35th Yale Interscholastic Track Classic (2017)
Date: Fri, Jan 20, 2017

Events
Men's Women's
55 Meters 55 Meters
300 Meters 300 Meters
400 Meters 400 Meters
800 Meters 800 Meters
Mile Mile
3000 Meters 3000 Meters
55 Hurdles 55 Hurdles
4 x 200 Relay 4 x 200 Relay
4 x 200 Relay Over 600 4 x 200 Relay Over 600
4 x 200 Relay Under 600 4 x 200 Relay Under 600
4 x 400 Relay 4 x 400 Relay
4 x 400 Relay Under 400 4 x 400 Relay Connecticut
4 x 400 Relay Connecticut L LL 4 x 400 Relay Over 600
4 x 400 Relay Connecticut S M 4 x 400 Relay Under 600
4 x 400 Relay Over 800 4 x 800 Relay
4 x 400 Relay 600 - 800 4 x 800 Relay Connecticut
4 x 400 Relay 400 - 600 4 x 800 Relay Over 600
4 x 800 Relay 4 x 800 Relay Under 600
4 x 800 Relay Connecticut Distance Medley Relay
4 x 800 Relay Over 600 Distance Medley Relay Connecticut
4 x 800 Relay Under 600 Distance Medley Relay Over 600
Distance Medley Relay Distance Medley Relay Under 600
Distance Medley Relay Connecticut High Jump
Distance Medley Relay Over 600 Pole Vault
Distance Medley Relay Under 600 Long Jump
High Jump Shot Put
Pole Vault Weight Throw
Long Jump -
Shot Put -
Weight Throw -
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Hazzard, Halle St. Anthony's 6.94
2 Palmer, Cassidy Bloomfield 7.02
3 Williams, Brooke-Lynn Norton 7.02
4 Riemer, Vanessa Berlin 7.32
5 Floyd, Teyeh Farmington 7.50
6 Robinson, Tiandra Weaver 7.51
7 mckoy, portia Germantown Friends 7.52
8 Davis, Tayla Cardinal Spellman 7.74
Quarter   Top↑
P Athlete Team Time
1 Hazzard, Halle St. Anthony's 7.00
2 Palmer, Cassidy Bloomfield 7.11
3 Williams, Brooke-Lynn Norton 7.20
4 Riemer, Vanessa Berlin 7.34
5 Davis, Tayla Cardinal Spellman 7.42
6 Floyd, Teyeh Farmington 7.52
7 Robinson, Tiandra Weaver 7.44
8 mckoy, portia Germantown Friends 7.56
9 Florio, Morgan Northern Highlands 7.57
10 Manosh, Renee Burnt Hills-Ballston Lake 7.58
11 Cowan, Katherine St. Johnsbury Academy 7.60
12 West, Chrissy Westbury 7.64
13 Bianco, Jenna Downingtown West 7.66
13 Woods, Kiana Northwest Catholic 7.66
15 Bothwell, Haley Sacred Heart Academy 7.68
16 Carr, Alexia Jamesville-Dewitt 7.70
17 Haas, Melissa Shenendehowa 7.70
18 McIntyre, Aiyana Academy of Holy Names 7.73
19 Rosenblum, Michelle Somers 7.76
20 Daigle, Lauren Shenendehowa 7.77
21 Smith, Morgan Manchester 7.81
22 Schaffer, Emily Shenendehowa 7.82
23 James, Raia Burnt Hills-Ballston Lake 7.91
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Palmer, Cassidy Bloomfield 7.13
2 Hazzard, Halle St. Anthony's 7.14
3 Williams, Brooke-Lynn Norton 7.24
4 Riemer, Vanessa Berlin 7.42
5 Davis, Tayla Cardinal Spellman 7.49
6 Florio, Morgan Northern Highlands 7.52
7 Floyd, Teyeh Farmington 7.59
8 Robinson, Tiandra Weaver 7.64
9 West, Chrissy Westbury 7.65
10 mckoy, portia Germantown Friends 7.67
11 Haas, Melissa Shenendehowa 7.67
12 Bianco, Jenna Downingtown West 7.68
13 Bothwell, Haley Sacred Heart Academy 7.70
14 McIntyre, Aiyana Academy of Holy Names 7.71
15 Woods, Kiana Northwest Catholic 7.72
16 Cowan, Katherine St. Johnsbury Academy 7.72
17 Manosh, Renee Burnt Hills-Ballston Lake 7.72
18 Carr, Alexia Jamesville-Dewitt 7.73
19 Daigle, Lauren Shenendehowa 7.74
20 James, Raia Burnt Hills-Ballston Lake 7.74
20 Schaffer, Emily Shenendehowa 7.74
22 Smith, Morgan Manchester 7.75
23 Rosenblum, Michelle Somers 7.76
24 Minkin, Grace Niskayuna 7.78
25 Smith, Simone William Hall 7.80
26 Bunn, Zyniah Danbury 7.80
27 McKenzie, Garcelle St. Joseph's - Brooklyn 7.81
28 Harris, Zoe Niskayuna 7.84
29 Glowacki , Jessica Danbury 7.84
30 Cornwall, Cidnee Columbia 7.85
31 Ignacio, Rylee Notre Dame Academy 7.86
32 Turnbull, Alysia St. Anthony's 7.86
33 Kave, Bianca Sacred Heart Academy 7.90
34 Smith, Sydnee Scotia-Glenville 7.91
35 Osuagwu, Ony Tatnall 7.91
36 Nieves, Lexi William Hall 7.93
37 Goodwine, Kyla Middletown 7.93
38 Dunne, Maddie Shenendehowa 7.94
39 Polvere, Andrea Somers 7.95
40 McCooty, Jon'yea Northwest Catholic 7.96
41 Elliot, Mallory Fairfield Warde 7.96
42 Sanders, Emily St. Anthony's 7.97
42 Cegielski, Meghan Yorktown 7.97
44 Harrienger, Mary Columbia 7.99
45 Hall, Mya Christ the King 8.01
46 Rose, Tiajah Weaver 8.01
47 Reed-Quiles, Teyri Shelton 8.01
48 Seeley-Angus, Jamaica Scotia-Glenville 8.05
49 Holzman, Grace Burnt Hills-Ballston Lake 8.06
50 Lauzier, Rachel Guilford 8.07
51 Eddy, Jhada Middletown 8.08
52 Doriski, Julia Niskayuna 8.08
53 Knox, Tori Tatnall 8.09
54 Bailey, Yahmese Christ the King 8.10
55 Waletzki, Nicole Northern Highlands 8.11
56 Velez, Sophie Sacred Heart Academy 8.11
57 Weck, Maria Northern Highlands 8.12
58 Lane, Camryn Tatnall 8.13
59 Piusienski, Nicole Columbia 8.15
60 Advocate, Mia Sanford H. Calhoun 8.16
61 Wiggins, Jeralyn South Windsor 8.19
62 McManus, Mariana Portsmouth 8.20
63 McNeal, Ashley Burnt Hills-Ballston Lake 8.20
64 Kastenberg, Emily Germantown Friends 8.20
65 Addo, Adobea Jamesville-Dewitt 8.22
66 barrett, taryn Germantown Friends 8.25
67 Loffredo, Samantha Coginchaug Reg. 8.25
68 Burns, Caitlyn Scotia-Glenville 8.26
69 Sirmalis, Leah St. Mary Bay View 8.27
70 Bisner-Boulay, Shea Mohonasen 8.28
71 Bell, Jada Christ the King 8.29
72 Garti, Caroline Yorktown 8.33
73 Tawa, Olivia Coginchaug Reg. 8.35
74 Rodgers, TiAnna Middletown 8.35
75 Masse, Sarah Colonie 8.36
76 Vogel, Katie Yorktown 8.36
77 Adriance, Morgan Colonie 8.36
78 Foster, Olivia St. Mary Bay View 8.40
79 LaPorta, Cara Niskayuna 8.40
80 Lee, Nile Sacred Heart Academy 8.42
81 Lauria, Emilie Notre Dame Academy 8.44
82 Tedisco, Emma Mohonasen 8.44
83 Foley, Samantha Sanford H. Calhoun 8.60
84 McCrum, Makayla Mohonasen 8.66
85 Sturiano, Olivia Sanford H. Calhoun 8.74
86 Sawyer, Natalia Mohonasen 8.75
87 Andrews, Kate Sanford H. Calhoun 8.92
88 Carter, Briana St. Joseph's - Brooklyn 10.05
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Djero, Donatien Central 6.41
2 Doyley, Mark Weaver 6.41
3 Coleman, Sam La Salle Academy 6.49
4 Maurisseau-O'Neal, Heron St. Anthony's 6.57
5 Thompson, Josiah Metropolitan Campus 6.60
6 Bradshaw, DeShaun Middletown 6.61
7 Cavaliere, Nico Middletown 6.69
8 Allen, Xavier Westbury 6.74
Quarter   Top↑
P Athlete Team Time
1 Doyley, Mark Weaver 6.41
2 Djero, Donatien Central 6.49
3 Coleman, Sam La Salle Academy 6.52
4 Bradshaw, DeShaun Middletown 6.56
5 Maurisseau-O'Neal, Heron St. Anthony's 6.62
6 Cavaliere, Nico Middletown 6.69
7 Thompson, Josiah Metropolitan Campus 6.70
8 Allen, Xavier Westbury 6.71
9 Cooper, Jared West Chester East 6.71
10 Agosto, Aaron Danbury 6.73
11 Gumbs, Camerin Shelton 6.74
12 Campbell, Leon Hartford Public 6.74
13 Cledera, Christopher Danbury 6.74
14 Brown, Brandon La Salle Academy 6.76
15 Maslowski, Mitch Berlin 6.77
16 Dandridge, Garrett Middletown 6.77
17 Gage, Matt Bishop Hendricken 6.77
18 Lorrick, Malachi Danbury 6.79
19 Eastman, Justin St. Benedicts 6.82
19 Saunders, Sully Tatnall 6.82
21 Mallay, Jones Central 6.82
22 Miller , Justin Manchester 6.86
23 Tulibacki, Adam Salesianum 6.98
- Hermance, Michael Colonie NT
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Coleman, Sam La Salle Academy 6.54
2 Djero, Donatien Central 6.56
3 Doyley, Mark Weaver 6.58
4 Bradshaw, DeShaun Middletown 6.64
5 Maurisseau-O'Neal, Heron St. Anthony's 6.67
6 Cavaliere, Nico Middletown 6.70
7 Agosto, Aaron Danbury 6.71
8 Cooper, Jared West Chester East 6.72
9 Brown, Brandon La Salle Academy 6.75
10 Cledera, Christopher Danbury 6.76
11 Campbell, Leon Hartford Public 6.77
11 Lorrick, Malachi Danbury 6.77
13 Maslowski, Mitch Berlin 6.77
14 Eastman, Justin St. Benedicts 6.78
15 Hermance, Michael Colonie 6.79
16 Allen, Xavier Westbury 6.79
17 Thompson, Josiah Metropolitan Campus 6.80
18 Dandridge, Garrett Middletown 6.81
19 Saunders, Sully Tatnall 6.82
20 Mallay, Jones Central 6.84
21 Gage, Matt Bishop Hendricken 6.85
21 Gumbs, Camerin Shelton 6.85
23 Miller , Justin Manchester 6.85
24 Tulibacki, Adam Salesianum 6.86
25 Rivera, Yovan William Hall 6.88
26 Bryan, Sean St. Anthony's 6.89
26 Steele, Keyran Bloomfield 6.89
28 Sanabria, Aaron Christ the King 6.89
29 Keosayian, Matt Ramsey 6.89
30 Murphy, Warren Notre Dame (West Haven) 6.90
31 Gainer, Terrence Downingtown West 6.91
32 Curtis, Aaron St. Benedicts 6.91
33 Adams, Chris Scotia-Glenville 6.92
34 Bernal, Desmond Bishop Hendricken 6.93
34 Suttlehan, Aidan Fordham Prep 6.93
36 Goicochea, Eric Manchester 6.94
37 Jones, Terrell Christ the King 6.95
37 Parkinson, Sean-Michael Danbury 6.95
39 Pezzullo, Ethan Bishop Hendricken 6.95
40 Fulton, Adolphus Norwalk 6.95
41 Smythe, Devonte Weaver 6.96
42 Simonetti, Nick Gen. Douglas MacArthur 6.97
43 McDonough, Brian Great Valley 6.99
44 Fredericks, Bobby Columbia 6.99
45 Furci, Carson Yorktown 7.00
45 Uddoh, Arinze Fordham Prep 7.00
47 Moore, Soja Niskayuna 7.00
48 McGann, Andre Christ the King 7.01
49 Grate, Malcolm Hartford Public 7.01
50 Tonic, Paul Colonie 7.02
51 Celestine, Richard Norwalk 7.03
52 Hendel, Daniel Coventry 7.04
53 Rafferty, Shane Burnt Hills-Ballston Lake 7.04
54 Daley, Danailey Taft Educational Campus 7.05
55 Muhammed, Abubakar Taft Educational Campus 7.05
56 Bichler, Jake Yorktown 7.05
57 Dennis, Jaden Christ the King 7.05
58 Frias, Enmanuel Fordham Prep 7.06
59 Fletcher, Shaun Taft Educational Campus 7.07
60 DeRosa , Nicholas St. Anthony's 7.08
61 Bochetti, Lorenzo Tatnall 7.09
62 Han, Ed Northern Highlands 7.12
63 Roberts, Ivan Broadalbin-Perth 7.12
64 Gonzales, Tyree La Salle 7.13
65 Arpin, Brandon Bishop Hendricken 7.14
66 Cloiseau, Oliver Norwalk 7.16
67 Bradshaw, Trey Middletown 7.16
68 Raferty, Kevin Great Valley 7.18
68 Mowafi, Abdullah Germantown Friends 7.18
70 Melby, Garrett Germantown Friends 7.20
71 Mitchell, Will Downingtown West 7.21
72 Murphy, Daniel Gen. Douglas MacArthur 7.26
73 Hamilton, Christian Fordham Prep 7.27
74 Pace, Mark Scotia-Glenville 7.28
75 Weise, Ean Metropolitan Campus 7.35
76 Blair, Seth Jamesville-Dewitt 7.37
77 Libertucci, Anthony Colonie 7.39
78 Aldi, Chris Scotia-Glenville 7.40
79 Frasco, Nicolo Northern Highlands 7.42
80 Dionicio, Leonardo William Hall 7.44
