2017 90th Clyde Littlefield Texas Relays
Date: Wed, Mar 29, 2017

Events
Men's Women's
100 Meters 100 Meters
100 Meters HS Div. I 100 Meters HS Div. I
100 Meters HS Div. II 100 Meters HS Div. II
100 Meters Invitational 100 Meters Invitational
200 Meters 200 Meters
800 Meters 800 Meters
1500 Meters 1500 Meters
1500 Meters Section B Univ/Coll 1500 Meters Section B Univ/Coll
1600 Meters 1600 Meters
Mile 3200 Meters
3200 Meters 5000 Meters
5000 Meters 100 Hurdles
110 Hurdles 100 Hurdles HS Div. I
110 Hurdles HS Div. I 100 Hurdles HS Div. II
110 Hurdles HS Div. II 100 Hurdles Invitational
110 Hurdles Invitational 300 Hurdles
300 Hurdles 400 Hurdles
400 Hurdles 400 Hurdles Invitational
400 Hurdles Invitational 2000 Steeplechase
2000 Steeplechase 3000 Steeplechase
3000 Steeplechase 4 x 100 Relay
4 x 100 Relay 4 x 100 Relay HS Div. I
4 x 100 Relay HS Div. I 4 x 100 Relay HS Div. II
4 x 100 Relay HS Div. II 4 x 100 Relay Invitational
4 x 100 Relay Invitational 4 x 200 Relay
4 x 200 Relay 4 x 200 Relay HS Div. I
4 x 200 Relay HS Div. I 4 x 200 Relay HS Div. II
4 x 200 Relay HS Div. II 4 x 400 Relay
4 x 400 Relay 4 x 400 Relay Univ/Coll
4 x 400 Relay Univ/Coll 4 x 400 Relay HS Div. I
4 x 400 Relay HS Div. I 4 x 400 Relay HS Div. II
4 x 400 Relay HS Div. II 4 x 400 Relay Invitational
4 x 400 Relay Invitational 4 x 800 Relay
4 x 800 Relay 4 x 800 Relay High School
4 x 800 Relay High School 4 x 800 Relay High School
4 x 800 Relay High School Sprint Medley Relay
Sprint Medley Relay Sprint Medley Relay High School
Sprint Medley Relay High School Distance Medley Relay
Distance Medley Relay Distance Medley Relay High School
Distance Medley Relay High School High Jump High School
High Jump High School High Jump Section A Univ/Coll
High Jump Section A Univ/Coll High Jump Section B Univ/Coll
High Jump Section B Univ/Coll Pole Vault HS Section A
Pole Vault HS Section A Pole Vault HS Section B
Pole Vault HS Section B Pole Vault Section A Univ/Coll
Pole Vault ELITE MEN Pole Vault Section B Univ/Coll
Pole Vault Section C Univ/Coll Long Jump High School
Pole Vault Section A Univ/Coll Long Jump Section A Univ/Coll
Pole Vault Section B Univ/Coll Long Jump Section B Univ/Coll
Long Jump High School Triple Jump High School
Long Jump Section A Univ/Coll Triple Jump Section A Univ/Coll
Long Jump Section B Univ/Coll Triple Jump Section B Univ/Coll
Triple Jump High School Shot Put High School
Triple Jump Section A Univ/Coll Shot Put Section A Univ/Coll
Triple Jump Section B Univ/Coll Shot Put Section B Univ/Coll
Shot Put High School Discus High School
Shot Put Section A Univ/Coll Discus Section A Univ/Coll
Shot Put Section B Univ/Coll Discus Section B Univ/Coll
Discus High School Hammer
Discus Section A Univ/Coll Javelin High School
Discus Section B Univ/Coll Javelin Section A Univ/Coll
Hammer Javelin Section B Univ/Coll
Javelin High School Heptathlon
Javelin Section A Univ/Coll -
Javelin Section B Univ/Coll -
Decathlon -
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Johnson, Kortnei LSU 11.19 1.0
2 Bennett, Taylor Baylor 11.34 1.0
3 Thompson, Brenessa Texas A&M 11.45 1.0
4 Brown, Aaliyah Texas A&M 11.45 1.0
5 Hadley, Sabria Clemson 11.53 1.0
6 Golden, Zola Texas 11.53 1.0
7 Harvey, Rushell LSU 11.56 1.0
8 Bouyer, Kennadi Washington 11.84 1.0
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Johnson, Kortnei LSU 11.13 1.9
2 Hobbs, Aleia LSU 11.20 2.7
3 Brown, Aaliyah Texas A&M 11.21 2.7
4 Thompson, Brenessa Texas A&M 11.33 1.5
5 Harvey, Rushell LSU 11.41 2.8
6 Golden, Zola Texas 11.46 2.8
7 Bennett, Taylor Baylor 11.46 2.8
8 Bouyer, Kennadi Washington 11.49 2.7
9 Hadley, Sabria Clemson 11.50 1.5
10 Howells, Sydney UTSA 11.51 1.5
11 Martinez, Kaina TAMU-Kingsville 11.52 2.8
12 Carson, Savannah Purdue 11.52 2.7
13 Buchanan, Leya Oklahoma 11.53 1.9
14 Robinson, Torie Clemson 11.53 1.9
15 Jones, De'Shalyn Northwestern St. 11.54 4.6
16 Jackson, Hannah Rice 11.59 2.6
17 Massie, Jada South Florida 11.60 3.1
18 Moore, Sabrina TCU 11.62 1.9
19 Johnson, Tiffani Texas Tech 11.62 1.5
20 Hall, Cassondra LSU 11.63 1.5
21 Hamilton, I'Shunique Texas Tech 11.66 2.7
22 Caldwell, Jedah Kansas 11.67 2.9
23 Bracey, Sekayi Purdue 11.69 1.9
24 Grant, Raven Louisville 11.69 2.7
25 Kurtimah, Marissa Missouri State 11.69 1.9
26 Jackson, Natashia Northwestern St. 11.70 4.3
27 Conley, Sydney Kansas 11.70 2.7
28 Johnson, Plaserae TAMU-Kingsville 11.71 2.7
29 Francis, Chelsea South Florida 11.72 2.6
29 Stavig, Sarah Washington 11.72 2.4
31 Chambers, Ashleigh Long Beach St. 11.72 2.9
32 Davis , Courtne Long Beach St. 11.75 1.9
33 Brown, Marika Texas Tech 11.75 1.9
34 Stone, Katie Georgia 11.76 2.8
35 Rimpsey, Victoria UT-Arlington 11.76 2.9
36 Cody, Maya Missouri 11.78 2.4
37 Bright, Safia South Plains 11.78 4.6
38 Henderson, Justice Houston 11.78 4.3
39 Henderson, De'Stini UTSA 11.79 3.1
40 Hill, Taylor South Plains 11.81 2.4
41 Van Buren, Amanda Oklahoma 11.84 3.9
42 Emeodi, Judy TCU 11.84 1.5
43 Hudson, Kennedy West Texas A&M 11.84 2.4
44 Baldwin, Alexis UT-Arlington 11.84 1.9
45 Cameron, Shanice West Texas A&M 11.84 2.8
46 Morgan, Audrianna Rogers State 11.84 2.6
47 Williams, Shanice Western Texas College 11.85 2.9
48 Cave, Asha Missouri State 11.87 2.6
49 Fowler, Chanissey Lamar 11.87 1.5
50 Lewis, Kyla Notre Dame 11.87 2.4
51 Samuels, Samiyah Houston 11.90 2.9
52 Valentine, Tianna Kansas 11.91 2.7
53 Gray, Alexis Texas Southern 11.91 4.6
54 Johnson, Daniella Akron 11.92 2.4
54 Carter, Bria Houston 11.92 2.8
56 Byers, Angel Grambling 11.93 4.3
57 Collins, Ebony Texas A&M-CC 11.93 1.5
58 Griggs, La'Porcha UL-Monroe 11.98 4.6
59 Sutherland, Eboni Rice 11.98 2.4
60 Nemour, Loushanya Coffeyville CC 11.98 5.0
61 Smith, Melicha Sam Houston St. 12.00 2.6
62 Young, Sch'Cara Rogers State 12.02 3.9
63 Douglas, Serenity Texas 12.03 1.5
64 Mainoo, Juanita Baylor 12.04 3.9
65 Paiement, Iphona TCU 12.06 2.9
66 ECKELS, Breanna North Texas 12.09 3.1
67 Malone, Jasmine Northern Arizona 12.10 3.9
68 Harvey, Lawanda Oklahoma Christian 12.11 5.0
69 Burke, Briana Arkansas-Pine Bluff 12.17 2.4
70 Donald, Aleyah McNeese State 12.18 4.6
71 Tarbert, Rebecca Eastern Washington 12.19 3.9
72 Williams, Nia Southern 12.19 5.0
73 Butler, Michaela Notre Dame 12.19 2.9
74 Adesanya, Ayodele Boston U. 12.19 3.1
75 Roell, Mikayla Texas A&M-CC 12.19 5.0
76 Simmons, LaShawnda Incarnate Word 12.20 2.6
77 Clark, Mackenzie TAMU-Commerce 12.21 3.1
78 Brown, Ebony Boston U. 12.23 5.0
79 Watt , Jennifer Arkansas-Pine Bluff 12.24 2.9
80 Crawford, Mariah Drake 12.24 4.3
81 Arinze, Jane Incarnate Word 12.24 2.6
82 Jones, Cassandra LIU Brooklyn 12.26 3.9
83 Tjernagel, Raquel Texas 12.26 2.8
84 Dufoe, Karina South Dakota 12.29 3.9
85 Gordon, Tasheka South Dakota 12.29 4.3
86 Joseph, JayRielle Prairie View 12.29 5.0
87 Straughter, Moesha Sam Houston St. 12.30 4.3
88 Hale, Stephanie Akron 12.30 2.9
89 Brown, Chelise New Orleans 12.35 3.9
90 Ricks, Kristina Prairie View 12.71 4.3
91 Spivey, Marcya New Mexico JC 12.71 5.0
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Richardson, Sha'Carri Dallas Carter 11.36 2.4
2 Gordon, Daja Uplift Hampton 11.66 2.4
3 Simmons , Kelcie Leonard 11.67 2.4
4 Gamble, Kennedy Kinkaid School 11.79 2.4
5 Brown, Alexis Kennedale 11.82 2.4
6 Carmenar, Eranishia Silsbee 12.07 2.4
7 Shaw, Taylor Brusly 12.12 2.4
8 Coutee-McCullum, Justice Hockaday School 12.13 2.4
9 Kerley, Virginia Taylor 12.18 2.4
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Richardson, Sha'Carri Dallas Carter 11.36 3.4
2 Simmons , Kelcie Leonard 11.50 3.0
3 Gordon, Daja Uplift Hampton 11.52 3.0
4 Gamble, Kennedy Kinkaid School 11.79 3.4
5 Brown, Alexis Kennedale 11.83 2.2
6 Shaw, Taylor Brusly 11.83 1.5
7 Coutee-McCullum, Justice Hockaday School 11.85 3.4
8 Kerley, Virginia Taylor 11.95 1.5
9 Carmenar, Eranishia Silsbee 12.03 3.0
10 Lewis, Karrington Melissa 12.05 2.2
11 Roberson, Taylor Bay City 12.05 1.5
12 Granados, Diana Uplift Hampton 12.11 3.4
13 McFarland, Alexzandra Georgetown Gateway 12.14 2.2
14 Galbert, Ca'Purnica Mart 12.20 3.4
15 Jenkins, Mackenzie Brusly 12.30 1.5
16 Hill-Johnson, Cheyenne Stafford 12.33 2.2
17 Williams, Octavyia St. Dominic Savio 12.42 2.2
18 Hernandez , Bryanna Melissa 12.42 3.0
19 Ebert, Madeline Big Sandy Harmony 12.53 1.5
20 Hopkins, Izzy Liberty Christian School 12.62 2.2
21 Shaw, Taylor Waxahachie Life 12.64 3.0
22 Davis, Alex Liberty Christian School 12.64 3.4
23 Ware, Di'jhanae Wichita Falls Hirschi 12.75 2.2
24 Bouyer, Jenna Curtis 12.82 3.0
25 Barnes, Tianna Lake Worth 12.83 1.5
26 Galloway, Ronnece Texarkana Liberty-Eylau 12.93 3.0
27 Mercer, Zharia Rockdale 12.95 1.5
28 Banks, Zharia Wichita Falls Hirschi 12.96 3.0
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Harris, Kaylor Mesquite Horn 11.42 2.5
2 Washington, Sydney Round Rock Stony Point 11.47 2.5
3 Flannel, Kynnedy Alvin 11.48 2.5
4 Collins, Kailei Katy Tompkins 11.78 2.5
5 Giles, Ja'Leesa Mansfield Legacy 11.80 2.5
6 Burks-Magee, Morgan Rockwall-Heath 11.85 2.5
7 Seymour, Ashley Bullis 11.87 2.5
8 Holmes, Alia Cedar Hill 11.90 2.5
9 Loyd, Kyah Byrd, C.E. 12.10 2.5
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Flannel, Kynnedy Alvin 11.45 4.1
2 Washington, Sydney Round Rock Stony Point 11.46 2.6
3 Collins, Kailei Katy Tompkins 11.52 3.8
4 Harris, Kaylor Mesquite Horn 11.53 2.2
5 Holmes, Alia Cedar Hill 11.67 2.6
6 Loyd, Kyah Byrd, C.E. 11.67 2.9
7 Burks-Magee, Morgan Rockwall-Heath 11.70 4.1
8 Seymour, Ashley Bullis 11.72 2.6
9 Giles, Ja'Leesa Mansfield Legacy 11.72 2.4
10 GRIDIRON, ALYSSA Frisco Heritage 11.73 2.4
11 Sample, Essance Houston Cypress Springs 11.75 3.7
12 Ransom, Breanna San Antonio Madison 11.75 3.8
13 Shumaker, Jazmyn Cedar Hill 11.77 3.7
14 Fagan, Taila Katy Morton Ranch 11.78 2.5
15 Washington, Chrischaynie Duncanville 11.87 2.9
16 Wilson, Ameia Danville 11.94 3.8
17 Rowe , Kelly Mansfield Lake Ridge 11.96 2.2
18 White, Sarah LC Clear Springs 11.98 3.8
19 Hardy, Tori Lancaster 11.99 2.4
20 Blackshire, Taylor Mesquite Horn 12.00 2.9
21 Dyas, Kaleigh Converse Judson 12.00 2.9
22 Cameron, Javlyn Katy Mayde Creek 12.01 4.1
23 Jones, Kirstin Whitehaven 12.03 2.5
24 Twensey, Shyteania Northeast (OP) 12.04 3.8
25 Trower, Taylor Azle 12.07 3.8
26 Washington, Symone Round Rock Stony Point 12.07 3.7
27 Ating, Iquo Houston Cypress Woods 12.08 2.9
28 Harris, Lauryn Bullis 12.08 4.1
29 Ekeanyanwu, Esther Allen 12.09 2.6
30 Dillard, Sydney Houston Lamar 12.10 2.9
31 Dickson, Camille Buda Hays 12.17 3.7
32 Perry, Jordan Houston Cypress Woods 12.18 2.2
33 Banchs, Adriana Round Rock 12.19 2.6
34 Neal, Jade San Antonio Taft 12.19 4.1
35 Stewart, Daria Lancaster 12.19 4.1
36 Sebastion, Erekha Northside Brennan 12.20 2.5
37 Ricks, Peyton Lewisville Hebron 12.22 2.2
38 Ivy, Laniya Houston Cypress Springs 12.25 2.2
39 Jackson-Clarke, Ahmyiah Richardson Berkner 12.27 4.1
40 Stewart, Sydnee South Grand Prairie 12.27 2.4
41 Lucas, Lauren Fort Bend Austin 12.29 2.6
42 Carr, Lindsey Georgetown 12.30 3.7
43 UTLEY-BAPTISTE, KYASIA San Antonio Clark 12.30 3.8
44 Rhodes, Bria San Antonio Clark 12.31 2.5
45 Roberts, Kaizha Plainview 12.34 2.5
46 Cross, Camryn Northeast (OP) 12.39 2.9
47 Walton, Ariel Killeen 12.40 3.7
48 Koonce, Takira North Miami 12.49 2.2
49 McAllister, Sariah Whitehouse 12.50 3.8
50 Onyeje, Britney Pflugerville 12.55 3.7
51 Mathews, Chante Chisholm Trail 12.55 3.8
52 Smith, Rachel Northwest Nelson 12.55 2.6
53 Taylor, Kania Whitehaven 12.57 2.2
54 Gilmore, Crystal Klein Collins 12.64 2.4
55 Roane, Ryan Tomball Memorial 12.67 3.7
56 Hubbard, Chaylyn Klein Collins 12.73 4.1
57 Frye, Shauntel Northwest Nelson 12.79 2.4
58 Moore, Nia Northside Brennan 12.83 2.9
59 Flowers, Karene Corpus Christi King 13.00 2.5
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Akinosun, Morolake NIKE 11.10 0.6
2 Madu, Jennifer Track Station 11.31 1.0
3 Kalu, Stephanie New Era Sprint Club 11.35 1.0
4 Smith, Rebekah Clemson 11.37 1.0
5 St. Fort, Khalifa Trinidad & Tobago 11.38 0.6
6 Fukushima, Chisato Japan 11.44 1.0
7 Williams , Tameka St.Kitts and Nevis 11.48 1.0
8 Brown, Kamaria Adidas 11.48 1.0
9 Francis, Phyllis NIKE 11.55 0.6
- Okolo, Courtney NIKE DNF 1.0
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Williams, Kendal Georgia 9.99 2.1
2 Thymes, Just'N USC 10.08 2.1
3 Larkins, Micah Northwestern St. 10.20 2.1
4 Brock, TJ USC 10.21 2.1
5 Miller, Jalen TCU 10.42 2.1
6 Mutanga, Tinashe LSU 10.48 2.1
7 Clarke, Edward Florida State 10.54 2.1
8 Tsumba, Tatenda BYU 10.56 2.1
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Williams, Kendal Georgia 10.06 1.4
2 Thymes, Just'N USC 10.14 1.4
3 Tsumba, Tatenda BYU 10.19 1.7
4 Miller, Jalen TCU 10.22 4.3
5 Larkins, Micah Northwestern St. 10.26 3.0
6 Clarke, Edward Florida State 10.27 4.3
7 Brock, TJ USC 10.30 1.7
8 Mutanga, Tinashe LSU 10.38 1.4
9 Rose, Stephen Lincoln (Mo.) 10.39 3.0
10 Williams, Waseem Purdue 10.39 5.1
11 Palmer, Oraine Wiley 10.40 1.4
12 Anumnu, Charles Texas 10.41 1.7
13 Omoera, Samuel Prairie View 10.42 2.6
14 Smith, Kwadarrius Akron 10.42 1.7
15 Winfrey, Khalil Washington 10.43 4.8
16 Parker, Marcus Eastern New Mexico 10.44 2.9
17 Wilson, Malik Baylor 10.44 2.9
18 Ntreh, Christopher Texas 10.46 2.9
19 Campbell, Keon Prairie View 10.47 1.4
20 Resais , Cliff SE Louisiana 10.47 2.7
21 Lewis III, John Houston 10.48 2.6
22 Williams, Gawain South Dakota 10.48 3.0
23 Smith, Tyler McNeese State 10.49 2.9
24 Johnson, Melvin Western Texas College 10.49 4.8
24 Flowers, Darrion TCU 10.49 3.0
26 Brown, Clark BYU 10.50 2.7
27 Smith, Roberto Lincoln (Mo.) 10.50 1.4
28 VanAssche, Jeremy Eastern Washington 10.50 4.3
29 Kennedy, Isaiah Northern Arizona 10.51 4.3
30 Flynn, Justin Boston U. 10.51 2.5
31 Morain, Moriba Wiley 10.51 3.0
32 Strong, Lucas Washington 10.52 3.3
33 San Jose Lorza, Sergio Hillsdale 10.53 4.8
33 Bishop, Andrew Coffeyville CC 10.53 2.5
33 Wesley, Bennie Oklahoma 10.53 2.6
33 Harris, Kent Long Beach St. 10.53 5.1
37 Jewell, Zachary Central Arkansas 10.54 4.8
38 Henry, Ivan Kansas 10.54 5.1
39 James, Tre Southern Utah 10.55 2.5
40 Haynes, Deontre UT-Arlington 10.55 2.7
41 Lilley, Djiron Rogers State 10.58 2.5
42 Williams, Caleb LIU Brooklyn 10.58 2.7
