2017 Hoosier State Relays 1A- 3A
Date: Sat, Mar 25, 2017

Events
Men's Women's
60 Meters 60 Meters
3200 Meters 3200 Meters
60 Hurdles 60 Hurdles
4 x 200 Relay 4 x 200 Relay
4 x 400 Relay 4 x 400 Relay
4 x 800 Relay 4 x 800 Relay
Distance Medley Relay Distance Medley Relay
High Jump High Jump
Pole Vault Pole Vault
Long Jump Long Jump
Shot Put Shot Put
Men's Scores
  Team Score
1 Ft. Wayne Concordia Lutheran 100
2 Westview 36
3 Brebeuf Jesuit 24
3 Calumet 24
3 West Lafayette 24
6 Thea Bowman Academy 23
7 Lakeland 21.5
8 Cascade 20
9 Cardinal Ritter (Indianapolis) 17
10 Princeton Community 15
10 Western Boone 15
12 Brown County 14
13 Batesville 13
13 Rushville Consolidated 13
13 Winamac Community 13
16 Guerin Catholic 12
16 Park Tudor 12
16 South Adams 12
19 Andrean 11
19 Brownstown Central 11
19 Lapel 11
22 Hagerstown 10
22 North Harrison 10
24 Wheeler 9
25 Central Noble 8
25 Delta 8
25 Elkhart Christian Academy 8
25 Heritage Christian 8
29 Bellmont 6
29 Cloverdale 6
29 Indianapolis Bishop Chatard 6
29 Monroe Central 6
29 Southmont 6
29 Springs Valley 6
29 Waldron 6
36 Sullivan 5
36 Union County 5
38 Clarksville 4
38 Scottsburg 4
38 West Noble 4
38 Whitko 4
42 North Montgomery 3.5
43 Edgewood 3
43 Indianapolis Scecina Memorial 3
45 Barr-Reeve 2
45 Tindley 2
47 Eastbrook 1
Women's Scores
  Team Score
1 Brebeuf Jesuit 101
2 West Lafayette 59
3 Guerin Catholic 55
4 Thea Bowman Academy 49
5 Indianapolis Bishop Chatard 36
6 Hammond Bishop Noll 24
7 Greencastle 22
8 South Adams 19
9 Ft. Wayne Concordia Lutheran 18
10 Cardinal Ritter (Indianapolis) 16
10 Yorktown 16
12 North Miami 14
13 Lakeland 10
13 Norwell 10
13 Oak Hill 10
13 Tipton 10
13 Whitko 10
18 Brown County 9
19 Barr-Reeve 8
19 Greensburg 8
19 Linton-Stockton 8
19 North White 8
23 Hamilton Heights 6
23 Mishawaka Marian 6
23 Seton Catholic 6
26 Eastside 5
26 Hagerstown 5
26 Madison-Grant 5
29 Heritage Christian 3
29 Maconaquah 3
29 Rushville Consolidated 3
32 Central Noble 2
32 Christian Academy of Indiana 2
32 Eastern (Greentown) 2
32 Elwood Community 2
32 Fairfield 2
32 Hanover Central 2
32 North Judson-San Pierre 2
32 Northwestern 2
32 Randolph Southern 2
32 Waldron 2
42 Benton Central 1
42 Churubusco 1
42 South Central (Union Mills) 1
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Brebeuf Jesuit A 1:43.42
2 Thea Bowman Academy A 1:43.59
3 Indianapolis Bishop Chatard A 1:47.63
4 Hammond Bishop Noll A 1:49.67
5 Guerin Catholic A 1:50.08
6 West Lafayette A 1:50.86
7 Brown County A 1:50.98
8 Elwood Community A 1:51.31
9 Eastside A 1:51.58
10 Fairfield A 1:51.62
11 Woodlan A 1:51.83
12 Calumet A 1:52.09
13 Central Noble A 1:52.80
14 Yorktown A 1:53.27
15 Monrovia A 1:53.61
16 Cardinal Ritter (Indianapolis) A 1:54.83