81 Iagrossi, Matteo Mohonasen 7.44
82 Gabriel, Tyler Jamesville-Dewitt 7.45
83 Carbacio, Alex Jamesville-Dewitt 7.46
84 Kolath, Tom La Salle 7.61
85 Harris, Terrell Niskayuna 7.61
86 Valcin, Jordan Westbury 7.68
87 Makar, Brett Yorktown 7.79
88 Jha, Aryan South Windsor 8.09
89 Maynard, Ian Mohonasen 8.10
90 Woodard, Charles Mohonasen 8.14
91 Horn, Ezra Mohonasen 9.49
- Campbell, Phillip Norwalk NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Palmer, Cassidy Bloomfield 40.76
2 McMahon, Elizabeth Conard 41.57
3 Mills, Andrea Bloomfield 41.75
4 Brinckman, Danielle Glastonbury 41.81
5 Mars, Jillian Bloomfield 42.35
6 Bailey, Amina East Hartford 42.41
7 Milledge, Vickie Simsbury 42.49
8 Numme, Jordan Greenwich 42.52
8 Chiaravalle, Bridget Danbury 42.52
10 Bromley, Savannah Brien McMahon 42.61
11 Brown, Cheyenne Bloomfield 43.01
12 Riemer, Vanessa Berlin 43.14
13 Floyd, Teyeh Farmington 43.33
14 Campbell, Shenequa Bloomfield 43.47
15 Glowacki , Jessica Danbury 43.48
16 Seipio, Natalee Danbury 43.59
17 Bunn, Zyniah Danbury 43.66
18 Regus, Erika Danbury 43.74
19 Bell, Amari Weaver 43.74
20 Bower, Victoria Rocky Hill 43.94
21 Cole, Jayme Danbury 44.03
22 Tata, Bianca Wethersfield 44.26
23 Cavalier, Adia Bloomfield 44.29
24 Mitchell, Chelsea Canton 44.41
25 Sousa, Rackell Danbury 44.50
26 O'Gorman, Maggie Greenwich 44.74
27 Binder, Molly Conard 44.75
28 McNamera, Peyton Brien McMahon 44.86
29 Morton , Taylor Brien McMahon 44.94
30 Carter, Jaylyn Danbury 45.07
31 Ford, Zykeya Rocky Hill 45.10
32 Diaz, Kamilah East Hartford 45.15
33 Yaverski, Kayla Fairfield Warde 45.16
34 Pizzaro, Nicole Bristol Central 45.16
35 Banton, Jahlia Bloomfield 45.25
36 Turner, Laura Norwalk 45.67
37 Velez, Sophie Sacred Heart Academy 45.67
38 Malick, Adalia Bristol Central 45.75
39 Santini, Caeleigh Greenwich 45.76
40 Dilascia, Olivia Greenwich 45.79
41 Moore, Grace Rocky Hill 45.79
42 Stewart, Shanell Danbury 45.80
43 Harraden, Amber Canton 45.86
44 Vitarelli, Julia Wilton 46.06
45 Markowitz, Alexandra Danbury 46.11
46 Koletsos, Frideriki Norwalk 46.12
47 Peduzzi, Jenna Lyme-Old Lyme 46.18
48 D'Amico, Kaitlyn Middletown 46.21
49 Vitarelli, Ashley Wilton 46.22
50 Colon, Elicia Bloomfield 46.28
51 Chi, Ling Wethersfield 46.29
52 Pouncey, Nyla Bloomfield 46.30
53 Furey, Oona Danbury 46.32
54 Hill, Mikayla Danbury 46.38
55 Ptak, Jenna Bristol Central 46.40
56 Giardina, Alexandra Middletown 46.41
57 McCalla, Dayvean East Hartford 46.52
58 Wadeka, Emma Shelton 46.58
59 Bohan, Jessica Guilford 46.61
60 Schaible, Alexandra Shelton 46.64
61 Clarke, Morgan Bloomfield 46.66
61 McCrea, Precious Danbury 46.66
63 Ragone, Kate Greenwich 46.73
64 Large, Katie Greenwich 46.74
65 Shuster, Kristen Shelton 46.78
66 Martinez-Arraya, Abril Greenwich 46.79
67 Wolliston, Sheena Northwest Catholic 46.90
68 Herlihy, Elizabeth Shelton 46.93
69 Schulz, Hannah Berlin 46.94
70 Whitten, Shy-Ann Bristol Central 46.94
71 Kealy, Lily Wilton 46.96
72 Massey, Rachel Conard 47.11
73 Pang-Khloeum, Meilena Trumbull 47.13
74 McCrudden, Clare Conard 47.24
75 Nixon, Siobhan Greenwich 47.30
76 Hooks, Alexis Brien McMahon 47.31
77 McCooty, Jon'yea Northwest Catholic 47.34
78 Murphy, Megan Greenwich 47.34
79 Ward, Molly Wilton 47.37
80 Archangelo, Maddie Canton 47.42
81 Diluvio, Cenia Wethersfield 47.43
82 Williams, Jada Greenwich 47.45
83 Langou, Sofia Canton 47.50
84 Castelli, Cameron Greenwich 47.64
85 Franco, Olivia Sacred Heart Academy 47.97
86 Mitchell, Emily Canton 48.10
87 Quiles, Kasidy Shelton 48.30
88 Antonetti, Meghan Sacred Heart Academy 48.53
89 Bacchiocchi, Caroline Sacred Heart Academy 48.75
90 Mooving, Santorini Bloomfield 48.79
91 Neilan, Kat Wethersfield 48.94
92 Cahill, Chloe Lyme-Old Lyme 48.99
93 Cunneen, Megan Sacred Heart Academy 49.04
94 Santos, Gabriella East Hartford 49.28
95 Hanrahan, Gracie Lyme-Old Lyme 49.50
96 Moorhead, Sara Darien 49.50
97 Rucquoi, Jesse Darien 49.54
98 Owusu Asante, Nana East Hartford 50.07
99 Savage, Brianna East Hartford 50.11
99 John, Alyssa East Hartford 50.11
101 Muniz, Kalyssa Northwest Catholic 50.13
102 Kremidas, Calla Northwest Catholic 50.26
103 Lankton, Kelsey Northwest Catholic 50.39
104 Daley, Jadah East Hartford 50.60
105 Larroy, Xiomarra East Hartford 53.55
106 Karjohn, Destiny East Hartford 55.55
107 Lugo, Jennifer East Hartford 59.09
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Doyley, Mark Weaver 34.82
2 English, Luke Shelton 35.44
3 Cunningham, Terrell Danbury 35.77
4 Dandridge, Garrett Middletown 35.95
5 Colbert, Chris Wilton 36.12
6 Prell, Josh Simsbury 36.28
7 Parkinson, Sean-Michael Danbury 36.44
8 Steele, Keyran Bloomfield 36.61
9 Scott, Safir Greenwich 36.65
10 Antaya, Joseph Amity Reg. 36.66
11 Larkin, Sam Staples 36.69
12 Conrod, Kaynan Bristol Central 36.73
13 Farris, Tyler Greenwich 36.81
14 Going, Malcom Danbury 36.81
15 Catania, Joseph Rocky Hill 37.11
16 Jandreau, Blake Lyman Hall 37.22
17 Goodman, Baruch Weston 37.27
18 Agosto, Aaron Danbury 37.34
19 Medina, Luis Bristol Central 37.34
20 Chapman, Bilal Middletown 37.35
21 Zannis, Mike Saint Joseph 37.41
22 Murphy, Warren Notre Dame (West Haven) 37.52
23 Eaton, Jamar East Hartford 37.54
24 Campbell, Daniel Danbury 37.57
25 Lembo-Frey, Jordan Guilford 37.65
26 Rison, Andrew Glastonbury 37.67
27 Givens, Deshawn East Hartford 37.67
28 Kjornrattanawanich, Pat Bristol Central 37.81
29 Harvey, David Fairfield Warde 37.87
30 Ramirez, Pedro Danbury 37.89
31 Mackay-Morgan, Damian Northwest Catholic 37.91
32 Bean, Matt Shelton 37.92
33 Van Kirk, Dustin Canton 37.93
34 Jablonka, Matt Wethersfield 37.96
35 Murphy , Akeim Brien McMahon 37.99
36 Googe, Corey Capital Prep 38.09
37 Cloiseau, Oliver Norwalk 38.16
38 Goods, Emmanuel Bloomfield 38.17
39 Sessions, Sam Guilford 38.20
40 Paul, Stevenson Wethersfield 38.22
41 Johnson, Paul Amity Reg. 38.26
42 Norman, Thomas Bloomfield 38.31
43 Stankiewicz, Kevin Weston 38.31
44 Wadeka, Mathew Shelton 38.36
45 Smythe, Devonte Weaver 38.37
46 Cledera, Christopher Danbury 38.40
47 Nealy, Jaylon Bloomfield 38.42
48 Silas, Matt Glastonbury 38.42
49 Lamot, Bryan Coventry 38.50
50 Ball, James Shelton 38.51
51 Melo, Phillip Danbury 38.53
52 Pinkrakthol, Korey Danbury 38.58
53 Zielke, Wesley Staples 38.60
54 Walters, Sean Brien McMahon 38.72
55 Fulton, Adolphus Norwalk 38.76
56 Large, Lance Greenwich 38.77
57 Ducret, Lucien Greenwich 38.85
58 Pike, Stuart East Hartford 38.86
59 Binkowitz, Chris Fairfield Ludlowe 38.91
60 Chukwura, Chinedu Conard 38.93
61 D'Onofrio, Matthew Amity Reg. 38.94
62 Steinthal, Nicholas Greenwich 38.98
63 Campbell, Phillip Norwalk 39.07
64 Ornstein, Pierce Greenwich 39.07
65 Waite, Jesse Canton 39.10
66 Reyes, Xzavier Middletown 39.11
67 Fitzgerald, Sean Bristol Central 39.12
68 Celestine, Richard Norwalk 39.20
69 Burey, Jamiy Shelton 39.25
70 Pietrafesa, Nicholas Danbury 39.28
71 Hall, Devin East Hartford 39.29
72 Requetes, Luis Danbury 39.29
73 Benedict, Caleb Guilford 39.30
74 Gosnay, Jonah Danbury 39.37
75 Ogbonna, David Northwest Catholic 39.44
76 Kwarteng, Max East Hartford 39.44
77 Papa, Richard Amity Reg. 39.46
78 Samuda, Rojaun East Hartford 39.46
79 Waterbury, Dean Danbury 39.50
80 Ogbonna, Daniel Northwest Catholic 39.53
81 Hendel, Daniel Coventry 39.54
82 Smart, Luke Coventry 39.61
83 Ford, Glenroy Danbury 39.64
84 Keller, Jack Brien McMahon 39.65
85 Quiroga, Edouard Greenwich 39.72
86 Floyd, Isaac Greenwich 39.73
87 Pabon, Marlon Capital Prep 39.75
88 Willcox, Casson East Hartford 39.76
89 Stock, Brandon Amity Reg. 39.77
90 Ferraro, Anthony Greenwich 39.80
91 Sirisouk, Sean Shelton 39.92
92 Li, Conrad Amity Reg. 39.93
93 Wright, Tyler Staples 39.98
94 Ligouri, Francisco Greenwich 40.15
95 O'Connor, Grant Conard 40.15
96 Cazorla, Jaden Danbury 40.23
97 Lima, Bryan Danbury 40.33
98 Morales, Benjamin Greenwich 40.37
99 Walters, Joseph Guilford 40.46
100 Davis, Rashon Enfield 40.57
101 DiBenedetto, Joseph Amity Reg. 40.58
102 Mansfield-Beaulieu , Justice Bloomfield 40.58
103 Neves, Victor Danbury 40.62
104 Macari, Michael Brien McMahon 40.65
105 Scacca, Chris Wethersfield 40.66
106 Agyeman, Patrick East Hartford 40.81
107 Bowen, Nathan Trumbull 40.81
108 Hooker, Aaron Capital Prep 40.88
109 Stewart, Joel Enfield 40.88
110 Morgan, Sam Conard 40.96
111 Glass, Nicholas Greenwich 41.08
112 Cua, Brandon Staples 41.16
113 Sica, Brendan Trumbull 41.54
114 Debarber, Brendan Enfield 41.55
115 Trowbridge, Logan Enfield 41.58
116 Zajack, Kyle Capital Prep 41.63
117 Gillepsie, Khyon Capital Prep 41.73
118 Hankerson, Kyre East Hartford 41.73
119 O'Connell, Matt Enfield 41.87
120 Roberts, Joshua Capital Prep 42.00
121 Clemons, Roy Capital Prep 42.07
122 Gulemi, Andrew Brien McMahon 42.11
123 Roberts, Greg Enfield 42.23
124 Bridges, Jeff Wethersfield 42.27
125 Ky, Jason Amity Reg. 42.43
126 Butler, Lamar Capital Prep 42.49
127 Errickson, Jimmy Wethersfield 42.80
128 Torres, Syruss Capital Prep 43.27
129 Judge, Will Greenwich 43.37
130 Malonoy, Eric Enfield 43.80
131 Reed, Christopher Amity Reg. 43.86
132 Moon, Jay Amity Reg. 44.04
133 Clark, Tyler Lyme-Old Lyme 44.19
134 Angell, Mark South Windsor 44.26
135 Berzola, Michael Greenwich 44.96
136 Mathews, Gary East Hartford 45.63
137 Bhasin, Kishan Enfield 46.23
138 Holmes, Connor Enfield 46.52
139 Tetreault, Ryan Lyme-Old Lyme 46.99
140 Amburn, Ethan Enfield 47.76
141 Joshy, Jeffy Lyme-Old Lyme 47.85
142 Torres, Alex Enfield 48.22
143 Baillargeon, Jason Enfield 48.36
144 Perry, John Enfield 49.96
145 Manzi, Luca Enfield 51.54
146 Suleski, Ryan Enfield 52.79
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Anderson, Leah Cardinal Spellman 57.52
2 Vasile, Ava Medway 57.81
3 Woods, Kayla Tatnall 58.68
4 Gentil, Isabella East Greenwich 59.14
5 Mars, Jillian Bloomfield 59.30
6 Wiley, Morocca Glastonbury 59.31
7 Loder, Hannah Academy of Holy Names 59.32
8 Healy, Julia Northern Highlands 59.34
9 Claxton, Ariel Lawrenceville School 59.57
10 Claude, Liante Branford 59.88
11 Mathis, Lexxie Tatnall 59.89
12 Butler, Nyha St. Anthony's 59.98
13 Mills, Andrea Bloomfield 1:00.43