43 Dawkins, Mikael UTSA 10.58 2.7
44 Turner, Kenneth Angelo State 10.58 2.7
45 Coronado-Clark, Jullian Eastern New Mexico 10.60 3.0
46 Bell, Ricky Rogers State 10.60 2.7
47 Pitts, Jamal Florida State 10.60 3.0
48 Onwuzurike, Chiebuka Boston U. 10.61 2.5
48 Lucas, Jordan Washington 10.61 5.1
50 Reagan, Joe South Dakota 10.61 4.8
51 Frickey, Todd Hillsdale 10.62 2.6
52 Hislop, Akanni LSU 10.62 2.9
53 Comick, Jace Texas A&M 10.63 1.7
54 Davis, Delano LIU Brooklyn 10.63 2.6
55 Sutton, Keion Coffeyville CC 10.63 2.6
56 Frazier, Trevious Clemson 10.63 2.9
57 Braxton, Ian Baylor 10.65 2.7
58 Tchenawou, Kossi Northern Arizona 10.66 1.7
59 Davis, Louis Western Texas College 10.66 2.7
60 Harry, Kie'ave Texas College 10.67 3.3
61 Woods, Malcolm TAMU-Commerce 10.68 4.8
62 Handley, Todd West Texas A&M 10.68 4.3
63 Mathis, Niager Missouri 10.70 2.5
64 Prejean, Cameron Houston 10.71 2.7
65 Gray, Demarviae UT-Arlington 10.71 2.7
66 Hartley, Jaron Kansas 10.71 2.5
67 Hall, Jacques Eastern New Mexico 10.74 4.3
68 Brown, Jalen Oklahoma Christian 10.74 2.7
69 Scott, Kyler Sam Houston St. 10.75 3.3
70 Montgomery, Kahmari Missouri 10.76 2.5
71 Shilling, Ty Northwestern St. 10.76 3.3
72 Lewis, Semaj UL-Monroe 10.76 4.0
73 Fisher, James Northern Arizona 10.77 2.9
74 Zajdel, Zachary Notre Dame 10.78 2.7
75 Felix, Chris Jackson State 10.78 5.1
76 Mansfield, Donovan Texas College 10.81 4.0
77 Chier, Aaron Drake 10.82 2.7
78 Bell, Jailen Jackson State 10.82 4.0
79 Leuthner, Andrew Incarnate Word 10.83 2.7
80 Young, Anthony Akron 10.84 2.7
81 Grant, Tommy Notre Dame 10.84 2.9
82 Raines, Jonathan Georgia 10.86 2.5
83 Walls, Brandon Texas A&M-CC 10.86 4.8
84 Bibbs, Travis Arkansas-Pine Bluff 10.89 3.3
85 Sands, Alex Clemson 10.90 2.6
86 Sherrill, Eli Oklahoma Christian 10.90 2.7
87 Thony, Jack South Dakota 10.93 5.1
88 Johnson, Terrance Northwestern St. 10.94 4.0
89 McFail, Isaiah TAMU-Commerce 10.94 2.7
90 Richardson, Zach UT-Tyler 10.96 4.0
91 Love, Jared Stephen F. Austin 10.97 1.4
92 Armstead, Travonne Eastern New Mexico 10.99 3.0
93 Fisher Jr., Vincent Texas Southern 11.08 4.0
94 Struble, Jimmy Lamar 11.12 3.3
95 Berry, Matthew East TX Baptist 11.21 4.0
96 Grant, Shaquille Hendrix 11.22 4.0
97 Lightfoot, Thomas Lamar 11.35 5.1
98 Thomas, Kemoi Grambling 12.44 5.1
99 Smalling, Shivnarine Western Texas College 12.83 1.4
- James, Amir Northwestern St. NT 1.4
- Ferguson, Emeilo TCU NT 1.7
- Cole, Clinton Incarnate Word DNF 4.3
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Sheffield, Joseph Garland Rowlett 10.26 2.1
2 Hulon Jr., Jeffery Beaumont West Brook 10.34 2.1
3 Jolivette, Caleb Manvel High 10.45 2.1
4 Rainey, Christopher LC Clear Falls 10.46 2.1
5 Carter, Kesean The Woodlands 10.47 2.1
6 Alexander, Nick Garland Sachse 10.51 2.1
7 Hooper, Sean Keller Fossil Ridge 10.55 2.1
8 Everly, Keishawn Fort Worth Trimble Tech 10.57 2.1
9 Johnson, Braydon Arlington Bowie 10.60 2.1
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Sheffield, Joseph Garland Rowlett 10.35 3.3
2 Hulon Jr., Jeffery Beaumont West Brook 10.36 1.9
3 Alexander, Nick Garland Sachse 10.41 2.8
4 Carter, Kesean The Woodlands 10.42 2.6
5 Rainey, Christopher LC Clear Falls 10.45 3.1
6 Everly, Keishawn Fort Worth Trimble Tech 10.48 5.7
7 Jolivette, Caleb Manvel High 10.51 4.1
8 Hooper, Sean Keller Fossil Ridge 10.55 3.1
9 Johnson, Braydon Arlington Bowie 10.62 3.1
10 Appiah, Brock Edmond North 10.62 1.9
11 Porter, Darien Arlington Bowie 10.64 2.8
12 Ahmad, Kevon Colleyville Heritage 10.66 1.9
13 Thompson, Brock Denton Guyer 10.67 3.3
14 Sholars, Greg Fort Worth Paschal 10.68 3.1
15 McDonald, Trent Mansfield Legacy 10.68 4.1
16 Ford-Dement, Kaleb Whitehouse 10.69 3.9
17 Melancon, Mason Tomball Memorial 10.71 3.9
18 Smith, Jais Mansfield Legacy 10.71 3.1
19 Siefa, Yanquoi Houston Cypress Falls 10.72 2.8
20 Carbone, Austin Richardson Berkner 10.72 3.9
21 Smith, Donovan DeSoto 10.74 2.6
22 Anders, Myles LC Clear Springs 10.74 3.3
23 Generette, Jaa'len Haltom City Haltom 10.76 2.8
24 Pemberton, AJ Killeen Harker Heights 10.76 3.1
25 Hooks, Zantyler Corsicana 10.77 3.3
26 Wilson, Carlos Killeen 10.77 3.3
27 Martin, Zac Fort Bend Travis 10.77 3.1
28 Williams, Craig Crosby 10.78 2.8
28 Caine, Eric Copperas Cove 10.78 3.9
30 Johnson, Dayton Arlington Martin 10.80 3.1
31 Jones, Elijah Duncanville 10.81 3.1
32 Agim, Chidera Fort Bend Ridge Point 10.83 2.6
33 Butler, Charles DeSoto 10.83 3.3
34 Thompson, Darian Corpus Christi Carroll 10.83 5.7
35 Polk, JaMicah Corsicana 10.85 3.1
36 Woods, Alonzo Humble Atascocita 10.85 4.1
37 Moreaux, Deshon Beaumont Central 10.86 1.9
38 Smith, Kyle Lewisville 10.87 2.8
39 Brawner, Paul Fort Worth Trimble Tech 10.88 5.7
40 Jackson, Mackendrick Duncanville 10.91 5.7
41 Nafe, Evan Round Rock Cedar Ridge 10.92 3.9
42 Anderson, Christian Houston Cypress Falls 10.95 2.6
43 Maas, Jon San Antonio Clark 10.96 1.9
44 Sansing, Quinton Floresville 10.96 5.7
45 Gamble, Jeremy Houston Langham Creek 10.96 3.1
45 Ragsdale, Calen Beaumont Central 10.96 1.9
47 Bailey, Kobe Alvin 10.97 5.7
48 Seals, Jalen Fort Worth Boswell 10.98 2.6
49 Shelton, Jacolby Pearland Dawson 10.99 3.9
50 Miller, Chris Denton 10.99 3.9
51 Miller, Damion Tyler John Tyler 11.01 3.1
52 Butler, Dayron Pflugerville 11.01 3.1
53 Monroe, Chris College Station 11.01 4.1
54 Bregard, Mark Lewisville Flower Mound 11.02 5.7
55 PATTERSON, CEDRIC Crosby 11.07 4.1
56 Kelley, Coby Lewisville Flower Mound 11.12 3.1
57 McMiller, Caleb Tyler John Tyler 11.13 3.1
58 Woodard, Gabriel Fort Worth Trimble Tech 11.16 2.6
59 Washington, Tyrell Austin Mccallum 11.19 2.8
60 Herring, James Dallas Highland Park 11.20 2.8
61 Dunigan, Timothy Plano West 11.24 5.7
62 Powell, Evan Lewisville Hebron 11.29 4.1
63 Erskine, Kortlon Red Oak 11.44 5.7
64 Johnson, Willie Converse Judson 11.86 3.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Collins, LeShon Team Perfect Method 10.00 2.7
2 Matadi, Emmanuel Adidas 10.09 2.7
3 Vaughn, Clayton NIKE 10.22 1.0
4 Salaam, Mookie TG Elite 10.23 2.7
5 Butler, Quentin Nike 10.24 1.0
6 Al Harthy, Barakat International Athletes 10.25 2.7
7 Woodson, Markesh Unattached 10.26 1.0
8 Gray, Cordero Unattached 10.32 1.0
9 Mitchell, Maurice Unattached 10.34 1.0
10 Adams, Antoine Elite PerformanceTC 10.40 1.0
11 Walsh, Chavaughn Elite PerformanceTC 10.41 1.0
12 Smith, Blake NIKE 10.42 2.7
13 Burke, Mario Houston 10.52 2.7
14 Brown, Kemarley NIKE 10.92 1.0
15 Griggs, Virijillio Unattached 11.02 2.7
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Hastings, Natasha Under Armour / NYAC 22.78 3.5
2 Gaither, TyNia Adidas 23.01 3.5
3 Daniels, Teahna Texas 23.07 0.0
4 Hadley, Sabria Clemson 23.24 0.0
5 Ahye, Michelle Lee Axis Athletics 23.37 3.5
6 Stepter, Jaide Unattached 23.41 0.0
7 Nelvis, Sharika TG Elite 23.54 0.0
8 Anderson, Alexandria Axis Athletics 23.55 3.5
9 Ekpone, Olivia Unattached 23.69 3.5
10 Jones, Mahagony Unattached 23.89 3.5
11 Burton, Rushelle Texas 24.00 0.0
12 St. Fort, Khalifa Trinidad & Tobago 24.97 0.0
- Spaulding, Diamond Texas A&M DNF 0.0
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Spearmon, Wallace Team Boss Hogs 20.54 3.3
2 Bailey Jr., Aldrich Texas 20.77 3.3
3 Ali, Ahmed Unattached 20.82 3.3
4 Jenkins, Devin Unattached 20.91 3.3
5 Anumnu, Charles Texas 21.01 0.9
6 Adams, Antoine Elite PerformanceTC 21.08 0.9
7 Salaam, Mookie TG Elite 21.10 0.9
8 Freeman, Maurice Georgia 21.18 0.9
9 Rodgers, Mike NIKE 21.23 0.9
10 Ntreh, Christopher Texas 21.56 0.9
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Williams, Chrishuna NIKE 2:02.25
2 Chambers, Kendra Texas Elite Track Club 2:02.43
3 Mecke, Dana Texas Elite Track Club 2:03.06
4 Brooks, Alena Trinidad & Tobago 2:03.58
5 Adams, Whitney Kansas 2:06.90
6 Artis, Devon Georgia 2:08.99
7 Crank, Gabby Texas 2:09.19
8 Koech, Lilian UTEP 2:11.42
9 Lancaster, Sarah Texas Running Club 2:13.73
10 Stewart, Mariah Texas Southern 2:13.95
11 Allen, Dominique Incarnate Word 2:14.27
12 Amaram, Lynette UTSA 2:15.07
13 Ross, Caelidh Stephen F. Austin 2:15.26
14 Gilbert, Colleen UTSA 2:17.88
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Saruni, Michael UTEP 1:45.82
2 Brazier, Donavan NIKE 1:46.11
3 Hampton, Jeramey Georgia 1:48.18
4 Rogers, Alex Texas 1:48.65
5 Livingston, Strymar Kansas 1:48.68
6 Gilreath, James USATF Team Green 1:49.42
7 Moore, Jeffrey Sam Houston St. 1:49.75
8 Manzano, Leo Hoka One One 1:50.38
9 Kusu, Yasunari Japan 1:51.54
10 Manhertz, Derrell Texas 1:54.06
11 Ibarra, Chris Houston 1:54.39
12 Dodds, Spencer Texas 1:55.11
13 Momoh, Leoman USATF Team Green 1:59.45
14 Uhr, Robert Texas 2:00.87
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Mecke, Dana Texas Elite Track Club 4:18.73
2 Koech, Lilian UTEP 4:22.12
3 Schmelzle, Hope Northern Illinois 4:22.65
4 Drop, Jessica Georgia 4:25.89
5 Burford, Katie Athletics Texas 4:26.78
6 Gryschka, Melina Eastern New Mexico 4:28.45
7 Raines, Sandie Texas 4:30.61
8 Lloyd, Meghan Texas 4:33.62
9 Ryan, Rana Stephen F. Austin 4:38.69
10 Wallace, Belle Oklahoma 4:39.26
- Hall, Jenn Athletics Texas DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Joyce, Lindsay South Dakota 4:31.79
2 Aponte, Nicole Sam Houston St. 4:32.25
3 Cruz, Alex Texas 4:33.96
4 Guidry, Abby Texas 4:34.07
5 Noah, Julia South Dakota 4:34.96
6 McKee, Kelsey Oklahoma 4:35.08
7 Baker, Malika Kansas 4:36.98
8 Dunlap, Jennifer Houston 4:39.65
9 Moore, Sara Oklahoma City 4:39.90
10 Collins, Destiny Texas 4:40.30
11 Torres, Jasmine Texas Tech 4:46.53
12 Thompson, Olivia Texas 4:46.97
13 Bollinger, Skyler Unattached 4:52.82
14 Welborn, Jordan Texas 4:56.46
15 Shanes, Taryn Texas 5:13.69
- Saggau, Lydia Kansas DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Worley, Samuel Comal Canyon 4:00.61
2 Rogers, Alex Texas 4:01.65
3 Manzano, Leo Hoka One One 4:02.02
4 Brown, Reed Southlake Carroll 4:03.23
5 Barraza, Brian UNAT-Houston 4:03.69
6 Koech, Jonah UTEP 4:03.75
7 Godwin, Adam USATF Team Green 4:04.39
8 Kusu, Yasunari Japan 4:06.97
9 Given, Wilkerson USATF Team Green 4:13.22
10 Emery, Logan Texas 4:18.20
11 Dodds, Spencer Texas 4:26.96
- Rice, John Texas DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Koech, Winny UTEP 16:22.26
2 Raines, Sandie Texas 16:30.21
3 Terry, Tricia Unattached 16:31.02
4 Cheruiyot, Linda UTEP 16:44.76
5 Drop, Samantha Georgia 16:49.64
6 Tretbar, Brittany Oklahoma 16:56.09
7 Gomez, Yanely Georgia 16:57.23
8 Eichkorn, Amber South Dakota 17:03.06
9 Lachmund, Grace Purdue 17:04.05
10 Castaneda, Christian Incarnate Word 17:04.55
11 Lippitt, Addy Georgia 17:04.71
12 Billington, Megan South Dakota 17:06.14
13 Brown, Maddie Houston 17:09.66
14 Moreno, Ana Sam Houston St. 17:13.10
15 Parker, Hollie LSU 17:17.74
16 Halderman, Jenna Purdue 17:21.40
17 Jerotich, Gladys UTEP 17:34.28
18 Anderson, Taylor Stephen F. Austin 17:37.98
19 Christoffer, Alyssa Purdue 18:04.00
20 Hirst, Abigail Texas 18:08.22
21 Hammer, Layne Oklahoma Christian 18:16.50
22 Ruhala, Katie Texas 18:17.41
23 Flores, Nina Texas 19:39.80
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Amusan, Tobi UTEP 12.72 -0.3
2 Burton, Rushelle Texas 12.80 -0.3
3 Brisco, Mikiah LSU 12.85 -0.3
4 Hall, Dior USC 13.21 -0.3
5 Gordon, Daeshon Northwestern St. 13.38 -0.3
6 Trought, Brittney TCU 13.39 -0.3
7 Haggerty, Olivia Oklahoma 13.47 -0.3
8 Thames, Valerie Missouri 13.61 -0.3
- Charlton, Devynne Purdue DNF -0.3
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Amusan, Tobi UTEP 12.75 3.6
2 Brisco, Mikiah LSU 12.93 3.6
3 Burton, Rushelle Texas 12.98 2.6
4 Hall, Dior USC 13.12 2.9
5 Charlton, Devynne Purdue 13.17 3.8
6 Trought, Brittney TCU 13.36 3.8
7 Haggerty, Olivia Oklahoma 13.39 2.9
8 Gordon, Daeshon Northwestern St. 13.45 2.6
9 Thames, Valerie Missouri 13.46 2.6
10 Humphrey, Brittley LSU 13.50 2.9
11 Young, Mary Drake 13.51 2.9
12 Jones, Ariel Texas 13.54 2.9
13 Roberson, Savannah Purdue 13.59 2.9
14 Payton, Braneshia Northwestern St. 13.61 3.8
15 Miller, Ashley Texas 13.74 3.8
16 Williams, Ebony Clemson 13.76 3.8
17 Pattie-Belleli, Holly Missouri State 13.77 2.9
18 Bookman, Deonca Prairie View 13.77 1.7
19 Perry, Dara Akron 13.81 2.6
20 Thorpe, Summer Notre Dame 13.85 2.3
21 Abdul-Rashid, Mariam Texas 13.91 3.6
22 Noell, Tehya Boston U. 13.92 1.7
23 Briscoe , Telecia Wayland Baptist 13.93 2.3
24 Doffeny, Jourdan Northern Illinois 13.93 0.8
25 Delaney, Shantyra Purdue 13.94 2.6
26 Phillips, Danielle LSU 13.98 2.3
27 Lara, Baylee Sam Houston St. 13.99 1.5
28 Coombs, Latavia New Mexico JC 14.02 1.7
29 Krenek, Kaylee Texas State 14.03 3.8
30 Walker, Ivy Texas Tech 14.04 2.3
31 McDonald, Shantae LIU Brooklyn 14.06 0.8
32 Brazil, Bianca Oklahoma 14.12 1.7
33 Siefring, Jaclyn Akron 14.12 0.8
34 Scott, Aereale James Madison 14.15 0.8
35 Chambers, Kimisha Western Texas College 14.19 4.2
36 Cannigan, Shanice South Dakota 14.20 2.3
37 Sharp, Jernaya Notre Dame 14.21 1.7
38 Rausch, Victoria West Texas A&M 14.24 0.8
39 Mills, Darhian Washington 14.25 1.7
40 Parker, Karis Wayland Baptist 14.38 4.2
41 Thetford, Madison West Texas A&M 14.41 1.7
42 Young, Chloe Texas A&M-CC 14.43 2.7
43 Ramirez, Jennifer Our Lady of the Lake 14.46 4.2
44 Amarteifio, Remy Northern Illinois 14.47 1.5
45 Gunnerson, Kaitlyn BYU 14.48 4.2
46 Dugger, Tiare Stephen F. Austin 14.49 2.7
47 Bains, Chicago Missouri State 14.50 2.3
48 Antic, Tijana McNeese State 14.51 4.2
49 Nash, Jordan Angelo State 14.52 2.8
50 McCay, Marissa Humboldt State 14.59 2.8
51 Porter, Brenna BYU 14.61 2.8
51 Williams, Folami Prairie View 14.61 2.7
53 Saccone, Ally Boston U. 14.63 0.8
54 Robertson, Rakayla Texas Southern 14.64 4.2
55 Russell, Kourtni UL-Monroe 14.65 2.8
56 Dendy, Ashley Angelo State 14.65 1.7
57 Otis, Dkaira Stephen F. Austin 14.67 1.5
58 Joseph, Vanessa Coffeyville CC 14.69 2.7
59 Menifee, Meagan Lamar 14.87 2.7
60 Qualls, Khadijah Jackson State 14.88 4.2
61 Carroll, Tameyah UTSA 14.91 2.7
62 Bassett, Ashley TAMU-Commerce 14.92 1.7
63 Lufuluabo, Davina UT-Arlington 14.96 2.7
64 Henry, Alexus UT-Arlington 14.99 1.5
65 Romain, Miki Our Lady of the Lake 15.20 2.8
65 Cato, Jahelle Jackson State 15.20 1.5
67 Dalton, Carly Southern Utah 15.21 4.2
68 Levi, Kyara Lamar 15.31 1.5