17 Hamilton Heights A 1:55.23
18 Bellmont A 1:55.66
19 Ft. Wayne Concordia Lutheran A 1:56.29
20 Park Tudor A 1:56.40
21 Hanover Central A 1:57.52
22 South Adams A 1:58.67
23 Andrean A 2:00.24
24 Norwell A 2:00.93
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Ft. Wayne Concordia Lutheran A 1:31.89
2 Lakeland A 1:33.14
3 Cardinal Ritter (Indianapolis) A 1:34.12
4 Andrean A 1:34.20
5 Central Noble A 1:34.42
6 Park Tudor A 1:34.91
7 Calumet A 1:35.16
8 Tindley A 1:35.35
9 Thea Bowman Academy A 1:35.58
10 West Lafayette A 1:36.09
11 Fairfield A 1:36.28
12 Churubusco A 1:36.36
13 Western Boone A 1:36.41
14 Jimtown A 1:36.83
15 Edgewood A 1:37.16
16 Eastside A 1:37.35
17 Eastbrook A 1:37.39
18 Yorktown A 1:37.99
19 Eastern Hancock A 1:38.85
20 Hamilton Heights A 1:38.91
21 Brebeuf Jesuit A 1:39.70
Indianapolis Bishop Chatard A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Indianapolis Bishop Chatard A 4:03.80
2 Thea Bowman Academy A 4:09.22
3 Brebeuf Jesuit A 4:09.97
4 West Lafayette A 4:10.01
5 Yorktown A 4:15.04
6 Hamilton Heights A 4:16.01
7 Guerin Catholic A 4:19.15
8 Northwestern A 4:20.88
9 Cascade A 4:21.31
10 Ft. Wayne Concordia Lutheran A 4:21.42
11 Corydon Central A 4:22.91
12 Batesville A 4:25.31
13 Churubusco A 4:27.25
14 Elwood Community A 4:28.65
15 Park Tudor A 4:29.15
16 Hanover Central A 4:30.69
17 South Adams A 4:32.74
18 Central Noble A 4:33.06
19 Cardinal Ritter (Indianapolis) A 4:34.30
20 North Judson-San Pierre A 4:37.23
21 Edgewood A 4:41.00
22 Barr-Reeve A 4:48.25
23 Bellmont A 4:58.33
24 Andrean A 5:07.21
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Cascade A 3:26.77
2 Ft. Wayne Concordia Lutheran A 3:31.39
3 Thea Bowman Academy A 3:31.99
4 Calumet A 3:33.73
5 West Lafayette A 3:34.22
6 Lapel A 3:34.39
7 Indianapolis Bishop Chatard A 3:34.84
8 Western Boone A 3:35.66
9 Elkhart Christian Academy A 3:35.79
10 Knox A 3:35.91
11 Bellmont A 3:36.38
12 Eastbrook A 3:36.46
13 Andrean A 3:36.53
14 Rushville Consolidated A 3:36.56
15 Park Tudor A 3:37.08
16 Lakeland A 3:39.00
17 Central Noble A 3:40.05
18 Brebeuf Jesuit A 3:41.44
19 Jimtown A 3:43.06
20 Cardinal Ritter (Indianapolis) A 3:43.43
21 Cloverdale A 3:43.45
22 Yorktown A 3:44.56
23 Westview A 3:45.99
24 Fairfield A 3:49.51
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Brebeuf Jesuit A 9:43.54
2 West Lafayette A 9:44.11
3 Guerin Catholic A 10:08.75
4 Ft. Wayne Concordia Lutheran A 10:11.51
5 Yorktown A 10:18.31
6 South Adams A 10:21.10
7 Cardinal Ritter (Indianapolis) A 10:24.18
8 Randolph Southern A 10:33.55
9 Rushville Consolidated A 10:34.99
10 Indianapolis Bishop Chatard A 10:40.64
11 Hamilton Heights A 10:44.23
12 Lapel A 10:48.29