14 Smiechowski, Grace Northern Highlands 1:00.47
15 Baskerville, Devanee Colonie 1:00.69
16 Boyle, Shannon St. Anthony's 1:00.82
17 Barrows, Aliya St. Mary Bay View 1:00.85
18 Gaffney, Kelly St. Anthony's 1:00.94
19 Kokernak, Amelia Niskayuna 1:01.12
20 Krawczyk, Kyla Northern Highlands 1:01.15
21 Bianco, Jenna Downingtown West 1:01.22
22 Auray, Briana Fairfield Ludlowe 1:01.31
23 Payne, Alexandria Jamesville-Dewitt 1:01.65
24 Cornwall, Asia Columbia 1:01.72
25 Lewis, Hannah Burnt Hills-Ballston Lake 1:01.77
26 Rawdon, Sydnee Ramsey 1:02.06
27 Vasquez, Samantha Danbury 1:02.14
28 Mason, Jess William Hall 1:02.16
29 Kittredge, Emma Somers 1:02.20
30 Shaw, Chloe Guilford 1:02.24
31 Santee, Emma Westerly 1:02.41
32 Federico, Sydney Westerly 1:02.44
33 Webb, Dana Ramsey 1:02.45
34 Judge, Madison Colonie 1:02.49
35 Arserio, Ally Shenendehowa 1:02.56
36 Hotchkin, Claire Horace Greeley 1:02.58
37 Dennis, Jada Shenendehowa 1:02.61
38 Seipio, Natalee Danbury 1:02.81
39 Zammarchi, Ellen Tatnall 1:02.86
40 Carter, Aiyana Westerly 1:02.87
41 Corey, Caelan Portsmouth 1:02.95
42 O'Connor, Hannah St. Mary Bay View 1:02.99
43 Garcia, Sofia Notre Dame Academy 1:02.99
44 Factora, Cassandra Fairfield Ludlowe 1:03.00
45 Meade, Laura Scotia-Glenville 1:03.13
46 Weber, Christiane St. Anthony's 1:03.24
47 McNeal, Ashley Burnt Hills-Ballston Lake 1:03.36
48 Madden, Allyn Burnt Hills-Ballston Lake 1:03.45
49 Newkirk, Jia Downingtown West 1:03.49
50 Smith, Sydnee Scotia-Glenville 1:03.54
51 Collins, Quinn Greenwich 1:03.63
52 Iacobucci, Emma Great Valley 1:03.73
53 Cameron, Meaghan Sacred Heart Academy 1:03.78
54 Koes, Kristina Niskayuna 1:03.80
55 Peters, Erin Shenendehowa 1:03.93
56 Sudol, Sam Ramsey 1:04.05
57 Pavoni, Carly Fairfield Warde 1:04.06
58 Osipitan, Tola Colonie 1:04.07
59 Culhane, Carmella John Jay-Cross River 1:04.15
60 Ericson, Danielle Somers 1:04.20
61 Patwell, Mary Rose Columbia 1:04.24
62 Fleischer, Rachel Derby 1:04.25
63 Hilt, Tessa Niskayuna 1:04.31
64 Pranger, Suzy Coventry 1:04.62
65 Osuagwu, Ony Tatnall 1:04.69
66 Matthews, Madison Lawrenceville School 1:04.77
67 Daviero, Megan Niskayuna 1:04.93
67 Furtado, M. Downingtown West 1:04.93
69 Palmer, Charlotte Lawrenceville School 1:04.96
70 Wisniewski, Ali Burnt Hills-Ballston Lake 1:05.05
71 Litchfield , Jo Sacred Heart Academy 1:05.88
72 Grant, Jada Cardinal Spellman 1:05.89
73 Mastoros, Mary Notre Dame Academy 1:05.90
74 McManus, Mariana Portsmouth 1:05.95
75 Williams, Hawa Downingtown West 1:06.23
76 Norowitz, Hannah Somers 1:07.39
77 Armand, Dieusi Westbury 1:07.64
78 Hickman, Patricia Westbury 1:12.67
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Wolo, Austin Central 49.99
2 English, Luke Shelton 51.02
3 Fikhman, David Jamesville-Dewitt 51.10
4 O'Connor, Dametrius Central 51.42
5 Antone, Harry Bishop Hendricken 51.44
6 Hernandez, Napolean Tatnall 51.45
7 Roberts, Kevin Medway 51.49
8 plass, jonnie Germantown Friends 51.73
9 DePas, Kaylan St. Benedicts 51.74
10 Blodgett, Connor William Hall 51.75
11 Brito, Carlos Colonie 51.86
12 Mohammad, Injil Lawrenceville School 51.96
13 Rentrup, Meinhardt Lawrenceville School 52.02
14 Muhammed, Abubakar Taft Educational Campus 52.08
15 Shaw, Andrew Colonie 52.34
16 Tulibacki, Adam Salesianum 52.37
17 Ivey, Brian John Jay-Cross River 52.44
18 Bartlett, Ian Fairfield Ludlowe 52.49
19 Reich, Joseph Chaminade 52.51
20 LoPresti, Tyler Columbia 52.82
21 Spiess, Josh Great Valley 52.90
22 Menard, Zach Westerly 52.98
23 Holloway, Ryan Westerly 53.04
24 Einloth, Evan North Kingstown 53.10
25 Allen-Smith, Elijah St. Benedicts 53.10
26 Reich, William Chaminade 53.19
27 Bochetti, Lorenzo Tatnall 53.31
28 Lamonte, Tyler La Salle Academy 53.35
29 Okonkwo, Tochukwu Chaminade 53.43
30 Cooper, Jared West Chester East 53.47
31 schwemler, eli Germantown Friends 53.47
31 Daley, Danailey Taft Educational Campus 53.47
33 Garnsey, Kyle Colonie 53.49
34 Saunders, Sully Tatnall 53.55
35 Ellerbe, Micah Westbury 53.57
36 Milne, Chris Coventry 53.94
37 Albanese, Dante Columbia 53.95
38 Edwards, Duwuan Bishop Hendricken 54.08
39 Mattamira, Michael Charter 54.10
40 Touch, Georgie William Hall 54.14
41 Gobel, Rece Burnt Hills-Ballston Lake 54.16
42 Vargas, Daniel Gen. Douglas MacArthur 54.22
43 Potamianos, Michael Jamesville-Dewitt 54.28
44 White, Russell Bishop Hendricken 54.38
45 Maine, Anthony South Kingstown 54.39
46 Kenny, Jack Chaminade 54.43
47 Gasiewski, John Holy Ghost Prep 54.45
48 Guerrier-Heyward, Devon St. Anthony's 54.49
49 Coughlin, Griffin La Salle 54.55
50 Washington, Xavier Colonie 54.79
51 McIntire, Jarred Downingtown West 54.92
52 Moore, Soja Niskayuna 54.98
53 haile, cole Sanford H. Calhoun 54.99
54 Goods, Emmanuel Bloomfield 55.07
55 Swanson, Rope Westerly 55.21
56 Crowder, Josh Burnt Hills-Ballston Lake 55.24
57 Kipp, Evan Charter 55.26
58 Gabriel, Tyler Jamesville-Dewitt 55.30
59 Wright, Alec Columbia 55.35
60 Weir, Stephen Cardinal Spellman 55.37
61 Rankine, Daequan Cardinal Spellman 55.52
62 Mochulski, Spencer Downingtown West 55.53
63 Powhida, John Columbia 55.61
64 Mansfield-Beaulieu , Justice Bloomfield 56.00
65 Burch, Ali Fordham Prep 56.19
66 Lafferty, Lucas St. Joseph by-the-Sea 56.76
67 Smith, Elias St. Anthony's 57.03
68 Scanni, Hudson St. Joseph by-the-Sea 57.37
69 Posy, Rudolph Westbury 57.50
70 Villegas, Brandon Carmel 57.52
71 Haring, William St. Anthony's 58.00
72 Allen, Isaiah Westbury 1:03.88
73 Smith, Jeffrey Westbury 1:06.73
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Nohilly, Brooke John Jay-Cross River 2:14.36
2 Merrill, Nikki Portsmouth 2:14.69
3 McGill, Erin Glastonbury 2:17.95
4 Willig, Amy Great Valley 2:18.31
5 Garcia, Ariella Notre Dame Academy 2:18.41
6 Pasch, Malaika Falmouth 2:18.98
7 Sessions, Jade Carmel 2:19.28
8 Sarkisian, Leah Danbury 2:19.33
9 Valdez, Leinni Hope 2:20.63
10 Smith, Sydney Niskayuna 2:20.66
11 Graham, Rory Burnt Hills-Ballston Lake 2:21.00
12 Turk, Olivia Danbury 2:21.17
13 Valdez, Lisbeth Hope 2:21.62
14 Maguire, Meghann North Kingstown 2:21.98
15 Cunningham , Annie Sacred Heart Academy 2:22.20
16 Moore, Lauren Danbury 2:23.24
17 Mastromatteo, Gianna Saint Peter-Marian 2:24.12
18 Allen, Olivia Glastonbury 2:24.23
19 Pankow, Savannah Tatnall 2:24.28
20 Turco, Abigail Shelton 2:24.47
21 Sinisgalli, Emma Mohonasen 2:24.83
22 Gaviser, Sydney Edgemont 2:24.89
23 Storino, Ashley Trumbull 2:26.97
24 Sturdevant, Cassandra Danbury 2:27.09
25 Smith, Rachel Columbia 2:27.10
26 Anshen, Lauren Tatnall 2:27.31
27 Foley, Caroline Tatnall 2:27.55
28 Sexton, Kayla Carmel 2:27.89
29 Cummings, Kata Westerly 2:28.40
30 Spence, Emily Northern Highlands 2:28.85
31 Digman, Lily Burnt Hills-Ballston Lake 2:29.02
32 Bishop, Tea Barrington 2:29.03
33 Carpino, Samantha Coventry 2:29.49
34 Flood, Lily Ramsey 2:29.73
35 Jaenicke, Emily Notre Dame Academy 2:30.90
36 White, Sofia Portsmouth 2:31.40
37 Vogel, Madeleine Academy of Holy Names 2:32.63
38 North, Melina Northern Highlands 2:32.90
39 Dorrian, Larisa St. Anthony's 2:33.74
40 Faichney, Jenna Medway 2:33.95
41 Lynders, Amy Shelton 2:33.98
42 Evertsen, Haylee Shenendehowa 2:34.35
43 Vendetti, Jamisen Burnt Hills-Ballston Lake 2:35.55
44 Lenney, Shayna Columbia 2:36.38
45 Vogel, Isabel Academy of Holy Names 2:36.67
46 Sikes, Eirinn Tatnall 2:37.37
47 McCommon, Roche St. Joseph's - Brooklyn 2:37.46
48 Spisto, Devin Shelton 2:39.52
49 Garrett, Heather Shelton 2:50.87
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Gleen, Tyler Trumbull 1:54.86
2 Ratte, Connor Coventry 1:56.51
3 Cullen, Joe Wyomissing 1:56.76
4 Coogan, Nathan North Providence 1:57.02
5 Bishop, Mars Barrington 1:57.57
6 Gatewood, Mason St. Anthony's 1:57.61
7 Jendzejec, Ryan Horace Greeley 1:58.14
8 Nelson, Zalen St. Francis Prep 1:58.50
9 Strzelinski, Christopher Chaminade 1:58.91
10 Perrault, Jack North Kingstown 1:59.08
11 Gentil, Cebastian East Greenwich 1:59.19
12 Rubush, Tyler Trumbull 1:59.22
13 Matson, Alex Shenendehowa 1:59.38
14 Steinhoff, George Salesianum 1:59.84
15 Brown, Chris Charter 2:00.00
16 Zatlin, Brett Great Valley 2:00.13
17 Cunningham, Terrell Danbury 2:00.22
18 Wyllie, Ethan North Kingstown 2:00.28
19 Little, Ken Derby 2:00.63
20 Champlin, Tim Chariho 2:00.75
21 Huslin, Samuel Holy Ghost Prep 2:00.88
22 Maldonado, Jonathan Wolcott 2:01.04
23 Keen, Brad Tatnall 2:01.30
24 stassen, daniel Germantown Friends 2:01.39
25 goldstein, andrew Norwalk 2:01.51
26 Ali, Mohammed William Hall 2:01.77
27 MacCordy, Brian Staples 2:01.92
28 Breene, Aaron Wilton 2:02.27
29 Sherry, Cameron Chaminade 2:02.40
30 LaFleche, Evan Shenendehowa 2:02.49
31 Smith, Kyle Manchester 2:02.88
32 Brennan, Daniel West Chester East 2:03.12
33 Coleman, Jalen Middletown 2:03.27
34 Bashant, Michael Burnt Hills-Ballston Lake 2:03.35
35 Moraes, Christian Danbury 2:03.59
36 Schaepkins, Odin Shenendehowa 2:03.79
37 Hardin, Max Tatnall 2:03.82
38 Bohrman, Jack Carmel 2:04.04
39 Kim, Logan Charter 2:04.14
40 Pereira, Pedro Danbury 2:04.34
41 Canarie, Cole William Hall 2:04.41
42 Hackshaw, Jonathan Cardinal Spellman 2:04.51
43 Brunell, Ethan Shenendehowa 2:04.93
44 Martinez, Fidel Jamesville-Dewitt 2:05.41
45 Leone, Chris Danbury 2:05.43
46 Akindolie, Elijah Hope 2:06.00
47 Vierling, Sean St. Anthony's 2:06.29
48 Gooden, Arthur Fordham Prep 2:06.58
49 Viera, Quentin East Greenwich 2:06.72
50 Sacoto, Josh Shelton 2:07.38
51 Oertel, Jacob Colonie 2:07.71
52 Sylvain, Pierre Xavier 2:08.12
53 Parubi, Mariano Fordham Prep 2:08.88
54 Gray, David Colonie 2:08.91
55 Moeller, David Xavier 2:09.42
56 Reynolds, Mack William Hall 2:09.49
57 Kolie, Charles Central 2:10.24
58 Vitalis, Joseph Broadalbin-Perth 2:11.35
59 Ingersol, Sam Mohonasen 2:11.60
60 Cuellar, Danny Metropolitan Campus 2:16.18
61 Ofori, Geofrey St. Benedicts 2:19.23
62 Jerome, Rodney Westbury 2:21.14
63 Velasquez, Kevin Westbury 2:31.06
64 Duque, Rony Westbury 2:31.99
65 Bonilla, Yexon Westbury 2:36.13
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Polanco, Chris Lowell 4:20.68
2 Hughes, Conor Fordham Prep 4:21.89
