USF Invitational
Date: Fri, Apr 21, 2017

Events
Men's Women's
100 Meters 100 Meters
200 Meters 200 Meters
400 Meters 400 Meters
800 Meters 800 Meters
1500 Meters 1500 Meters
5000 Meters 5000 Meters
110 Hurdles 100 Hurdles
400 Hurdles 400 Hurdles
4 x 100 Relay 3000 Steeplechase
4 x 400 Relay 4 x 100 Relay
High Jump 4 x 400 Relay
Pole Vault High Jump
Long Jump Pole Vault
Triple Jump Long Jump
Shot Put Triple Jump
Discus Shot Put
Hammer Discus
Javelin Hammer
- Javelin
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Martin, SheKara UCF 11.72 -0.5
2 Francis, Chelsea South Florida 11.79 -0.5
3 Massie, Jada South Florida 11.80 -0.5
4 Dooling, Khadeeja South Florida 12.05 1.2
5 Gallmon , Loren UCF 12.17 -0.5
6 Morrison, Quamecha Bethune-Cookman 12.20 -0.5
7 Golden, Krysten South Florida 12.22 -0.5
8 Sudeall, Thea Bethune-Cookman 12.37 -0.5
9 Gonzalez, Asia UCF 12.42 1.2
10 Whitfield, Najah Bethune-Cookman 12.78 1.2
11 Barber, Brittany South Florida 13.05 1.2
12 Bryant, Shyra Saint Leo 14.04 1.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Bailey, Henrick Bethune-Cookman 10.61 -0.2
2 Thomas, Curtis South Florida 10.62 -0.2
3 Myrtil, Wilkenson FIU 10.66 -0.2
4 Poole, Michael Florida A&M 10.90 -0.2
5 Ekholm, Anthony St. Thomas (Minn.) 10.90 -0.2
6 Sampson, Joel Bethune-Cookman 10.94 -0.2
7 Hunter, Karus Florida A&M 11.07 -0.2
8 Ashley, Timothy Florida A&M 11.09 -0.2
9 Vendrone, Andrew UNAT 11.16 -0.2
10 Sauro, Daniel St. Thomas (Minn.) 11.20 -0.2
11 Scott, Raekwon South Florida 11.21 -0.2
12 Marts, Lonnie Embry-Riddle 11.23 -0.2
13 White, Conor St. Thomas (Minn.) 11.23 -0.2
14 Neville, Ryan St. Thomas (Minn.) 11.29 -0.2
15 Taylor, D'Shea Bethune-Cookman 11.31 -0.2
16 Dean, John-Paul Embry-Riddle 11.54 -0.2
17 Molinaro, Luke Tampa 11.62 -2.0
18 Swindell, Chad Embry-Riddle 12.07 -2.0
19 Arteaga, Christopher Saint Leo 12.10 -2.0
20 Janning, Britton Saint Leo 12.75 -2.0
- Louis, Ervensky Saint Leo DNF -2.0
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Martin, SheKara UCF 23.56 0.3
2 Bellamy, J'Nea UCF 24.02 0.3
3 Francis, Chelsea South Florida 24.15 0.3
4 Jocelyn, Ashley UCF 24.23 2.8
5 Gallmon , Loren UCF 24.76 0.3
6 Dooling, Khadeeja South Florida 24.86 0.3
7 Sudeall, Thea Bethune-Cookman 25.20 0.3
8 Wilkerson, Sydnee FIU 25.27 0.3
9 Taylor, Faith Tampa 26.26 0.3
10 Hedderman, Michaela South Florida 26.28 0.7
11 Hyde, Tiana FIU 26.51 2.8
12 Gregory, Cierra Saint Leo 26.59 0.3
13 Lafontant, Sedona South Florida 26.89 2.8
14 Martin, Gaylen Lynn 29.56 0.7
15 de Jong, Breanne Lynn 32.10 0.7
16 Washington, Deirra Saint Leo 32.47 0.7
17 Quarles, Victoria Saint Leo 33.88 0.7
18 Fagan , Vendia UCF 46.14 0.3
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Metcalfe, Kristen Embry-Riddle 2:10.72
2 Levine, Marina UNAT 2:13.50
3 Dessein, Shanika FIU 2:14.22
4 Jenkinson, Emily UCF 2:16.29
5 Grier, Sydne FIU 2:19.25
6 Mayers, Mackenzie FIU 2:20.11
7 Leary, Sarah South Florida 2:22.07