13 Greensburg A 10:49.21
14 Edgewood A 10:55.59
15 Maconaquah A 10:57.04
16 Northfield A 10:57.26
17 Bellmont A 11:00.07
18 Churubusco A 11:01.47
19 Corydon Central A 11:02.36
20 Herron A 11:05.08
21 Rochester Community A 11:16.90
22 Hanover Central A 11:27.44
23 Cascade A 11:32.45
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Westview A 8:09.01
2 Ft. Wayne Concordia Lutheran A 8:12.21
3 Brebeuf Jesuit A 8:18.25
4 West Lafayette A 8:21.79
5 Elkhart Christian Academy A 8:22.42
6 Bellmont A 8:23.70
7 West Noble A 8:24.31
8 Rushville Consolidated A 8:24.37
9 Cascade A 8:31.81
10 Southmont A 8:37.07
11 Hamilton Heights A 8:37.16
13 Hagerstown A 8:42.77
14 Lapel A 8:43.32
15 Edgewood A 8:45.39
16 Churubusco A 8:46.52
17 South Knox A 8:48.27
18 Guerin Catholic A 8:48.77
19 Greensburg A 8:50.73
20 Hanover Central A 8:52.83
21 Manchester A 8:53.26
22 Lakeland A 8:55.09
23 Cardinal Ritter (Indianapolis) A 8:56.08
24 Monroe Central A 9:16.20
25 Danville Community A 9:34.10
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Guerin Catholic A 12:39.00
2 Brebeuf Jesuit A 12:41.92
3 Greencastle A 12:55.85
4 West Lafayette A 13:10.49
5 Barr-Reeve A 13:18.15
6 Oak Hill A 13:19.84
7 Cardinal Ritter (Indianapolis) A 13:24.15
8 Norwell A 13:27.50
9 Mishawaka Marian A 13:31.08
10 Randolph Southern A 13:49.36
11 Ft. Wayne Concordia Lutheran A 13:51.02
12 Manchester A 13:51.04
13 Elkhart Christian Academy A 13:58.86
14 Rushville Consolidated A 14:07.86
15 Lapel A 14:08.43
16 South Adams A 14:14.92
17 Batesville A 14:16.40
18 Corydon Central A 14:17.17
19 Maconaquah A 14:18.79
20 Indianapolis Bishop Chatard A 14:20.95
21 Bellmont A 14:21.45
22 Hammond Bishop Noll A 14:23.72
23 Crawfordsville A 14:35.77
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Ft. Wayne Concordia Lutheran A 10:37.60
2 Westview A 10:41.82
3 Princeton Community A 10:42.35
4 Brown County A 10:45.23
5 Guerin Catholic A 10:59.39
6 West Lafayette A 10:59.69
7 Brebeuf Jesuit A 11:00.63
8 Indianapolis Bishop Chatard A 11:08.80
9 West Noble A 11:11.55
10 South Putnam A 11:15.37
11 Clay City A 11:18.42
12 Heritage Christian A 11:18.59
13 Churubusco A 11:19.10
14 Elkhart Christian Academy A 11:19.12
15 Culver Academies A 11:22.50
16 Rushville Consolidated A 11:22.51
17 Hagerstown A 11:23.61
18 Hanover Central A 11:30.45
19 Edgewood A 11:35.14
20 South Knox A 11:36.60
21 Lapel A 11:36.76
22 Indianapolis Scecina Memorial A 11:40.43
23 Corydon Central A 11:45.60
24 South Adams A 12:04.20
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Waynescott, Benjamin North Harrison 6' 5.0"m 6' 5.0"
2 Wills, Kyle Delta 6' 4.0"m 6' 4.0"
3 Branam, Kaden Waldron 6' 3.0"m 6' 3.0"
4 Benson, Logan Western Boone 6' 3.0"m 6' 3.0"