69 Paul, Ava UL-Monroe 15.40 1.5
70 Lobley, Ivy Oklahoma Christian 15.57 2.8
71 Williams, Jordyn Oklahoma Christian 15.64 1.5
72 Roy, Kelsey Houston 15.88 0.8
73 Fulton, Symiah Coffeyville CC 15.91 2.7
74 Flannigan, Makaila TCU 16.19 2.3
75 Garrett, Janai Kansas 16.29 2.7
76 Rodriguez, Kendall Texas A&M-CC 16.32 1.5
77 Graham, Jasmyne USC 17.18 3.8
- Marshall, Tonea LSU NT 2.6
- Dooling, Khadeeja South Florida DQ 0.8
- Cockrell, Anna USC DQ 3.6
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Harris, Kaylor Mesquite Horn 13.44 0.8
2 Woodward, Jurnee Vacaville 13.56 0.8
3 Bailey, Kennedy Houston Cypress Woods 13.67 0.8
4 Ealy-Pulido, Ariana Klein Collins 13.75 0.8
5 Cameron, Javlyn Katy Mayde Creek 13.77 0.8
6 Edwards, G'Auna Spring 13.80 0.8
7 Loyd, Kyah Byrd, C.E. 13.89 0.8
8 Young, Milan Houston Lamar 13.93 0.8
9 Glenn, Kyla Lancaster 14.35 0.8
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Harris, Kaylor Mesquite Horn 13.43 3.1
2 Woodward, Jurnee Vacaville 13.52 3.5
3 Edwards, G'Auna Spring 13.62 2.5
4 Glenn, Kyla Lancaster 13.64 4.5
5 Bailey, Kennedy Houston Cypress Woods 13.66 3.4
6 Loyd, Kyah Byrd, C.E. 13.75 3.2
7 Cameron, Javlyn Katy Mayde Creek 13.80 2.1
8 Young, Milan Houston Lamar 13.84 3.1
9 Ealy-Pulido, Ariana Klein Collins 13.89 3.4
10 Taylor, Naomi LC Clear Springs 13.93 4.5
11 Smith, Kennedy The Woodlands 13.96 2.5
12 Smith, Sametria Midland 14.02 2.1
13 Hollis, Jayla Lancaster 14.08 3.2
14 Kimble, Paige Pearland Dawson 14.14 3.2
15 Ochiam, Whitney Houston Cypress Springs 14.14 2.1
16 Postell, Alexis Bullis 14.25 3.1
17 Bradley, Antoinette DeSoto 14.35 3.5
18 Ealy-Pulido, Kattiana Klein Collins 14.36 2.5
19 Thomas, Amaya Northeast (OP) 14.37 2.5
20 Harrison, Carshaylah Northeast (OP) 14.46 3.5
21 Miller, Alyssa McKinney Boyd 14.49 3.4
22 Adeyemi, Tonia Lewisville Flower Mound 14.49 3.2
23 Choice, Lyric Mesquite Horn 14.64 3.5
24 Woods, Rachel Conroe Oak Ridge 14.66 2.5
25 Schelling, Chelsie Fort Bend Ridge Point 14.72 3.4
26 Williams, Kai'la DeSoto 14.73 3.5
27 Pyles, Cierra Bullis 14.74 3.1
28 Hines, Shay The Woodlands 14.75 4.5
29 Wienserski, Davina Katy Taylor 14.80 2.1
30 Woods, Ashton San Antonio MacArthur 14.84 3.2
31 Halbert, Katherine Keller 14.95 4.5
32 Edwards, Ariauna Spring 14.95 3.2
33 Rhodes, Kiara Whitehaven 15.00 2.1
34 Biggs, Hannah Dripping Springs 15.00 3.4
35 Mann, Megan Spring Branch Smithson Valley 15.01 2.1
36 Nitsch, Kathia McAllen Memorial 15.03 3.4
37 Tracy, Cameron Plano 15.10 3.1
38 Pruitt, Caroline Allen 15.29 3.5
39 Kromer, Miranda Round Rock Cedar Ridge 15.32 4.5
40 Howard, Alana Killeen Ellison 15.33 4.5
41 Alexander, Riley Arlington Martin 15.38 2.5
42 Morgan, Joi Houston Lamar 15.43 3.5
43 Ridgeway, Grace Lucas Lovejoy 15.45 3.2
44 Clare, Jazzman Killeen Harker Heights 15.45 4.5
45 Ball, Jayla Northside Brennan 15.49 2.5
46 Anifowoshe, Abisola Richmond George Ranch 15.54 2.1
47 Chaleff-Reyna , Aniah McAllen 15.56 3.5
48 Grimes, Mackenzie Canyon 15.56 3.1
49 Clack, Myesha San Antonio East Central 15.57 4.5
50 Thompson, Jocelyn Pearland 15.62 3.4
51 Franz, Juliet Lucas Lovejoy 15.62 3.2
52 Babers, Madison Waxahachie 15.82 2.1
53 Haney, Brittany San Antonio Churchill 15.93 3.5
54 Burns, Quaniece Rockwall-Heath 16.24 3.4
55 Carswell, Aliyah Houston Langham Creek 18.41 3.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Lindley, Lindsay Unattached 13.12 1.2
2 Bougard, Erica Chula Vista Elite 13.19 1.2
3 Britton, Evonne Club North West 13.40 1.2
4 McGhee, Brianna Unattached 13.55 1.2
5 Reaser, Allison Chula Vista Elite 13.84 1.2
6 Kunz, Annie Chula Vista Elite 14.18 1.2
- Fortenberry, Alexia Unattached DQ 1.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Kendziera, David Illinois 13.60 -0.2
2 Morris, Marquis USC 13.61 -0.2
3 Dunkerley-Offor, Spencer Texas 13.66 -0.2
4 Lattin, Amere Houston 13.79 -0.2
5 Prince, Patrick UTSA 13.96 -0.2
6 Lopez, Javier TAMU-Kingsville 14.11 -0.2
7 Williams, Logan Prairie View 14.39 -0.2
8 Phillips, Rhys Baylor 14.65 -0.2
- Nicholls, Michael New Orleans NT -0.2
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Prince, Patrick UTSA 13.79 3.0
2 Morris, Marquis USC 13.79 2.1
3 Phillips, Rhys Baylor 13.82 2.9
4 Kendziera, David Illinois 13.83 2.9
5 Lattin, Amere Houston 13.87 2.1
6 Dunkerley-Offor, Spencer Texas 13.89 2.9
7 Lopez, Javier TAMU-Kingsville 13.92 2.3
8 Nicholls, Michael New Orleans 14.00 3.0
9 Williams, Logan Prairie View 14.08 3.0
10 Watson, William South Plains 14.10 2.9
11 Lewis, Kirk Clemson 14.17 2.3
12 Veteto, Justin Purdue 14.24 2.1
13 Hillard, Joshua Jackson State 14.34 2.1
14 Tennon, Darien Texas Tech 14.36 2.9
15 Foster, Azariah Jackson State 14.38 3.0
16 Drozdowski, Filip Rice 14.40 3.0
17 Gustafsson, Petter UT-Arlington 14.43 2.9
18 Washington, Jordan Stephen F. Austin 14.51 2.9
19 Wilson, Brandon TAMU-Kingsville 14.52 2.1
20 Cooper, Jay South Dakota 14.57 3.0
21 Williams, Dorian Texas Tech 14.60 2.9
22 Simpson, Eric Washington 14.61 2.1
23 Stark, William Sam Houston St. 14.62 2.3
24 Almonte, Kelvin Coffeyville CC 14.62 2.9
25 Lassiter, James Central Arkansas 14.63 2.1
26 Hewitt, Andre Grambling 14.69 2.3
27 Serrano, Jesus BYU 14.69 2.9
28 Douglas, Bryce Oklahoma 14.70 3.0
29 McCall, Fabian Sam Houston St. 14.71 2.9
30 Cajuste, Karl LIU Brooklyn 14.75 2.3
31 Keeton, Marcel Central Arkansas 14.83 2.9
32 Scott, Raekwon South Florida 14.87 3.0
33 Norris, Jacob West Texas A&M 14.96 2.3
34 Adedokyn, Ayodeji Angelo State 14.97 2.9
35 Moodie, Roderick LIU Brooklyn 15.00 2.9
36 Priebe, Hudson Drake 15.00 2.1
37 Stephens, Bruce Purdue 15.21 3.0
38 Aidoo, Benjamin Coffeyville CC 15.74 2.3
39 Sojka, Chase East TX Baptist 15.76 2.3
- Fincher, Victor UT-Arlington DQ 2.3
- Owens, Joe Angelo State DQ 2.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Crossnoe, Remington Bushland 14.43 0.0
2 Carter, Ian Burnet 14.59 0.0
3 Waer, Ricky Goliad 14.81 0.0
4 Gifford, Elijah St. Michaels Catholic 14.85 0.0
5 Finley, Steven FEAST 14.87 0.0
6 Macon, Cameron Dallas Carter 14.88 0.0
7 Woods, Konnell Greenhill School 15.21 0.0
8 Teague, Miles Celina 15.26 0.0
9 Martinez, Peyton Sanger 16.16 0.0
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Crossnoe, Remington Bushland 14.15 2.1
2 Martinez, Peyton Sanger 14.36 2.4
3 Gifford, Elijah St. Michaels Catholic 14.52 3.5
4 Carter, Ian Burnet 14.54 2.4
5 Waer, Ricky Goliad 14.58 2.1
6 Woods, Konnell Greenhill School 14.70 3.5
7 Finley, Steven FEAST 14.75 2.1
8 Macon, Cameron Dallas Carter 14.75 3.5
9 Teague, Miles Celina 14.88 2.1
10 Trail, Andrew Crandall 14.90 2.4
11 West, Jacoby Zane Needville 14.93 2.4
12 Hering, Ryan McGregor 15.03 2.4
13 Reed, Jack Covenant Christian Academy 15.04 2.1
14 Hudgens, Cutter Salado 15.08 2.1
15 Gall, Brody Weimar 15.10 2.1
16 Vick, Harlen Marion 15.22 3.5
17 Callahan, Kevin Dallas Carter 15.24 2.1
18 Grisso, Grayson Aubrey 15.30 2.1
19 January, Jamal St. Stephens Episcopal School 15.34 3.5
20 King, Jermey Dallas Life School Oak Cliff 15.40 2.4
21 Gilbreath, Keifer Midland Christian School 15.40 2.1
22 Ford, Holden Salado 15.43 3.5
23 Stroup, Jacob Blue Ridge 15.62 2.1
24 Gray, Tyler Brock 16.08 2.1
25 Holmes, Jeordan Mullen 16.16 2.4
26 Vallejo, Anthony Needville 16.45 2.1
27 Weems, Zachary Rockport-Fulton 16.59 2.1
28 Gray, DeShaun Brock 17.11 3.5
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Thomas, Damion Northeast (OP) 13.43 1.1
2 Edwards, Eric Houston Langham Creek 13.78 1.1
3 Wilson, De'vion Hutto 14.02 1.1
4 Brockman, Charles Plano 14.07 1.1
5 Teer, Robert Arlington Seguin 14.09 1.1
6 Woods, Jalen Cibolo Steele 14.17 1.1
7 Young, Justin Wylie East 14.18 1.1
8 Relleford, Darius Edmond Memorial 14.19 1.1
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Edwards, Eric Houston Langham Creek 13.55 4.2
2 Thomas, Damion Northeast (OP) 13.57 3.0
3 Teer, Robert Arlington Seguin 13.87 4.2
4 Woods, Jalen Cibolo Steele 13.89 4.3
5 Brockman, Charles Plano 13.94 3.5
6 Jordan, QuiVell DeSoto 13.95 2.4
7 Young, Justin Wylie East 14.03 4.3
8 Wilson, De'vion Hutto 14.07 4.2
9 Relleford, Darius Edmond Memorial 14.17 4.1
10 Harris, Devall Houston Cypress Falls 14.26 3.5
11 Sawyer, Peyton LC Clear Springs 14.39 4.2
12 James, Brandon Edmond Memorial 14.43 4.1
13 Broadnax, Kenney Cibolo Steele 14.44 4.3
14 Squire, Joseph Arlington Seguin 14.45 3.5
15 Young, Ahmad Houston Langham Creek 14.45 3.0
16 Cavazos, Lejond Cibolo Steele 14.45 3.5
17 Marshall, Sean Cypress Ranch 14.47 2.4
18 Harris, Nigel Round Rock Cedar Ridge 14.52 4.2
19 Mpeye, Zion Katy Seven Lakes 14.78 4.1
20 Harris, London Manvel High 14.79 4.3
21 Trevino, Mark Mansfield Legacy 14.86 3.0
22 Merchant, Tyon College Station A&M Cons 14.87 3.0
23 Bright, Savon La Porte 14.88 3.0
24 Householder, Calvin Pflugerville Hendrickson 14.92 2.4
25 Reece, Javan Denton Guyer 14.93 4.1
26 Armstrong , Daniel Del Valle 15.00 4.3
27 Allen, Ashton Bullis 15.04 3.5
28 Harris, Braiden Haltom City Haltom 15.08 2.4
29 Crawford, Keegan Humble Atascocita 15.13 4.3
30 Lerma, Manuel McAllen 15.13 3.5
31 Gray, Landen Killeen Shoemaker 15.15 3.5
32 Humber, Ketavion Tyler John Tyler 15.19 4.2
33 Nation, Davontay San Antonio Stevens 15.21 2.4
34 Glenn, Nicholas Humble Atascocita 15.22 4.1
35 Wright, Justin Dripping Springs 15.26 3.5
36 Palm, Elisha South Grand Prairie 15.32 4.1
37 Manders, James Frisco Heritage 15.33 3.0
38 Wells, Samuel Northside Brennan 15.34 4.3
39 Jacobs, Taylor South Grand Prairie 15.43 4.1
40 Lynn, Terry North Miami 15.50 3.5
41 Robinson, Jaylon Fort Worth Paschal 15.50 4.3
42 Allen, Austin Bullis 15.52 3.0
43 Manuel, Harrison Garland Rowlett 15.62 3.5
44 Horne, Dashun Round Rock Stony Point 15.78 2.4
45 Lanam, Jackson Corpus Christi Calallen 15.86 3.5
46 Toohey, Jack Dallas Highland Park 16.06 3.5
47 Britt, Malik Airline 16.36 4.2
48 Mabry, Jason Pflugerville Connely 16.63 3.5
49 Franklin, Cam Jacksonville 17.96 3.5
50 Hunter, Keiron Wylie East 21.49 4.1
- Peterson, Brandon Tomball DNF 3.5
- Seals, Jalen Fort Worth Boswell DNF 3.5
- Gilbert, Tre'Bien Converse Judson DNF 3.5
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Brathwaite, Shane Adidas 13.58 1.2
2 Maxey, Marcus U.S. Army 13.99 1.2
3 Richards, Brian Shore AC 14.14 1.2
- watson, stallone Unattached NT 1.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Payne, Kymber LSU 56.12
2 Black, Symone Purdue 56.18
3 Hawn, Kiana Baylor 57.16
4 Jupiter, Ka'Lynn LSU 57.38
5 Levy, Toria Boston U. 58.17
6 Richardson, Bryiana LSU 58.63
7 Aitken, Lexi TCU 59.02
8 Bookman, Deonca Prairie View 59.08
9 Thames, Valerie Missouri 1:00.63
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Black, Symone Purdue 57.06
2 Levy, Toria Boston U. 57.41
3 Payne, Kymber LSU 57.77
4 Jupiter, Ka'Lynn LSU 57.78
5 Hawn, Kiana Baylor 57.93
6 Bookman, Deonca Prairie View 57.98
7 Richardson, Bryiana LSU 58.33
8 Thames, Valerie Missouri 58.83
9 Aitken, Lexi TCU 58.86
10 DeJerez, Alyssabeth Humboldt State 58.94
11 Jones, Ariel Texas 59.13
12 Chambers, Kimisha Western Texas College 59.20
13 Porter, Brenna BYU 59.20
14 Mills, Darhian Washington 59.21
15 Siefring, Jaclyn Akron 59.52
16 Fowler, Sydne Texas 59.58
17 Gnafaki, Dimitra Akron 59.65
18 Lawless, Lauren Texas A&M 59.69
19 Adams, Shani Missouri State 59.92
20 Bennett, Yanique UTEP 59.92
21 Gordon, Daeshon Northwestern St. 59.96
22 McKiver, Nora Virginia Tech 1:00.04
23 Abdul-Rashid, Mariam Texas 1:00.04
24 Rolle, Dreshanae UTEP 1:00.23
25 Jackson, Dominique Stephen F. Austin 1:00.29
26 Cannigan, Shanice South Dakota 1:00.42
27 Thomas, Markeeta Clemson 1:00.61
28 Gundran, Jada Virginia Tech 1:00.68
29 Frank, Mackenzie Texas Tech 1:00.83
30 Shead, Jordan Notre Dame 1:00.85
31 Norton, Kami Angelo State 1:00.86
32 Mukes, Mia Oklahoma 1:01.10
33 Taylor, Ashley Northern Arizona 1:01.17
34 Willis, Sydni Texas State 1:01.40
35 Bassett, Ashley TAMU-Commerce 1:01.41
36 Morton, Madison Northwestern St. 1:01.55
37 Parker, Christine Utah State 1:01.62
38 Hawkins, Birexus Houston 1:01.65
39 Gunnerson, Kaitlyn BYU 1:01.75
40 Pemberton, Dyshelle Rhode Island 1:01.79
41 Gilbert, Christy UTSA 1:01.87
42 Brown, Adriunna UL-Monroe 1:01.93
43 Johnson, Kirsten Texas Tech 1:01.98
44 Spencer, Medinah Oklahoma 1:01.99
45 Slattery, Caraline Kansas 1:02.03
46 Williams, Tasia Stephen F. Austin 1:02.13
47 Thetford, Madison West Texas A&M 1:02.55
48 Tanner, Amber Georgia 1:02.56
49 Stegall, Arianna Tarleton State 1:02.61
50 Dooling, Khadeeja South Florida 1:02.65
51 Nash, Jordan Angelo State 1:02.77
52 Dalton, Carly Southern Utah 1:02.96
53 Bickham, Kara Tarleton State 1:03.04
54 Vujanic, Kristina Northwestern St. 1:03.24
55 Andres, Sierra UTSA 1:03.43
56 Wills, Felicia UT-Rio Grande Valley 1:03.50
57 Hunter, Madysen Notre Dame 1:03.87
58 Ramirez, Jennifer Our Lady of the Lake 1:03.90
59 Bains, Chicago Missouri State 1:04.23
60 Johnson, Zakia Prairie View 1:04.33
61 Houston, Taylor Baylor 1:04.47
62 Duncan, Britaney Western Texas College 1:04.65
63 Parker, Valerie Dallas Baptist 1:04.70
64 Baker, Shanecia TAMU-Commerce 1:04.77
65 Radisavljevic, Nina McNeese State 1:04.83
66 Taylor, Emoni UT-Arlington 1:05.03
67 Odendahl, Gracen Incarnate Word 1:05.37
68 Rodriguez, Kendall Texas A&M-CC 1:05.84
69 Brya, Bailey Hendrix 1:06.17
70 Cato, Jahelle Jackson State 1:06.29
71 Garrett, Janai Kansas 1:07.07
72 Qualls, Khadijah Jackson State 1:07.22
73 Steakley, Savanna Texas A&M-CC 1:08.07
- Gibson, Samantha Central Arkansas DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Spencer, Ashley NIKE 56.66
2 McKnight, Sparkle Adidas 57.24
3 Gonzalez, Melissa Unattached 58.81
4 Jones, Ariel Texas 59.19
5 Abdul-Rashid, Mariam Texas 59.75
6 Alboniga, Sylvia Unattached 59.91
7 Frank, Mackenzie Texas Tech 1:00.47
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Boully, AJ Utah State 49.58
2 Robinson, Byron Texas 49.93
3 Grant, Robert Texas A&M 49.94
4 Kendziera, David Illinois 50.35
5 Colebrook, Andre SE Louisiana 51.25
6 Chiles, Gregory Virginia Tech 51.80
7 Smith, Korey BYU 52.00
8 Williams, Okeen South Plains 52.25
9 Tennon, Darien Texas Tech 52.70
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Boully, AJ Utah State 49.90
2 Grant, Robert Texas A&M 50.44