3 Fusco, Gregory Somers 4:22.99
4 Murray, Brendan Cheshire 4:23.19
5 Diamandis, Ajax Brien McMahon 4:26.95
6 Reed, Trevor Danbury 4:27.08
7 Toolin, Samuel North Kingstown 4:27.34
8 Payamps, Matthew St. Anthony's 4:28.06
9 Beaudette, Kyle Amity Reg. 4:28.35
10 Rodriguez, Anthony Lowell 4:28.80
11 Hislop, Alex Shenendehowa 4:28.85
12 Barton, Ryan Downingtown West 4:30.62
13 Gibson, Nasir Lowell 4:30.80
14 Cassidy, Patrick William Hall 4:31.07
15 Anderson, Miller William Hall 4:31.38
16 Galarza, Chris Lowell 4:32.55
17 Ivatts, Hayden Barrington 4:32.68
18 Stewart, Charlie John Jay-Cross River 4:32.76
19 Pinales, Jadiel Lowell 4:32.82
20 Loumeau, Christopher Chaminade 4:33.13
21 Woodward, Gavin Northwestern Reg. 4:33.52
22 Kieran, Michael St. Joseph by-the-Sea 4:33.55
23 Nelson, Zalen St. Francis Prep 4:33.82
24 Rendon, Dylan William Hall 4:34.14
25 Keehan, Michael Salesianum 4:34.31
26 Lautenbach, Tim Weston 4:34.49
27 Pappo, John Belmont Hill School 4:35.40
28 Davidson, Finn Guilford 4:36.39
29 Hunziker, Nick Burnt Hills-Ballston Lake 4:36.44
30 Nichols, Dan Danbury 4:36.92
31 Fitzpatrick, Colin Lowell 4:36.93
32 Scanni, Hudson St. Joseph by-the-Sea 4:37.57
33 Fox, Bradley Danbury 4:37.58
34 Peach, Lucien Salesianum 4:37.99
35 Vigilante, Matt Shenendehowa 4:38.39
36 Kaczorowski, Nick Ramsey 4:38.67
37 Tyler, Stephen Weston 4:38.75
38 Erazo, Dennil Metropolitan Campus 4:39.31
39 Langone, Greg Shenendehowa 4:39.82
40 Rivera, Carlos Lowell 4:39.91
41 Mathis, Larry Tatnall 4:40.55
42 Garrett, Nick Tatnall 4:40.75
43 McMaster, Sean Coginchaug Reg. 4:40.82
44 Mungai, Martin Lowell 4:40.91
45 Avila, Chris Charter 4:41.28
46 Kropp, Thomas Manchester 4:42.35
47 Weinberger, Jack Northern Highlands 4:42.54
48 Mitnick, Eli Barrington 4:42.63
49 Murphy, Conor Classical 4:42.79
50 Lestik, Christian Newtown 4:43.46
51 Snyder, Ben Charter 4:43.63
52 Anzalone, Steven St. Joseph by-the-Sea 4:44.18
53 Hughes, James Northern Highlands 4:44.35
54 Rosa, Deven Lowell 4:44.99
55 Enck, Robert Lawrenceville School 4:45.02
56 Audibert, Blake Milford 4:45.08
57 Brennan, Evan Burnt Hills-Ballston Lake 4:45.93
58 Carraturo, Brian Bethel 4:45.95
59 Reeds, Brenden Pierce Newtown 4:46.02
60 Hettrick, Dan Xavier 4:46.26
61 Carbino, Burton "Tony" Holy Ghost Prep 4:46.65
62 Barrett, Kenny Gen. Douglas MacArthur 4:46.92
63 Golino, Anthony New Fairfield 4:47.64
64 Wahl, Jonathan Ponaganset 4:48.11
65 Dineen, Kevin Holy Ghost Prep 4:48.15
66 Vierling, Hunter St. Anthony's 4:48.42
67 Banko, Sean Salesianum 4:48.85
68 Deluca, Michael Notre Dame (West Haven) 4:49.26
69 Athanailos, Constantinos St. Francis Prep 4:49.63
70 O'Leary, Marcus Albany Academy for Girls 4:51.31
71 Metacarpa, David Burnt Hills-Ballston Lake 4:51.80
72 Cruz, Enmanuel Fordham Prep 4:53.20
73 Lacey, Josh Shenendehowa 4:54.20
74 Daubel, Edward Chaminade 4:54.44
75 Campbell, Daniel Danbury 4:55.36
76 Prydun, Matthew Xavier 4:55.89
77 Hauck, Shane New Fairfield 4:56.21
78 O'Neill, Matt Lowell 4:56.61
79 Kropp, Matt Manchester 4:58.65
80 Singh, Alvin Metropolitan Campus 5:00.69
81 Kiuna, Ian Lowell 5:00.72
82 Patel, Vishva Norwalk 5:00.88
83 Rautter, Kory New Fairfield 5:03.94
84 Baker, Colin Norwalk 5:04.08
85 Pisapia, Corey St. Joseph by-the-Sea 5:04.68
86 Ferreras, Tyrese Lowell 5:08.77
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Connolly, Grace La Salle Academy 10:01.32
2 Nahom, Mia New Milford 10:05.78
3 Hays, Keelin Tatnall 10:07.06
4 Lawler, Eleanor South Kingstown 10:07.14
5 Scott, Eva Burnt Hills-Ballston Lake 10:07.92
6 Spiers, Abigail Niskayuna 10:16.30
7 Reale, Hannah Shenendehowa 10:18.84
8 Hunt, Madeleine Souhegan 10:19.15
9 Nuttall, Pippa John Jay-Cross River 10:20.16
10 White, Lauren Syosset 10:20.18
11 Butler, Hannah Jamesville-Dewitt 10:20.25
12 Romachick, Kate Trumbull 10:20.51
13 Esswein, Melissa Syosset 10:21.31
14 Rosati, Regina South Glens Falls 10:21.43
15 Rice, Sydney Notre Dame Academy 10:22.07
16 Castronuovo, Angela Carmel 10:23.46
17 Lomascolo, Olivia Shenendehowa 10:29.65
18 Liljegren, Daisy Northern Highlands 10:30.27
19 Walker, Ashley Westwood 10:30.69
20 Leatherwood, Sara Fairfield Ludlowe 10:31.09
21 Nunnery, Lily North Kingstown 10:32.12
22 Zlotnick, Arielle Souhegan 10:34.88
23 Matsis, Alex Milford 10:35.14
24 Allen, Olive Portsmouth 10:37.60
25 Marsh, Katherine East Meadow 10:38.09
26 Brewer, Jesse Lawrenceville School 10:38.16
27 Bloss, Meredith Guilford 10:38.72
28 Dinneen, Sierra Notre Dame Academy 10:39.56
29 Ross, Alexandra Glastonbury 10:40.31
30 Turk, Katie Carmel 10:45.23
31 Hardin, Olivia Tatnall 10:45.24
32 Davis, Paige Fairfield Ludlowe 10:45.81
33 Wright, Brynne Greenwich 10:46.98
34 Hesler, Madeleine Niskayuna 10:47.29
35 Hanlon, Claire St. Mary Bay View 10:47.57
36 Sciortino, Lexi Niskayuna 10:50.35
37 Conant, Sarah Westwood 10:50.61
38 Field, Lindsey Notre Dame Academy 10:50.87
39 Rodriguez, Kiley Derby 10:52.29
40 Hanock, Sabrina Derby 10:54.31
41 DeStefani, Samantha Syosset 10:54.40
42 Galletta, Gabi Fairfield Warde 10:54.71
43 Hurry, Sophia Niskayuna 10:56.58
44 Hebner, Monica Northern Highlands 10:58.11
45 Tenney, Kathryn Colonie 10:58.23
46 Bisognano, Sophia Colonie 10:58.53
47 Leighton, Jane Souhegan 10:59.57
48 Berg, Emily Burnt Hills-Ballston Lake 11:00.28
49 Keyes, Kali East Meadow 11:00.98
50 Schneider, Nicole North Shore 11:03.01
51 Earley, Shannon Souhegan 11:03.59
52 Hartman, Charlotte Shenendehowa 11:04.20
53 Padula, Samantha Niskayuna 11:05.91
54 Fox, Valerie Danbury 11:06.80
55 Sikes, Eirinn Tatnall 11:06.89
56 Frawley, Jane Canton 11:07.44
57 Hotaling, Luccabella Shenendehowa 11:08.43
58 Sherman, Anna Mohonasen 11:09.36
59 Hebner, Isabel Northern Highlands 11:10.10
60 Gregg, Anabel Greenwich 11:10.37
61 Chace, Wyndom North Kingstown 11:11.18
62 Simonsen, Keegan Fairfield Ludlowe 11:12.83
63 O'Neil, Lauren Fairfield Ludlowe 11:13.41
64 Romano, Marissa Souhegan 11:13.58
65 Wright, Brooke Greenwich 11:14.27
66 DeJordy, Sofia Seton Catholic (Plat) 11:15.58
67 Appleby, Cameron Darien 11:17.50
68 Barry, Julianna Tatnall 11:17.59
69 Marsh, Isabel East Meadow 11:17.75
70 Son, Sarah East Meadow 11:18.55
71 O'Brien, Marilyn Colonie 11:19.56
72 McAlonen, Kristin Burnt Hills-Ballston Lake 11:19.89
73 Cronin, Emma Greenwich 11:20.58
74 Loschiavo, Maggie Trumbull 11:21.21
75 Jerry, Monica Burnt Hills-Ballston Lake 11:21.71
76 Walthers, Hailey Niskayuna 11:22.27
77 McGahan, Erinn Ramsey 11:23.60
78 Norfleet, Loren Colonie 11:24.45
79 Sherman, Kate Mohonasen 11:24.88
80 Sefranek, Lily Barrington 11:25.04
81 Kebbede, Liyat Niskayuna 11:26.37
82 Pellegrini, Samantha Colonie 11:27.30
83 Moustakas, Alexia East Meadow 11:27.61
84 Cohen, Kayla New Fairfield 11:28.42
85 Schretzmayer, Aileen St. Anthony's 11:28.57
86 Scott, Marielle Burnt Hills-Ballston Lake 11:28.59
87 Codd, Sarah Downingtown West 11:28.94
88 O'Leary, Sara Colonie 11:29.70
89 Neals, Taylor Nazareth Acad 11:30.39
90 McCann, Caitlin Syosset 11:31.59
91 Annas, Ellen Nazareth Acad 11:32.23
92 Martosella, Halle Downingtown West 11:32.56
93 Kahl, Annika East Meadow 11:32.89
94 Randall, Caitlin Coventry 11:32.90
95 LoMonte, Amanda Shelton 11:32.97
96 McGrinder, Tess Niskayuna 11:33.79
97 Saxe, Noelle Colonie 11:33.79
98 Reisert, Kiera Danbury 11:33.87
99 Monarca, Ariana Middletown 11:33.95
100 Radziewicz, Sarah Fairfield Warde 11:34.16
101 Featherstone, Anna Nazareth Acad 11:34.34
102 DeJordy, Lea Seton Catholic (Plat) 11:34.62
103 Padula, Victoria Niskayuna 11:34.65
104 Wagner, Brianna Academy of Holy Names 11:36.31
105 Fasoli, Kayley Trumbull 11:36.47
106 Olsen, Katherine Somers 11:36.86
107 Zaffina, Allessandra Trumbull 11:37.30
108 Banister, Emma Great Valley 11:38.06
109 Nescio, Megan Nazareth Acad 11:38.62
110 Furman, Jennifer St. Anthony's 11:39.00
111 Gonzalez, Alexa Middletown 11:39.78
112 Scaglione, Maggie Ramsey 11:39.81
113 Guo, Joanna Niskayuna 11:39.91
114 DeJordy, Savannah Seton Catholic (Plat) 11:40.30
115 Mellin, Nina Wilton 11:40.38
116 Weissenberg, Anna Shelton 11:40.91
117 Leavitt, Abby Jamesville-Dewitt 11:41.32
118 Namdar, Alexis Great Neck North 11:41.91
119 Antonicelli, Julia Fairfield Ludlowe 11:42.80
120 Regine, Isabella Coventry 11:43.38
121 Shiang, Orit Niskayuna 11:43.47
122 LaBianca, Kristen Syosset 11:44.21
123 McKelvey, Grace Tatnall 11:45.35
124 Cosgrove, Courtney Branford 11:45.96
125 Hazel, Jamie North Kingstown 11:46.27
126 Brown, Onora Darien 11:46.72
127 Lynch, Lizzie Wilton 11:46.84
128 Huzinec, Colleen Notre Dame Academy 11:46.90
129 Wiesler, Eleanor Guilford 11:47.79
130 Garbarino, Christina Sanford H. Calhoun 11:48.12
131 Cuomo, Loren Mohonasen 11:49.90
132 Cogan, Julia Colonie 11:50.05
133 Mualem, Maya Great Neck North 11:50.42
134 Bradford, Hannah North Shore 11:50.57
135 Garfield, Marley Darien 11:50.62
136 Rose, Rachel East Meadow 11:50.87
137 Nenninger, Nicole Middletown 11:51.00
138 Iio, Mayu Syosset 11:51.01
139 Wang, Julia Colonie 11:51.30
140 Festin, Madeleine Shenendehowa 11:51.91
141 Fridell, Tessa Guilford 11:52.07
142 Dubeck, Ciara Nazareth Acad 11:52.76
143 Cubbage, Emily William Hall 11:52.89
144 McCaulley, Cameron Canton 11:53.32
145 Wheeler, Kayla Shenendehowa 11:53.42
146 Esposito, Christina Mohonasen 11:53.69
147 Putnam, Kelsi Guilford 11:54.07
148 Eustace, Julia Fairfield Warde 11:54.38
149 Stealey, Madison Colonie 11:54.85
150 Nicholson, Jourdyn Mohonasen 11:57.43
151 Carney, Juliana Danbury 11:57.73
152 Peterson, Hannah Gen. Douglas MacArthur 11:58.25
153 Ariola, Elena New Fairfield 11:58.75
154 Gallagher, Nina Downingtown West 12:00.52
155 Mirabile, Gianna Colonie 12:00.55
156 Olvany, Kimmie Darien 12:01.71
157 Wiesler, Claire Guilford 12:01.84
158 Winkler, Helena Canton 12:01.85
159 Ayers, Madison Burnt Hills-Ballston Lake 12:04.49
160 Testa, Diana Gen. Douglas MacArthur 12:04.73
161 McVeigh, Tara Fairfield Warde 12:04.84
162 Kitagawa, Megan Syosset 12:05.37
163 Muller, Mattison Mohonasen 12:06.33
164 Becker, Meghan Trumbull 12:07.80
165 Rasziewicz, Isabelle Fairfield Warde 12:09.76