5 Keefauver, Isaiah Brown County 6' 2.0"m 6' 2.0"
6 Williamson, Bill Winamac Community 6' 2.0"m 6' 2.0"
7 Vecrumba, Ethan Edgewood 6' 0.0"m 6' 0.0"
8 Miller, Jadon Thea Bowman Academy 6' 0.0"m 6' 0.0"
9 Thompson, Trevor Union City 6' 0.0"m 6' 0.0"
10 Harden, Jerico Hamilton 6' 0.0"m 6' 0.0"
11 Davis, Isaiah Manchester 5' 10.0"m 5' 10.0"
12 Bennett, Tucker Ft. Wayne Concordia Lutheran 5' 10.0"m 5' 10.0"
13 Thomas, Tyler Andrean 5' 10.0"m 5' 10.0"
14 RAATZ, TANNER Lakeland 5' 8.0"m 5' 8.0"
14 Dorsam, Quinn Northeast Dubois 5' 8.0"m 5' 8.0"
14 Burnell, Nick Sheridan 5' 8.0"m 5' 8.0"
17 Edwards, Chase Lakeland 5' 8.0"m 5' 8.0"
18 Biddle, Damon North Montgomery 5' 8.0"m 5' 8.0"
- Strong, Malik Thea Bowman Academy NP
- Sims, Josh South Central (Union Mills) NP
- Wroblewski, Bret North Decatur NP
- Smith, Dalton Lighthouse Christian Academy NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Pierce, Taylor Tipton 11' 0.0"m 11' 0.0"
2 Young, Megan Cardinal Ritter (Indianapolis) 10' 9.0"m 10' 9.0"
3 Costello, Mary Mishawaka Marian 10' 3.0"m 10' 3.0"
4 Siciliano, Maria West Lafayette 10' 3.0"m 10' 3.0"
5 Fields, Maddy Brown County 10' 3.0"m 10' 3.0"
6 Tubb, Natalie Maconaquah 9' 6.0"m 9' 6.0"
7 Ewing, Arienna Eastern (Greentown) 9' 6.0"m 9' 6.0"
8 Jaquay, Rachel Churubusco 9' 3.0"m 9' 3.0"
9 Montgomery, Sarah Maconaquah 9' 3.0"m 9' 3.0"
10 Huckstep, Grace Western Boone 9' 3.0"m 9' 3.0"
11 Ney, Reagan Guerin Catholic 9' 0.0"m 9' 0.0"
12 Weber, Isla Edgewood 8' 9.0"m 8' 9.0"
13 Kinser, Makenzee Edgewood 8' 6.0"m 8' 6.0"
14 Hasenour, Kylie Forest Park 8' 0.0"m 8' 0.0"
15 York, Leighann Monrovia 8' 0.0"m 8' 0.0"
16 Perkins, Claire Danville Community 8' 0.0"m 8' 0.0"
17 Haworth, Bailey Hamilton Heights 7' 6.0"m 7' 6.0"
17 Kuhn, Samantha Fremont 7' 6.0"m 7' 6.0"
19 Gilbertson, Ayris Maconaquah 7' 0.0"m 7' 0.0"
- Householder, Brianna North Judson-San Pierre NP
- Heffley, Maddisyn Eastside NP
- Nash , Bridget Indianapolis Bishop Chatard NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Williamson, Bill Winamac Community 16' 0.0"m 16' 0.0"
2 Huckstep, Solo Western Boone 13' 9.0"m 13' 9.0"
3 Ritz, Colton Brownstown Central 13' 6.0"m 13' 6.0"
4 Strobel, Robert Batesville 13' 6.0"m 13' 6.0"
5 WEIMER, BRENNAN Lakeland 13' 3.0"m 13' 3.0"
5 Miller, Jeffrey North Montgomery 13' 3.0"m 13' 3.0"
7 Bedel, Nathan Batesville 13' 3.0"m 13' 3.0"
8 Willis, Blake Cloverdale 12' 6.0"m 12' 6.0"
9 Brooke, Aaron Culver Academies 12' 6.0"m 12' 6.0"
10 McQuinn, Brandon Hamilton Heights 12' 6.0"m 12' 6.0"
10 Collins, Austin Lakeland 12' 6.0"m 12' 6.0"
12 Gephart, Hayden Lakeland 12' 0.0"m 12' 0.0"
13 Bollinger, Caleb Brownstown Central 12' 0.0"m 12' 0.0"