3 Williams, Okeen South Plains 50.75
4 Kendziera, David Illinois 50.88
5 Colebrook, Andre SE Louisiana 51.11
6 Robinson, Byron Texas 51.21
7 Tennon, Darien Texas Tech 51.26
8 Smith, Korey BYU 51.27
9 Chiles, Gregory Virginia Tech 51.44
10 Scheible, Max BYU 51.57
11 Ikpefan, Obokhare Purdue 51.75
12 Izu, Ilolo Texas A&M 52.07
13 Clarke, Raymund Houston 52.16
14 Sanders, Mykele Young Texas Southern 52.18
15 Williams, Logan Prairie View 52.24
16 Bermea, Randolph UTSA 52.29
17 Richmond, Caleb Texas Tech 52.40
18 Huslig, Landon Oklahoma Christian 52.49
19 Mason, Jerrad Missouri 52.55
20 Priebe, Hudson Drake 52.74
21 Flaviano, George Northwestern St. 52.97
22 Musgrove, Antwuan Baylor 53.05
23 Lahbi, Tobia West Texas A&M 53.16
24 Black, Robin Western Texas College 53.22
25 Swanson, Gus Eastern New Mexico 53.28
26 Harris, Jamin Boston U. 53.39
27 Hunter, Darran Lincoln (Mo.) 53.44
28 Macharia, Kirema Texas 53.48
29 Washington, Jordan Stephen F. Austin 53.59
30 Douglas, Bryce Oklahoma 53.65
31 Phillips, Andre UL-Monroe 53.76
32 Cooper, Jay South Dakota 53.79
33 Kilpatrick, Zach UL-Monroe 53.82
34 Etchemendy, Ty Hillsdale 53.83
35 Foster, Azariah Jackson State 53.86
36 Shoots, Eddie Texas College 53.91
37 Johnson, Cody Kansas 53.93
38 Hart, Tyler Oklahoma 54.00
39 Woodard, Dwayne SE Louisiana 54.03
40 Stark, William Sam Houston St. 54.16
41 Moore, Garrett UT-Arlington 54.22
42 Gustafsson, Petter UT-Arlington 54.27
43 Carr, Ardran Texas Tech 54.39
44 Milton, Charlie Northwestern St. 54.45
45 Montgomery, Devon Southern Utah 54.56
46 Stimson, Drake Notre Dame 54.59
47 Pirog, Andrew UTSA 54.66
48 Holmes, Rayan South Plains 54.79
49 Brander, Kris Texas A&M 54.91
50 Hanze, Miguel TAMU-Kingsville 54.99
51 Adedokyn, Ayodeji Angelo State 55.02
52 Serna-Hernandez, Carlos UT-Rio Grande Valley 55.06
53 Cajuste, Karl LIU Brooklyn 55.16
54 Hursey, Jason Jackson State 55.18
55 Wilson, Alex Kansas 55.25
56 Herrera, Oscar Washington 55.28
57 Norris, Jacob West Texas A&M 55.79
58 Silva, Rodrigo UT-Rio Grande Valley 55.97
59 McCall, Fabian Sam Houston St. 55.98
60 Sepulveda, Collin Incarnate Word 56.22
61 Ramos, Ricardo Our Lady of the Lake 56.29
62 Gordon, Deron Clemson 56.38
63 Calvert, William Angelo State 56.43
64 Tannehill, Thomas Dallas Baptist 57.48
65 Henderson, Dylan TAMU-Commerce 57.80
66 Kamenik, Tomas South Dakota 57.99
67 Clarke, Zach Dallas Baptist 58.95
68 Perouza, Kendell Wiley 59.05
- Bellafonte, Jorel Clemson DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Ikpefan, Obokhare Purdue 50.83
2 Campbell, Luke World Express 51.16
3 Scheible, Max BYU 51.83
4 Sanders, Mykele Young Texas Southern 51.98
5 Richmond, Caleb Texas Tech 52.32
6 Macharia, Kirema Texas 53.59
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 42.82
2 LSU A 42.86
3 Texas A 43.99
4 Houston A 44.29
5 USC A 44.46
6 Baylor A 44.70
7 Virginia Tech A 44.92
8 Texas Tech A 44.94
Clemson A DNF
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 43.25
2 Texas A&M A 43.70
3 USC A 44.21
4 Texas A 44.45
5 Clemson A 44.51
6 Houston A 44.91
7 Baylor A 45.11
8 Texas Tech A 45.18
9 Virginia Tech A 45.37
10 UTEP A 45.40
11 New Mexico JC A 45.46
12 Long Beach St. A 45.61
13 TAMU-Kingsville A 45.82
14 James Madison A 45.89
15 Washington A 46.02
16 Northwestern St. A 46.06
17 South Plains A 46.07
18 South Florida A 46.23
19 UT-Arlington A 46.64
20 Coffeyville CC A 46.67
21 Missouri State A 46.80
22 Lamar A 46.81
23 Rice A 46.86
24 Notre Dame A 46.86
25 Northern Illinois A 47.03
26 Rogers State A 47.16
27 North Texas A 47.18
28 Texas Southern A 47.25
29 Texas A&M-CC A 47.31
30 Boston U. A 47.34
31 South Dakota A 47.37
32 Incarnate Word A 47.44
33 Northern Arizona A 47.49
34 McNeese State A 47.81
35 Hillsdale A 47.98
36 Southern A 48.31
37 Hendrix A 50.54
38 Prairie View A 51.54
West Texas A&M A DQ
TAMU-Commerce A DNF
Arkansas-Pine Bluff A DQ
Oklahoma A DNF
Purdue A DQ
Akron A NT
Western Texas College A DQ
TCU A DQ
Sam Houston St. A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Uplift Hampton A 46.21
2 Dallas Carter A 46.92
3 Kinkaid School A 48.15
4 Brusly A 48.18
5 Kennedale A 48.40
6 Waxahachie Life A 48.54
7 Texarkana Liberty-Eylau A 49.21
8 Goliad A 49.53
9 St. Agnes Academy A 50.03
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Uplift Hampton A 46.80
2 Dallas Carter A 47.25
3 Brusly A 48.63
4 Texarkana Liberty-Eylau A 48.81
5 Kennedale A 49.00
6 Kinkaid School A 49.02
7 Waxahachie Life A 49.23
8 Goliad A 49.63
8 St. Agnes Academy A 49.63
10 Trinity Valley School A 49.65
11 Liberty Christian School A 49.65
12 Stafford A 49.71
13 Gilmer A 49.91
14 Waco La Vega A 49.95
15 Greenhill School A 50.15
16 Kerens A 50.24
17 Wichita Falls Hirschi A 50.27
18 Altair Rice A 50.39
19 Dallas Life School Oak Cliff A 50.57
20 St. Dominic Savio A 50.62
21 Fredericksburg A 50.64
22 Hockaday School A 50.85
23 McGregor A 50.86
24 Leonard A 50.87
25 La Vernia A 50.93
26 Antonian College Prep A 51.01
27 Celina A 51.14
28 Tatum A 51.25
29 Mineola A 51.25
30 Fort Worth Country Day A 51.46
31 George West A 51.55
32 Georgetown Gateway A 51.64
33 Ingleside A 51.73
34 Cuero A 51.77
35 Poteet A 51.81
36 Hitchcock A 51.83
37 St. Andrews A 51.90
38 Incarnate Word (SA) A 51.94
39 Troy A 52.13
40 Salado A 52.21
41 Bonham A 52.28
42 Kaufman A 52.28
43 Early A 52.48
44 Farmersville A 52.48
45 Mart A 52.53
46 La Marque A 52.67
47 Mentorship Academy A 52.73
48 Corpus Christi West Oso A 52.76
49 Gonzales A 53.02
50 Needville A 53.53
51 Mullen A 56.22
52 Geneva School A 58.79
Uplift Mighty Prep A DQ
All Saints Episcopal (FW) A DNF
Incarnate Word (Houston) A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Mesquite Horn A 45.27
2 McKinney North A 46.30
3 Houston Cypress Springs A 46.37
4 Cedar Hill A 46.48
5 DeSoto A 46.54
6 Mansfield Lake Ridge A 46.79
7 Round Rock Stony Point A 46.84
8 Lewisville Marcus A 47.26
Bullis A DNF
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Bullis A 46.53
2 DeSoto A 46.66
3 McKinney North A 46.95
4 Cedar Hill A 46.97
5 Lewisville Marcus A 47.16
6 Mesquite Horn A 47.25
7 Round Rock Stony Point A 47.28
8 Houston Cypress Springs A 47.34
9 Mansfield Lake Ridge A 47.41
10 Aldine ISD Davis A 47.42
11 Northeast (OP) A 47.62
12 Lancaster A 47.62
13 Converse Judson A 47.63
14 Mesquite A 47.65
15 Alief Elsik A 47.66
16 Austin Johnson A 47.68
17 Summer Creek A 47.81
18 Whitehaven A 47.96
19 Duncanville A 48.08
20 Dickinson A 48.11
21 Klein Collins A 48.37
22 Byrd, C.E. A 48.42
22 Katy Tompkins A 48.42
24 LC Clear Springs A 48.49
25 The Woodlands A 48.72
26 Mansfield Legacy A 48.75
27 Killeen Harker Heights A 48.93
28 Lewisville Hebron A 48.96
29 Arlington Martin A 49.07
30 Dallas Skyline A 49.17
31 Richardson Berkner A 49.18
32 Houston Cypress Woods A 49.21
33 Whitehouse A 49.44
34 Forney A 49.45
35 San Antonio Reagan A 49.45
36 New Caney A 49.56
37 Manvel High A 49.60
38 Azle A 49.65
39 Texas City A 49.68
40 Katy Morton Ranch A 49.71
41 Cleburne A 49.82
42 Wylie East A 49.82
43 Hutto A 49.88
44 Houston Lamar A 49.90
45 Huntsville A 49.96
46 Denton A 49.98
47 South Grand Prairie A 50.03
48 Crowley A 50.04
49 Northwest Nelson A 50.05
50 Pearland Dawson A 50.11
51 Buda Hays A 50.13
52 Austin Westlake A 50.19
53 Killeen Ellison A 50.22
54 Round Rock A 50.23
55 Northside Brennan A 50.26
56 Pflugerville A 50.26
57 Fort Bend Ridge Point A 50.30
58 Arlington Bowie A 50.37
59 San Antonio Johnson A 50.40
60 Killeen Shoemaker A 50.41
61 San Antonio Wagner A 50.45
62 McKinney A 50.56
63 Bastrop A 50.57
64 Midlothian A 50.70
65 Brenham A 50.72
66 San Antonio Brandeis A 50.78
67 San Antonio Madison A 50.86
68 Plano East A 50.90
69 Texarkana Texas A 50.90
70 Pearland A 50.94
71 Leander Rouse A 51.12
72 College Station A 51.19
73 Waller A 51.31
74 Houston MacArthur A 51.41
75 Rockwall-Heath A 51.56
76 Kyle Lehman A 51.58
77 Austin Lake Travis A 51.61
78 Elgin A 51.61
79 Corsicana A 51.81
80 Lockhart A 51.82
81 Fort Worth South Hills A 51.87
82 San Antonio Warren A 51.95
83 San Antonio Roosevelt A 52.00
84 San Antonio MacArthur A 52.11
85 Corpus Christi Flour Bluff A 52.17
86 Plainview A 52.23
87 Leander A 52.30
88 Waxahachie A 52.31
89 La Porte A 52.36
90 Royse City A 52.37
91 San Angelo Central A 52.37
92 Grand Prairie A 53.32
93 Brownsville Pace A 56.57
Plano West A DNF
Schertz Clemens A DQ
Long Beach Wilson A DNF
Richmond George Ranch A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Track Station A 43.40
2 Axis Athletics A 43.93
3 TG Elite A 44.27
4 Purdue A 45.55
5 James Madison A 46.52
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 38.97
2 Texas A 39.49
3 Baylor A 39.58
4 Texas Tech A 39.76
5 BYU A 39.77
6 Illinois A 40.02
Houston A DNF
Georgia A DNF
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 39.23
2 Texas A&M A 39.57
3 Texas A 39.73
4 Houston A 39.77
5 Texas Tech A 39.88
6 Illinois A 39.91
7 Baylor A 40.06
8 Georgia A 40.26
9 BYU A 40.29
10 Prairie View A 40.32
11 Northwestern St. A 40.47
12 Boston U. A 40.53
13 Stephen F. Austin A 40.54
14 UTSA A 40.69
15 Eastern New Mexico A 40.80
16 Northern Arizona A 40.86
17 South Dakota A 41.04
18 Washington A 41.09
19 Virginia Tech A 41.09
20 Akron A 41.25
21 Western Texas College A 41.26
22 McNeese State A 41.34
23 Grambling A 41.40
24 UT-Arlington A 41.41
25 LIU Brooklyn A 41.53
26 Rogers State A 41.56
27 Coffeyville CC A 41.57
28 Clemson A 41.57
29 Missouri A 41.62
30 Incarnate Word A 41.63
31 Long Beach St. A 41.68
32 Hillsdale A 41.71
33 Central Arkansas A 41.72
34 SE Louisiana A 41.72
35 South Plains A 41.74
36 Southern Utah A 42.14
37 South Florida A 42.24
38 Jackson State A 42.29
39 Lamar A 42.50
40 Hendrix A 43.14
Purdue A DQ
North Texas A DQ
Lincoln (Mo.) A DNF
Texas College A DQ
TAMU-Commerce A DNF
Florida State A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Waco La Vega A 42.37
2 St. Johns School A 42.56
3 Curtis A 42.89
4 Dallas Life School Oak Cliff A 42.99
5 Wichita Falls Hirschi A 43.27
6 Dallas Christian School A 43.29
7 Goliad A 44.21
Mullen A DQ
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Waco La Vega A 42.84
2 St. Johns School A 43.07
3 Wichita Falls Hirschi A 43.08
4 Stafford A 43.21
5 Mullen A 43.31
6 Curtis A 43.37
7 Dallas Life School Oak Cliff A 43.37
8 Dallas Christian School A 43.45
9 Goliad A 43.51
10 Trinity Christian (Cedar Hill) A 43.53
11 Melrose A 43.53
12 Rockdale A 43.55
13 Bishop Dunne A 43.63
14 Van Vleck A 43.66
15 Sanger A 43.68
16 La Marque A 43.79
17 Dallas Carter A 43.79
18 Tatum A 44.15
19 Cuero A 44.17
20 Crandall A 44.22
21 Cleveland A 44.25
22 Kerens A 44.26
23 Concordia Lutheran A 44.30
24 Needville A 44.30
25 Beeville Jones A 44.34
26 Oakridge School A 44.44
27 La Vernia A 44.53
28 Aubrey A 44.58
29 St. Stephens Episcopal School A 44.61
30 Cathedral A 44.68
31 Prestonwood Christian A 44.71
32 Brock A 44.75
33 Emory Rains A 44.76
34 Salado A 44.76
35 Bonham A 44.82
36 Celina A 44.93
37 Greenhill School A 44.98
38 Burnet A 45.00
39 St. Joseph (Victoria) A 45.09
40 McGregor A 45.12
41 Antonian College Prep A 45.25
42 Rockport-Fulton A 45.28
43 Whitesboro A 45.34
44 Lake Worth A 45.36
45 Trinity Valley School A 45.40
46 St. Marks School of Texas A 45.62
47 Nolan Catholic A 45.92
48 Liberty Christian School A 46.02
49 Shelton School A 46.20
50 Leander Glenn A 46.56
51 St. Andrews A 46.66
52 Ingleside A 46.74
53 Poteet A 47.02
54 FEAST A 47.81
55 Uplift Mighty Prep A 49.35
Fredericksburg A DNF
All Saints Episcopal (FW) A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Waxahachie A 41.16
2 DeSoto A 41.21
3 Lancaster A 41.23
4 The Woodlands A 41.33
5 Mansfield Legacy A 41.68
6 Arlington Martin A 42.15
7 Duncanville A 42.50
8 Allen A 44.74
Alief Taylor A DQ
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 DeSoto A 41.56
2 The Woodlands A 41.73
3 Lancaster A 41.76
4 Mansfield Legacy A 41.98
5 Alief Taylor A 42.03
6 Allen A 42.10
7 Waxahachie A 42.11
8 Arlington Martin A 42.13
9 Duncanville A 42.19
10 Lewisville The Colony A 42.19
11 Converse Judson A 42.28
12 Beaumont Central A 42.31
13 Garland Rowlett A 42.33
14 Killeen Harker Heights A 42.44
15 LC Clear Springs A 42.46
16 Houston Lamar A 42.51
17 Fort Worth Paschal A 42.51
18 Cedar Hill A 42.54
19 Edmond Memorial A 42.57
20 Fort Worth South Hills A 42.79
21 Katy Seven Lakes A 42.82
22 Cibolo Steele A 42.83
23 Aldine ISD Davis A 42.87
24 Denton A 42.92
25 Corsicana A 42.96
26 Fort Worth Trimble Tech A 43.01
27 Austin Johnson A 43.01
28 San Antonio Roosevelt A 43.04
29 Colleyville Heritage A 43.06
30 Pflugerville A 43.16
31 Round Rock A 43.23
32 Houston MacArthur A 43.24
33 Tyler John Tyler A 43.24
34 Arlington Lamar A 43.32
35 Bastrop A 43.43
36 Houston Cypress Falls A 43.46
37 San Antonio Warren A 43.46
38 Round Rock Cedar Ridge A 43.47
39 Copperas Cove A 43.51
40 College Station A 43.51
41 New Braunfels A 43.55
42 Houston Strake Jesuit A 43.58
43 Del Valle A 43.64
44 San Antonio Wagner A 43.70
45 Texas City A 43.76
46 Austin Lake Travis A 43.84
47 Spring Branch Smithson Valley A 43.85
48 Humble Atascocita A 43.87
49 McKinney North A 43.87
50 Long Beach Wilson A 43.90
51 Red Oak A 43.94
52 Irving MacArthur A 43.95
53 Pearland A 44.04
54 Richardson Berkner A 44.04
55 Katy Tompkins A 44.07
56 Lewisville Flower Mound A 44.15
57 Plano East A 44.34
58 Katy Morton Ranch A 44.40
59 South Grand Prairie A 44.54
60 New Caney A 44.60
61 San Antonio Stevens A 44.61
62 Dallas Highland Park A 44.64
63 Grand Prairie A 44.69
64 Round Rock Westwood A 44.97
65 Grapevine A 45.08
66 San Angelo Central A 45.09
67 Corpus Christi Flour Bluff A 45.21
68 Galveston Ball A 45.54
69 La Joya Juarez-Lincoln A 46.21
70 Denton Ryan A 50.62
Brenham A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
4 Axis Athletics A 38.98
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 1:29.89
2 USC A 1:32.45
3 Purdue A 1:34.66
4 Houston A 1:34.84
5 Northwestern St. A 1:35.70
6 LSU A 1:36.06
7 UTSA A 1:36.08
8 Clemson A 1:36.50
9 Missouri A 1:37.11
10 Long Beach St. A 1:37.66
11 TAMU-Kingsville A 1:37.70
12 South Plains A 1:37.98
13 Boston U. A 1:38.52
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Dallas Carter A 1:39.22
2 Leonard A 1:40.60