8 Tafoya, Martina Embry-Riddle 2:22.80
9 Novak, Natalie una 2:23.63
10 Guerra, Aleksa Florida Southern 2:24.90
11 Romero, Celeste Unattached 2:25.59
12 Meneses, Alex Embry-Riddle 2:26.75
13 Sullivan, Kayla Tampa 2:26.99
14 Miller, Jacinda Valdosta State 2:27.58
15 Joe, Asia Bethune-Cookman 2:28.18
16 Edens, Sarah Embry-Riddle 2:29.04
17 Blem, Haley Florida Southern 2:29.81
18 Roussell, Haley Saint Leo 2:29.95
19 Watkins, Kassidy Florida Southern 2:30.11
20 Ballatt, Briana Florida A&M 2:30.37
21 Whetstone, Caitlin Tampa 2:30.75
22 Ellis, Leanne Embry-Riddle 2:30.81
23 kuras, Catherine Valdosta State 2:30.97
24 Polite, April Florida A&M 2:32.19
25 Clarke, Samantha Florida Southern 2:32.40
26 Kimmel, Kamryn Saint Leo 2:33.19
27 de Jong, Breanne Lynn 2:35.19
28 Beck, Natalie Lynn 2:35.34
29 Anaya, Noemi Saint Leo 2:36.62
30 Ford, Jamie Valdosta State 2:42.48
31 Tomberlin, Sydney Valdosta State 2:49.41
32 Morin, Courtney Lynn 2:50.16
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Quinones, Evan Florida Southern 1:51.02
2 Moore, Jonathan Bethune-Cookman 1:51.12
3 Warren, Calahan Unattached 1:52.32
4 Haynes, Yohance South Florida 1:52.62
5 Moultrie, Derwin South Florida 1:53.04
6 Bez, Niclas Saint Leo 1:53.10
7 Jackson, Christopher Bethune-Cookman 1:54.57
8 Petty, DeAndre Bethune-Cookman 1:57.52
9 Baez, Royer FIU 1:59.27
10 Hall, Joshua Unattached 2:02.45
11 Davis, Jamel Bethune-Cookman 2:03.05
12 Hart, Drew UNAT 2:03.71
13 Keenan, Eddie Tampa 2:04.94
14 Fell, James UNAT 2:09.18
15 Griffin, Caleb Valdosta State 2:09.56
16 Chalmers, Seamus Saint Leo 2:10.53
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Kibii, Judith Florida A&M 4:28.69
2 Rampf, Colett Saint Leo 4:38.92
3 Cancello, Claudia Tampa 4:45.24
4 Leary, Sarah South Florida 4:45.39
5 Codispodi, Marissa UCF 4:45.49
6 Edens, Sarah Embry-Riddle 4:47.00
7 Johnson, Destiny Florida A&M 4:48.88
8 Romero, Celeste Unattached 4:49.70
9 Bible, Alexis Tampa 4:49.72
10 Farnsworth, Claire South Florida 4:52.18
11 Sullivan, Kayla Tampa 4:52.26
12 Ramsey, Thea Tampa 4:57.85
13 McMahon, Clare Tampa 4:58.05
14 Konstantinovic, Alicia South Florida 4:58.97
15 Kiplagat, Emmax Florida A&M 4:59.01
16 McCormick, Natalie Saint Leo 5:03.74
17 Korsmit , Laura UCF 5:05.62
18 Nelson, Hannah Florida Southern 5:05.77
19 Meneses, Alex Embry-Riddle 5:07.61
20 Watkins, Kassidy Florida Southern 5:07.80
21 Miller, Jacinda Valdosta State 5:08.82
22 Pierson, Mollie Tampa 5:09.11
23 Gargiulo, Tiffany Saint Leo 5:09.27
24 Frauenfelder, Simone Unattached 5:11.22
25 Whetstone, Caitlin Tampa 5:12.91
26 Sroczynski, Aislinn Tampa 5:14.35
27 Fernandez, Maria Saint Leo 5:14.86
28 Price, Molly Florida Southern 5:17.75
29 Beck, Natalie Lynn 5:17.91
30 Lavellee, Sarah Tampa 5:24.39
31 Vergauwen, Jolene Florida Southern 5:25.03
32 Ford, Jamie Valdosta State 5:25.36
33 Jackson, Veronica Florida Southern 5:26.79
34 Buck, Alicia South Florida 5:27.56
