2017 UT Track Classic
Date: Fri, Mar 03, 2017

Events
Men's Women's
100 Meters 100 Meters
200 Meters 200 Meters
400 Meters 400 Meters
800 Meters 800 Meters
1500 Meters 1500 Meters
5000 Meters 5000 Meters
400 Hurdles 100 Hurdles
4 x 100 Relay 400 Hurdles
4 x 400 Relay 4 x 100 Relay
- 4 x 400 Relay
Men's Scores
  Team Score
1 Florida Tech 97
2 Tampa 31
3 Warner 28
4 Saint Leo 25
4 Unattached 25
6 West Virginia Wesleyan 23
7 Goyangcity 21
8 Embry-Riddle 19
9 Florida Southern 14
10 UNAT-Embry-Riddle 13
11 PUMA 10
12 Bahamas 8
12 GWTC 8
14 Valdosta State 7
15 First stride 5
Women's Scores
  Team Score
1 Florida Tech 101
2 Tampa 72
3 West Virginia Wesleyan 67
4 Embry-Riddle 45
5 Saint Leo 32
6 UNAT-Embry-Riddle 20
7 Unattached 11
8 Warner 9
9 First stride 7
10 Stetson 4
11 Florida Southern 1
11 Reela.smc 1
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Cobbs-Marcus, Kylee Florida Tech 11.92 3.4
2 Tobin, Rachel Florida Tech 12.04 3.4
3 Nichols, Cieanna Florida Tech 12.19 3.4
4 Wright, Brianna First stride 12.26 3.4
5 Santiago , Alexis Florida Tech 12.47 1.4
6 Toppin, Cimone Florida Tech 12.66 4.0
7 Taylor, Faith Tampa 12.75 1.4
8 McGuire, Caylee Tampa 12.99 4.0
9 Gregory, Cierra Saint Leo 13.07 3.7
10 Chow, Dorothy Unattached 13.17 4.0
11 Roberson, Ilena Warner 13.23 4.0
12 Bryant, Shyra Saint Leo 13.89 3.7
13 Benjamin, Sheikala Warner 13.95 4.0
14 Jones, Ángel Warner 14.31 2.3
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 mathieu, Michael PUMA 10.58 2.4
2 Higgs, Alfred Bahamas 10.71 2.4
3 Cameron, Nicardo Florida Tech 10.79 2.4
4 Pelham, Nykemis Warner 11.00 2.4
5 Norville, Joshua Florida Tech 11.03 1.5
6 Farquharson, Erold Florida Tech 11.13 1.5
7 O'Garro, Alson Unattached 11.18 2.8
8 Subryan, Jordan Unattached 11.20 2.8
9 Lanoue, Matthew Florida Tech 11.26 2.8
10 Zerdoum, Yacine First stride 11.40 2.8
11 Phelps, Donald Tampa 11.62 1.9
12 Dean, John-Paul Embry-Riddle 11.62 1.9
13 Raines, Kyle West Virginia Wesleyan 11.84 2.3
14 Swindell, Chad Embry-Riddle 11.84 2.3
15 Thomas, Vontrell Tampa 11.85 1.9
16 Paris, Eli West Virginia Wesleyan 12.12 2.3
17 Pierce, Bryan DrivePhaze TC 12.31 1.9
18 Logan, Oscar Unattached 12.59 1.9
19 West, Rob Team RWB 13.39 2.3
- Rapp, Ondrej Florida Tech NT 1.5
- Lewis, Austin Unattached DNF 2.4
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Tobin, Rachel Florida Tech 24.67 1.4
2 Nichols, Cieanna Florida Tech 25.12 1.4
3 Taylor, Faith Tampa 26.12 1.4
4 Reid, JoeMarie Florida Tech 26.57 0.7
5 Gregory, Cierra Saint Leo 26.59 0.7
6 Morrison, Taylor Tampa 26.65 0.7
7 Wright, Brianna First stride 26.78 1.4
8 Toppin, Cimone Florida Tech 26.92 0.7
9 Roberson, Ilena Warner 28.33 1.4
10 Silver, Stephanie Tampa 28.76 0.7
11 Apajee, Jessica Tampa 29.43 0.7
12 Benjamin, Sheikala Warner 29.57 0.7
13 Torres, Jade Saint Leo 30.01 -
14 Jones, Ángel Warner 30.30 -
15 Bryant, Shyra Saint Leo 31.18 0.7
16 Washington, Deirra Saint Leo 33.18 -
17 Quarles, Victoria Saint Leo 35.05 -
