricia Incarnate Word 11.72m 38' 5.5"
18 Hani, Abby Texas State 11.17m 36' 7.75"
19 Young, Karlee TAMU-Commerce 11.11m 36' 5.5"
20 Blagowsky, Brianna Incarnate Word 11.07m 36' 4.0"
21 Riddle, Antwanisha Incarnate Word 10.37m 34' 0.25"
22 Smith, Kylah Texas State 10.31m 33' 10.0"
- Rusch, Melanie Texas State NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Tucker, Kyrin Northwestern St. 17.74m 58' 2.5"
2 Rogers, Isaiah TCU 17.29m 56' 8.75"
3 Johnson, T'Mond Texas State 17.11m 56' 1.75"
4 Brown, Joseph TAMU-Commerce 16.45m 53' 11.75"
5 Paul, Cedric Northwestern St. 16.31m 53' 6.25"
6 Daboub, Bradley Oklahoma 16.29m 53' 5.5"
7 Garcia, Christian TAMU-Kingsville 16.29m 53' 5.5"
8 Shaw, Jevaughn UL-Monroe 15.95m 52' 4.0"
9 Weiss, Kyle UL-Monroe 15.36m 50' 4.75"
10 Michna, Lane TAMU-Kingsville 15.06m 49' 5.0"
11 Rios, Jorge TAMU-Kingsville 14.83m 48' 8.0"
12 Smith, Armani TAMU-Commerce 14.75m 48' 4.75"
13 Hood, Adam TCU 14.50m 47' 7.0"
14 Hussey, Samuel Texas State 14.49m 47' 6.5"
15 Dye, Micah UL-Monroe 14.15m 46' 5.25"
16 Archield, Corwin Northwestern St. 14.10m 46' 3.25"
17 Nesbitt, Kenneth Cowley County CC 13.69m 44' 11.0"
18 Jorge, Jaylon Texas State 13.53m 44' 4.75"
19 Burnett, Desmond Incarnate Word 12.95m 42' 6.0"
20 Chaney, Brice UL-Monroe 12.36m 40' 6.75"
21 Jazdyk, Steven Oklahoma 12.06m 39' 7.0"
22 Sanchez, Steven TAMU-Commerce 11.82m 38' 9.5"
23 Noble, Devlon Wiley 11.35m 37' 3.0"
- Garmendia, Gari Cowley County CC NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Velasquez, Daniel Movin' Mavs 7.56m 24' 9.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Carter, Diandra Unattached 52.88m 173' 6.25"
2 Woodard, Jessica Oklahoma 52.84m 173' 4.5"
3 Gordon, Meia Oklahoma 50.21m 164' 9.0"
4 Lange, Julie Texas State 49.23m 161' 6.5"
5 Robins, Anitial'a TAMU-Commerce 46.29m 151' 10.75"
6 Gordon, Alexis UL-Monroe 45.65m 149' 9.5"
7 Sheen, Sierra Oklahoma 45.60m 149' 7.5"
8 Runnels, Cori Northwestern St. 45.03m 147' 9.0"
9 Ruiz, Yesenia TAMU-Kingsville 43.76m 143' 7.0"
10 Williams, Tricia Unattached 43.32m 142' 1.75"
11 Somoye, Rachael TAMU-Kingsville 42.25m 138' 7.75"
12 Allen, Dominique UL-Monroe 41.20m 135' 2.25"
13 Harlin, Codesha Cowley County CC 41.08m 134' 9.5"
14 Finn, Bianca UT-Arlington 40.63m 133' 4.0"
15 Murchison, Daniella SMU 39.95m 131' 1.0"
16 Nintcheu-Momo, Patricia Incarnate Word 39.07m 128' 2.5"
17 McDuffie, Kristin Northwestern St. 38.33m 125' 9.25"
18 Brewer, Marisa Texas State 37.73m 123' 9.75"
19 Riddle, Antwanisha Incarnate Word 37.53m 123' 1.75"
20 Myers, Destiney Northwestern St. 34.35m 112' 8.75"
21 Freeman, Erie Cowley County CC 33.84m 111' 0.5"
22 VanSickle, Alexandra TAMU-Commerce 33.78m 110' 10.25"
23 Blagowsky, Brianna Incarnate Word 31.38m 102' 11.75"
24 Tipton, Brailea Cowley County CC 29.62m 97' 2.5"
25 Cathcart, Elizabeth Midwestern St. 28.03m 91' 11.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Ohakwe, Michael Unattached 56.53m 185' 5.75"
2 Shaw, Jevaughn UL-Monroe 53.59m 175' 10.0"
3 SRALLA, Karl North Texas 49.87m 163' 7.75"
4 KENNEDY, Kevone North Texas 49.65m 162' 11.0"
5 Johnson, T'Mond Texas State 49.49m 162' 4.75"
6 Tucker, Kyrin Northwestern St. 48.57m 159' 4.5"
7 Cole, Eric Texas Throwers 47.79m 156' 9.75"
8 Daboub, Bradley Oklahoma 46.47m 152' 5.75"
9 Weiss, Kyle UL-Monroe 45.60m 149' 7.5"
10 Graham, Chase TAMU-Commerce 44.79m 146' 11.75"
11 Adams, Kenneth TAMU-Commerce 44.27m 145' 3.25"
12 Dye, Micah UL-Monroe 44.17m 144' 11.25"
13 Jorge, Jaylon Texas State 43.50m 142' 8.75"
14 Paul, Cedric Northwestern St. 43.49m 142' 8.5"
15 Michna, Lane TAMU-Kingsville 42.42m 139' 2.25"
16 Chaney, Brice UL-Monroe 41.61m 136' 6.5"