35 Hildreth, Shannon South Florida 5:29.12
36 Opalinski, Anna Brook Florida Southern 5:29.82
37 Slattery, Amanda Florida Southern 5:34.02
38 Donegan, Ryleigh Tampa 5:34.41
39 Morin, Courtney Lynn 5:34.75
40 Bello, Nicole South Florida 5:38.52
41 Tomberlin, Sydney Valdosta State 5:39.10
42 Flament, Emilie Florida Southern 5:40.40
43 Jackson, Joy South Florida 5:41.56
44 Murray, Ashley Florida Southern 5:44.02
45 Orellana, Sophia South Florida 5:54.67
- Williams, Emily Florida Southern DNF
- Hepp, Summer Florida Southern DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Tampa, David South Florida 3:54.55
2 Benner, Lars Tampa 3:55.31
3 Deleva, Anthony Saint Leo 4:01.00
4 Berryhill, Cameron Bethune-Cookman 4:06.01
5 Lawrence, Adam UNAT 4:09.46
6 Weber, Joe Tampa 4:10.28
7 Patterson, Kentre una 4:10.45
8 Turner, Brent Tampa 4:12.82
9 Roberts, Tyler Tampa 4:13.84
10 Arnold, Mitch Tampa 4:15.52
11 Gargiulo, Matthew Saint Leo 4:16.09
12 Griffin, Caleb Valdosta State 4:16.94
13 Munsch, Cory Tampa 4:20.52
14 Villanueva, Alexander FIU 4:22.22
15 Schaeffer, Sam Tampa 4:25.40
16 Fell, James UNAT 4:33.56
17 Sanchez, Ilio Saint Leo 4:44.26
18 Papa, Michael Florida Southern 4:58.54
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Davis, Deja Bethune-Cookman 18:07.21
2 Holloway, Tyra Valdosta State 18:12.90
3 Gill , Brittany UCF 18:16.68
4 Orr, Alex Embry-Riddle 18:27.21
5 Limo, Fridah Florida A&M 18:38.08
6 Bayliff, Alyssa Saint Leo 19:06.05
7 McShea, Meghan Valdosta State 19:20.91
8 Tanui, Naomi Florida A&M 19:29.93
9 McMurray, Ashton UCF 19:45.67
10 Gazda, Eliza Embry-Riddle 19:52.73
11 Ochoa, Eliana Tampa 19:59.08
12 Tobin, Laura Saint Leo 20:32.00
13 Swardstorm, Vera Rae Tampa 20:48.27
14 Churchill, Heidi Saint Leo 22:28.56
15 Bowden, Sarah Unattached 22:37.29
16 Paczynski, Brianna Embry-Riddle 22:46.72
17 Cordero, Nasatassja (Lilly) South Florida 23:30.27
- Guerra, Ysabella Unattached DNF
- Abu-Rumman, Fatima Saint Leo DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Babinec, Michael South Florida 15:25.43
2 Walton, Xavier Bethune-Cookman 15:29.84
3 Graves, Matt Embry-Riddle 15:31.00
4 Kiptoo, Daniel Bethune-Cookman 15:45.67
5 Morning, Jaison Valdosta State 15:46.66
6 Cabret, Chris Saint Leo 15:52.03
7 Childers, Gavin Valdosta State 16:01.72
8 Buliga, Nick una 16:07.26
9 Kemp, Noah Embry-Riddle 16:17.00
10 Lawrence, Adam UNAT 16:28.23
11 Areces, Daniel FIU 16:34.04
12 Perona, Michael Valdosta State 16:34.84
13 Weaver, John una 16:36.41
14 Fuller, Joe Saint Leo 16:39.21
15 Dalrymple, Connor Valdosta State 16:47.37
16 Areces, Jorge FIU 16:49.57
17 Pantley, Tyler Saint Leo 16:58.84
18 Dennehy, John Embry-Riddle 17:18.68
19 Elam, Andrew Valdosta State 17:24.16
20 Zapata, Oswaldo Florida Southern 17:27.66
21 Steele, Maxwell Valdosta State 17:39.09
22 Mabile, Risley Florida Southern 17:45.77