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Cameron, Nicardo Florida Tech 21.82 1.3
2 Pelham, Nykemis Warner 22.03 1.3
3 Brookins, Terence Florida Tech 22.12 1.3
4 Farquharson, Erold Florida Tech 22.49 1.2
5 Rapp, Ondrej Florida Tech 22.53 1.2
6 Vendrone, Andrew UNAT-Embry-Riddle 22.71 1.2
7 Subryan, Jordan Unattached 23.22 1.3
8 Molinaro, Luke Tampa 23.29 1.3
9 Lanoue, Matthew Florida Tech 23.40 1.2
10 Smith, Zakary UNAT-Embry-Riddle 23.51 1.3
11 Hardy, Xavier Warner 23.70 0.9
12 Dean, John-Paul Embry-Riddle 23.82 1.5
13 Phelps, Donald Tampa 24.01 1.3
14 Wikar, Jakob Tampa 24.23 1.3
15 Beasley, Barry Warner 24.28 1.3
16 McCloud, James Unattached 24.29 1.3
17 Swindell, Chad Embry-Riddle 24.32 1.5
18 Peoples, Brice Unattached 24.34 1.5
19 rutland, caleb Unattached 24.37 1.2
20 Thomas, Vontrell Tampa 24.70 1.5
21 Colon, Alexander Warner 25.16 0.9
21 Campos, William Tampa 25.16 1.5
23 Ostrosky, Alexander Warner 25.56 0.9
24 Arteaga, Christopher Saint Leo 25.86 0.9
25 Louis, Ervensky Saint Leo 26.23 0.9
26 West, Rob Team RWB 30.02 1.5
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Smith, Calvin Unattached 47.83
2 Mooyong, Lee Goyangcity 48.59
3 Pelham, Nykemis Warner 50.71
4 Zerdoum, Yacine First stride 50.85
5 Hyojun, Park Goyangcity 51.07
6 Vendrone, Andrew Unattached 51.58
7 Sotomi, Darian Florida Tech 51.81
8 Hyojun, Lee Goyangcity 51.96
9 Vaughn, Cole West Virginia Wesleyan 52.01
10 Chanwoo, Seo Goyangcity 52.05
11 Molinaro, Luke Tampa 52.51
12 Wikar, Jakob Tampa 52.53
13 Smith, Zakary UNAT-Embry-Riddle 52.65
14 Persha, Devontae Embry-Riddle 52.68
15 Scott, Marley Florida Tech 52.71
16 Ortiz, Jacob West Virginia Wesleyan 52.93
17 Aloi, Tim West Virginia Wesleyan 53.46
18 Hausrath, Kenneth Florida Tech 54.20
19 Freeman, Chris West Virginia Wesleyan 54.42
20 Peoples, Brice Unattached 55.05
21 Gardner, David Saint Leo 55.27
22 Montero, Ivan Warner 55.47
23 Gargiulo, Matthew Saint Leo 55.73
24 rutland, caleb Unattached 56.75
25 Ostrosky, Alexander Warner 57.86
26 Wilburn, Chris West Virginia Wesleyan 58.17
27 Louis, Ervensky Saint Leo 58.60
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Levine, Marina UNAT-Embry-Riddle 2:21.91
2 Metcalfe, Kristen Embry-Riddle 2:22.25
3 Leary, Sarah Unattached 2:23.15
4 Csubak, Lauren Saint Leo 2:24.63
5 Meneses, Alex Embry-Riddle 2:26.94
6 Roussell, Haley Saint Leo 2:27.99
7 Bible, Alexis Tampa 2:29.51
8 Rowe, collia Reela.smc 2:29.54
9 Irwin, Shannon Tampa 2:29.69
10 Konstantinovic, Alicia Unattached 2:31.61
11 Tafoya, Martina Embry-Riddle 2:31.98
12 Sullivan, Kayla Tampa 2:32.22
13 Whetstone, Caitlin Tampa 2:32.45
14 Ellis, Leanne Embry-Riddle 2:33.26
15 Lavellee, Sarah Tampa 2:33.33
16 Curran, Sara Tampa 2:34.91
17 Edens, Sarah Embry-Riddle 2:36.08
18 Gargiulo, Tiffany Saint Leo 2:36.46
19 Pierson, Mollie Tampa 2:37.24
20 Clarke, Samantha Florida Southern 2:37.50
21 Kuras, Catherine Valdosta State 2:38.98
22 Miller, Jacinda Valdosta State 2:39.85