3 Brusly A 1:40.63
4 Texarkana Liberty-Eylau A 1:41.97
5 Kennedale A 1:42.32
6 Melissa A 1:43.71
7 Hockaday School A 1:43.96
8 Waxahachie Life A 1:44.02
9 Goliad A 1:44.15
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Brusly A 1:41.24
2 Leonard A 1:41.87
3 Dallas Carter A 1:42.76
4 Kennedale A 1:43.25
5 Texarkana Liberty-Eylau A 1:43.28
6 Goliad A 1:43.56
7 Hockaday School A 1:44.04
8 Melissa A 1:44.38
9 Waxahachie Life A 1:44.40
10 St. Agnes Academy A 1:44.84
11 Altair Rice A 1:45.12
12 Gilmer A 1:45.30
13 Taylor A 1:45.51
14 Liberty Christian School A 1:45.62
15 Waco La Vega A 1:45.98
16 Uplift Hampton A 1:46.06
17 Ingleside A 1:47.31
18 Sweeny A 1:47.47
19 Kinkaid School A 1:47.61
20 Fort Worth Country Day A 1:47.74
21 Incarnate Word (SA) A 1:47.98
22 Brock A 1:50.89
23 Incarnate Word (Houston) A 1:56.24
St. Dominic Savio A DQ
Blanco A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 DeSoto A 1:35.64
2 Aldine ISD Davis A 1:37.50
3 Houston Cypress Springs A 1:37.73
4 McKinney North A 1:37.91
5 Lancaster A 1:38.23
6 Lewisville Marcus A 1:39.63
7 Northeast (OP) A 1:39.70
Duncanville A DQ
Mesquite A DNF
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 DeSoto A 1:35.93
2 Houston Cypress Springs A 1:37.90
3 Lancaster A 1:37.97
4 Aldine ISD Davis A 1:38.09
5 Duncanville A 1:38.59
6 McKinney North A 1:38.64
7 Lewisville Marcus A 1:39.15
8 Mesquite A 1:39.25
9 Northeast (OP) A 1:39.38
10 Cedar Hill A 1:39.72
11 Allen A 1:39.77
12 Austin Johnson A 1:40.17
13 Alief Elsik A 1:40.38
14 Fort Bend Ridge Point A 1:40.57
15 Katy Tompkins A 1:40.63
16 Converse Judson A 1:40.88
17 Dallas Skyline A 1:40.97
18 Round Rock Stony Point A 1:41.08
19 Dickinson A 1:41.31
20 Richmond George Ranch A 1:41.70
21 Bullis A 1:41.82
22 Houston Cypress Woods A 1:42.05
23 Crowley A 1:42.43
24 San Antonio Madison A 1:42.86
25 Killeen Harker Heights A 1:43.19
26 Wylie East A 1:43.24
27 Long Beach Wilson A 1:43.50
28 Buda Hays A 1:43.97
29 Pearland Dawson A 1:44.12
30 The Woodlands A 1:44.17
31 Texas City A 1:44.57
32 Georgetown A 1:45.05
33 Royse City A 1:45.12
34 Klein Collins A 1:45.29
35 Schertz Clemens A 1:45.40
36 Killeen Shoemaker A 1:45.58
37 San Antonio Brandeis A 1:45.60
38 San Antonio Reagan A 1:45.75
39 San Antonio East Central A 1:45.75
40 Huntsville A 1:46.06
41 Northside Brennan A 1:47.04
42 Cibolo Steele A 1:47.43
43 Cleburne A 1:47.70
44 Pearland A 1:48.19
Mesquite Horn A DQ
North Miami A DQ
Manvel High A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 1:20.82
2 Texas A&M A 1:22.28
3 BYU A 1:23.38
4 UTSA A 1:23.67
5 UT-Arlington A 1:24.29
6 Boston U. A 1:24.52
7 Stephen F. Austin A 1:25.30
8 Coffeyville CC A 1:25.38
9 Long Beach St. A 1:25.57
10 Missouri A 1:25.79
11 Clemson A 1:26.72
12 TAMU-Commerce A 1:26.79
Incarnate Word A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Waco La Vega A 1:28.88
2 Rockdale A 1:29.28
3 Dallas Life School Oak Cliff A 1:29.34
4 Dallas Carter A 1:29.37
5 Pottsboro A 1:29.80
6 Wichita Falls Hirschi A 1:29.84
7 Sanger A 1:30.07
8 Dallas Christian School A 1:30.58
9 Van Vleck A 1:31.66
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Waco La Vega A 1:29.07
2 Dallas Carter A 1:29.08
3 Rockdale A 1:29.17
4 Dallas Life School Oak Cliff A 1:29.23
5 Pottsboro A 1:29.71
6 Sanger A 1:29.78
7 Wichita Falls Hirschi A 1:29.85
8 Dallas Christian School A 1:29.88
9 Van Vleck A 1:30.02
10 Cleveland A 1:30.14
11 Melrose A 1:30.29
12 Cuero A 1:30.39
13 Tatum A 1:30.46
14 Comanche A 1:30.60
15 Concordia Lutheran A 1:30.73
16 Covenant Christian Academy A 1:31.24
17 Stafford A 1:31.37
18 Eustace A 1:31.38
19 La Vernia A 1:31.81
20 Mullen A 1:32.16
21 McGregor A 1:32.20
22 Brock A 1:32.59
23 Goliad A 1:32.85
24 Rockport-Fulton A 1:33.61
Emory Rains A DQ
Cathedral A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Richmond George Ranch A 1:24.47
2 Manvel High A 1:25.39
3 Allen A 1:25.39
4 The Woodlands A 1:26.12
5 Waxahachie A 1:26.24
6 Beaumont Central A 1:26.57
7 Alief Taylor A 1:26.61
8 Killeen Harker Heights A 1:26.64
9 Converse Judson A 1:26.88
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Richmond George Ranch A 1:25.23
2 Manvel High A 1:25.52
3 Allen A 1:25.79
4 Alief Taylor A 1:26.15
5 The Woodlands A 1:26.24
6 Waxahachie A 1:26.43
7 Beaumont Central A 1:26.68
8 Killeen Harker Heights A 1:26.70
9 Converse Judson A 1:26.95
10 Lancaster A 1:26.96
11 Lewisville The Colony A 1:27.46
12 Garland Rowlett A 1:27.60
13 Corsicana A 1:27.61
14 Houston Lamar A 1:27.61
15 Cedar Hill A 1:27.70
16 Duncanville A 1:28.05
17 Aldine ISD Davis A 1:28.22
18 Mansfield Legacy A 1:28.50
19 Long Beach Wilson A 1:28.64
20 Fort Worth South Hills A 1:28.66
21 Fort Worth Paschal A 1:28.70
22 Houston Cypress Falls A 1:28.74
23 Denton Guyer A 1:28.79
24 Edmond Memorial A 1:28.80
25 Katy Morton Ranch A 1:29.05
26 Plano East A 1:29.07
27 Houston MacArthur A 1:29.12
28 Round Rock Cedar Ridge A 1:29.34
29 Katy Seven Lakes A 1:29.34
30 Round Rock A 1:29.46
31 Denton Ryan A 1:29.46
32 Copperas Cove A 1:29.48
33 Arlington Lamar A 1:29.88
34 San Antonio Warren A 1:30.02
35 Schertz Clemens A 1:30.06
36 Lewisville Hebron A 1:30.07
37 McKinney North A 1:30.07
38 Humble Atascocita A 1:30.15
39 Mansfield Lake Ridge A 1:30.18
40 College Station A 1:30.22
41 Pearland A 1:30.54
42 Bastrop A 1:30.63
43 New Braunfels A 1:30.64
44 North Miami A 1:31.39
45 Corpus Christi Calallen A 1:32.40
46 Houston Strake Jesuit A 1:32.57
47 Katy Tompkins A 1:32.66
Denton A DQ
Spring Branch Smithson Valley A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 USC A 3:26.27
2 Texas A&M A 3:29.18
3 Texas A 3:31.55
4 Baylor A 3:33.03
5 Purdue A 3:35.55
6 Clemson A 3:36.79
7 Virginia Tech A 3:38.36
8 Kansas A 3:41.44
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Oklahoma A 3:35.51
2 Georgia A 3:39.11
3 UTEP A 3:40.95
4 TCU A 3:41.14
5 UTSA A 3:41.32
6 James Madison A 3:41.68
7 Texas State A 3:41.94
8 South Plains A 3:42.14
9 Stephen F. Austin A 3:48.32
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Oklahoma A 3:36.31
2 Georgia A 3:40.44
3 UTSA A 3:40.96
4 TCU A 3:41.01
5 South Plains A 3:41.20
6 UTEP A 3:41.28
7 James Madison A 3:41.48
8 Texas State A 3:43.42
9 Stephen F. Austin A 3:43.71
10 Houston A 3:44.11
11 Western Texas College A 3:44.55
12 Boston U. A 3:45.22
13 Washington A 3:45.22
14 Northern Arizona A 3:45.32
15 Missouri State A 3:46.59
16 Northwestern St. A 3:46.86
17 Notre Dame A 3:46.89
18 Akron A 3:47.34
19 Sam Houston St. A 3:47.42
20 Coffeyville CC A 3:47.45
21 Wiley A 3:47.52
22 Texas Southern A 3:47.94
23 New Mexico JC A 3:48.72
24 UT-Arlington A 3:49.26
25 Incarnate Word A 3:49.35
26 West Texas A&M A 3:50.18
27 Houston Baptist A 3:50.67
28 Hillsdale A 3:50.94
29 Angelo State A 3:51.53
30 Southern Utah A 3:52.27
31 Rice A 3:52.47
32 Utah State A 3:53.02
33 Prairie View A 3:53.43
34 Arkansas-Pine Bluff A 3:54.38
35 TAMU-Commerce A 3:55.62
36 Long Beach St. A 3:55.74
37 Southern A 3:56.13
38 Southwest Baptist A 3:56.37
39 Jackson State A 3:57.23
40 Lamar A 3:59.99
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texarkana Liberty-Eylau A 3:54.38
2 St. Dominic Savio A 3:54.62
3 St. Agnes Academy A 3:56.12
4 Dallas Carter A 3:57.09
5 Leonard A 3:58.82
6 Uplift Hampton A 4:03.07
7 Liberty Christian School A 4:04.63
8 Greenhill School A 4:05.16
9 Blanco A 4:05.47
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Texarkana Liberty-Eylau A 3:57.43
2 St. Agnes Academy A 3:57.70
3 St. Dominic Savio A 3:58.04
4 Leonard A 4:01.44
5 Uplift Hampton A 4:02.18
6 Dallas Carter A 4:02.37
7 Liberty Christian School A 4:04.90
8 Greenhill School A 4:05.64
9 Blanco A 4:05.65
10 Ingleside A 4:05.74
11 Waco La Vega A 4:07.21
12 Gilmer A 4:07.73
13 Trinity Christian (Cedar Hill) A 4:08.62
14 Waxahachie Life A 4:09.13
15 Goliad A 4:09.30
16 George West A 4:09.38
17 Tatum A 4:09.81
18 Kaufman A 4:11.05
19 Crandall A 4:11.12
20 Hockaday School A 4:11.23
21 Celina A 4:11.26
22 Incarnate Word (SA) A 4:11.95
23 Brock A 4:12.06
24 Kinkaid School A 4:13.49
25 Fredericksburg A 4:13.81
26 Taylor A 4:14.14
27 Pleasanton A 4:14.16
28 Concordia Lutheran A 4:14.23
29 Brusly A 4:15.17
30 La Vernia A 4:16.98
31 Antonian College Prep A 4:17.15
32 St. Andrews A 4:20.60
33 Stafford A 4:21.00
34 Geneva School A 4:24.76
35 Mentorship Academy A 4:25.99
36 Incarnate Word (CC) A 4:27.62
37 Needville A 4:31.52
38 Corpus Christi West Oso A 4:34.08
39 Gonzales A 4:35.49
40 Reicher Catholic A 4:35.74
41 Mullen A 4:42.49
42 Uplift Mighty Prep A 4:44.64
Farmersville A DQ
Melissa A DQ
Troy A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 DeSoto A 3:38.99
2 Bullis A 3:41.78
3 Lancaster A 3:43.66
4 Houston Cypress Springs A 3:44.13
5 Duncanville A 3:45.08
6 Northeast (OP) A 3:45.83
7 McKinney Boyd A 3:46.10
8 Houston Jersey Village A 3:53.30
9 Allen A 3:55.91
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 DeSoto A 3:40.72
2 Bullis A 3:43.90
3 Lancaster A 3:44.79
4 Duncanville A 3:45.21
5 McKinney Boyd A 3:45.72
6 Houston Jersey Village A 3:46.73
7 Northeast (OP) A 3:47.07
8 Houston Cypress Springs A 3:47.24
9 Allen A 3:49.56
10 McKinney North A 3:50.51
11 Dana Hills A 3:50.87
12 Dallas Skyline A 3:51.12
13 Mansfield Lake Ridge A 3:51.82
14 Alief Elsik A 3:52.51
15 Byrd, C.E. A 3:52.75
16 Round Rock A 3:53.55
17 Dickinson A 3:53.74
18 Long Beach Wilson A 3:55.18
19 Converse Judson A 3:56.02
20 Manvel High A 3:56.99
21 Killeen Shoemaker A 3:57.20
22 Houston Cypress Falls A 3:57.71
23 Katy Tompkins A 3:58.25
24 The Woodlands A 3:58.74
25 Keller Central A 3:59.31
26 Wylie East A 3:59.89
27 San Antonio Jay A 4:00.18
28 Lucas Lovejoy A 4:00.21
29 Austin Johnson A 4:00.66
30 North Miami A 4:01.05
31 San Antonio Taft A 4:01.36
32 Arlington Martin A 4:02.29
33 Pearland A 4:02.76
34 San Antonio Warren A 4:02.85
35 Corpus Christi Vet. Memorial A 4:03.43
36 Northside Brennan A 4:04.48
37 Spring Branch Smithson Valley A 4:04.49
38 Austin Westlake A 4:04.50
39 Arlington Bowie A 4:04.60
40 Buda Hays A 4:04.96
41 San Antonio Madison A 4:04.98
42 Rockwall-Heath A 4:05.02
43 Leander Rouse A 4:05.69
44 Pearland Dawson A 4:05.82
45 Mansfield Legacy A 4:06.06
46 San Antonio Reagan A 4:06.15
47 Klein Collins A 4:06.33
48 San Antonio Clark A 4:06.36
49 San Antonio Brandeis A 4:06.53
50 San Antonio Wagner A 4:07.15
51 San Antonio East Central A 4:07.54
52 San Antonio Johnson A 4:07.69
53 El Paso Eastlake A 4:07.80
54 South Grand Prairie A 4:07.97
55 Houston Lamar A 4:07.99
56 Huntsville A 4:08.15
57 Schertz Clemens A 4:08.17
58 El Paso Socorro A 4:08.45
59 Northwest Nelson A 4:08.86
60 McKinney A 4:09.15
61 Cedar Park A 4:09.25
62 Bastrop A 4:09.60
63 Waxahachie A 4:09.90
64 Lewisville Hebron A 4:10.29
65 Houston Cypress Woods A 4:10.32
66 San Angelo Central A 4:10.44
67 Ursuline Academy A 4:11.39
68 Texarkana Texas A 4:11.66
69 Plano East A 4:11.68
70 Chisholm Trail A 4:12.13
71 Waller A 4:12.50
72 San Antonio Roosevelt A 4:12.60
73 Fort Worth Boswell A 4:12.69
74 Elgin A 4:12.72
75 Forney A 4:13.14
76 Brenham A 4:13.19
77 Colleyville Heritage A 4:13.60
78 Round Rock Stony Point A 4:13.84
79 College Station A 4:14.20
80 Plainview A 4:14.61
81 Leander A 4:14.92
82 Wichita Falls Rider A 4:14.98
83 Corpus Christi King A 4:15.86
84 Dallas Highland Park A 4:16.66
85 La Porte A 4:18.80
86 Fort Worth South Hills A 4:18.86
87 Airline A 4:19.19
88 Houston MacArthur A 4:19.35
89 Lockhart A 4:22.77
90 Whitehaven A 4:23.93
91 Brownsville Pace A 4:35.50
Corsicana A DQ
Plano West A DNF
Grand Prairie A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Track Station A 3:32.50
2 Arkansas A 3:33.50
3 Texas Tech A 3:35.80
4 Boston U. A 3:36.73
5 Texas Elite Track Club A 3:37.97
6 Missouri A 3:47.96
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 3:01.74
2 Baylor A 3:03.11
3 Texas Tech A 3:03.28
4 LSU A 3:06.10
5 Clemson A 3:06.13
6 USC A 3:06.49
7 TCU A 3:07.48
8 Kansas A 3:09.45
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Utah State A 3:06.72
2 SE Louisiana A 3:07.25
3 South Plains A 3:07.60
4 Western Texas College A 3:10.60
5 Texas State A 3:11.39
6 Virginia Tech A 3:12.41
7 Grambling A 3:13.48
BYU A DNF
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Utah State A 3:07.99
2 SE Louisiana A 3:09.47
3 Virginia Tech A 3:09.96
4 South Plains A 3:10.10
5 Grambling A 3:10.74
6 Western Texas College A 3:11.01
7 Texas State A 3:11.03
8 Akron A 3:11.71
9 BYU A 3:11.90
10 Stephen F. Austin A 3:12.28
11 UT-Arlington A 3:12.39
12 West Texas A&M A 3:12.92
13 Wiley A 3:12.94
14 Lincoln (Mo.) A 3:13.00
15 Arkansas-Pine Bluff A 3:13.05
16 UTSA A 3:13.25
17 Missouri A 3:13.30
18 Louisville A 3:13.55
19 Sam Houston St. A 3:13.60
20 Wayland Baptist A 3:13.77
21 Northwestern St. A 3:13.97
22 Oklahoma Christian A 3:14.47
23 McNeese State A 3:15.42
24 Texas A&M-CC A 3:15.65
25 Texas Southern A 3:15.69
26 Northern Arizona A 3:15.73
27 Southern Utah A 3:16.26
28 Angelo State A 3:16.32
29 Rogers State A 3:16.93
30 Eastern New Mexico A 3:17.72
31 Jackson State A 3:19.99
32 Hillsdale A 3:20.13
33 Southern A 3:20.60
34 Boston U. A 3:20.92
35 Lamar A 3:21.56
36 Dallas Baptist A 3:22.33
37 Incarnate Word A 3:23.09
38 Hendrix A 3:32.96
TAMU-Commerce A DNF
Coffeyville CC A DNF
Prairie View A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Trinity Christian (Cedar Hill) A 3:17.41
2 Dallas Carter A 3:17.52
3 Crandall A 3:21.05
4 Covenant Christian Academy A 3:21.14
5 Tatum A 3:22.88
6 Celina A 3:23.94
7 Cleveland A 3:24.82
8 Pottsboro A 3:28.92
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Dallas Carter A 3:21.17
2 Tatum A 3:21.31
3 Trinity Christian (Cedar Hill) A 3:21.39
4 Crandall A 3:21.45
5 Stafford A 3:24.24
6 Celina A 3:24.67
7 Pottsboro A 3:24.78
8 Covenant Christian Academy A 3:25.84
9 Cleveland A 3:26.62
10 Brock A 3:27.47
11 Cathedral A 3:28.21
12 St. Johns School A 3:28.68
13 Vanderbilt Industrial A 3:29.02
14 Eustace A 3:29.57
15 Lampasas A 3:29.69
16 McGregor A 3:29.76
17 Beeville Jones A 3:29.99
18 Fredericksburg A 3:30.29
19 Mineola A 3:30.56
20 Reicher Catholic A 3:31.21
21 St. Marks School of Texas A 3:31.89
22 Nolan Catholic A 3:32.62
23 Lake Worth A 3:32.99