166 Cancellieri, Juliana Berlin 12:10.15
167 Pellegrino, Rachel Nazareth Acad 12:10.48
168 D'Alonzo, Danielle St. Anthony's 12:13.04
169 Geraghty, Bridget Colonie 12:13.06
170 Strajanekova, Isabella North Shore 12:13.43
171 Rodrigues, Katherine Wolcott 12:14.78
172 Darling, Liz Scotia-Glenville 12:15.41
173 Rowe, Emma Shenendehowa 12:15.42
174 Malloy, Molly Trumbull 12:15.66
175 Visnic, Colleen Branford 12:15.88
176 Bailey, Christa Mohonasen 12:15.92
177 Ebel, Samantha Colonie 12:17.23
178 Schecter, Sarah Danbury 12:17.55
179 Curto, Miranda Shenendehowa 12:17.89
180 Capezza, Cassie Coventry 12:17.91
181 Ruvolo, Mikaela Syosset 12:18.57
182 Gattus, Jenn Gen. Douglas MacArthur 12:20.01
183 Vessicchio, Arianna Sacred Heart Academy 12:24.56
184 Hund, Meghan St. Anthony's 12:27.22
185 Lesko, Sophia Fairfield Ludlowe 12:31.26
186 Chapman, Kierra Colonie 12:31.88
187 Joyce, Rachel Sacred Heart Academy 12:32.08
188 O'Rourke, Kara Darien 12:32.94
189 Wrynn, Cosette East Meadow 12:33.30
190 Fields, Brianna Colonie 12:33.90
191 Marolda, Madison Berlin 12:37.74
192 Taylor, Abby Colonie 12:39.96
193 Perlish, Lauren Downingtown West 12:40.88
194 Martes, Franchesca Metropolitan Campus 12:41.89
195 Scognamiglio, Meg Scotia-Glenville 12:45.25
196 Byrne, Lily Downingtown West 12:47.31
197 Cheetham, Nicole Shenendehowa 12:48.80
198 Zednik, Kennedy Downingtown West 12:51.67
199 Berberian, Caroline Sacred Heart Academy 12:52.36
200 Podlaski, Lindsey Colonie 12:55.57
201 Bataglia, Emily Sanford H. Calhoun 12:57.07
202 Luciani, Morgan Berlin 12:59.57
203 Borst, Emily Branford 13:08.35
204 Luke, Ellen Scotia-Glenville 13:11.60
205 Gerckens, Ashley Sacred Heart Academy 13:14.62
206 Hanagan, Katie Shenendehowa 13:27.41
207 Boyle, Mary East Meadow 13:27.71
208 Kyriakides, Maya Branford 13:30.86
209 Lund, Anaya East Meadow 13:30.94
- McCarthy, Kyra Mohonasen DNF
- Lopez, Katherine East Meadow DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Hengst, Dalton McDonogh School 8:28.51
2 dahl, nick Germantown Friends 8:30.62
3 Ahmad, Zakeer Staples 8:32.11
4 Brannan, Jordan Colts Neck 8:33.23
5 Morton, Sam Mamaroneck 8:39.28
6 Brisman, Will Fairfield Warde 8:39.88
7 Hoyne-Grosvenor, Jeremy Montpelier 8:41.48
8 Walker, Matt Westerly 8:44.64
9 Steinhoff, George Salesianum 8:45.35
10 DeMassa, Brad Ridgefield 8:46.01
11 DeFeo, Joey Delbarton 8:46.09
12 Drezek, Ben Cumberland 8:46.11
13 THOMPSON, DREW Fairfield College Prep 8:46.53
14 Dye, Patrick Jamesville-Dewitt 8:46.89
15 Parker, Sean Shepaug Valley 8:47.15
16 Russo, Anthony Colts Neck 8:47.44
17 Beasor, Colin Greenwich 8:48.87
18 dosReis, Joe La Salle Academy 8:49.98
19 Landowne, Will Staples 8:51.49
20 Balthis, Brendan Tatnall 8:51.80
21 Berry, Kevin Colts Neck 8:52.01
22 Young, Will Mamaroneck 8:52.65
23 Berg, Tyler Burnt Hills-Ballston Lake 8:53.28
24 Venter, Jeffrey Bishop Hendricken 8:53.91
25 Keehan, Michael Salesianum 8:55.04
26 Dimuccio, Max La Salle Academy 8:55.20
27 Seiple, Ben Staples 8:57.49
28 Avila, Andrew Charter 8:59.34
29 Sparks, Maximillian Canton 9:00.94
30 Meehan, Sean Bishop Hendricken 9:01.46
31 Campagna, Dom La Salle Academy 9:02.74
32 Tucker, Donnovan Niskayuna 9:04.72
33 Manning, Dylan Bishop Hendricken 9:04.86
34 Dillon, Robert Shelton 9:05.15
35 Cronin, Jackson East Greenwich 9:07.30
36 Bates, David Fairfield Ludlowe 9:08.55
37 Downing, Jack West Chester Henderson 9:08.61
38 Cormier, Trey William Hall 9:08.70
39 Nichols, Dan Danbury 9:08.73
40 Dolan, Marty Niskayuna 9:08.97
41 Gillooley, Aidan Burnt Hills-Ballston Lake 9:09.05
42 Bullock, Shaun Downingtown West 9:09.93
43 Davis, Solomon Simsbury 9:12.47
44 Banko, Sean Salesianum 9:12.83
45 Garrett, Nick Tatnall 9:12.91
46 Moore, Caleb Seton Catholic (Plat) 9:13.62
47 Selfors, Dillon Xavier 9:13.86
48 Lennon, Callahan Holy Ghost Prep 9:14.84
49 Carranza, Matt La Salle Academy 9:15.19
50 Fox, Bradley Danbury 9:15.82
51 Iamarone, Jonathan Bishop Hendricken 9:15.88
52 Hilton, Jack La Salle Academy 9:16.91
53 Morrell, Amani St. Anthony's 9:17.64
54 Blanchard, Tom Xavier 9:17.76
55 Keefe, Kyle Chariho 9:18.11
56 Cintavey, Joey Tatnall 9:18.30
57 Pearl, Joseph Manchester 9:18.34
58 Kaczorowski, Nick Ramsey 9:18.38
59 Schulten, Peter Coginchaug Reg. 9:18.50
60 Mocarski, Alex Fairfield Warde 9:20.41
61 McMahon, Jack Bishop Hendricken 9:20.58
62 Quinn, Joseph Niskayuna 9:21.11
63 Rollins, Tyler Downingtown West 9:21.26
64 Peach, Lucien Salesianum 9:21.32
65 Klarer, Alexander Darien 9:21.38
66 Alansky, Drew Downingtown West 9:21.59
67 Harwood, Sam Ponaganset 9:22.07
68 Nahom, Eli New Milford 9:22.10
69 Lally, Owen Xavier 9:22.34
70 Waite, Max Bishop Hendricken 9:22.42
71 O'neil, Evan Chariho 9:22.64
72 O'Leary, Marcus Albany Academy for Girls 9:23.70
73 Mardo, Ryan Cumberland 9:23.75
74 Hickey, Nolan Shenendehowa 9:23.86
75 Pichie, Jeff Burrillville 9:24.23
76 Hale, Joe Niskayuna 9:25.06
77 Barry, Austin Salesianum 9:25.10
78 Green, Sunil Staples 9:25.12
79 O'Neill, Jake Downingtown West 9:25.22
80 Pierce, Adrian Bishop Hendricken 9:25.61
81 Brancato, Salvator Shenendehowa 9:26.34
82 Mazurek, Harry West Chester East 9:26.95
83 Igram, Noah Fairfield Warde 9:26.99
84 Bianconni, Alex Shenendehowa 9:27.17
85 Carlson, Eric Bishop Hendricken 9:27.27
86 Gobel, Luke Burnt Hills-Ballston Lake 9:27.35
87 Barrett, Justin St. Anthony's 9:28.73
88 Golino, Anthony New Fairfield 9:29.40
89 Cole, Danny Lyme-Old Lyme 9:29.49
90 Shortall, Jonah Fordham Prep 9:29.55
91 Maniscalco, James Fairfield Warde 9:29.66
92 Rowe, Timothy Manchester 9:29.89
93 Ney, Taylor Coventry 9:29.91
94 Castronuovo, Vincent Carmel 9:30.03
95 Chase, Ben Portsmouth 9:31.14
96 Greski, Jacob Scotia-Glenville 9:31.24
97 goldberg, zach Germantown Friends 9:31.38
98 Mallozzi, Ryan Bishop Hendricken 9:31.80
99 Granja, Tyler Danbury 9:31.90
100 Keith, Patrick William Hall 9:32.02
101 Polo, Philip St. Anthony's 9:32.07
102 Patwell, Jack Columbia 9:32.32
103 Por, Willy East Greenwich 9:32.52
104 Chamoun, Joseph Downingtown West 9:32.63
105 Ambroise, Dylan Kellenberg 9:32.64
106 Emerson, Christopher Kellenberg 9:32.71
107 Wigutow, Ezekiel St. Anthony's 9:33.04
108 Jagoe, Danny Fairfield Warde 9:33.96
109 Carlisle, Ben La Salle Academy 9:34.05
110 Clarke, Matthew West Chester East 9:34.71
111 Sewall, Payton Downingtown West 9:35.27
112 Leavitt, Zach Coventry 9:35.29
113 Caldwell, Ryan Danbury 9:35.61
114 Rocheleau, Jake William Hall 9:35.82
115 McCarthy, Kyle Salesianum 9:36.28
116 Berkman, Ben West Chester Henderson 9:36.56
117 DeMelo, Jonathan Trumbull 9:36.86
118 Hoffman, Steven Kellenberg 9:36.87
119 Smith, Brian St. Anthony's 9:36.87
120 DelBonis, David Bishop Hendricken 9:36.89
121 Carlson, Ben Middletown 9:36.95
122 Richard, Josh West Chester Henderson 9:37.31
123 Waterston, Brian Northwest Catholic 9:37.52
124 Chambers, Dustin Columbia 9:37.65
125 Hynes, Thomas Yorktown 9:37.87
126 Fitzpatrick, Connor Chaminade 9:38.03
127 Hickey, Aidan Shenendehowa 9:38.07
128 Colin, O'Sullivan North Shore 9:38.83
129 Welch, Dylan North Shore 9:38.90
130 Tierney, Aidan Bishop Hendricken 9:38.92
131 Perez, JP Shenendehowa 9:39.00
132 McNamara, Luke Fordham Prep 9:39.32
133 Featherstone, Mark Holy Ghost Prep 9:39.50
134 Ragone, Thomas Niskayuna 9:39.74
135 Mead, Spencer Danbury 9:40.08
136 Daly, Patrick William Hall 9:40.51
137 O'Rourke, Thomas Carmel 9:40.79
138 Coates, Hayden Great Valley 9:40.83
139 Landis, Willem William Hall 9:41.06
140 Rene, Matt Ponaganset 9:41.06
141 Jerreld, Kyle Scotia-Glenville 9:41.12
142 O'Brien, Francis Kellenberg 9:41.12
143 Hoffritz, Seth Great Valley 9:41.47
144 Dixon, Sean Holy Ghost Prep 9:41.52
145 Bochert, Florian Milford 9:41.70
146 Stachura, Jack Trumbull 9:41.89
147 Codd, Ben Downingtown West 9:43.01
148 Smith, Coleman Horace Greeley 9:43.38
149 Haddock, Daniel Sanford H. Calhoun 9:43.39
150 Solomon-Messier , Andre North Providence 9:43.69
151 Board, Kevin Burnt Hills-Ballston Lake 9:44.17
152 Rogers, Alex Sanford H. Calhoun 9:44.33
153 Coppa, Michaelangelo Bishop Hendricken 9:44.77
154 Harrington, Brandon Staples 9:45.01
155 Ruggiero, Dan Bishop Hendricken 9:45.14
156 Mellor, Ben Fairfield Ludlowe 9:45.46
157 O'Donnell, Aidan Canton 9:45.80
158 Hocking, Patrick Xavier 9:46.18
159 Quail, Jake Shenendehowa 9:46.26
160 Taubl, Charlie Trumbull 9:46.57
161 Collado, Eric Danbury 9:46.66
162 NILSSON, CHRIS Fairfield College Prep 9:46.70
163 Fitzhugh, Patrick Bishop Hendricken 9:46.81
164 Gamble, Will West Chester Henderson 9:47.35
165 Flood, Liam Holy Ghost Prep 9:47.36
166 Tulchinsky, Max Albany Academy for Girls 9:47.49
167 Kutch, Patrick St. Anthony's 9:47.56
168 Conklin, Patrick Chaminade 9:48.03
169 Tate, Matthew Niskayuna 9:48.36
170 Moon, Ryan Colonie 9:48.68
171 Shanahan, Ryan Shenendehowa 9:48.89
172 Beauregard, Everett Great Valley 9:49.16
173 Lecky, Matthew Middletown 9:49.40
174 Ertel, Ben Fairfield Ludlowe 9:49.49
175 Varella, Oscar North Shore 9:50.06
176 O'Gorman, Tommy William Hall 9:50.45
177 Sheppard, Ryan Burnt Hills-Ballston Lake 9:50.69
178 Belcastro, Nate Mohonasen 9:51.13
179 Winters-Bona, Gabe Scotia-Glenville 9:51.18
180 Clift, Josh Bishop Hendricken 9:51.25
181 Short, Logan Burnt Hills-Ballston Lake 9:51.52
182 Rickert, Tim Colonie 9:52.08
183 Curran, William Xavier 9:52.65
184 Cooke, Griffin Shenendehowa 9:52.93
185 Henseler, Luke Bishop Hendricken 9:53.33
186 Spence, Bryan Shenendehowa 9:53.54
187 Schaffer, Josh Fairfield Ludlowe 9:54.26
188 McPeak, Grady Charter 9:54.40
189 Zoretic, Brian West Chester Henderson 9:54.46
190 Cubellotti, Amedeo Bishop Hendricken 9:55.64
191 leo, alex Weston 9:55.75
192 Woodbine, Andrew Bishop Hendricken 9:55.76
193 KELLER, JOE Fairfield College Prep 9:56.23
194 Tabert, Nathan Scotia-Glenville 9:56.60
195 McKenna, Thomas Kellenberg 9:57.16
196 Dunleavy, Jake West Chester Henderson 9:57.30
197 Kulkarni, Tejas Trumbull 9:57.43
198 Siciliano, Rafael Guilford 9:57.59
199 Talbot, Joey Colonie 9:57.72
200 Duffy, Sean Fordham Prep 9:57.89
201 Byrne, Andrew Branford 9:58.18