- Williams, Brandon Florida Southern DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Dooling, Khadeeja South Florida 13.87 -0.3
2 Oneil, Rachael una 14.25 -0.3
3 Morrison, Quamecha Bethune-Cookman 14.44 -0.3
4 Corbett, Tiara Florida A&M 14.45 -0.3
5 Pooler, Mikeia South Florida 15.18 -0.3
6 Whitfield, Najah Bethune-Cookman 15.30 -0.3
7 Ivey, Ashley Florida A&M 15.70 -0.3
8 Ebanks, Samantha FIU 15.83 -0.3
9 Mcallister, Bria Bethune-Cookman 16.84 -0.3
10 Harris, Alexus Bethune-Cookman 17.10 -0.3
11 Truesdale, Bailey Tampa 17.57 -0.3
12 Czerwinski, Maria Tampa 18.10 -0.3
- Wood, Alahni Florida A&M NT -0.3
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Flannery, Niall Unattached 51.23
2 Harvey, Jason Unattached 52.22
3 Barrett, Paul una 52.56
4 Dorvilier , Jamal FIU 52.71
5 Wright, Tyson Bethune-Cookman 55.27
6 Peters, Nick Embry-Riddle 56.97
7 Williams, Jordan Bethune-Cookman 1:00.57
8 Dahl, Duncan St. Thomas (Minn.) 1:01.12
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 UCF A 45.11
2 South Florida A 45.35
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Bethune-Cookman A 40.70
2 South Florida A 41.00
3 Florida A&M A 41.50
4 St. Thomas (Minn.) A 41.53
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Bethune-Cookman A 3:59.22
2 Tampa A 4:10.78
3 Saint Leo A 4:22.11
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 South Florida A 3:15.42
2 Bethune-Cookman A 3:18.81
3 St. Thomas (Minn.) A 3:19.73
4 Bethune-Cookman B 3:30.06
5 Tampa A 3:32.52
6 Saint Leo A 3:37.30
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Cutliff, Clarissa FIU 1.82m 5' 11.5"
2 Morrison, Quamecha Bethune-Cookman 1.77m 5' 9.75"
3 Atilus, Kenflore FIU 1.67m 5' 5.75"
4 Rice, Frances South Florida 1.62m 5' 3.75"
5 Mcallister, Bria Bethune-Cookman 1.57m 5' 1.75"
5 Powers, Kirby South Florida 1.57m 5' 1.75"
7 Pooler, Mikeia South Florida 1.57m 5' 1.75"
8 Acker , Kebreyona UCF 1.57m 5' 1.75"
9 Roberts, Dana Bethune-Cookman 1.57m 5' 1.75"
10 Mueller, Stephanie Embry-Riddle 1.52m 4' 11.75"
- Joran, Veronica South Florida NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Williams, Christian FIU 2.02m 6' 7.5"
2 Beattie, Jocari Florida A&M 2.02m 6' 7.5"
3 Williams, Kelton Bethune-Cookman 1.97m 6' 5.5"
3 Tiller, Michael Bethune-Cookman 1.97m 6' 5.5"
5 Samuels, Andrew FIU 1.92m 6' 3.5"
6 Scott, Raekwon South Florida 1.92m 6' 3.5"
7 Charles, Anderson una 1.87m 6' 1.5"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Lambeth, Stephanie South Florida 3.80m 12' 5.5"
2 Carroll, Nicole South Florida 3.66m 12' 0.0"
3 Brenner, Jamie South Florida 3.66m 12' 0.0"
4 Sinkler, Amanda South Florida 3.66m 12' 0.0"
5 Chamness, Anna UCF 3.50m 11' 5.75"
5 Schafers, Summer Unattached 3.50m 11' 5.75"
7 Bryan , Maddie UCF 3.50m 11' 5.75"
8 Mueller, Stephanie Embry-Riddle 3.50m 11' 5.75"
9 Brooks, Cheyenne Florida A&M 3.50m 11' 5.75"
10 Brown, Sophia South Florida 3.50m 11' 5.75"
10 Shank, Kennedy South Florida 3.50m 11' 5.75"
12 Lewis, Mandy Unattached 3.50m 11' 5.75"