14 Bollinger, Jacob Brownstown Central 12' 0.0"m 12' 0.0"
15 Hubble, Evan Southmont 12' 0.0"m 12' 0.0"
16 Cummings, Skyler Prairie Heights 11' 6.0"m 11' 6.0"
17 Reid, Zach Eastbrook 11' 6.0"m 11' 6.0"
18 Dunn, Luke Princeton Community 11' 6.0"m 11' 6.0"
19 Rhodes, Isaac Brebeuf Jesuit 11' 0.0"m 11' 0.0"
- Houston, Cam Cardinal Ritter (Indianapolis) NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Lefebvre, Carlee North Miami 17' 1.75"m 17' 1.75"
2 Tucker, Skylar Linton-Stockton 16' 10.25"m 16' 10.25"
3 Penquite, Katy West Lafayette 16' 7.5"m 16' 7.5"
4 Hoodlebrink, Amy Hagerstown 16' 2.75"m 16' 2.75"
5 Gray, Taylor Brebeuf Jesuit 16' 1.0"m 16' 1.0"
6 Gjerde, Grace Guerin Catholic 15' 11.0"m 15' 11.0"
7 Sullivan, Hannah Waldron 15' 9.25"m 15' 9.25"
8 Wertz, Elly Brown County 15' 7.75"m 15' 7.75"
9 Kennedy, Jacqueline Indianapolis Scecina Memorial 15' 6.75"m 15' 6.75"
10 Manley, Mazie Monrovia 15' 5.25"m 15' 5.25"
11 Reed, Jai Calumet 15' 2.0"m 15' 2.0"
12 Cureton, Lauryn Hammond Bishop Noll 15' 0.5"m 15' 0.5"
13 Wilson, Caroline Linton-Stockton 14' 11.75"m 14' 11.75"
14 McIntire, Payton Knox 14' 11.75"m 14' 11.75"
15 Krzyzanowski, Amanda North Judson-San Pierre 14' 11.5"m 14' 11.5"
16 Muckerheide, Alison Batesville 14' 9.75"m 14' 9.75"
17 McGaffick, Caitlin Ft. Wayne Concordia Lutheran 14' 9.5"m 14' 9.5"
18 Swen, Precious Elkhart Christian Academy 14' 4.75"m 14' 4.75"
19 Kreidt, Abbigale Eastside 14' 1.25"m 14' 1.25"
20 Elledge, Olivia Fairfield 14' 0.5"m 14' 0.5"
21 Collester, Rebecca Cardinal Ritter (Indianapolis) 13' 5.5"m 13' 5.5"
22 Barry, Alexandria Andrean 11' 1.5"m 11' 1.5"
- Jobe, Skylar Tri-West Hendricks NP
- White, Faith North Miami NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Jackson, Thomas Calumet 22' 2.0"m 22' 2.0"
2 Wilson, Jacob Rushville Consolidated 21' 3.0"m 21' 3.0"
3 Brimmage, Brent Park Tudor 21' 2.5"m 21' 2.5"
4 Ayers, Dawson Lapel 21' 0.5"m 21' 0.5"
5 Martin, Tyler Clarksville 20' 10.75"m 20' 10.75"
6 Valentine, Trevor Rushville Consolidated 20' 6.5"m 20' 6.5"
7 bently, issac Union County 20' 3.5"m 20' 3.5"
8 Bise, Noah Edgewood 20' 1.5"m 20' 1.5"
9 Bogard, Eli Tipton 19' 11.25"m 19' 11.25"
10 Wagler, Zack Fairfield 19' 9.75"m 19' 9.75"
11 Malatestinic, Jarek Cardinal Ritter (Indianapolis) 19' 8.75"m 19' 8.75"
12 Elder, Garrett Whitko 19' 6.75"m 19' 6.75"
13 Sommers, Sammy Oak Hill 19' 6.25"m 19' 6.25"
14 Wilson, Alex Whitko 19' 5.25"m 19' 5.25"
15 Burnett, Aaron Jimtown 19' 3.25"m 19' 3.25"
16 Melvin, Brendan Wheeler 19' 2.25"m 19' 2.25"
17 Chandler, Joey Ft. Wayne Concordia Lutheran 19' 1.25"m 19' 1.25"
18 Stone, Blake Calumet 19' 1.0"m 19' 1.0"
19 Stevens, Daxton Wapahani 19' 0.0"m 19' 0.0"
20 Broeker, Kooper Knox 18' 6.5"m 18' 6.5"