202 Test, Jack Burnt Hills-Ballston Lake 9:58.25
203 Kang, Providence Niskayuna 9:58.56
204 D'Angelo, Dominic St. Anthony's 9:58.61
205 Ryder, Matt West Chester Henderson 9:58.88
206 O'Keefe, Jack Darien 9:59.38
207 Donnelly, Chris Shenendehowa 9:59.58
208 Long, Kevin Downingtown West 9:59.63
209 Lorring, Ethan North Shore 9:59.85
210 Dubreuil, James Trumbull 10:00.10
211 Christie, Trevor Xavier 10:00.28
212 Borecki, Michael Darien 10:00.41
213 Suarez, Andrew Kellenberg 10:00.83
214 Connolly, Jake St. Anthony's 10:01.05
215 Drake, Matthew Salesianum 10:02.67
216 Marchese, Joseph La Salle 10:02.73
217 Bold, Jack Shenendehowa 10:02.87
218 Ambrovich, Jackson Downingtown West 10:02.90
219 Higley, Aidan Salesianum 10:03.46
220 Geier, Luke West Chester Henderson 10:03.72
221 Van Zandt, Nathan Guilford 10:03.89
222 Lovallo, Ethan Fairfield Ludlowe 10:04.25
223 Murphy, Liam Carmel 10:04.27
224 Hoffman, Max Shenendehowa 10:04.28
225 Gstalder, Charles Fordham Prep 10:04.78
226 Ryan, Jake Shenendehowa 10:04.82
227 Ratnaparkhi, Omkar Ridgefield 10:05.04
228 Ryan, Niall Fordham Prep 10:05.40
229 McLoughlin, Brendan Chaminade 10:05.82
230 Taylor, Zachary Xavier 10:05.90
231 Killeen, Bobby Burnt Hills-Ballston Lake 10:06.00
232 Vogt, Matt Fairfield Warde 10:07.11
233 Braz, Nick Bishop Hendricken 10:07.50
234 Alvarez , Jeff Shenendehowa 10:07.69
235 Forero, Evan Kellenberg 10:08.34
236 Tejada, Christian Bishop Hendricken 10:08.62
237 McCarthy, Oewn St. Anthony's 10:09.03
238 Mazzeo, Stefano Middletown 10:09.51
239 Blair, Patrick Downingtown West 10:09.67
240 Maghak, William Fordham Prep 10:10.17
241 Blodgett, Austin William Hall 10:10.40
242 Foley, Doug West Chester Henderson 10:10.79
243 Maynard, Holden Mohonasen 10:10.96
244 Feret, Michael Bishop Hendricken 10:10.98
245 Grimmke, Sam Greenwich 10:11.26
246 DelSesto, Michael Bishop Hendricken 10:11.60
247 Powell, Kory William Hall 10:11.68
248 Feola, Dom West Chester Henderson 10:12.10
249 Luke, George Xavier 10:12.74
250 Roth, Jon West Chester Henderson 10:12.80
251 Sheremeta, Kevin Mohonasen 10:13.14
252 John, Dill Amity Reg. 10:13.80
253 Connelly, Brendan Kellenberg 10:14.05
254 Kelly, Thomas Shenendehowa 10:15.54
255 Leary, Ezra Portsmouth 10:15.69
256 Slyman, Brandon Mohonasen 10:15.78
257 Yelenik, Earnest Amity Reg. 10:15.95
258 Downing, Owen West Chester Henderson 10:16.06
259 Lareau, Quinn Fairfield Ludlowe 10:16.09
260 Diaz, Yankarlos Manchester 10:16.09
261 Skwiot, Patrick William Hall 10:16.33
262 Ubriaco, Dante Burnt Hills-Ballston Lake 10:17.38
263 Harkness, Tom Ponaganset 10:17.44
264 Davis, Matt Colonie 10:17.65
265 Latina, Sasha Tatnall 10:18.00
266 Amalfitano, Brennan Danbury 10:18.31
267 DiLisio, Ryan Chaminade 10:18.38
268 MacKenzie, Ethan Ridgefield 10:18.40
269 Adamski, Chris Danbury 10:18.85
270 Royer, Peter Canton 10:18.94
271 Stearns, Cole Fairfield Ludlowe 10:18.97
272 Wisialowski, Jack William Hall 10:19.05
273 Karg, Joshua Mohonasen 10:19.07
274 Marinelli, Vincent Shenendehowa 10:19.13
275 Ferreri, Benjamin Chaminade 10:19.26
276 Crair, Ben Guilford 10:19.28
277 Drexler, Seth Ponaganset 10:19.53
278 O'Hagen, Sean Trumbull 10:19.67
279 Suarez, Anthony Kellenberg 10:19.81
280 Justice, Shane West Chester Henderson 10:19.85
281 Dagrin, John Bishop Hendricken 10:19.91
282 Tougas, Garrett Wethersfield 10:20.06
283 Langholm, Carsten Wilton 10:20.29
284 Diskin, Aidan West Chester Henderson 10:20.64
285 Chavan, Kabir Fairfield Ludlowe 10:20.66
286 Craw, Jared Colonie 10:21.55
287 Beltram, Declan Ponaganset 10:21.97
288 Shields, Luke Guilford 10:22.34
289 Pandolfini, Gian La Salle Academy 10:22.68
290 Colburn, Kevin Ponaganset 10:22.86
291 Hopwood, Owen Trumbull 10:23.14
292 Daley, Matthew Branford 10:23.78
293 Seuch, Matthew Trumbull 10:23.80
294 Wiles, Hunter Fordham Prep 10:23.88
295 Donohue, James Sanford H. Calhoun 10:23.98
296 Kaisen, Brennan Guilford 10:24.21
297 Fernandes, Josh William Hall 10:25.18
298 Langdo, Jeremy Coventry 10:25.21
299 Garskof, Jeremy Fairfield Warde 10:25.51
300 Murchie, Gus William Hall 10:25.61
301 Kurek, Stephen West Chester Henderson 10:25.82
302 Muhlenberg, Ryan Fairfield Warde 10:27.33
303 Vanderbeck, Sebastian La Salle 10:27.46
304 Rocheleau, Ryan William Hall 10:28.85
305 Silva, Vini Scotia-Glenville 10:29.05
306 Negrete, Miguel Fordham Prep 10:29.19
307 seitaridis, vasilios Norwalk 10:29.25
308 LeMay, Chris South Windsor 10:29.78
309 Marks, James William Hall 10:30.26
310 Collins, Matthew Trumbull 10:30.52
311 Dinauer, Will Guilford 10:30.79
312 Gronau, Kyle Shenendehowa 10:32.29
313 Anziano, Dominic Xavier 10:32.53
314 Happel , Ryan Sanford H. Calhoun 10:32.82
315 Chavey, Paul William Hall 10:33.04
316 Swierzewski, Parker La Salle 10:34.95
317 Ford, Ryan Amity Reg. 10:36.28
318 Certo, Craig Fordham Prep 10:38.31
319 Nuqui, James Niskayuna 10:38.48
320 Mitchell, Brennen William Hall 10:39.46
321 Dwyer, Dan Xavier 10:39.75
322 Bixler, Logan West Chester Henderson 10:40.00
323 Koury, Kyle Trumbull 10:41.35
324 Tammaro, JOHN Ponaganset 10:42.06
325 Furnari, Jake Gen. Douglas MacArthur 10:42.17
326 Pazdziora, Matt Wethersfield 10:43.47
327 McKoy, Darius Niskayuna 10:43.78
328 Grady, Jackson William Hall 10:46.40
329 Dempsey, Sean Gen. Douglas MacArthur 10:46.47
330 O'Keefe, Patrick William Hall 10:47.96
331 Davis, Jeremy Sanford H. Calhoun 10:51.03
332 Kennedy, Patrick Xavier 10:52.08
333 Anderson, Oliver William Hall 10:52.79
334 Cunningham, Sean Wilton 10:54.32
335 Palazzo, Liam Amity Reg. 10:55.10
336 Carmichael, Matthew Xavier 10:55.39
337 Coughlin, Ronan La Salle 10:56.67
338 Riccardi, Nick Amity Reg. 10:57.68
339 Alvarado, Steven Ponaganset 10:58.23
340 Ingle, Ryan La Salle 10:59.37
341 Minkin, Jett Niskayuna 11:00.06
342 Ducey, Chris Gen. Douglas MacArthur 11:00.26
343 Wismar, Kai Trumbull 11:05.99
344 Troidle , Harry Branford 11:19.96
345 Kaye, William Xavier 11:30.08
346 Carroll, Tucker Xavier 11:38.21
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Yeboah-Kodie, Alyssa St. Anthony's 8.20
2 Chiaravalle, Bridget Danbury 8.30
3 Milledge, Vickie Simsbury 8.41
4 Bolibruch, Tereza North Kingstown 8.44
5 Payne, Alexandria Jamesville-Dewitt 8.48
6 Reiner, Caroline North Shore 8.64
7 Scarlett, Zaria Westbury 11.35
Quarter   Top↑
P Athlete Team Time
1 Yeboah-Kodie, Alyssa St. Anthony's 8.20
2 Chiaravalle, Bridget Danbury 8.40
3 Bolibruch, Tereza North Kingstown 8.48
4 Milledge, Vickie Simsbury 8.45
5 Payne, Alexandria Jamesville-Dewitt 8.52
6 Rodriguez, Cristin Sanford H. Calhoun 8.87
7 Reiner, Caroline North Shore 8.71
8 Scarlett, Zaria Westbury 8.73
9 Lodge, Elizabeth Manchester 8.77
10 Cowan, Katherine St. Johnsbury Academy 8.87
11 M'Bengue, Penda Norwalk 8.98
12 Cole, Jayme Danbury 9.01
13 Quintois, Sabrena South Glens Falls 9.02
14 Karabaich, Nicole St. Anthony's 9.28
15 Valente, Morgan Northern Highlands 9.29
16 Herlihy, Elizabeth Shelton 9.32
17 Madden, Allyn Burnt Hills-Ballston Lake 9.34
18 Dias, Cynthia Wolcott 9.34
19 Pierre, Katiana St. Anthony's 9.38
20 Monte, Kaela Ramsey 9.41
21 D'Acchille, Lucia Greenwich 9.51
22 Dionico, Giovanna William Hall 9.53
23 Koletsos, Frideriki Norwalk 9.82
- Granatiero, Olivia St. Mary Bay View NT
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Yeboah-Kodie, Alyssa St. Anthony's 8.25
2 Bolibruch, Tereza North Kingstown 8.50
3 Chiaravalle, Bridget Danbury 8.54
4 Payne, Alexandria Jamesville-Dewitt 8.59
5 Rodriguez, Cristin Sanford H. Calhoun 8.60
6 Milledge, Vickie Simsbury 8.64
7 Reiner, Caroline North Shore 8.76
8 M'Bengue, Penda Norwalk 8.83
9 Lodge, Elizabeth Manchester 8.85
10 Scarlett, Zaria Westbury 8.95
11 Quintois, Sabrena South Glens Falls 8.95
12 Cowan, Katherine St. Johnsbury Academy 8.97
13 Cole, Jayme Danbury 9.16
14 Valente, Morgan Northern Highlands 9.25
15 Karabaich, Nicole St. Anthony's 9.33
16 Dias, Cynthia Wolcott 9.39
17 Herlihy, Elizabeth Shelton 9.39
18 Pierre, Katiana St. Anthony's 9.43
19 Granatiero, Olivia St. Mary Bay View 9.45
20 Koletsos, Frideriki Norwalk 9.49
21 D'Acchille, Lucia Greenwich 9.49
22 Monte, Kaela Ramsey 9.52
23 Dionico, Giovanna William Hall 9.53
24 Madden, Allyn Burnt Hills-Ballston Lake 9.54
25 Baumstein, Kate Gen. Douglas MacArthur 9.55
25 Carter, Aiyana Westerly 9.55
27 Chrostowski, Julia Wethersfield 9.61
28 Jakaj, Edona Norwalk 9.64
29 Chu, Jessica Northern Highlands 9.67
30 Renwick, Bailey Norwalk 9.67
31 Cooper, Elle Lawrenceville School 9.78
32 Abrenica, Christina Somers 9.78
33 Peters, Erin Shenendehowa 9.81
34 Quiles, Kasidy Shelton 9.83
35 Kaufman, Jane Somers 9.84
36 Truax, Maddie Ramsey 9.90
37 Jean-Baptiste, Meika Shelton 9.94
38 Smith, Shaina Shenendehowa 9.94
39 Sousa, Perissa St. Mary Bay View 9.96
40 Knox, Tori Tatnall 9.97
41 Reyes-Guerra, Sarah Ramsey 9.99
42 Pelkey, Alyssa Yorktown 9.99
43 Wisniewski, Ali Burnt Hills-Ballston Lake 10.00
44 Frawley, Ciara Yorktown 10.04
45 Chau, Annalee Colonie 10.42
46 Sosinksy, Talia Northern Highlands 10.48
47 Li, Sarah Tatnall 10.48
48 Franco, Olivia Sacred Heart Academy 10.49
49 Hughes, Myah Scotia-Glenville 10.51
50 Pendleton-Robinson, Leah Branford 10.54
51 Fuggio, Noelle Sanford H. Calhoun 10.58
52 Erwell, McKenna Columbia 10.61
53 Bednarczyk, Lauren Columbia 10.62
54 Halligan, Maeve Notre Dame Academy 10.75
55 LaPlante, Jessica Academy of Holy Names 10.77
56 Clarkin, Courtney Sacred Heart Academy 10.82
57 Duffany, Morgan Sacred Heart Academy 10.85
58 DaRold, Megan Gen. Douglas MacArthur 10.88
59 Olivos, Kira Gen. Douglas MacArthur 10.97
60 Diaz, Sheila Christ the King 11.23
61 Antonetti, Meghan Sacred Heart Academy 11.40
62 Cedarstrand, Sarah Northern Highlands 11.49
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 House, Jeremiah Colonie 7.55
2 Michalowski, Nick Shenendehowa 7.58
3 Guest, Asa Northwest Catholic 7.72
4 Burton, Tanner Messalonskee 7.73
5 Schapira, Benjamin North Kingstown 7.98
6 Thompkins, Laurenzo Middletown 7.98
7 Deptula, Zach Shelton 8.05
Quarter   Top↑
P Athlete Team Time
1 House, Jeremiah Colonie 7.60
2 Michalowski, Nick Shenendehowa 7.61