13 Rice, Frances South Florida 3.25m 10' 8.0"
14 Ranson, Bailey UCF 3.25m 10' 8.0"
- Keating, Tarra Embry-Riddle NP
- Harris, Keyoshia Bethune-Cookman NP
- Schmidt, Madison Unattached NP
- Alvarez, DiCaria Florida A&M NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Young, Sean una 5.31m 17' 5.0"
2 Bell, David South Florida 5.21m 17' 1.0"
3 Shepherd, David una 5.11m 16' 9.25"
4 Fogarasi, Joe South Florida 5.00m 16' 4.75"
5 O'Neill, Connor St. Thomas (Minn.) 4.80m 15' 9.0"
6 Chernoff, Cody South Florida 4.65m 15' 3.0"
7 Washburn, Clayton Unattached 4.65m 15' 3.0"
8 Akins, David South Florida 4.65m 15' 3.0"
8 Metzger, Wyatt una 4.65m 15' 3.0"
10 Harper, Dominic Bethune-Cookman 4.50m 14' 9.0"
11 Mueller, Mitchell South Florida 4.50m 14' 9.0"
12 Winston-Perry, Wo una 4.37m 14' 4.0"
12 Cashdollar, Daniel Embry-Riddle 4.37m 14' 4.0"
14 Keil, Evan St. Thomas (Minn.) 4.37m 14' 4.0"
15 Scott, Raekwon South Florida 4.20m 13' 9.25"
- Sullivan, Chris FIU NP
- Dorsainvil, Princy Bethune-Cookman NP
- Cronin, Lucas St. Thomas (Minn.) NP
- Huddleston, Preston St. Thomas (Minn.) NP
- Kocina, Louis Embry-Riddle NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Elliott, Makeda UCF 5.55m 18' 2.5" 1.2
2 Stewart, Natasha una 5.54m 18' 2.25" 1.1
3 Ilic, Jovana FIU 5.50m 18' 0.5" 1.0
4 Pooler, Mikeia South Florida 5.48m 17' 11.75" 0.4
5 Ebanks, Samantha FIU 5.33m 17' 6.0" 0.9
6 Ivey, Ashley Florida A&M 5.30m 17' 4.75" 0.7
7 Wood, Alahni Florida A&M 5.22m 17' 1.5" 0.9
8 Rolle, Valencia Bethune-Cookman 5.16m 16' 11.25" 1.4
9 Broom , Kennedy UCF 5.15m 16' 10.75" 0.8
10 Mcallister, Bria Bethune-Cookman 5.10m 16' 8.75" 0.4
11 Dooling, Khadeeja South Florida 5.03m 16' 6.0" 1.2
12 Russell, Elizabeth St. Thomas (Minn.) 4.96m 16' 3.25" 0.9
- Thompson, Tatyana UCF NP -
- Morrison, Quamecha Bethune-Cookman NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Daniels, Jonah South Florida 7.23m 23' 8.75" 1.7
2 White, Conor St. Thomas (Minn.) 7.22m 23' 8.25" 0.6
3 Spann, Nicholas St. Thomas (Minn.) 7.00m 22' 11.75" 1.9
4 Lafferty, Luke South Florida 6.80m 22' 3.75" 2.7
5 Prater, Joshua St. Thomas (Minn.) 6.70m 21' 11.75" 1.1
6 Marts, Lonnie Embry-Riddle 6.65m 21' 10.0" 2.1
7 Beachem, JaQuaveon Bethune-Cookman 6.62m 21' 8.75" 1.6
8 Wright, Tyson Bethune-Cookman 6.46m 21' 2.5" 0.6
9 Huddleston, Preston St. Thomas (Minn.) 6.36m 20' 10.5" 0.2
10 Swindell, Chad Embry-Riddle 5.99m 19' 8.0" 1.1
11 Williams, Jordan Bethune-Cookman 5.94m 19' 6.0" 0.2
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Potter, Briana UCF 12.08m 39' 7.75" 1.0
2 Corbett, Tiara Florida A&M 12.05m 39' 6.5" 2.1
3 Ilic, Jovana FIU 11.84m 38' 10.25" 0.9
4 Ivey, Ashley Florida A&M 11.65m 38' 2.75" -1.0
5 Radovic, Nadja FIU 10.90m 35' 9.25" 0.4
6 Russell, Na'Kiya UCF 10.75m 35' 3.25" 2.4
7 Russell, Elizabeth St. Thomas (Minn.) 10.67m 35' 0.25" 3.3
8 Broom , Kennedy UCF 10.02m 32' 10.5" 0.9