24 St. Stephens Episcopal School A 3:33.68
25 Dallas Life School Oak Cliff A 3:33.79
26 Liberty Christian School A 3:33.98
27 Santa Gertrudis Academy A 3:34.09
28 Ingleside A 3:34.41
29 Concordia Lutheran A 3:34.49
30 La Marque A 3:35.02
31 Emory Rains A 3:35.35
32 Needville A 3:35.51
33 John Cooper School A 3:35.94
34 Leander Glenn A 3:36.03
35 St. Joseph (Victoria) A 3:36.33
36 St. Michaels Catholic A 3:36.44
37 Prestonwood Christian A 3:36.50
38 St. Andrews A 3:36.80
39 Salado A 3:37.23
40 Aubrey A 3:38.20
41 Greenhill School A 3:38.41
42 Cuero A 3:38.76
43 Vanguard College Preparatory A 3:39.73
44 Home School Athletic Assoc. A 3:39.84
45 Shelton School A 3:40.26
46 Rockport-Fulton A 3:41.39
47 Pollok Central A 3:41.57
Melrose A DQ
Mullen A NT
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Manvel High A 3:12.08
2 Lancaster A 3:13.11
3 Richmond George Ranch A 3:13.14
4 DeSoto A 3:13.60
5 Alief Taylor A 3:19.06
6 Long Beach Wilson A 3:19.51
7 Humble Atascocita A 3:19.72
8 Richmond Foster A 3:23.40
9 Mansfield Legacy A 3:24.88
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Manvel High A 3:14.43
2 Lancaster A 3:14.93
3 DeSoto A 3:15.19
4 Richmond George Ranch A 3:15.83
5 Alief Taylor A 3:17.28
6 Long Beach Wilson A 3:18.28
7 Humble Atascocita A 3:19.29
8 Mansfield Legacy A 3:19.92
9 Richmond Foster A 3:20.43
10 Katy Seven Lakes A 3:20.45
11 Bullis A 3:20.48
12 Klein Collins A 3:20.75
13 McKinney North A 3:21.00
14 San Antonio Brandeis A 3:21.67
15 McKinney Boyd A 3:21.77
16 Houston Langham Creek A 3:21.92
17 Houston Lamar A 3:22.20
18 Pearland Dawson A 3:22.28
19 Northside Brennan A 3:23.46
20 Katy Tompkins A 3:23.52
21 Fort Worth Trimble Tech A 3:23.53
22 Plano East A 3:24.46
23 Beaumont Central A 3:24.53
24 Mansfield Lake Ridge A 3:24.73
25 San Antonio Wagner A 3:24.74
26 Arlington Lamar A 3:24.78
27 Schertz Clemens A 3:25.04
28 Fort Bend Ridge Point A 3:25.60
29 Spring Branch Smithson Valley A 3:26.04
30 Houston Strake Jesuit A 3:26.43
31 College Station A 3:26.44
32 Dana Hills A 3:26.45
33 Round Rock A 3:26.81
34 Duncanville A 3:26.82
35 San Antonio Warren A 3:27.01
36 Richardson Berkner A 3:27.03
37 Houston Cypress Falls A 3:27.04
38 Katy Morton Ranch A 3:27.10
39 Houston MacArthur A 3:27.11
40 San Antonio Lee A 3:27.23
41 Denton Ryan A 3:27.51
42 Bastrop A 3:27.76
43 Austin Lake Travis A 3:28.40
44 Denton A 3:28.62
45 San Antonio Jay A 3:28.75
46 Corpus Christi Calallen A 3:28.99
47 Buda Hays A 3:29.03
48 South Grand Prairie A 3:29.26
49 Lewisville Flower Mound A 3:29.63
50 Plainview A 3:29.81
51 Floresville A 3:29.85
52 New Braunfels A 3:29.98
53 Cibolo Steele A 3:30.19
54 Pflugerville A 3:30.27
55 Dallas Highland Park A 3:30.38
56 Arlington Martin A 3:30.48
57 Lewisville Hebron A 3:30.81
58 Pearland A 3:31.01
59 Lindale A 3:31.52
60 La Joya Juarez-Lincoln A 3:31.94
61 San Angelo Central A 3:35.43
62 Brenham A 3:36.71
63 Galveston Ball A 3:37.02
64 Grapevine A 3:40.82
65 Grand Prairie A 3:45.36
66 El Paso Socorro A 3:45.90
Corsicana A DQ
Converse Judson A DNF
Abilene A DQ
San Antonio East Central A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Houston A 3:07.15
2 Georgia A 3:09.37
3 Purdue A 3:10.17
Washington A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 8:39.57
2 Clemson A 8:41.68
3 Oklahoma A 8:51.82
4 Texas A 8:57.95
5 UT-Arlington A 9:04.43
6 Wayland Baptist A 9:07.85
7 Missouri State A 9:07.94
8 West Texas A&M A 9:14.24
9 North Texas A 9:14.31
10 Kansas A 9:18.05
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Katy A 9:15.70
2 The Woodlands A 9:20.47
3 Pearland A 9:20.90
4 Lafayette A 9:22.09
5 Spring Branch Smithson Valley A 9:22.68
6 New Braunfels A 9:30.88
7 Plano A 9:35.41
8 Keller A 9:35.90
9 Dana Hills A 9:36.03
10 Austin Bowie A 9:36.50
11 DeSoto A 9:37.62
12 Katy Cinco Ranch A 9:37.87
13 Southlake Carroll A 9:46.18
14 Lewisville Flower Mound A 9:53.30
15 Katy Tompkins A 9:58.52
16 Lewisville The Colony A 9:59.97
17 Long Beach Wilson A 10:01.83
18 Lewisville Marcus A 10:02.37
19 Lewisville Hebron A 10:05.41
20 Round Rock A 10:07.07
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Cypress Ranch A 9:48.56
2 Prosper A 9:49.89
3 La Porte A 9:53.59
4 Kaufman A 9:58.42
5 Austin Vandegrift A 10:01.31
6 St. Agnes Academy A 10:02.78
7 Denton Guyer A 10:07.39
8 Leander Rouse A 10:07.43
9 Arlington Martin A 10:07.46
10 Canyon Randall A 10:16.20
11 Hockaday School A 10:25.49
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Clemson A 7:28.89
2 Texas A&M A 7:29.16
3 Kansas A 7:29.96
4 Baylor A 7:33.97
5 Texas A&M-CC A 7:39.63
6 Incarnate Word A 7:40.54
7 Angelo State A 7:41.11
8 Houston A 7:41.74
9 UT-Arlington A 7:42.28
10 Wayland Baptist A 7:46.84
11 Jackson State A 7:46.84
Coffeyville CC A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Houston Strake Jesuit A 7:50.90
2 Richmond Foster A 7:54.03
3 Summer Creek A 8:00.55
4 Lewisville Marcus A 8:01.76
5 Denton A 8:01.99
6 Dana Hills A 8:07.75
7 DeSoto A 8:08.32
8 La Joya Juarez-Lincoln A 8:09.86
9 Keller Central A 8:11.23
10 Keller A 8:11.37
11 San Antonio Warren A 8:12.51
12 Long Beach Wilson A 8:12.89
13 Edmond Memorial A 8:13.42
14 Southlake Carroll A 8:14.59
15 Spring Branch Smithson Valley A 8:17.00
16 San Marcos A 8:17.04
17 Lewisville Flower Mound A 8:20.08
19 Lewisville Hebron A 8:26.42
20 Round Rock Stony Point A 8:27.03
21 Katy Tompkins A 8:28.39
22 Pearland A 8:34.34
St. Stephens Episcopal School A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Plano West A 8:04.66
2 Coppell A 8:07.56
3 Pearland Dawson A 8:17.16
4 Arlington A 8:19.62
5 Amarillo Tascosa A 8:20.31
6 Cypress Ranch A 8:22.70
7 Round Rock A 8:23.65
8 Airline A 8:25.43
9 Northwest Nelson A 8:26.08
10 Grapevine A 8:29.41
11 Bullis A 8:56.48
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 3:42.10
2 LSU A 3:44.65
3 USC A 3:47.31
4 Kansas A 3:56.40
5 Northern Illinois A 3:57.11
6 Baylor A 3:59.12
7 Clemson A 4:00.59
8 Washington A 4:04.67
9 Lamar A 4:04.88
10 South Plains A 4:06.07
11 North Texas A 4:06.78
12 Jackson State A 4:10.67
13 Coffeyville CC A 4:25.20
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 McKinney North A 3:57.20
2 Houston Lamar A 3:59.39
3 Houston Jersey Village A 4:00.10
4 Lewisville Marcus A 4:00.58
5 Houston Cypress Springs A 4:02.62
6 DeSoto A 4:03.05
7 Houston Cypress Falls A 4:03.93
8 North Miami A 4:05.75
9 Bullis A 4:05.93
10 Pearland A 4:10.43
11 Austin Lake Travis A 4:13.66
12 Lewisville Hebron A 4:15.76
13 Dana Hills A 4:16.03
14 Dallas Highland Park A 4:17.27
15 Long Beach Wilson A 4:18.88
16 Lancaster A 4:20.45
17 Canyon Randall A 4:23.41
18 Pearland Dawson A 4:23.91
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 3:15.57
2 Baylor A 3:16.96
3 Texas Tech A 3:17.74
4 Arkansas-Pine Bluff A 3:21.57
5 Clemson A 3:21.59
6 Kansas A 3:22.28
7 BYU A 3:25.89
8 Angelo State A 3:26.54
9 Oklahoma A 3:26.89
10 Texas Southern A 3:27.15
11 South Plains A 3:27.43
12 Texas A 3:28.47
13 Jackson State A 3:35.36
14 Southern A 3:39.76
Georgia A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Conroe Oak Ridge A 3:26.21
2 Humble Atascocita A 3:26.76
3 Houston Strake Jesuit A 3:27.47
4 Klein Collins A 3:30.63
5 Long Beach Wilson A 3:30.74
6 McKinney Boyd A 3:30.99
7 Manvel High A 3:31.30
8 DeSoto A 3:32.24
9 Mansfield Lake Ridge A 3:33.20
10 Summer Creek A 3:33.49
11 College Station A&M Cons A 3:35.62
12 Dripping Springs A 3:36.46
13 Edmond Memorial A 3:37.82
14 Katy A 3:39.66
15 Pearland Dawson A 3:40.37
16 Austin Lake Travis A 3:44.57
Bullis A NT
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Clemson A 11:14.74
2 Northern Illinois A 11:28.22
3 Texas A 11:35.23
4 Kansas A 11:36.07
5 Texas A&M A 11:39.75
6 Texas State A 11:46.63
7 Incarnate Word A 11:50.45
8 Missouri State A 11:50.87
9 Georgia A 11:52.49
10 Houston A 11:55.71
11 Sam Houston St. A 11:56.30
12 North Texas A 12:03.28
13 Texas Tech A 12:03.34
14 Wayland Baptist A 12:11.48
15 Stephen F. Austin A 12:15.72
16 UT-Rio Grande Valley A 12:20.50
17 Dallas Baptist A 12:27.50
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Katy A 12:04.05
2 The Woodlands A 12:11.93
3 Keller A 12:18.79
4 Lewisville Flower Mound A 12:28.91
5 Plano A 12:29.37
6 New Braunfels A 12:31.76
7 Pearland A 12:32.39
8 Katy Cinco Ranch A 12:40.30
9 Lewisville Hebron A 12:41.25
10 Prosper A 12:42.77
11 Katy Seven Lakes A 12:42.80
12 Canyon Randall A 12:44.06
13 Austin Vandegrift A 12:45.47
14 Lewisville The Colony A 12:46.21
15 Spring Branch Smithson Valley A 12:48.39
16 Plano East A 12:48.75
17 Lafayette A 12:50.08
18 Houston Stratford A 12:50.16
19 Lewisville Marcus A 12:54.28
20 Boerne Champion A 12:54.31
21 Pearland Dawson A 12:55.13
22 Northwest Nelson A 12:56.92
23 El Paso Socorro A 12:57.35
24 St. Michaels Catholic A 12:58.89
25 Coppell A 12:59.81
26 Dallas Highland Park A 13:03.38
27 San Antonio Brandeis A 13:07.04
28 Houston Cypress Falls A 13:07.74
29 Long Beach Wilson A 13:08.19
30 Liberty Christian School A 13:09.16
31 Cedar Park A 13:11.75
32 Ursuline Academy A 13:12.38
33 San Antonio Holmes A 13:14.71
34 Richmond George Ranch A 13:17.39
35 Brenham A 13:24.08
36 Hockaday School A 13:27.56
37 Katy Tompkins A 13:29.46
38 Johns Creek A 13:31.20
39 Houston Cypress Woods A 13:41.15
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 9:46.61
2 Texas A&M A 9:46.73
3 Baylor A 9:57.22
4 Incarnate Word A 9:59.28
5 UTSA A 10:00.14
6 Stephen F. Austin A 10:03.14
7 Sam Houston St. A 10:03.81
8 Texas State A 10:07.03
9 Texas A 10:10.61
10 North Texas A 10:13.43
11 Kansas A 10:18.03
12 Clemson A 10:20.08
13 Central Arkansas A 10:38.04
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Dana Hills A 10:20.20
2 Pflugerville Hendrickson A 10:24.49
3 Plano West A 10:29.35
4 Austin Lake Travis A 10:32.26
5 St. Stephens Episcopal School A 10:33.20
6 San Antonio Warren A 10:34.06
7 Lewisville Hebron A 10:35.26
8 Lewisville Marcus A 10:35.74
9 Lewisville Flower Mound A 10:36.66
10 Arlington Martin A 10:37.32
11 Edmond Memorial A 10:38.89
12 Keller A 10:42.29
13 San Antonio Brandeis A 10:44.47
14 Pearland Dawson A 10:44.47
15 Katy A 10:45.02
16 Keller Central A 10:45.51
17 Arlington Bowie A 10:45.75
18 Airline A 10:45.96
19 Northwest Nelson A 10:46.41
20 Round Rock Stony Point A 10:47.49
21 Spring Branch Smithson Valley A 10:48.18
22 Long Beach Wilson A 10:48.98
23 Sanger A 10:53.01
24 La Joya Juarez-Lincoln A 10:53.11
25 McKinney A 10:53.12
26 Grapevine A 10:53.40
27 Katy Tompkins A 10:55.90
28 College Station A&M Cons A 10:55.91
29 LC Clear Falls A 10:56.04
30 Comal Canyon A 10:58.83
31 Cedar Park A 10:59.06
32 St. Marks School of Texas A 11:00.85
33 Houston MacArthur A 11:01.31
34 Lucas Lovejoy A 11:03.12
35 Mont Belvieu Barbers Hill A 11:08.66
36 Lockhart A 11:10.66
37 Johns Creek A 11:11.40
38 Katy Morton Ranch A 11:11.71
39 Bullis A 11:14.36
40 Georgetown A 11:14.62
41 Kinkaid School A 11:20.81
42 San Antonio Holmes A 11:30.28
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Reaugh, Falyn Dallas Highland Park 6' 0.0"m 6' 0.0"
2 Miller, Alyssa McKinney Boyd 5' 9.0"m 5' 9.0"
3 Stuckly, Katherine Ennis 5' 6.0"m 5' 6.0"
4 Douglas, Tina Pineywoods Comm. Academy 5' 6.0"m 5' 6.0"
5 Barnes, Sanaa Northwest Nelson 5' 6.0"m 5' 6.0"
6 Andress, Ally Glen Rose 5' 4.0"m 5' 4.0"
6 Wague, Hawa Fort Bend Austin 5' 4.0"m 5' 4.0"
8 Scott, Kodee Olney 5' 4.0"m 5' 4.0"
8 Ogunlari , Bomi Rockwall-Heath 5' 4.0"m 5' 4.0"
10 Burge, Megan San Angelo Central 5' 4.0"m 5' 4.0"
10 Harrison, Carshaylah Northeast (OP) 5' 4.0"m 5' 4.0"
10 Purdom, Lauren Whitesboro 5' 4.0"m 5' 4.0"
13 Parson, Amiah Del Rio 5' 4.0"m 5' 4.0"
13 Guerrero, Marleen Lutheran South 5' 4.0"m 5' 4.0"
15 Neal, Nikaya George West 5' 4.0"m 5' 4.0"
16 Kabongo, Nissi Frisco Liberty 5' 4.0"m 5' 4.0"
17 Walker, Amber Lindale 5' 2.0"m 5' 2.0"
17 Casey, Reagan Buda Hays 5' 2.0"m 5' 2.0"
17 Adams, Alyssa San Antonio Johnson 5' 2.0"m 5' 2.0"
20 Peeples, Kyla Austin Vandegrift 5' 2.0"m 5' 2.0"
- Walker, Jadah Arlington Martin NP
- Hudson, Brianna Trinity Valley School NP
- Schatte, Alyssa Concordia Lutheran NP
- SPINN, ZOE Holland NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Willis, Zarriea Texas Tech 1.80m 5' 10.75"
2 Moffitt, Janae Purdue 1.80m 5' 10.75"
2 Jackson, Susan Unattached 1.80m 5' 10.75"
4 Manson, Nikki Akron 1.75m 5' 8.75"
4 Bailey, Nekiesha Prairie View 1.75m 5' 8.75"
6 Decoud, Chelsie Texas State 1.75m 5' 8.75"
7 May, Darragh Arkansas State 1.70m 5' 7.0"
8 Henry, Alexus UT-Arlington 1.70m 5' 7.0"
- O'keefe, Natalie Southwest Baptist NP
- Hodges, Samara Houston Baptist NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Tolds, Michael Manvel High 7' 0.0"m 7' 0.0"
2 Anderson, Jamal San Antonio Wagner 6' 9.0"m 6' 9.0"
3 Corbin, Mason Katy Tompkins 6' 9.0"m 6' 9.0"
4 Scarborough, Jack San Antonio Johnson 6' 9.0"m 6' 9.0"
5 Canete, Josh Copperas Cove 6' 7.0"m 6' 7.0"
6 Hanspard, Byron DeSoto 6' 7.0"m 6' 7.0"
7 Swiggart, Preston Houston Christian 6' 7.0"m 6' 7.0"
8 Cuellar, Christian Duncanville 6' 5.0"m 6' 5.0"
8 Conston, Ju'Vonte Beaumont West Brook 6' 5.0"m 6' 5.0"
10 Milton, Jhamonte Palestine 6' 5.0"m 6' 5.0"
11 Brewer, Clayton Keller 6' 5.0"m 6' 5.0"
12 RIOS, MILO El Paso Eastlake 6' 5.0"m 6' 5.0"
13 Dupree, Jared Orange West Orange-Stark 6' 5.0"m 6' 5.0"
14 Boling, Matthew Houston Strake Jesuit 6' 5.0"m 6' 5.0"
15 Brown, Henry Sealy 6' 3.0"m 6' 3.0"
15 Hardman, Tyler Fort Worth Boswell 6' 3.0"m 6' 3.0"
17 Villarreal, Christian Cypress Ranch 6' 3.0"m 6' 3.0"
17 Lanam, Jackson Corpus Christi Calallen 6' 3.0"m 6' 3.0"
17 Stolte, Wesley Thrall 6' 3.0"m 6' 3.0"
17 Dowdy, Luke Comal Canyon 6' 3.0"m 6' 3.0"
- Gettys, Parker New Braunfels NP
- Morris, Clay St. Marks School of Texas NP
- Cox, Cody Houston Cypress Falls NP
- Levine, Taylor Waxahachie Life NP
- Stansfield, James LC Clear Falls NP
- Franklin, Cam Jacksonville NP
- Wyche, Kris Elgin NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Culver, Trey Texas Tech 2.24m 7' 4.25"
2 Cunningham, Randall USC 2.21m 7' 3.0"
3 Robinson, Jeron Unattached 2.21m 7' 3.0"
4 Birzer, Matthew Notre Dame 2.15m 7' 0.5"
5 Blackman, Eric Purdue 2.15m 7' 0.5"
5 Fightmaster, Keyth Samford 2.15m 7' 0.5"