21 Humphrey, Jared Andrean 17' 7.0"m 17' 7.0"
- Stiver , Jarrod Indianapolis Bishop Chatard NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Fitch, Kloee Lakeland 40' 1.0"m 40' 1.0"
2 Ball, Hannah North White 39' 10.5"m 39' 10.5"
3 Weatherly, Ashley West Lafayette 39' 4.5"m 39' 4.5"
4 Leas, Savannah Madison-Grant 39' 2.25"m 39' 2.25"
5 Grimes, Lily Greensburg 38' 9.75"m 38' 9.75"
6 Pierce, Michelle Heritage Christian 37' 5.75"m 37' 5.75"
7 Reid, Taylor Hammond Bishop Noll 37' 4.5"m 37' 4.5"
8 Schumacher, Morgan North Judson-San Pierre 35' 10.75"m 35' 10.75"
9 Ayres, Katelyn Central Noble 35' 6.5"m 35' 6.5"
10 Acuff, Taylor Edgewood 34' 3.5"m 34' 3.5"
11 Morris, Payten Indianapolis Bishop Chatard 34' 1.0"m 34' 1.0"
12 Neff, Kerrigan Cambridge City Lincoln 34' 0.25"m 34' 0.25"
13 ALLEN, BAILEY Eastern Hancock 33' 6.0"m 33' 6.0"
14 Himes, Sarah Heritage Christian 33' 2.5"m 33' 2.5"
15 Johnson, Cheyenne Andrean 33' 1.75"m 33' 1.75"
16 Utley, Cassie Danville Community 32' 8.0"m 32' 8.0"
17 Wyatt, Trinidy Wabash 32' 3.75"m 32' 3.75"
18 Mentangmo, Danielle Cardinal Ritter (Indianapolis) 31' 11.5"m 31' 11.5"
19 Ray, Nailah Greencastle 31' 9.5"m 31' 9.5"
20 Browning, Erin Greensburg 31' 4.5"m 31' 4.5"
21 House, Kierstyn North Decatur 31' 0.25"m 31' 0.25"
22 Behm, Chloe Central Noble 30' 7.25"m 30' 7.25"
23 Yoder, Olivia Eastside 30' 4.0"m 30' 4.0"
24 Rogers, Grace Elwood Community 30' 3.0"m 30' 3.0"
25 Barksdale, Krystina Andrean 29' 5.25"m 29' 5.25"
26 Terrell, Trinitie Park Tudor 27' 9.75"m 27' 9.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Stephenson, Newlyn Thea Bowman Academy 50' 3.75"m 50' 3.75"
2 Adams, Keeton Hagerstown 49' 9.75"m 49' 9.75"
3 Bates, Jacob Springs Valley 49' 9.5"m 49' 9.5"
4 Barnes, Joe Brownstown Central 49' 7.5"m 49' 7.5"
5 Howard, Gavin Whitko 47' 9.5"m 47' 9.5"
6 Dove, Zach Princeton Community 47' 9.0"m 47' 9.0"
7 In't Groen, Lars South Adams 47' 1.75"m 47' 1.75"
8 Padlo, Dominic Wheeler 46' 3.5"m 46' 3.5"
9 Buck, Chase Alexandria 45' 6.75"m 45' 6.75"
10 Smith, Case Bluffton 45' 5.5"m 45' 5.5"
11 Springer, John Hammond Bishop Noll 45' 3.5"m 45' 3.5"
12 Frain, Atlee Westview 45' 3.0"m 45' 3.0"
13 Schuler, Andrew Forest Park 44' 8.5"m 44' 8.5"
14 Thompson, Jacob Eastside 44' 6.25"m 44' 6.25"
15 Cline, Zach Forest Park 44' 2.0"m 44' 2.0"
16 Satoski, Evan Andrean 43' 1.75"m 43' 1.75"
17 Capps, Carlie Greencastle 42' 9.5"m 42' 9.5"
18 PARKER, Richard Westview 42' 5.75"m 42' 5.75"
19 Rucinski, Joe Ft. Wayne Concordia Lutheran 42' 3.75"m 42' 3.75"
20 Eldridge, Derrick Rising Sun 42' 0.0"m 42' 0.0"
21 Yonts, Tanner Greensburg 40' 8.75"m 40' 8.75"
22 Boaz, Jared Eastern Hancock 38' 7.5"m 38' 7.5"
- Harrison, Devin Brebeuf Jesuit NP