23 Ford, Jamie Valdosta State 2:44.69
24 Fiorentine, Madalynn Tampa 2:45.00
25 Tomberlin, Sydney Valdosta State 2:45.80
26 Horn, Brianna Warner 2:54.11
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Bez, Niclas Saint Leo 1:52.61
2 Quinones, Evan Florida Southern 1:55.20
3 Harrington, Ryan Florida Tech 1:55.49
4 Link, Andrew Florida Tech 1:56.57
5 Hart, Drew Unattached 1:57.43
6 Boria, Jessie Tampa 1:59.06
7 Benner, Lars Tampa 2:00.16
8 Lenssen, Nicholas Florida Tech 2:00.44
9 Giler, Emilio Warner 2:00.69
10 Morning, Jaison Valdosta State 2:01.68
11 Leon, Miguel Unattached 2:02.10
12 Dalrymple, Connor Valdosta State 2:02.75
13 Patterson, Kentre UNAT-South Florida 2:02.84
14 Quinn, Gabriel Florida Tech 2:03.33
15 Severe, Sadrick Warner 2:03.80
16 Abbott, Zach West Virginia Wesleyan 2:04.79
17 Keenan, Eddie Tampa 2:06.47
18 Wilkins, Garrett West Virginia Wesleyan 2:07.38
19 Dietz, Stephen Embry-Riddle 2:08.17
20 Kempton, Brandon Warner 2:08.84
21 Griffin, Caleb Valdosta State 2:09.21
22 Elam, Andrew Valdosta State 2:10.76
23 Faron, Lucas Unattached 2:10.80
24 White, Patrick Embry-Riddle 2:12.87
25 Hudson, Jesse Florida Southern 2:17.00
26 Perez, Yan Florida Southern 2:17.14
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Levine, Marina UNAT-Embry-Riddle 4:52.28
2 Bible, Alexis Tampa 4:57.62
3 Vilasuso, Zoey West Virginia Wesleyan 4:59.75
4 Edens, Sarah Embry-Riddle 4:59.82
5 Pierson, Mollie Tampa 5:01.46
6 Farnsworth, Claire Unattached 5:01.57
7 McCormick, Natalie Saint Leo 5:04.57
8 Watkins, Kassidy Florida Southern 5:06.34
9 Sullivan, Kayla Tampa 5:06.58
10 Konstantinovic, Alicia Unattached 5:09.17
11 Whetstone, Caitlin Tampa 5:10.34
12 Anaya, Noemi Saint Leo 5:12.77
13 Lavellee, Sarah Tampa 5:12.96
14 Curran, Sara Tampa 5:15.62
15 Beach, Lexi West Virginia Wesleyan 5:16.36
16 Meneses, Alex Embry-Riddle 5:23.64
17 Fiorentine, Madalynn Tampa 5:26.67
18 Ford, Maggie Unattached 5:29.61
19 Ford, Jamie Valdosta State 5:30.31
20 Miller, Jacinda Valdosta State 5:30.42
21 Buck, Alicia Unattached 5:32.12
22 Jackson, Joy Unattached 5:33.27
23 Cortes, Natalie Tampa 5:33.28
24 Romanik, Rhian Palm Beach Atlantic 5:47.53
25 Williams, Emily Florida Southern 5:52.95
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Warren, Calahan UNAT-Embry-Riddle 3:59.73
2 Benner, Lars Tampa 4:05.17
3 Maus, Joey Tampa 4:06.59
4 Morning, Jaison Valdosta State 4:06.89
5 Carpenter, Andrew Embry-Riddle 4:08.96
6 Jeffers, Masai Unattached 4:10.65
7 Dalrymple, Connor Valdosta State 4:13.01
8 Longanacre, Chad West Virginia Wesleyan 4:13.61
9 Dietz, Stephen Embry-Riddle 4:15.63
10 Daniele, Christopher Florida Tech 4:16.93
11 Van Natter, Cody Florida Southern 4:17.53
12 White, Patrick Embry-Riddle 4:18.01
13 Robinson, Isaiah West Virginia Wesleyan 4:18.39
14 Munsch, Cory Tampa 4:19.51
15 Harkless, James Warner 4:19.96
16 Westfall, Craig West Virginia Wesleyan 4:21.37
17 Schaeffer, Sam Tampa 4:24.07
18 Mccabe, Tyler Florida Tech 4:24.62