3 Burton, Tanner Messalonskee 7.82
4 Guest, Asa Northwest Catholic 7.84
5 Thompkins, Laurenzo Middletown 7.86
6 Santos, Joseph Bishop Hendricken 8.06
7 Deptula, Zach Shelton 8.00
8 Schapira, Benjamin North Kingstown 8.01
9 Adesina, Israel Manchester 8.03
10 Fay-Wolfe, Eric South Kingstown 8.04
11 Lewis, Bryant St. Anthony's 8.12
12 Holleran, Brendan Northern Highlands 8.13
13 Puriujejananon, Jeff Gen. Douglas MacArthur 8.14
14 Diakite, Diassa Lawrenceville School 8.14
15 Monchek, Daniel Northern Highlands 8.17
16 Washington, Xavier Colonie 8.26
17 Nalley, Chase Danbury 8.27
18 Bradford, Ryan Jamesville-Dewitt 8.35
19 Sollecito, Dan Ponaganset 8.37
20 Vega, Josh Derby 8.38
21 Panzarino, Michael Somers 8.38
22 Yu, Daniel Northern Highlands 8.43
- Famiano, Ethan Bishop Hendricken DQ
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Michalowski, Nick Shenendehowa 7.72
2 House, Jeremiah Colonie 7.73
3 Famiano, Ethan Bishop Hendricken 7.82
4 Burton, Tanner Messalonskee 7.94
5 Thompkins, Laurenzo Middletown 8.06
6 Guest, Asa Northwest Catholic 8.10
7 Schapira, Benjamin North Kingstown 8.12
8 Monchek, Daniel Northern Highlands 8.12
9 Santos, Joseph Bishop Hendricken 8.13
10 Puriujejananon, Jeff Gen. Douglas MacArthur 8.15
11 Adesina, Israel Manchester 8.20
12 Diakite, Diassa Lawrenceville School 8.21
13 Holleran, Brendan Northern Highlands 8.22
14 Lewis, Bryant St. Anthony's 8.23
15 Panzarino, Michael Somers 8.28
16 Washington, Xavier Colonie 8.32
17 Deptula, Zach Shelton 8.37
18 Sollecito, Dan Ponaganset 8.38
19 Fay-Wolfe, Eric South Kingstown 8.38
20 Yu, Daniel Northern Highlands 8.40
21 Blodgett, Connor William Hall 8.41
22 Vega, Josh Derby 8.43
23 Bradford, Ryan Jamesville-Dewitt 8.47
24 Nalley, Chase Danbury 8.50
25 Shuster, Ethan Shelton 8.52
26 Wagner, Christopher Broadalbin-Perth 8.55
26 Harvey, David Fairfield Warde 8.55
28 Ramirez, Pedro Danbury 8.56
29 Ramos, Jason Central 8.56
30 Filaoye, Seun Bishop Hendricken 8.58
31 Carbacio, Alex Jamesville-Dewitt 8.67
32 Badshaw, Neeraj Shelton 8.68
33 Leaper, Jacob Scotia-Glenville 8.71
34 Barstar, Blair Great Valley 8.73
35 Lynch, Jourdan St. Anthony's 8.74
36 Chaffin, Aidan Scotia-Glenville 8.77
37 Sundar, Jahlani Christ the King 8.79
38 Colbath, Jacob Wethersfield 8.85
39 Dinh, Johnathon St. Francis Prep 8.86
40 Losak, Michael Sanford H. Calhoun 8.90
41 Good, Stephen Yorktown 9.01
42 Campbell, Phillip Norwalk 9.04
43 Clay, Katrell Norwalk 9.05
44 Leite, Kyle Saint Joseph 9.16
45 Tama, Nick Burnt Hills-Ballston Lake 9.17
46 Codjoe, Paul Lawrenceville School 9.19
47 Ogbonna, David Northwest Catholic 9.21
47 Prasathane-Estacio, Ahynia Bishop Hendricken 9.21
49 Ahearn, John Yorktown 9.30
50 Cloiseau, Oliver Norwalk 9.35
51 Domonkos, Brandon Wethersfield 9.49
52 Ibarra-Cruz, Eduardo Westbury 9.80
53 Liew, Andrew William Hall 9.85
54 Rodgers, Niall William Hall 10.21
55 Brownbill, Gary South Windsor 10.59
56 Maltese, Jake St. Anthony's 12.79
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Bloomfield A 1:43.82
2 Lawrenceville School A 1:47.24
3 Central A 1:48.40
4 Burnt Hills-Ballston Lake A 1:48.73
5 St. Anthony's A 1:48.75
6 Shenendehowa A 1:52.83
7 Guilford A 1:54.47
8 St. Mary Bay View A 2:02.05
Danbury A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Sanford H. Calhoun A 1:50.74
2 Niskayuna A 1:51.13
3 Syosset A 1:53.85
4 Gen. Douglas MacArthur A 1:54.60
5 Downingtown West A 1:54.84
6 Metropolitan Campus A 1:55.85
7 Colonie A 1:56.67
8 Mohonasen A 2:00.91
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Tatnall A 1:46.21
2 Hamden A 1:46.52
3 Ramsey A 1:49.02
4 Westerly A 1:49.91
5 Somers A 1:50.16
6 Scotia-Glenville A 1:50.29
7 Fitch A 1:50.72
8 Greenwich A 1:50.74
9 Bronxville A 1:50.99
10 Canton A 1:51.32
11 South Bronx A 1:52.22
12 Bloomfield A 1:52.24
13 Bristol Central A 1:52.50
14 Sacred Heart Academy A 1:53.02
15 Berlin A 1:53.64
16 Columbia A 1:54.11
17 Kennett A 1:54.22
18 Fairfield Ludlowe A 1:54.23
19 Notre Dame Academy A 1:54.36
20 Lyme-Old Lyme A 1:54.47
21 Wilton A 1:54.66
22 Trumbull A 1:54.76
23 Yorktown A 1:54.83
24 Northwest Catholic A 1:55.07
25 Weston A 1:55.67
26 Darien A 1:55.95
27 Tappan Zee A 1:56.52
28 Schuylerville A 1:57.90
29 Middletown A 1:58.08
30 Wethersfield A 1:58.22
31 Nazareth Acad A 1:59.67
32 Christ the King A 2:00.73
33 Shoreham-Wading River A 2:00.97
34 Enfield A 2:01.20
35 St. Dominic A 2:02.29
36 Greenwich A 2:07.62
37 St. Joseph's - Brooklyn A 2:26.99
Nanuet A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Central A 1:30.34
2 Middletown A 1:31.40
3 Shelton A 1:32.24
4 Danbury A 1:32.44
5 St. Anthony's A 1:32.61
6 Bloomfield A 1:33.39
7 Christ the King A 1:33.71
8 La Salle Academy A 1:33.92
9 Chaminade A 1:34.84
10 Colonie A 1:35.00
11 Fordham Prep A 1:36.73
12 Jamesville-Dewitt A 1:38.46
13 Burnt Hills-Ballston Lake A 1:39.46
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Bishop Hendricken A 1:33.62
2 Hartford Public A 1:33.77
3 Downingtown West A 1:37.50
4 Gen. Douglas MacArthur A 1:37.75
5 Sanford H. Calhoun A 1:44.18
6 William Hall A 1:46.48
7 Mohonasen A 1:47.32
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Greenwich A 1:35.34
2 Tatnall A 1:35.72
3 Schuylerville A 1:36.64
4 Westerly A 1:36.84
5 Great Valley A 1:36.88
6 Capital Prep A 1:37.01
7 Kennett A 1:37.07
8 Fairfield Warde A 1:37.07
9 Northwest Catholic A 1:37.28
10 Yorktown A 1:37.74
11 Lyman Hall A 1:37.93
12 Tappan Zee A 1:38.29
13 Wethersfield A 1:38.41
14 Trumbull A 1:38.48
15 Bronxville A 1:38.63
16 Somers A 1:38.68
17 Scotia-Glenville A 1:39.03
18 Germantown Friends A 1:39.10
19 Ramsey A 1:39.11
20 South Kingstown A 1:39.15
21 Enfield A 1:39.29
22 Wilton A 1:39.30
23 Canton A 1:39.34
24 Weston A 1:39.62
25 La Salle A 1:40.13
26 South Bronx A 1:40.16
27 Fitch A 1:40.41
28 North Shore A 1:43.42
29 Greenwich A 1:44.27
30 Lyme-Old Lyme A 1:54.32
Brewster A DNF
New Canaan A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 St. Anthony's A 4:06.55
2 Bloomfield A 4:07.45
3 Shenendehowa A 4:13.13
4 St. Mary Bay View A 4:21.74
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Glastonbury A 4:03.82
2 Hamden A 4:04.17
3 Greenwich A 4:05.90
4 Sacred Heart Academy A 4:11.48
5 Weston A 4:12.78
6 Rocky Hill A 4:13.33
7 Ridgefield A 4:15.20
8 William Hall A 4:15.70
9 Shelton A 4:18.46
10 Fairfield Ludlowe A 4:19.01
11 Danbury A 4:19.66
12 Trumbull A 4:20.40
13 Manchester A 4:20.40
14 Bristol Central A 4:21.07
15 Brien McMahon A 4:21.29
16 Fairfield Warde A 4:36.76
17 Lyme-Old Lyme A 4:40.16
18 Enfield A 4:47.43
19 Northwest Catholic A 4:50.39
20 Darien A 4:52.06
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Cardinal Spellman A 4:06.84
2 Syosset A 4:17.49
3 Colonie A 4:17.99
4 Niskayuna A 4:24.34
5 New Milford A 4:26.66
6 Carmel A 4:26.83
7 Horace Greeley A 4:29.02
8 Sanford H. Calhoun A 4:31.70
9 Gen. Douglas MacArthur A 4:37.68
10 Mohonasen A 4:40.57
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Ramsey A 4:08.24
2 Bronxville A 4:09.69
3 Tatnall A 4:10.18
4 Westerly A 4:12.44
5 Columbia A 4:17.75
6 Burnt Hills-Ballston Lake A 4:17.87
7 Great Neck North A 4:18.65
8 Hamden A 4:20.01
9 Scotia-Glenville A 4:22.07
10 Kennett A 4:24.40
11 Weston A 4:25.71
12 Tappan Zee A 4:27.58
13 Yorktown A 4:28.57
14 Greenwich A 4:28.68
15 Nazareth Acad A 4:32.33
16 Darien A 4:35.13
17 Schuylerville A 4:39.99
18 Somers A 4:40.58
19 Notre Dame Academy A 4:42.96
20 Lyme-Old Lyme A 4:51.25
21 South Bronx A 4:53.60
22 Christ the King A 4:55.91
23 Shoreham-Wading River A 4:57.00
24 Greenwich A 5:11.68
25 St. Dominic A 5:39.71
26 Enfield A 6:29.75
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Central A 3:27.88
2 Lawrenceville School A 3:29.07
3 Chaminade A 3:29.94
4 Staples A 3:29.94
5 Jamesville-Dewitt A 3:33.84
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 North Shore A 3:33.43
2 Tatnall A 3:34.00
3 St. Benedicts A 3:35.39
4 La Salle A 3:40.14
5 Weston A 3:40.40
6 Ramsey A 3:45.68
7 Scotia-Glenville A 3:46.70
8 South Bronx A 3:47.93
9 Schuylerville A 3:52.37
10 Bayport-Blue Point A 3:55.17
11 Greenwich A 4:20.86
12 Enfield A 4:35.45
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Trumbull A 3:31.64
2 Shelton A 3:32.32
3 Bristol Central A 3:32.86
4 Danbury A 3:34.57
5 William Hall A 3:36.21
6 Fitch A 3:39.43
7 New Milford A 3:41.83
8 Guilford A 3:42.54
9 Fairfield Ludlowe A 3:44.83
10 Glastonbury A 3:44.88
11 Wethersfield A 3:45.51
12 Hartford Public A 3:45.59
13 Greenwich A 3:46.07
14 Brien McMahon A 3:47.52
15 Manchester A 3:47.81
16 New Canaan A 3:50.70
17 Fairfield Warde A 3:55.51
18 Enfield A 3:55.52
19 Wilton A 4:04.35
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Weston A 3:36.09
2 Rocky Hill A 3:37.00
3 Northwest Catholic A 3:37.24
4 Lyman Hall A 3:41.98
5 East Catholic A 3:46.11
6 Lyme-Old Lyme A 4:17.46
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Colonie A 3:27.91
2 Bishop Hendricken A 3:28.20
3 Horace Greeley A 3:48.88
4 Sanford H. Calhoun A 3:54.63
5 Gen. Douglas MacArthur A 4:09.53
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Downingtown West A 3:36.38
2 Notre Dame (West Haven) A 3:40.94
3 Cardinal Spellman A 3:40.98
4 William Hall A 3:46.03
5 Carmel A 3:47.95
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Westerly A 3:34.81
2 Christ the King A 3:37.33
3 Columbia A 3:38.21
4 Burnt Hills-Ballston Lake A 3:41.48
5 Kennett A 3:45.15
6 Tappan Zee A 3:45.35
7 Yorktown A 3:46.03
8 Somers A 4:09.78
9 Lyme-Old Lyme A 4:43.59
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Notre Dame Academy A 9:39.20
2 Portsmouth A 9:51.82
3 Shenendehowa A 10:15.74
4 St. Mary Bay View A 10:15.78
5 St. Anthony's A 10:31.50
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Greenwich A 9:21.84
2 Glastonbury A 9:31.13
3 Fairfield Ludlowe A 9:33.75
4 Weston A 9:42.22
5 Ridgefield A 9:45.24
6 Trumbull A 9:56.22
7 Guilford A 9:59.73
8 Danbury A 10:00.56
9 Hamden A 10:13.89
10 Manchester A 10:16.17
11 Shelton A 10:16.25
12 Brien McMahon A 10:25.44
13 Bristol Central A 10:32.81
14 Fairfield Warde A 10:33.29