7 Anderson, Ty UTSA 2.10m 6' 10.75"
8 Richardson, Curtis Akron 2.10m 6' 10.75"
9 Moore, Eric Central Arkansas 2.10m 6' 10.75"
10 Steenkamp, Tiaan Arkansas State 2.10m 6' 10.75"
11 McCloud, Spencer Texas 2.05m 6' 8.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Baxter, Rachel Canyon (Anaheim) 13' 9.0"m 13' 9.0"
2 Dingler, Carson Mary Persons 13' 6.0"m 13' 6.0"
3 Clancy, Colleen Spring Branch Smithson Valley 13' 3.0"m 13' 3.0"
4 Griffith, Anna Cathryn Taylor 12' 9.0"m 12' 9.0"
5 Banas, Kaitlyn Cypress Ranch 12' 9.0"m 12' 9.0"
6 Allen, Alysia Reed 12' 3.0"m 12' 3.0"
7 Floerke, Riley Gregory-Portland 11' 9.0"m 11' 9.0"
7 Markow, Ginger Bishop Blanchet 11' 9.0"m 11' 9.0"
- Campbell, Nastassja New Caney NP
- Hayward, Mackenzie Lewisville Marcus NP
- Linebarger, Makayla Reed NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Davila, Emily San Antonio Madison 12' 4.0"m 12' 4.0"
1 Wall, Chloe' Farmersville 12' 4.0"m 12' 4.0"
3 Ridgeway, Grace Lucas Lovejoy 11' 10.0"m 11' 10.0"
3 Trinidad, Avianna Spring Branch Smithson Valley 11' 10.0"m 11' 10.0"
5 Tidwell, Tuesdi Early 11' 10.0"m 11' 10.0"
6 Roberson, Faith Wall 11' 10.0"m 11' 10.0"
7 Buntin, Olivia Comal Canyon 11' 10.0"m 11' 10.0"
8 Chapman, Britton Boerne Champion 11' 10.0"m 11' 10.0"
8 Moon, Ashton La Vernia 11' 10.0"m 11' 10.0"
10 Howe, Sara Pearland 11' 4.0"m 11' 4.0"
10 Pollack, Dana Katy Seven Lakes 11' 4.0"m 11' 4.0"
12 Fitzgerald, Megan Parish Episcopal (Dallas) 11' 4.0"m 11' 4.0"
13 Dornak, Gabriana Whitehouse 11' 4.0"m 11' 4.0"
- Irr, Julia Houston Lamar NP
- Redding, Ryleigh Victoria West NP
- Winterkamp, Olivia Lewisville Hebron NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Suhr, Jenn Unattached 4.73m 15' 6.25"
2 Clark, Megan Oiselle / NYAC 4.60m 15' 1.0"
3 Grove, Emily South Dakota 4.50m 14' 9.0"
4 Weeks, Victoria Arkansas 4.50m 14' 9.0"
5 Weeks, Alexis Arkansas 4.40m 14' 5.25"
5 Brown, Kristen NIKE 4.40m 14' 5.25"
7 Long, Kally Texas 4.40m 14' 5.25"
7 LeLeux, Morgann Unattached 4.40m 14' 5.25"
9 Ross, Kortney Chula Vista Elite 4.25m 13' 11.25"
9 Quick, Elizabeth Washington 4.25m 13' 11.25"
11 Freier, Desiree Arkansas 4.25m 13' 11.25"
12 Owsinski, Kristina Washington 4.25m 13' 11.25"
13 Rhodes, Annie Baylor 4.10m 13' 5.25"
- Johnson, Jessie Auburn NP
- Gunderson, Emily Texas A&M NP
- Shell, Mackenzie Oklahoma NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Koressel, Allison Chula Vista Elite 4.36m 14' 3.5"
2 Falda, Helen UT-Arlington 4.31m 14' 1.75"
3 Spencer, Calie Unattached 4.16m 13' 7.75"
4 Taylor, Laura Kansas 4.16m 13' 7.75"
5 Gray, Meagan Oklahoma 4.16m 13' 7.75"
6 Hjerpe, Erica Virginia Tech 4.06m 13' 3.75"
7 Szabo, Rebecca Akron 4.06m 13' 3.75"
7 Petty, Shay Unattached 4.06m 13' 3.75"
7 Stevens, Sara Kathryn Texas A&M 4.06m 13' 3.75"
10 Tollerud, Samantha Kent State 3.91m 12' 10.0"
10 Pietsch, Rebecca Akron 3.91m 12' 10.0"
12 Romero, Alexis Kansas 3.91m 12' 10.0"
12 Stefanidi, Georgia Georgia 3.91m 12' 10.0"
12 Estes, Morgan Kent State 3.91m 12' 10.0"
12 Uhle, Ali Texas 3.91m 12' 10.0"
12 Mills, Madison South Dakota 3.91m 12' 10.0"
12 Brigham, Emily South Dakota 3.91m 12' 10.0"
- Adair, Kathleen Pittsburgh NP
- Thomason, Augusta Texas A&M NP
- Harris, Allison Princeton NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Weissmann, Peyton Grapevine 16' 9.0"m 16' 9.0"
2 Bradford, Zachery Bloomington 16' 6.0"m 16' 6.0"
2 Richards, Riley China Spring 16' 6.0"m 16' 6.0"
4 Lightfoot, KC Lee's Summit 16' 0.0"m 16' 0.0"
5 Courtois, Cole Westgate 16' 0.0"m 16' 0.0"
6 Nelson, Seger Kirksville 16' 0.0"m 16' 0.0"
7 Manders, James Frisco Heritage 16' 0.0"m 16' 0.0"
8 Gonzalez, Grahm Bosqueville 16' 0.0"m 16' 0.0"
8 Odinet, Kenny Ascension Episcopal 16' 0.0"m 16' 0.0"
10 Ellis, Branson Tyler Lee 15' 6.0"m 15' 6.0"
11 Johnson, Cameron Whitehouse 15' 6.0"m 15' 6.0"
- Fritsch, Clayton Sealy NP
- Blanton, Billy Amarillo Caprock NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Stafford, Tyler Tomball 16' 1.0"m 16' 1.0"
2 Raders, Bryce Fredericksburg 15' 4.0"m 15' 4.0"
2 Etie, Eric Keller 15' 4.0"m 15' 4.0"
4 Adair, Jacob Richmond George Ranch 15' 4.0"m 15' 4.0"
5 Larson, Trever Coppell 15' 4.0"m 15' 4.0"
6 Freeman, Logan Keller Central 15' 4.0"m 15' 4.0"
7 Caseres, Phillip Northside Brennan 14' 10.0"m 14' 10.0"
7 Hindman, Alex Seminole 14' 10.0"m 14' 10.0"
9 Brown, Ryan Aledo 14' 10.0"m 14' 10.0"
9 Percefull, Ben Katy Tompkins 14' 10.0"m 14' 10.0"
11 Gregston, Connor Keller Fossil Ridge 14' 10.0"m 14' 10.0"
12 Alborn, Adam Cypress Ranch 14' 10.0"m 14' 10.0"
13 McCoy, Brevin Aledo 14' 10.0"m 14' 10.0"
14 Stifflemire, Kyle Copperas Cove 14' 4.0"m 14' 4.0"
14 Wigington, Hunter Midland Greenwood 14' 4.0"m 14' 4.0"
16 Sampy, Chrystian Houston Stratford 14' 4.0"m 14' 4.0"
16 DeLaFuente, Brandon Friendswood 14' 4.0"m 14' 4.0"
18 Olguin, Ryland Edinburg Vela 14' 4.0"m 14' 4.0"
18 Davis, Ben Austin Lake Travis 14' 4.0"m 14' 4.0"
- Platt, Robert Richmond George Ranch NP
- Miller, Warren Tolar NP
- Smith, James Houston Stratford NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Duplantis, Armand Lafayette 5.90m 19' 4.25"
2 Cunningham, Logan NIKE 5.50m 18' 0.5"
2 Barber, Shawn NIKE 5.50m 18' 0.5"
- Watson, Reese Unattached NP
- McNeil, Parks Texas NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Laidig, Torben Virginia Tech 5.70m 18' 8.25"
2 King, Devin SE Louisiana 5.60m 18' 4.5"
3 Nilsen, Chris South Dakota 5.60m 18' 4.5"
3 Ludwig, Matthew Akron 5.60m 18' 4.5"
5 Albright, Jake Kansas 5.60m 18' 4.5"
6 Wyatt, Audie Texas A&M 5.50m 18' 0.5"
7 Collins, Sean South Alabama 5.35m 17' 6.5"
8 Richartz, Nate Notre Dame 5.20m 17' 0.75"
9 Benavides, Paulo Kansas 5.20m 17' 0.75"
- Oates, Tray Samford NP
- Volz, Deakin Virginia Tech NP
- Kiles, August Princeton NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Alhizam, Hussain Kansas 5.41m 17' 9.0"
2 Rowland, Matthew Akron 5.36m 17' 7.0"
3 Maestretti, Nick Kansas 5.21m 17' 1.0"
4 Ruiz, Antonio Stephen F. Austin 5.21m 17' 1.0"
5 Gilfillan, Noah Stephen F. Austin 5.21m 17' 1.0"
5 Johansson, Carl Texas A&M 5.21m 17' 1.0"
7 Woepse, Mike Chula Vista Elite 5.21m 17' 1.0"
8 Murphree , Daven Stephen F. Austin 5.06m 16' 7.25"
8 Bray, Ethan South Dakota 5.06m 16' 7.25"
8 Carr, Michael Arkansas State 5.06m 16' 7.25"
8 Johnson, Brad Virginia Tech 5.06m 16' 7.25"
12 Champen, Christian Kent State 5.06m 16' 7.25"
12 Favor, everette Oklahoma 5.06m 16' 7.25"
12 Marcus, Lev Washington 5.06m 16' 7.25"
- Meaders, Nicholas Texas NP
- McNeil, Parks Texas NP
- Wooten, Jacob Texas A&M NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Flannel, Kynnedy Alvin 20' 8.75"m 20' 8.75" 0.6
2 Smith, Sametria Midland 19' 7.5"m 19' 7.5" 1.1
3 Williams, Annika College Station 19' 4.0"m 19' 4.0" 0.6
4 Pickens, Kiara Converse Judson 19' 2.5"m 19' 2.5" 0.6
5 Bullock, Valencia Mansfield Lake Ridge 19' 0.0"m 19' 0.0" 1.3
6 Edwards, G'Auna Spring 18' 11.25"m 18' 11.25" 0.9
7 Harris, Kaylor Mesquite Horn 18' 10.75"m 18' 10.75" 1.1
8 Kerley, Virginia Taylor 18' 4.75"m 18' 4.75" 2.5
9 Roane, Ryan Tomball Memorial 18' 4.0"m 18' 4.0" 2.3
10 Johnson , Koi Dickinson 18' 4.0"m 18' 4.0" 1.3
11 Collins, Kailei Katy Tompkins 18' 3.5"m 18' 3.5" 1.5
12 Kirby, Megan Pflugerville Hendrickson 18' 2.5"m 18' 2.5" 2.7
13 Pyles, Cierra Bullis 17' 11.5"m 17' 11.5" 0.9
14 Brown, Kynnedy DeSoto 17' 9.5"m 17' 9.5" 1.6
15 Taylor, Naomi LC Clear Springs 17' 9.25"m 17' 9.25" 1.1
16 Mack, Arielle El Paso Burges 17' 8.25"m 17' 8.25" 0.7
17 Hines, Shay The Woodlands 17' 7.0"m 17' 7.0" 1.8
18 NELSON, SHANICE Cuero 17' 4.25"m 17' 4.25" 1.4
19 Simmons , Natalie Leonard 17' 3.25"m 17' 3.25" 0.4
20 Adam, Dahlia Cedar Hill 17' 2.5"m 17' 2.5" 2.9
21 Jones, Elon'a McKinney North 17' 0.5"m 17' 0.5" 2.0
- McDonald, Carli Arlington Bowie NP -
- Onyia , Chika Cedar Park NP -
- Lawrence, Destiny Mesquite NP -
- Ward, Aysia Lancaster NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Carson, Savannah Purdue 6.54m 21' 5.5" 1.1
2 McPherson, Shanice Northern Arizona 6.45m 21' 2.0" 1.0
3 Samuels, Samiyah Houston 6.25m 20' 6.25" 1.3
4 Gibbons, Alexis Louisville 6.24m 20' 5.75" 3.2
5 Simms, Baileh Oklahoma 6.23m 20' 5.25" 3.4
6 Jones, Margaux USC 6.18m 20' 3.5" 1.6
7 Wash, Bre'Yana Louisville 6.09m 19' 11.75" 3.3
8 Friar, Nataliyah LSU 6.05m 19' 10.25" 1.5
9 Kaputin, Rellie West Texas A&M 6.04m 19' 9.75" 1.9
10 Spencer, Samara South Dakota 5.79m 19' 0.0" 1.1
11 Mpagi, Teesa Texas 5.68m 18' 7.75" 2.7
12 Johnson, Daniella Akron 5.68m 18' 7.75" 2.0
- Hayes, Chelsea Unattached NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Collins, Angelica Clemson 6.13m 20' 1.5" 3.7
2 Richards, Madisen USC 6.00m 19' 8.25" 1.5
3 Siefring, Jaclyn Akron 6.00m 19' 8.25" 3.0
4 Latham, Viershanie Texas Tech 5.98m 19' 7.5" 1.8
5 Oliver, Briona TCU 5.84m 19' 2.0" 2.8
6 Martin-Sacristan, Ana Akron 5.81m 19' 0.75" 1.0
7 Brown, Adriunna UL-Monroe 5.78m 18' 11.75" 2.5
8 Korie, Melody South Plains 5.70m 18' 8.5" 2.4
9 Uchebo, Pamela Texas 5.50m 18' 0.5" 1.0
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Seals, Jalen Fort Worth Boswell 24' 6.5"m 24' 6.5" 1.0
2 Jolivette, Caleb Manvel High 24' 0.0"m 24' 0.0" 0.1
3 wallace, tylan Fort Worth South Hills 23' 8.0"m 23' 8.0" 4.0
4 Williams, Langdon Mansfield Lake Ridge 23' 6.0"m 23' 6.0" 0.6
5 Mayfield, Calen Garland Lakeview Centennial 23' 0.25"m 23' 0.25" 1.9
6 Williams, Frederic DeSoto 23' 0.0"m 23' 0.0" 2.0
7 Steverson, Markeet Mansfield Lake Ridge 22' 10.5"m 22' 10.5" 2.6
8 Gregg, Cecil The Woodlands 22' 5.5"m 22' 5.5" 2.0
9 Mccloum, Zion Galveston Ball 22' 5.0"m 22' 5.0" 1.7
10 Salaiz, Matthew Pflugerville 22' 3.75"m 22' 3.75" 8.0
11 Wilson, Carlos Killeen 22' 1.25"m 22' 1.25" 3.0
12 Mungro, Devin DeSoto 22' 0.0"m 22' 0.0" 0.7
12 Allen, Austin Bullis 22' 0.0"m 22' 0.0" 2.0
14 Washington, Kameron Porter 21' 11.0"m 21' 11.0" 3.0
15 Ware, Obdarius Pflugerville 21' 10.0"m 21' 10.0" 2.7
16 Crawford, Jaquayln Rockdale 21' 7.0"m 21' 7.0" 0.6
17 Wilson, Jordan Sharyland Pioneer High 21' 6.75"m 21' 6.75" 2.7
18 Douglas, Lavandis Denton 21' 4.5"m 21' 4.5" 0.8
19 Bodwin, Kenneth Stafford 21' 4.25"m 21' 4.25" 1.0
20 Henderson, Wind Mullen 21' 4.0"m 21' 4.0" 1.7
- OGILVIE, COURTNEY Cedar Hill NP -
- McQuirter, Lagarius Dayton NP -
- Wallace, Jevon Killeen Harker Heights NP -
- Cox, Ledajrick Dallas Carter NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Brown, Charles Texas Tech 8.14m 26' 8.5" 1.6
2 Williams, Will Texas A&M 7.96m 26' 1.5" 1.6
3 Nairn, Laquan South Plains 7.83m 25' 8.25" 0.9
4 Sloan, Eric USC 7.81m 25' 7.5" 1.6
5 Briggs, Kemonie Long Beach St. 7.77m 25' 6.0" 1.4
6 Newton, Scotty TCU 7.62m 25' 0.0" 1.6
7 Hall, Justin Texas Tech 7.59m 24' 11.0" 0.7
8 Grey, Rayvon LSU 7.52m 24' 8.25" 0.3
9 Latimer, Jordan Akron 7.46m 24' 5.75" 0.7
10 Ward, Ja'Mari Missouri 7.44m 24' 5.0" 1.5
11 McBride, Chris Clemson 7.41m 24' 3.75" 1.7
12 Edie, Sedeekie Lincoln (Mo.) 7.33m 24' 0.75" 0.6
13 Oduho, Joseph Akron 7.10m 23' 3.5" 0.7
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Jefferson, Trumaine Houston 7.71m 25' 3.5" 4.0
2 Smallwood, Dominic USC 7.65m 25' 1.25" 2.2
3 Pittman, Isaiah Stephen F. Austin 7.51m 24' 7.75" 1.3
4 McGee, Gerald Purdue 7.43m 24' 4.5" 2.3
5 Dickerson, Antwan Houston 7.37m 24' 2.25" 1.4
6 Grant, Keniel Florida State 7.35m 24' 1.5" 3.2
7 Vann, Greg Oklahoma 7.30m 23' 11.5" 1.8
8 Garrison, Matthew Purdue 7.29m 23' 11.0" 2.6
9 Coleman, Jamir Akron 7.22m 23' 8.25" 1.8
10 Bowles, Gage TAMU-Commerce 7.14m 23' 5.25" 2.9
11 Peterson, Anaquan Purdue 7.02m 23' 0.5" 1.8
12 McGee, Keshun Eastern Washington 6.83m 22' 5.0" 1.6
13 Morton, Ika Texas 5.40m 17' 8.75" 1.5
- Monroe, Derrick South Plains NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Moore , Jasmine Mansfield Lake Ridge 41' 7.0"m 41' 7.0" 2.1
2 McKnight, Kyndal Lewisville Marcus 41' 5.25"m 41' 5.25" 0.5
3 Ellis, Lexi Curtis 41' 2.0"m 41' 2.0" 0.3
4 Alao, Tosin Allen 41' 1.0"m 41' 1.0" 0.8
5 Thomas, Essence Dickinson 40' 9.75"m 40' 9.75" 0.2
6 Johnson , Koi Dickinson 39' 8.0"m 39' 8.0" 1.5
7 Anttila, Ella Jonesboro 39' 5.0"m 39' 5.0" 0.6
8 Mack, Arielle El Paso Burges 39' 4.0"m 39' 4.0" 1.1
9 Roane, Ryan Tomball Memorial 39' 1.0"m 39' 1.0" 2.4
10 Huff, Raylie Sour Lake Hardin-Jefferson 38' 11.75"m 38' 11.75" 1.5
11 Pyles, Cierra Bullis 38' 10.0"m 38' 10.0" 2.0
12 Bartley, Jalaiya Cypress Ranch 38' 7.5"m 38' 7.5" 0.6
13 Watson, Ariel Converse Judson 38' 4.75"m 38' 4.75" -0.2
14 Bullock, Valencia Mansfield Lake Ridge 37' 11.5"m 37' 11.5" 1.7
15 Branch, Jada Kaiserslautern Amer HS 37' 11.0"m 37' 11.0" 2.6
16 Kerley, Virginia Taylor 37' 1.25"m 37' 1.25" 1.1
17 Woods, Alexis Richmond George Ranch 36' 9.75"m 36' 9.75" 2.4
18 Jackson, Kerris Waller 36' 7.5"m 36' 7.5" 2.4
19 White, Skaila Cleburne 36' 3.0"m 36' 3.0" 2.2
20 Ali, Arisha College Station 35' 8.75"m 35' 8.75" 1.6
21 Acosta, Da'on Conroe Oak Ridge 35' 3.75"m 35' 3.75" 2.9
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Amsterdam, Iana Clemson 13.68m 44' 10.75" 1.0
2 Latham, Viershanie Texas Tech 13.45m 44' 1.5" 4.3
3 Franklin, Tori Unattached 13.39m 43' 11.25" 1.7
4 Coombs, Latavia New Mexico JC 13.26m 43' 6.0" 3.2
5 Johnson, Aliyah Georgia 13.06m 42' 10.25" 3.4
6 Friar, Nataliyah LSU 13.05m 42' 9.75" 1.8
7 Burks, Tonyecia Houston 13.03m 42' 9.0" 3.4
8 Richardson, Brianna Baylor 12.99m 42' 7.5" 3.1
9 Kaputin, Rellie West Texas A&M 12.98m 42' 7.0" 1.5
10 Hearn, Mylana Texas State 12.57m 41' 3.0" 1.2
11 Allen, Tristyn Sam Houston St. 12.43m 40' 9.5" 2.2
12 Terrell, Anasterasia Clemson 12.43m 40' 9.5" 3.3
13 Ramos Gandia, Ariadna Akron 12.29m 40' 4.0" 1.7
14 Toliver, Rachel Baylor 12.19m 40' 0.0" 1.7
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Brown, Lajarvia Texas A&M 13.11m 43' 0.25" 3.9
2 Stevenson, Ciynamon Texas A&M 12.90m 42' 4.0" 2.3
3 Acquah, Deborah Western Texas College 12.86m 42' 2.25" 3.0
4 Ouedraogo, Malika West Texas A&M 12.78m 41' 11.25" 2.0
5 Wahl, Georgia Texas 12.77m 41' 10.75" 2.7
6 McKee, Kelly Virginia 12.73m 41' 9.25" 1.8
7 Gaudyn, Weronika Akron 12.59m 41' 3.75" 2.4
8 Lavrusha, Valery UT-Arlington 12.48m 40' 11.5" 2.3
9 Burleson, Lovie Boston U. 12.46m 40' 10.5" 3.7
10 Revell, Paetyn Texas Tech 12.35m 40' 6.25" 1.8