17 Burnett, Desmond Incarnate Word 41.17m 135' 1.25"
18 Evans, Isaiah Cowley County CC 41.14m 135' 0.0"
19 Garcia, Christian TAMU-Kingsville 40.36m 132' 5.25"
20 Sanchez, Steven TAMU-Commerce 40.04m 131' 4.75"
21 Salgado, Hondo Unattached 39.69m 130' 2.75"
22 Schiemann, Christian UT-Arlington 39.65m 130' 1.25"
23 Cardona, Diamond UT-Arlington 38.90m 127' 7.75"
24 James, Austin Cowley County CC 36.78m 120' 8.25"
25 Noble, Devlon Wiley 35.29m 115' 9.75"
26 Zhgun, Vitaly TAMU-Kingsville 34.62m 113' 7.25"
27 Kjeldsen, Oliver Texas State 34.03m 111' 8.0"
28 Collerton, Ben Texas State 31.46m 103' 2.75"
- Camp, Ryan TCU NP
- Rios, Jorge TAMU-Kingsville NP
- Alexis, Kellon TAMU-Commerce NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Somoye, Rachael TAMU-Kingsville 53.05m 174' 0.75"
2 LARSSON-HUUSKO, Linnea North Texas 51.33m 168' 5.25"
3 Williams, Tricia Unattached 50.27m 164' 11.5"
4 Wanoreck, Hailey TAMU-Commerce 48.16m 158' 0.25"
5 Ruiz, Yesenia TAMU-Kingsville 44.70m 146' 8.0"
6 Burge, Camile Oklahoma 42.95m 140' 11.25"
7 Robins, Anitial'a TAMU-Commerce 42.43m 139' 2.75"
8 Lyons, Gerianna Northwestern St. 42.31m 138' 10.0"
9 Gordon, Alexis UL-Monroe 41.73m 136' 11.25"
10 Lewis, Chloe UT-Arlington 40.19m 131' 10.5"
11 Andrus, Kwanzaa Northwestern St. 38.39m 125' 11.75"
- Allen, Dominique UL-Monroe NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Nguyen, Charles Oklahoma 61.72m 202' 6.25"
2 Graham, Chase TAMU-Commerce 56.91m 186' 8.75"
3 Cole, Eric Texas Throwers 55.49m 182' 1.0"
4 Sanchez, Justin TCU 55.07m 180' 8.5"
5 Miller, Tim Texas Throwers 53.51m 175' 7.0"
6 KENNEDY, Kevone North Texas 51.45m 168' 9.75"
7 Tucker, Kyrin Northwestern St. 49.65m 162' 11.0"
8 Brown, Joseph TAMU-Commerce 49.31m 161' 9.5"
9 Salgado, Hondo Unattached 47.45m 155' 8.5"
10 Cardona, Diamond UT-Arlington 47.29m 155' 2.0"
11 Alexis, Kellon TAMU-Commerce 45.56m 149' 6.0"
12 SRALLA, Karl North Texas 45.38m 148' 11.0"
13 Dye, Micah UL-Monroe 43.49m 142' 8.5"
14 Evans, Isaiah Cowley County CC 43.29m 142' 0.5"
15 Ellison, Kail UT-Arlington 43.06m 141' 3.5"
16 James, Austin Cowley County CC 38.05m 124' 10.25"
17 Rios, Jorge TAMU-Kingsville 36.13m 118' 6.75"
18 Michna, Lane TAMU-Kingsville 29.92m 98' 2.25"
- Foster, Marquise Northwestern St. NP
- Adams, Kenneth TAMU-Commerce NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Frank, Kelsey Northwestern St. 43.69m 143' 4.25"
2 Parker, Tiffeny Unattached 41.86m 137' 4.25"
3 Henry, Alexus UT-Arlington 39.20m 128' 7.5"
4 Thomas, Summer Northwestern St. 36.79m 120' 8.75"
5 Thiels, Sabrina Northwestern St. 36.22m 118' 10.25"
6 Baker, Shanecia TAMU-Commerce 34.70m 113' 10.5"
7 Nintcheu-Momo, Patricia Incarnate Word 31.42m 103' 1.25"
8 Clay, Jessica TAMU-Commerce 29.49m 96' 9.25"
9 Lopez, Kristen Dallas Baptist 24.35m 79' 11.0"
10 Godsey, Kennedy SMU 23.95m 78' 7.25"
11 Novosadova, Anna SMU 21.10m 69' 3.0"
12 Mims, Kendra TAMU-Commerce 20.13m 66' 0.75"
13 Cheek, Chelsea TAMU-Commerce 19.52m 64' 0.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Zhgun, Vitaly TAMU-Kingsville 61.23m 200' 11.0"
2 Obst, Florian TAMU-Commerce 57.58m 188' 11.25"
3 Shilling, Ty Northwestern St. 52.39m 171' 10.75"
4 Yeager, Austin Dallas Baptist 51.51m 169' 0.25"
5 Garrison, De'John Northwestern St. 50.18m 164' 7.75"
6 Walker, Austin UL-Monroe 49.81m 163' 5.25"
7 Ellison, Kail UT-Arlington 46.65m 153' 1.0"
8 Williams, Jessie TAMU-Commerce 45.63m 149' 8.75"
9 Wood, Robert TAMU-Commerce 41.30m 135' 6.25"
10 Bagwell, Colby Eastern New Mexico 39.35m 129' 1.5"
11 Barker, Seth TAMU-Kingsville 34.43m 112' 11.75"
12 DeMurrell, Ashton Wiley 27.35m 89' 9.0"