19 Griffin, Caleb Valdosta State 4:24.93
20 Elam, Andrew Valdosta State 4:25.92
21 Watts, JaSun Florida Tech 4:26.55
22 Marín, Daniel UNAT-Warner 4:27.78
23 Buliga, Nick UNAT-South Florida 4:34.64
24 Sanchez, Ilio Saint Leo 4:36.24
25 Bellomy, Stone West Virginia Wesleyan 4:37.07
26 Chalmers, Seamus Saint Leo 4:39.52
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Rampf, Colett Saint Leo 17:03.67
2 Orr, Alex Embry-Riddle 18:12.11
3 Tobin, Laura Saint Leo 18:19.54
4 Cancello, Claudia Tampa 18:36.68
5 Ramsey, Thea Tampa 18:43.81
6 Sjogren, Ingrid Stetson 18:44.71
7 Consol, Clarissa Unattached 18:45.78
8 Boldrin, Brianne Stetson 18:49.21
9 Mandelburg, Sara-Caitrin Palm Beach Atlantic 18:50.13
10 DeBiasi, Marina Florida Tech 18:53.46
11 McMahon, Clare Tampa 18:53.88
12 Frauenfelder, Simone Unattached 18:54.21
13 Pinto, Rachel West Virginia Wesleyan 18:56.57
14 Nelson, Hannah Florida Southern 18:57.32
15 Iseley, Emily Florida Tech 18:59.60
16 Sroczynski, Aislinn Tampa 19:01.89
17 Trimlett, Gabrielle Florida Tech 19:02.88
18 Donegan, Ryleigh Tampa 19:05.62
19 Johnston, Joanna West Virginia Wesleyan 19:06.69
20 McShea, Meghan Valdosta State 19:08.36
21 Cancello, Elaina Tampa 19:16.06
22 Lucas, Genevieve Florida Tech 19:22.70
23 Rischar, Brianna Unattached 19:26.16
24 Abu-Rumman, Fatima Saint Leo 19:27.12
25 Gazda, Eliza Embry-Riddle 19:28.20
26 Price, Molly Florida Southern 19:30.73
27 Pineault, Sydney West Virginia Wesleyan 19:33.86
28 Ochoa, Eliana Tampa 19:34.47
29 Fernandez, Maria Saint Leo 19:40.58
30 Swardstorm, Vera Rae Tampa 19:43.66
31 Guerra, Aleksa Florida Southern 19:46.61
32 Slattery, Amanda Florida Southern 19:49.15
33 Englund, Rachael West Virginia Wesleyan 19:50.85
34 Miller, Sophia Palm Beach Atlantic 19:52.70
35 Vergauwen, Jolene Florida Southern 19:57.11
36 Bowden, Sara Unattached 20:08.24
37 Sava, Amanda Florida Tech 20:18.67
38 Wilson, Rebecka Unattached 20:40.46
39 Orlando, Casey Florida Tech 20:40.51
40 Jackson, Veronica Florida Southern 20:43.62
41 Fulks, Rachel West Virginia Wesleyan 20:44.53
42 Stahler, Madison Unattached 20:48.96
43 Opalinski, Anna Brook Florida Southern 20:53.69
44 Murray, Ashley Florida Southern 21:02.74
45 Lykins, Jessica Palm Beach Atlantic 21:05.44
46 Jepleting, Dorcas Tampa 21:16.84
47 Hearing, Alyssa Palm Beach Atlantic 21:19.40
48 Buteyn, Kalyn Warner 21:26.92
49 Churchill, Heidi Saint Leo 21:31.42
50 Hepp, Summer Florida Southern 21:32.38
51 Flament, Emilie Florida Southern 21:45.74
52 Kanagy, Hope Palm Beach Atlantic 21:46.82
53 Campbell, Kirsten West Virginia Wesleyan 22:35.78
54 Paczynski, Brianna Embry-Riddle 23:21.19
55 Denny, Kiersten Unattached 23:41.58
56 Cordero, Nasatassja (Lilly) Unattached 23:42.61
- Johnson, Stephanie West Virginia Wesleyan DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Matuszczak, Rafal Saint Leo 14:44.50
2 Linton, Stan GWTC 14:49.74
3 Kemboi, Festus Florida Southern 14:58.11
4 Graves, Matt Embry-Riddle 15:00.19