- Lacey, Tierra South Florida NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Tiller, Michael Bethune-Cookman 15.87m 52' 1.0" 0.8
2 Sampson, Joel Bethune-Cookman 14.11m 46' 3.5" 3.0
3 Ennis, Errol South Florida 14.09m 46' 2.75" -0.3
4 Offor, Wisdom FIU 13.99m 45' 10.75" -0.2
5 Beachem, JaQuaveon Bethune-Cookman 13.77m 45' 2.25" 0.6
6 Spann, Nicholas St. Thomas (Minn.) 13.22m 43' 4.5" 0.1
7 White, Conor St. Thomas (Minn.) 13.06m 42' 10.25" 0.0
8 Prater, Joshua St. Thomas (Minn.) 12.70m 41' 8.0" 2.4
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Sirmons, Catoria Bethune-Cookman 14.38m 47' 2.25"
2 Aaron, Andrea Florida A&M 13.40m 43' 11.75"
3 Lucas, Brandi South Florida 12.44m 40' 9.75"
4 Bush, Tychina Bethune-Cookman 12.34m 40' 6.0"
5 Lange, Libbie St. Thomas (Minn.) 11.58m 38' 0.0"
6 Johnson, Benisha Florida A&M 11.54m 37' 10.5"
7 Bussard, Paige Embry-Riddle 11.47m 37' 7.75"
8 Johnson, Shontielle Florida A&M 11.47m 37' 7.75"
9 Joslin, Caitlyn Embry-Riddle 10.49m 34' 5.0"
10 Figueroa, Alelee Florida A&M 9.92m 32' 6.5"
11 Ebanks, Samantha FIU 9.24m 30' 3.75"
- White, Akassja Bethune-Cookman NP
- Russell, Terrisa FIU NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Hausman, Micah St. Thomas (Minn.) 15.65m 51' 4.25"
2 Screen, Devin una 15.65m 51' 4.25"
3 Hanna, Aaron Florida A&M 15.31m 50' 2.75"
4 Wiggins, Allen FIU 15.26m 50' 0.75"
5 Robinson, Bruce South Florida 15.10m 49' 6.5"
6 Diaczynsky, Zach South Florida 14.87m 48' 9.5"
7 Murtha, Craig St. Thomas (Minn.) 14.71m 48' 3.25"
8 Holston, Sidney Bethune-Cookman 14.34m 47' 0.75"
9 Farner, Zachery Embry-Riddle 13.69m 44' 11.0"
10 Jochum, Austin St. Thomas (Minn.) 13.20m 43' 3.75"
11 Bobet, Terrence Unattached 12.87m 42' 2.75"
12 Rivera, Luis Embry-Riddle 12.47m 40' 11.0"
13 Tom, Ronald Embry-Riddle 10.24m 33' 7.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Rains, Gabrielle FIU 50.02m 164' 1.5"
2 Russell, Terrisa FIU 46.15m 151' 5.25"
3 Marshall-Paul, Alexandria Florida A&M 44.03m 144' 5.75"
4 Holifield, Bernicia South Florida 42.06m 138' 0.25"
5 Aaron, Andrea Florida A&M 39.64m 130' 1.0"
6 White, Akassja Bethune-Cookman 39.37m 129' 2.25"
7 Johnson, Benisha Florida A&M 37.56m 123' 3.0"
8 Figueroa, Alelee Florida A&M 34.42m 112' 11.5"
9 Bush, Tychina Bethune-Cookman 33.94m 111' 4.5"
10 Joslin, Caitlyn Embry-Riddle 31.52m 103' 5.25"
11 Johnson, Shontielle Florida A&M 30.77m 100' 11.75"
12 Simmons, Olivia Florida A&M 30.56m 100' 3.5"
13 Graham, Olivia St. Thomas (Minn.) 29.54m 96' 11.25"
- Bussard, Paige Embry-Riddle NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Screen, Devin una 52.02m 170' 8.25"
2 Lubelski, Brodie Embry-Riddle 49.42m 162' 2.0"
3 Farner, Zachery Embry-Riddle 47.79m 156' 9.75"
4 Hausman, Micah St. Thomas (Minn.) 46.19m 151' 6.75"
5 Holston, Sidney Bethune-Cookman 45.46m 149' 2.0"
6 Rivera, Luis Embry-Riddle 43.16m 141' 7.5"
7 Murtha, Craig St. Thomas (Minn.) 43.12m 141' 6.0"