11 Barron, Mia Virginia 12.12m 39' 9.25" 3.0
12 Morton, Breaisha Clemson 12.11m 39' 8.75" 3.2
13 Alyn, Elesha UTSA 12.10m 39' 8.5" 3.2
14 MARTIN, Jazmine North Texas 12.03m 39' 5.75" 2.1
15 Mpagi, Teesa Texas 12.02m 39' 5.25" 1.6
16 Obikudu, Chineme UT-Arlington 11.93m 39' 1.75" 2.3
- Gribbin, Mollie Missouri NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Seals, Jalen Fort Worth Boswell 49' 10.75"m 49' 10.75" 1.1
2 Johnson, Zachary Conroe Oak Ridge 48' 1.5"m 48' 1.5" -0.8
3 Davis, Jelaani Pearland Dawson 47' 10.25"m 47' 10.25" 1.9
4 Loudd, Sir Morgan Waco La Vega 47' 1.25"m 47' 1.25" 0.2
5 wallace, tylan Fort Worth South Hills 47' 1.25"m 47' 1.25" 1.3
6 Carter, Tavian Cibolo Steele 46' 11.5"m 46' 11.5" 0.4
7 Prescott, Darius DeSoto 46' 7.0"m 46' 7.0" 0.5
8 Welch, Chris Dickinson 46' 5.25"m 46' 5.25" 0.4
9 Taylor, Darius Tomball 46' 2.75"m 46' 2.75" 0.7
10 Tucker, Derrick Manvel High 46' 1.75"m 46' 1.75" -0.5
11 Cuellar, Christian Duncanville 45' 10.25"m 45' 10.25" 1.4
12 McCollum, Tristin Galveston Ball 45' 10.25"m 45' 10.25" 0.9
13 Daniel, Lorenzo Lewisville Marcus 45' 8.5"m 45' 8.5" 0.7
14 TAYLOR, VINCE San Antonio Lee 45' 7.0"m 45' 7.0" 1.3
15 Chikaeze, Gregory Allen 45' 4.25"m 45' 4.25" 1.1
16 Ford, Davion Rockdale 45' 1.75"m 45' 1.75" 1.0
17 Anderson, Jamal San Antonio Wagner 45' 1.5"m 45' 1.5" -0.5
18 Anadu, Josh Katy Seven Lakes 44' 11.5"m 44' 11.5" 0.1
19 McNeese, Tyrek Sealy 44' 9.0"m 44' 9.0" 2.0
20 Kizee, Ziante Haltom City Haltom 44' 2.25"m 44' 2.25" 0.7
21 Eke, Golden Houston Langham Creek 44' 1.0"m 44' 1.0" 0.1
22 Hamilton, Joshua The Woodlands 43' 5.5"m 43' 5.5" 0.2
- Cochran, Devonte Killeen NP -
- Mungro, Devin DeSoto NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 O'Neal, Matthew Unattached 17.28m 56' 8.5" 3.1
2 Obi, Felix Baylor 16.67m 54' 8.25" 2.0
3 Scott, Jordan Virginia 16.34m 53' 7.5" 4.2
4 Wasome, O'Brien Texas 16.31m 53' 6.25" 1.8
5 Sandle, Michael Minnesota State 16.24m 53' 3.5" 3.7
6 Oluwadara, David Boston U. 16.19m 53' 1.5" 5.0
7 Prothro, Jeffrey Texas A&M 16.05m 52' 8.0" 2.0
8 Brown, Charles Texas Tech 16.01m 52' 6.5" 4.7
9 McClain, Hayden Oklahoma 15.82m 51' 11.0" 1.9
10 Ohiembor, Michael Akron 15.82m 51' 11.0" 3.0
11 carodine Jr., Tony Team Perfect Method 15.55m 51' 0.25" 1.5
12 Peterson, Anaquan Purdue 15.37m 50' 5.25" 3.3
13 Chikaeze, Alvin Texas State 15.34m 50' 4.0" 6.2
14 Steele, DeVontae TAMU-Commerce 15.10m 49' 6.5" 2.9
15 Newton, Scotty TCU 13.80m 45' 3.5" 3.8
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Burns, Casey Washington 15.81m 51' 10.5" 0.1
2 Worrell, Aaron Virginia 15.57m 51' 1.0" 2.1
3 Boyd, Leon Wayland Baptist 15.53m 50' 11.5" 0.2
4 Fawehinmi, Tobi UT-Arlington 15.50m 50' 10.25" 2.4
5 Bellard, Da'Quan LSU 15.42m 50' 7.25" 0.8
6 Bowles, Gage TAMU-Commerce 15.29m 50' 2.0" 2.0
7 Twitty, Jailyn Akron 15.20m 49' 10.5" 1.6
8 Nelson, Lebrun UL-Monroe 15.08m 49' 5.75" 2.4
9 McGee, Keshun Eastern Washington 14.91m 48' 11.0" 2.0
10 Edie, Sedeekie Lincoln (Mo.) 14.74m 48' 4.5" 2.4
11 Ennis, Errol South Florida 14.27m 46' 10.0" 0.1
12 Wilson, Altany Grambling 13.88m 45' 6.5" 0.6
- Porter, Zhaquan Northwestern St. NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Ette , Faith Mansfield Lake Ridge 42' 9.25"m 42' 9.25"
2 Adejokun, Priscilla Melissa 42' 4.5"m 42' 4.5"
3 Swoopes, Zada Whitewright 41' 10.25"m 41' 10.25"
4 Kellar, Jasmine Giddings 41' 7.25"m 41' 7.25"
5 Cook, Kaylah College Station 41' 4.0"m 41' 4.0"
6 Bonds, Samariae Pflugerville 40' 7.0"m 40' 7.0"
7 Wallet, Hailey Conroe Oak Ridge 40' 6.5"m 40' 6.5"
8 Clay, Parker St. Paul Catholic 39' 8.5"m 39' 8.5"
9 Dixon, Lauryn Princeton 39' 8.0"m 39' 8.0"
10 Cross, Riley Tomball 39' 7.25"m 39' 7.25"
11 Sanders, Macaela Waxahachie Life 39' 3.5"m 39' 3.5"
12 Vivens, Mikayla San Antonio Warren 39' 3.0"m 39' 3.0"
13 Wolridge, Ebony Giddings 38' 10.0"m 38' 10.0"
14 Spurgin, Abigail Fredericksburg 38' 6.25"m 38' 6.25"
15 Huynh, Vy Mesquite Poteet 38' 3.0"m 38' 3.0"
16 Hart, Lawrenee Houston Cypress Woods 37' 8.25"m 37' 8.25"
17 Ukeh, Calista Rockwall 37' 5.0"m 37' 5.0"
18 Washington, Brianna DeSoto 37' 1.75"m 37' 1.75"
19 Henderson, Kennedi Channelview 37' 1.25"m 37' 1.25"
20 Habib, Emily Corpus Christi Flour Bluff 37' 0.5"m 37' 0.5"
21 Watson, Seauanna Kyle Lehman 36' 11.75"m 36' 11.75"
22 James-Salter, Nkhiyah DeSoto 35' 11.25"m 35' 11.25"
23 Hill, Hannah Liberty 35' 9.5"m 35' 9.5"
24 Johnson, Ryanne Keller 35' 6.75"m 35' 6.75"
25 Dollar, Braylyn Lubbock Monterey 34' 9.0"m 34' 9.0"
26 Harmon, Nya The Woodlands 34' 8.75"m 34' 8.75"
27 Doan, Erin Canyon 34' 8.0"m 34' 8.0"
28 Tankersley, Paitlyn Canyon 34' 0.25"m 34' 0.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Hicks, Cion Baylor 16.78m 55' 0.75"
2 Lange, Julie Texas State 16.66m 54' 8.0"
3 Waldner, Danielle South Dakota 16.07m 52' 8.75"
4 Bruckner, Elena Texas 16.04m 52' 7.5"
5 Davis, Ashley SE Louisiana 15.74m 51' 7.75"
6 Woodard, Jessica Oklahoma 15.69m 51' 5.75"
7 Jackson, Indi Notre Dame 15.31m 50' 2.75"
8 Dunbar, Nickolette LSU 15.13m 49' 7.75"
9 Cunigan, Norma West Texas A&M 14.73m 48' 4.0"
10 Onwukaife, Crystal Texas Tech 14.56m 47' 9.25"
11 Bahler, Alisha Purdue 14.33m 47' 0.25"
12 Markert, Celine Texas A&M 14.14m 46' 4.75"
13 Hazlewood, Micaela Purdue 13.98m 45' 10.5"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Bohan, Christine Virginia 16.02m 52' 6.75"
2 Gordon, Meia Oklahoma 15.58m 51' 1.5"
3 Caldwell, Lauryn Texas 15.11m 49' 7.0"
4 Wilson, Abigale Akron 14.81m 48' 7.25"
5 Wheeler, Kenya Grambling 14.20m 46' 7.25"
6 Slawson, Kelsey Wichita State 13.87m 45' 6.25"
7 Kapitan, Abbey Notre Dame 13.84m 45' 5.0"
8 Myers, Destiney Northwestern St. 13.79m 45' 3.0"
9 Cunigan, Holly West Texas A&M 13.77m 45' 2.25"
10 Oliver, Ariel Humboldt State 13.41m 44' 0.0"
11 Nagel, Kassie BYU 13.21m 43' 4.25"
12 Lucas, Brandi South Florida 13.20m 43' 3.75"
13 Jacobs, Gabi Missouri 13.01m 42' 8.25"
14 VanSickle, Alexandra TAMU-Commerce 12.80m 42' 0.0"
- Milton, Jamesia Wichita State NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Piperi, Adrian The Woodlands 71' 11.0"m 71' 11.0"
2 Campbell, Cooper Katy Seven Lakes 63' 1.25"m 63' 1.25"
3 Oladipo, Gabriel Fort Bend Hightower 62' 9.0"m 62' 9.0"
4 Ogbonnia, Otito Katy Taylor 59' 2.25"m 59' 2.25"
5 Barber, John Fort Bend Travis 58' 9.0"m 58' 9.0"
6 Gonzales, Robert Corpus Christi King 57' 5.5"m 57' 5.5"
7 Perry, David Katy Tompkins 57' 3.75"m 57' 3.75"
8 Galvan, Gabe Schertz Clemens 56' 4.0"m 56' 4.0"
9 Smith, Bobby Killeen 55' 6.25"m 55' 6.25"
10 Vennard , Aiden Waller 54' 10.0"m 54' 10.0"
11 Madore, Hunter The Woodlands 54' 8.75"m 54' 8.75"
12 Sanogo, Mohamed Plano West 54' 1.25"m 54' 1.25"
13 Marhofer, Miles Tomball 54' 0.0"m 54' 0.0"
14 Trevino, Diego PSJA Southwest 53' 8.25"m 53' 8.25"
15 Ott, Andrew Harlingen South 53' 3.75"m 53' 3.75"
16 Dixon, Ray Llano 52' 2.75"m 52' 2.75"
17 Cross, Cameron San Angelo Central 51' 11.75"m 51' 11.75"
18 Zeug, Ben Spring Branch Smithson Valley 51' 11.5"m 51' 11.5"
19 Ochoa, Sammy Austin Lake Travis 51' 7.75"m 51' 7.75"
20 Thompson, Blake Houston Cypress Falls 50' 8.75"m 50' 8.75"
21 Watkins, Caleb New Braunfels 50' 1.25"m 50' 1.25"
22 Busby, Brandon Round Rock 49' 5.0"m 49' 5.0"
23 Bivens, Bruce Aldine ISD Davis 44' 6.75"m 44' 6.75"
- Murphy, Gunnar Melissa NP
- Harrell, Chase Harlingen South NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Efekoro, Oghenakpobo Virginia 19.63m 64' 5.0"
2 Stetler, Zachary BYU 18.58m 60' 11.5"
3 Cornelius, Cameron Houston 18.05m 59' 2.75"
4 Rogers, Isaiah TCU 17.86m 58' 7.25"
5 Benoit, Kelsey UTSA 17.47m 57' 3.75"
6 Johnson, T'Mond Texas State 17.31m 56' 9.5"
7 Vargas, Gabriel UTSA 17.17m 56' 4.0"
8 Loesch, Zach Wichita State 16.83m 55' 2.75"
9 Kovar, Jayson Southern Utah 16.32m 53' 6.5"
10 Collins, Shawn Northern Arizona 15.77m 51' 9.0"
11 Christensen, Dennis BYU 15.36m 50' 4.75"
- Young, Alexander SE Louisiana NP
- Lewis, Luke Purdue NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Barents, Jacob South Dakota 17.37m 57' 0.0"
2 Finke, Tyler UTSA 17.35m 56' 11.25"
3 Tucker, Kyrin Northwestern St. 17.28m 56' 8.5"
4 Peters, Jeremiah Coffeyville CC 16.72m 54' 10.25"
5 Garcia, Christian TAMU-Kingsville 16.70m 54' 9.5"
6 Lovell, Dequan Coffeyville CC 16.66m 54' 8.0"
7 Weiss, Kyle UL-Monroe 16.64m 54' 7.25"
8 Paul, Cedric Northwestern St. 16.12m 52' 10.75"
9 Daboub, Bradley Oklahoma 16.10m 52' 10.0"
10 Kecskeméty, Marcell SE Louisiana 15.75m 51' 8.25"
11 Clark, Benjamin Texas A&M-CC 15.66m 51' 4.5"
12 Fife, Will Missouri 15.03m 49' 3.75"
13 Harris, Maurice Akron 14.81m 48' 7.25"
14 Ugwunze, Uche Rice 14.63m 48' 0.0"
- Pratt, Zach Tarleton State NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Swoopes, Zada Whitewright 158' 10.0"m 158' 10.0"
2 Pollard, Hailey Shadow Creek 151' 6.0"m 151' 6.0"
3 Dixon, Lauryn Princeton 137' 6.0"m 137' 6.0"
4 RODRIGUEZ, SADEY Laredo United 137' 5.0"m 137' 5.0"
5 Pickering, Ryan Mont Belvieu Barbers Hill 135' 8.0"m 135' 8.0"
6 Cook, Kaylah College Station 135' 8.0"m 135' 8.0"
7 Bulai, Avisake Midlothian 135' 1.0"m 135' 1.0"
8 Dollar, Braylyn Lubbock Monterey 133' 9.0"m 133' 9.0"
9 Howell, Isis Ursuline Academy 132' 5.0"m 132' 5.0"
10 Higgins, Hannah Texarkana Texas 130' 11.0"m 130' 11.0"
11 O'Hanlon, Madeline Pottsboro 127' 5.0"m 127' 5.0"
12 Tankersley, Paitlyn Canyon 127' 0.0"m 127' 0.0"
13 Turner, Samone DeSoto 126' 4.0"m 126' 4.0"
14 Perez, Julie Geneva School 125' 4.0"m 125' 4.0"
15 Winkler, Emily Rosehill Christian School 124' 1.0"m 124' 1.0"
16 Poole, Hailey Huntley Project 124' 1.0"m 124' 1.0"
17 Sacky, Alexis Corpus Christi Calallen 122' 11.0"m 122' 11.0"
18 Washington, Brianna DeSoto 118' 6.0"m 118' 6.0"
19 Clay, Parker St. Paul Catholic 117' 9.0"m 117' 9.0"
20 Johnson, Ryanne Keller 116' 9.0"m 116' 9.0"
21 Reagan, Elena Celina 116' 8.0"m 116' 8.0"
22 Doan, Erin Canyon 115' 9.0"m 115' 9.0"
23 Ruiz-Balli, Gertrudis Brownsville Pace 115' 1.0"m 115' 1.0"
24 Adejokun, Priscilla Melissa 112' 9.0"m 112' 9.0"
25 Pistokache, Malaya Sharyland Pioneer High 110' 5.0"m 110' 5.0"
26 Holloway, Hayden Mesquite Horn 102' 2.0"m 102' 2.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Bruckner, Elena Texas 54.64m 179' 3.5"
2 Osakue, Daisy Angelo State 53.90m 176' 10.25"
3 Garcia, Mariah Central Oklahoma 53.70m 176' 2.5"
4 Cunigan, Norma West Texas A&M 53.45m 175' 4.5"
5 Carter, D'Andra Unattached 52.77m 173' 1.75"
6 Hall, Samantha UTEP 50.52m 165' 9.25"
7 Viberg, Julia Northern Arizona 50.19m 164' 8.25"
8 Lange, Julie Texas State 50.11m 164' 5.0"
9 Woodard, Jessica Oklahoma 49.75m 163' 3.0"
10 Caldwell, Lauryn Texas 49.67m 162' 11.75"
11 Gordon, Alexis UL-Monroe 48.57m 159' 4.5"
12 Jacobs, Gabi Missouri 48.25m 158' 4.0"
13 Nielsen, Sadie BYU 46.78m 153' 6.0"
14 Meeks, Chelsie Purdue 45.89m 150' 7.0"
15 Hicks, Cion Baylor 43.97m 144' 3.25"
- Hazlewood, Micaela Purdue NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Brown, Serena Texas A&M 51.68m 169' 7.0"
2 Wilson, Abigale Akron 50.01m 164' 1.25"
3 Markert, Celine Texas A&M 49.19m 161' 5.0"
4 Monie, Nora Houston 48.86m 160' 4.0"
5 Okeke, Happiness Texas Tech 48.68m 159' 8.75"
6 Bickham, Tyra Wichita State 48.41m 158' 10.25"
7 Oliver, Ariel Humboldt State 47.52m 155' 11.25"
8 Carmichael, Jennifer Oklahoma 47.30m 155' 2.5"
9 Crosse, Tasha Sam Houston St. 46.31m 151' 11.5"
10 Frazer, Rochelle New Mexico JC 46.30m 151' 11.0"
11 Hicks, Mia UTSA 46.15m 151' 5.25"
12 Loesch, Sarah Purdue 43.98m 144' 3.75"
13 Gilding, Latoya Jackson State 43.80m 143' 8.75"
14 Merrick, Hayden Georgia 42.10m 138' 1.75"
- Gordon, Meia Oklahoma NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Oladipo, Gabriel Fort Bend Hightower 205' 1.0"m 205' 1.0"
2 Piperi, Adrian The Woodlands 196' 3.0"m 196' 3.0"
3 Matus, Michael Katy 187' 1.0"m 187' 1.0"
4 Dawson, Adam Lutheran-Parker 185' 0.0"m 185' 0.0"
4 Smith, Bobby Killeen 185' 0.0"m 185' 0.0"
6 Morris, Jackson ABQ Academy 175' 5.0"m 175' 5.0"
7 Barber, John Fort Bend Travis 174' 8.0"m 174' 8.0"
8 Rodriguez, Matt Mont Belvieu Barbers Hill 169' 9.0"m 169' 9.0"
9 Merry, Hunter Lafayette 169' 7.0"m 169' 7.0"
10 Ogbonnia, Otito Katy Taylor 167' 0.0"m 167' 0.0"
11 Kelly, Aubrey Killeen Ellison 165' 6.0"m 165' 6.0"
12 Brown, Josh Schulenburg 160' 6.0"m 160' 6.0"
13 Wilson, Thomas Denton Ryan 159' 0.0"m 159' 0.0"
14 Busby, Brandon Round Rock 158' 7.0"m 158' 7.0"
15 Templeman, Dylan Princeton 158' 2.0"m 158' 2.0"
16 Slaybaugh, Robert Fort Bend Elkins 156' 4.0"m 156' 4.0"
17 Bragg, Branson Crandall 152' 4.0"m 152' 4.0"
18 Piperi, Patrick The Woodlands 152' 0.0"m 152' 0.0"
19 Gonzales, Robert Corpus Christi King 151' 11.0"m 151' 11.0"
20 Dixon, Ray Llano 149' 10.0"m 149' 10.0"
21 Campbell, Cooper Katy Seven Lakes 148' 3.0"m 148' 3.0"
22 Villarreal, Abel Harlingen South 147' 11.0"m 147' 11.0"
23 Galvan, Gabe Schertz Clemens 143' 10.0"m 143' 10.0"
24 Mitchell, Osby Pearland Dawson 136' 6.0"m 136' 6.0"
25 Newkirk, Devon Corpus Christi Calallen 136' 2.0"m 136' 2.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Jagers, Phillip Akron 61.79m 202' 9.0"
2 Alexis, Kellon TAMU-Commerce 56.57m 185' 7.5"
3 Bartlett, Jeff Texas A&M 56.14m 184' 2.5"
4 Kovar, Jayson Southern Utah 54.95m 180' 3.75"
5 Shivers, Anthony Notre Dame 53.95m 177' 0.25"
6 Peterson, Brian Texas 53.92m 176' 11.0"
7 Comenentia, Denzel Georgia 53.34m 175' 0.25"
8 Letuli, Jovann Akron 51.70m 169' 7.75"
9 Shaw, Jevaughn UL-Monroe 51.42m 168' 8.75"
10 Fenchel, Ethan South Dakota 50.73m 166' 5.5"
11 Stetler, Zachary BYU 50.62m 166' 1.25"
12 Camp, Ryan TCU 49.99m 164' 0.5"
13 Carr, Josh Long Beach St. 46.53m 152' 8.25"
14 Harris, Maurice Akron 44.58m 146' 3.5"
15 Hubbard, James Long Beach St. 44.53m 146' 1.5"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Fricke, Caleb Purdue 53.38m 175' 1.75"
2 Fenton, Derek UTSA 52.22m 171' 4.25"
3 Tucker, Kyrin Northwestern St. 51.37m 168' 6.75"
4 Zapalac, Alan Texas 51.14m 167' 9.75"
5 Rios, Jorge TAMU-Kingsville 50.77m 166' 7.0"
6 Benoit, Kelsey UTSA 49.60m 162' 9.0"
7 Oliva, Zachary Houston 49.29m 161' 8.75"
8 Myrick, Mason Angelo State 49.19m 161' 5.0"
9 Valind, Dustin South Dakota 48.86m 160' 4.0"
10 Franklin, Marcus Texas Tech 48.37m 158