5 Deleva, Anthony Saint Leo 15:08.93
6 Melles, Tucker Florida Tech 15:16.84
7 Dearth, Mathew West Virginia Wesleyan 15:18.07
8 Sickinger, Joshua Saint Leo 15:19.34
9 Kemp, Noah Embry-Riddle 15:19.66
10 Beery, Joseph Stetson 15:25.30
11 McGregor, Dean Florida Southern 15:26.11
12 Warren, Calahan UNAT-Embry-Riddle 15:27.74
13 Marrah, Joe Saint Leo 15:27.87
14 Weaver, John UNAT-South Florida 15:34.27
15 Buliga, Nick UNAT-South Florida 15:34.73
16 Cabret, Chris Saint Leo 15:41.50
17 Stockhausen, Malte Florida Tech 15:45.54
18 Osborne, James Unattached 15:49.02
19 Weber, Joe Tampa 15:50.58
20 Turner, Brent Tampa 15:52.70
21 Roberts, Tyler Tampa 15:54.00
22 Arnold, Mitch Tampa 15:55.21
23 Pantley, Tyler Saint Leo 15:57.43
24 Cheluget, Brian Embry-Riddle 15:58.65
25 Childers, Gavin Valdosta State 16:01.61
26 Jackson, Jon UNAT-South Florida 16:01.86
27 Hassler, Lukas Florida Tech 16:04.21
28 Fuller, Joe Saint Leo 16:04.79
29 Morfesi, Nick Tampa 16:04.84
30 Frailey, Ian West Virginia Wesleyan 16:18.35
31 Wallace, Colin West Virginia Wesleyan 16:19.95
32 Perona, Michael Valdosta State 16:24.15
33 Lake, Christian Florida Tech 16:25.10
34 Knowles, Nickolus Florida Tech 16:36.25
35 Carosi, Andrew Embry-Riddle 16:40.69
36 Beauchemin, Christian Florida Southern 16:44.28
37 Berg, Joseph Florida Tech 16:45.70
38 Brown, Stephen Saint Leo 16:46.71
39 Penaranda, Daniel Florida Tech 16:57.33
40 Wooten, Eric West Virginia Wesleyan 17:03.19
41 Aruga, Yuya West Virginia Wesleyan 17:21.87
42 Mabile, Risley Florida Southern 17:23.22
43 Zapata, Oswaldo Florida Southern 17:23.24
44 Williams, Brandon Florida Southern 17:31.51
45 Nweeia, Nick Stetson 17:33.30
46 Dennehy, John Embry-Riddle 17:38.35
47 Romano, Adam West Virginia Wesleyan 17:41.08
48 Jarrell, Austin West Virginia Wesleyan 17:49.21
49 Pogorelec, Matthew Florida Tech 18:20.59
- Cuervo, Pedro Florida Southern DNF
- Wagner, Everett Florida Southern DNF
- Grajalez, Warran Florida Southern DNF
- Marín, Daniel UNAT-Warner DNF
- Quinones, Evan Florida Southern DNF
- Ormsby, Bobby Florida Southern DNF
- Van Natter, Cody Florida Southern DNF
- Munsch, Cory Tampa DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Florida Tech A 47.38
2 West Virginia Wesleyan A 50.41
3 Tampa A 51.24
4 West Virginia Wesleyan B 52.18
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Florida Tech A 42.24
2 West Virginia Wesleyan A 44.17
3 Tampa A 45.33
4 West Virginia Wesleyan B 45.43
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Florida Tech A 4:07.68
2 Tampa A 4:14.84
3 West Virginia Wesleyan A 4:15.48
4 Tampa B 4:24.55
5 West Virginia Wesleyan B 4:28.53
6 West Virginia Wesleyan C 4:29.71
7 Saint Leo A 4:31.72
8 West Virginia Wesleyan D 4:34.75
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Florida Tech A 3:21.66
2 Goyangcity A 3:22.03
3 Florida Tech B 3:28.56
4 Warner A 3:33.75
5 West Virginia Wesleyan A 3:36.14
6 West Virginia Wesleyan B 3:37.21
7 Saint Leo A 3:41.02
8 Florida Tech C 3:42.02