8 Bobet, Terrence Unattached 40.33m 132' 4.0"
9 Hanna, Aaron Florida A&M 40.15m 131' 9.0"
10 Sullivan, Chris FIU 38.04m 124' 10.0"
11 Scott, Raekwon South Florida 34.35m 112' 8.75"
12 Guillermo, Carlos Embry-Riddle 34.03m 111' 8.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Solano, Marcela Unattached 56.91m 186' 8.75"
2 Holifield, Bernicia South Florida 55.09m 180' 9.25"
3 Wilson, Ashley South Florida 55.02m 180' 6.5"
4 Aaron, Andrea Florida A&M 54.34m 178' 3.75"
5 Russell, Terrisa FIU 53.04m 174' 0.5"
6 Menna, Tetisheri FIU 52.41m 171' 11.75"
7 Marshall-Paul, Alexandria Florida A&M 52.18m 171' 2.5"
8 Fulwood, Chandra FIU 48.92m 160' 6.25"
9 Evans, Rebecca South Florida 47.98m 157' 5.25"
10 Foster, Abigail FIU 46.38m 152' 2.25"
11 Graham, Olivia St. Thomas (Minn.) 45.05m 147' 10.0"
12 Mellin, Allison St. Thomas (Minn.) 44.70m 146' 8.0"
13 Johnson, Shontielle Florida A&M 44.06m 144' 7.0"
14 Bush, Tychina Bethune-Cookman 43.76m 143' 7.0"
15 Johnson, Benisha Florida A&M 43.33m 142' 2.25"
16 Williams, Trinavia FIU 43.12m 141' 6.0"
17 Bussard, Paige Embry-Riddle 41.35m 135' 8.25"
18 Figueroa, Alelee Florida A&M 40.60m 133' 2.75"
19 White, Akassja Bethune-Cookman 39.71m 130' 3.75"
20 Lange, Libbie St. Thomas (Minn.) 39.45m 129' 5.5"
21 Sirmons, Catoria Bethune-Cookman 37.49m 123' 0.25"
22 Joslin, Caitlyn Embry-Riddle 37.18m 122' 0.0"
23 Simmons, Olivia Florida A&M 35.10m 115' 2.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Robinson, Bruce South Florida 57.35m 188' 2.25"
2 Jochum, Austin St. Thomas (Minn.) 54.74m 179' 7.5"
3 Diaczynsky, Zach South Florida 52.73m 173' 0.25"
4 Hausman, Micah St. Thomas (Minn.) 52.64m 172' 8.75"
5 Lubelski, Brodie Embry-Riddle 48.75m 159' 11.5"
6 Holston, Sidney Bethune-Cookman 47.96m 157' 4.5"
7 Murtha, Craig St. Thomas (Minn.) 47.54m 156' 0.0"
8 Farner, Zachery Embry-Riddle 47.11m 154' 7.0"
9 Bobet, Terrence Unattached 36.26m 118' 11.75"
10 Rivera, Luis Embry-Riddle 32.54m 106' 9.25"
11 Tate, Keno Bethune-Cookman 28.58m 93' 9.5"
- Tom, Ronald Embry-Riddle NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Aaron, Andrea Florida A&M 42.44m 139' 3.25"
2 Carrozza, Mira South Florida 42.14m 138' 3.25"
3 Sirmons, Catoria Bethune-Cookman 32.64m 107' 1.25"
4 Graham, Olivia St. Thomas (Minn.) 32.03m 105' 1.25"
5 Banks, Jasmine FIU 30.74m 100' 10.5"
6 Lange, Libbie St. Thomas (Minn.) 29.71m 97' 6.0"
7 Woulard, Kayla FIU 28.98m 95' 1.25"
8 Simmons, Olivia Florida A&M 27.19m 89' 2.75"
9 Ebanks, Samantha FIU 24.81m 81' 5.0"
10 Figueroa, Alelee Florida A&M 20.99m 68' 10.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Sullivan, Chris FIU 53.12m 174' 3.5"
2 Guillermo, Carlos Embry-Riddle 48.66m 159' 8.0"
3 O'Neill, Connor St. Thomas (Minn.) 48.07m 157' 8.75"
4 Harper, Dominic Bethune-Cookman 43.35m 142' 3.0"
5 Tom, Ronald Embry-Riddle 38.94m 127' 9.25"
6 Rivera, Luis Embry-Riddle 35.92m 117' 10.5"
7 Beachem, JaQuaveon Bethune-Cookman 35.78m 117' 5.0"