15 Middletown A 10:50.42
16 Berlin A 11:27.11
17 Wilton A 11:50.58
18 Enfield A 12:30.86
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Ward Melville A 9:25.49
2 Carmel A 9:29.18
3 Syosset A 9:39.66
4 Colonie A 9:39.95
5 Niskayuna A 10:07.97
6 Mohonasen A 10:26.23
7 William Hall A 10:41.45
8 Downingtown West A 10:47.77
9 Metropolitan Campus A 11:02.95
10 Gen. Douglas MacArthur A 12:20.65
11 Sanford H. Calhoun A 12:37.95
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Shoreham-Wading River A 9:16.06
2 Brewster A 9:55.75
3 Westerly A 10:00.46
4 Kennett A 10:01.55
5 Bronxville A 10:05.18
6 Somers A 10:06.73
7 Ramsey A 10:08.84
8 Nazareth Acad A 10:14.48
9 Scotia-Glenville A 10:17.05
10 Greenwich A 10:20.38
11 Weston A 10:25.10
12 Yorktown A 10:29.43
13 Tappan Zee A 10:35.16
14 Greenwich A 10:40.67
15 Berlin A 10:42.91
16 South Kingstown A 10:44.42
17 Burnt Hills-Ballston Lake A 10:59.27
18 Fitch A 11:22.69
19 St. Dominic A 11:35.19
20 South Bronx A 11:54.48
21 Lyme-Old Lyme A 12:00.15
Nanuet A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 St. Benedicts A 7:55.11
2 Lowell A 8:09.40
3 Danbury A 8:12.41
4 Chaminade A 8:12.84
5 Shenendehowa A 8:15.24
6 Bishop Hendricken A 8:17.40
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Staples A 8:00.36
2 Fairfield Ludlowe A 8:06.83
3 Trumbull A 8:08.64
4 Weston A 8:13.70
5 Glastonbury A 8:15.35
6 William Hall A 8:22.07
7 Manchester A 8:22.87
8 Xavier A 8:22.96
9 New Canaan A 8:27.33
10 East Catholic A 8:29.04
11 Greenwich A 8:41.14
12 Bristol Central A 8:47.66
13 Norwalk A 8:50.40
14 Middletown A 8:52.38
15 Canton A 8:58.52
16 Fairfield Warde A 8:59.27
17 East Hartford A 9:02.87
18 Fitch A 9:03.04
19 Wethersfield A 9:03.23
20 Shelton A 9:04.31
21 Northwest Catholic A 9:14.75
22 Lyman Hall A 9:16.47
23 Berlin A 9:30.56
24 Lyme-Old Lyme A 9:48.06
25 Enfield A 10:05.55
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Horace Greeley A 8:18.57
2 Downingtown West A 8:27.59
3 Colonie A 8:42.96
4 Sanford H. Calhoun A 8:45.87
5 Carmel A 8:49.00
6 Niskayuna A 8:52.44
7 John Jay-Cross River A 8:53.36
8 William Hall A 8:55.49
9 Mohonasen A 8:59.91
10 Gen. Douglas MacArthur A 9:42.38
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Germantown Friends A 8:01.51
2 Tatnall A 8:06.55
3 North Shore A 8:11.29
4 Rye A 8:20.87
5 Brewster A 8:23.09
6 Tappan Zee A 8:34.07
7 Ramsey A 8:35.67
8 Burnt Hills-Ballston Lake A 8:36.08
9 Great Valley A 8:38.70
10 West Chester Henderson A 8:40.50
11 Kennett A 8:43.09
12 Scotia-Glenville A 8:43.33
13 Columbia A 8:46.77
14 Bayport-Blue Point A 8:53.24
15 Somers A 8:54.29
16 New Canaan A 9:04.20
17 Weston A 9:09.93
18 La Salle A 9:24.92
19 Greenwich A 10:22.44
20 South Bronx A 10:29.67
21 Lyme-Old Lyme A 11:24.78
Christ the King A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Shenendehowa A 11:57.54
2 Tatnall A 12:05.11
3 Notre Dame Academy A 12:10.00
4 La Salle Academy A 12:11.61
5 Niskayuna A 12:15.17
6 New Milford A 12:17.28
7 Portsmouth A 12:18.29
8 Ridgefield A 12:27.80
9 Woburn A 12:32.69
10 Enfield A 14:39.46
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Greenwich A 12:39.02
2 New Canaan A 13:15.72
3 Amity Reg. A 13:35.90
4 Canton A 13:36.15
5 William Hall A 14:02.61
6 Fairfield Warde A 14:21.56
7 Enfield A 17:03.93
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 John Jay-Cross River A 12:31.95
2 Danbury A 12:42.66
3 Mamaroneck A 13:01.79
4 West Chester East A 13:03.91
5 Colonie A 13:14.60
6 Syosset A 13:22.29
7 Sanford H. Calhoun A 14:09.06
8 Mohonasen A 14:21.87
9 Gen. Douglas MacArthur A 14:24.16
10 Carmel A 14:56.63
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Bronxville A 12:27.84
2 Tappan Zee A 12:48.34
3 Greenwich A 13:03.53
4 North Salem A 13:09.64
5 Kennett A 13:13.45
6 Burnt Hills-Ballston Lake A 13:14.09
7 Nazareth Acad A 13:35.18
8 Great Neck North A 13:46.72
9 Somers A 13:48.39
10 Great Valley A 13:55.27
11 Scotia-Glenville A 13:56.24
12 Shoreham-Wading River A 13:56.32
13 Yorktown A 14:17.70
14 St. Dominic A 14:35.64
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 St. Benedicts A 10:32.37
2 Salesianum A 10:32.54
3 Marshfield A 10:34.73
4 William Hall A 10:37.70
5 Somers A 10:40.00
6 Downingtown West A 10:40.60
7 St. Anthony's A 10:42.29
8 Melrose A 10:42.45
9 Shenendehowa A 10:42.72
10 West Chester Henderson A 10:46.76
11 Charter A 10:48.97
12 Holy Ghost Prep A 10:53.40
13 New Milford A 10:57.78
Enfield A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Lyme-Old Lyme A 11:07.95
2 New Canaan A 11:09.36
3 Staples A 11:14.18
4 Canton A 11:23.97
5 Fairfield Warde A 12:06.86
6 Enfield A 13:49.96
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 John Jay-Cross River A 10:49.70
2 Niskayuna A 10:58.27
3 Colonie A 11:01.42
4 Marshfield A 11:05.63
5 Carmel A 11:10.26
6 St. Joseph by-the-Sea A 11:26.01
7 Gen. Douglas MacArthur A 12:07.77
8 Mohonasen A 12:23.42
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Tappan Zee A 10:54.83
2 North Salem A 10:59.20
3 Bronxville A 11:06.94
4 Kennett A 11:07.61
5 Burnt Hills-Ballston Lake A 11:10.85
6 Scotia-Glenville A 11:19.71
7 Westerly A 11:23.16
8 Columbia A 11:32.84
9 Yorktown A 11:49.77
10 La Salle A 11:54.28
11 Greenwich A 12:54.39
12 Enfield A 14:22.07
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Karweh, Augustus Central 6' 4.0"m 6' 4.0"
2 Lewis, Bryant St. Anthony's 6' 1.0"m 6' 1.0"
3 Bittner, Michael Bishop Hendricken 5' 11.0"m 5' 11.0"
4 Delorenzo, Tim Northern Highlands 5' 11.0"m 5' 11.0"
5 Gonzales, Tyree La Salle 5' 11.0"m 5' 11.0"
5 Giombetti, Liam La Salle 5' 11.0"m 5' 11.0"
5 Craig, Devin Waterford 5' 11.0"m 5' 11.0"
8 Edwards, Tumani Danbury 5' 9.0"m 5' 9.0"
8 Lee, Max Fairfield Warde 5' 9.0"m 5' 9.0"
10 Panzarino, Michael Somers 5' 9.0"m 5' 9.0"
- Chaffin, Aidan Scotia-Glenville NP
- lubinsky, Zachary Sanford H. Calhoun NP
- Condenzio, Mathew Sanford H. Calhoun NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Russo, Lauren Newtown 11' 0.0"m 11' 0.0"
2 Calkins, Lena Mohonasen 11' 0.0"m 11' 0.0"
3 Wirtz, Bridget Branford 10' 6.0"m 10' 6.0"
4 McLaughlin, Jenny Shenendehowa 9' 6.0"m 9' 6.0"
5 Gardella, Grace Ramsey 9' 6.0"m 9' 6.0"
6 Racana, Emily Mohonasen 9' 6.0"m 9' 6.0"
6 Rico, Sophia Weston 9' 6.0"m 9' 6.0"
8 Melly, Katie Somers 9' 0.0"m 9' 0.0"
9 Watt, Maya Somers 8' 6.0"m 8' 6.0"
- Cass, Danielle Weston NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Cook, Terence Simsbury 14' 6.0"m 14' 6.0"
2 Rathbun, Scott Keene 12' 6.0"m 12' 6.0"
3 Wagner, Christopher Broadalbin-Perth 12' 6.0"m 12' 6.0"
4 Petruzzelli, Nick Notre Dame (West Haven) 12' 6.0"m 12' 6.0"
4 Lasure, Luke Great Valley 12' 6.0"m 12' 6.0"
- Green, Michael Westbury NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Stetz, Samantha St. Anthony's 17' 8.0"m 17' 8.0"
2 Quintois, Sabrena South Glens Falls 16' 10.0"m 16' 10.0"
3 Wesoloskie, Camryn Manchester 16' 4.75"m 16' 4.75"
4 Cheslock, Mia Great Valley 16' 4.5"m 16' 4.5"
5 Chamberlin, Lauren Ramsey 16' 3.5"m 16' 3.5"
6 Ward, Kelly Oxford High 16' 2.25"m 16' 2.25"
7 Armand, Dieusi Westbury 16' 1.25"m 16' 1.25"
8 McIntyre, Aiyana Academy of Holy Names 15' 11.0"m 15' 11.0"
9 Kelm, Hannah Bethel 15' 8.75"m 15' 8.75"
10 Goodman, Katie Sanford H. Calhoun 15' 7.75"m 15' 7.75"
11 Fleischer, Rachel Derby 15' 4.75"m 15' 4.75"
12 Payne, Alexandria Jamesville-Dewitt 15' 4.5"m 15' 4.5"
13 Cunningham, Emma Ramsey 15' 3.5"m 15' 3.5"
14 Mboya, Ruby Danbury 15' 2.75"m 15' 2.75"
15 Burns, Caitlyn Scotia-Glenville 15' 2.0"m 15' 2.0"
16 LaPorta, Cara Niskayuna 15' 1.5"m 15' 1.5"
17 Anderson, Monique Bloomfield 15' 0.5"m 15' 0.5"
18 Bayer, Devon Sanford H. Calhoun 14' 9.75"m 14' 9.75"
18 Souza, Emily Danbury 14' 9.75"m 14' 9.75"
20 Brown, Cheyenne Bloomfield 14' 8.75"m 14' 8.75"
21 Regus, Erika Danbury 14' 7.75"m 14' 7.75"
22 Rodriguez, Cristin Sanford H. Calhoun 14' 5.0"m 14' 5.0"
23 Hamlin, Kelly Shenendehowa 14' 3.25"m 14' 3.25"
24 Sfiroudis, Paige Sanford H. Calhoun 14' 1.5"m 14' 1.5"
24 mckoy, portia Germantown Friends 14' 1.5"m 14' 1.5"
26 Haas, Melissa Shenendehowa 13' 10.5"m 13' 10.5"
27 Schulz, Hannah Berlin 13' 9.0"m 13' 9.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Troup, Michael Lawrenceville School 22' 6.0"m 22' 6.0"
2 Shepard, Anthony South Kingstown 20' 11.0"m 20' 11.0"
3 Edwards, Tumani Danbury 20' 10.0"m 20' 10.0"
4 McHugh, Timmy Medway 20' 9.5"m 20' 9.5"
5 Curtis, Aaron St. Benedicts 20' 7.25"m 20' 7.25"
6 Keosayian, Matt Ramsey 20' 5.25"m 20' 5.25"
7 Ellis, Jaren Christ the King 20' 3.25"m 20' 3.25"
8 Paul, Stevenson Wethersfield 20' 2.75"m 20' 2.75"
9 Binkowitz, Chris Fairfield Ludlowe 19' 11.5"m 19' 11.5"
10 McLeavy, Colin Trumbull 19' 11.0"m 19' 11.0"
11 Hillery, Harris St. Francis Prep 19' 11.0"m 19' 11.0"
12 Adams, Chris Scotia-Glenville 19' 10.5"m 19' 10.5"
13 Hendel, Daniel Coventry 19' 8.75"m 19' 8.75"
14 Aboyade-Cole , Adetoni Fordham Prep 19' 6.5"m 19' 6.5"
15 Vilchez, Anthony Central 19' 6.25"m 19' 6.25"
16 Manes, Adam Newtown 19' 2.75"m 19' 2.75"
17 Kiefel, Justin Downingtown West 19' 0.5"m 19' 0.5"
18 King, James Sanford H. Calhoun 18' 7.5"m 18' 7.5"
18 Lafferty, Lucas St. Joseph by-the-Sea 18' 7.5"m 18' 7.5"
20 Smilon, Kyle Ramsey 17' 5.25"m 17' 5.25"
21 Pugilano, Jack Sanford H. Calhoun 17' 1.75"m 17' 1.75"
21 Libertucci, Anthony Colonie 17' 1.75"m 17' 1.75"
23 Eastman, Justin St. Benedicts 17' 1.0"m 17' 1.0"
24 West, Andrew Westbury 14' 6.0"m 14' 6.0"
25 BaraoWhitfield, TJ St. Francis Prep 14' 4.0"m 14' 4.0"
26 Deposoir, Dwayne Westbury 13' 4.25"m 13' 4.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Jones, Brittany Bloomfield 13.23m 43' 5.0"
2 Shippee, Jill Shenendehowa 13.07m 42' 10.75"
3 Stevens, Samantha Shelton 12.89m 42' 3.5"
4 Bonhometre, Jodie Notre Dame Academy 11.34m 37' 2.5"
5 Spears, Jhan Weaver 11.15m 36' 7.0"
6 Clark, Maddie Academy of Holy Names 10.95m 35' 11.25"
7 Flores, Breanna Wethersfield 10.91m 35' 9.5"
8 mckoy, teasha Germantown Friends 10.87m 35' 8.0"
9 Jordan, Brianna Shenendehowa 10.20m 33' 5.75"
10 Brown, Arian Bloomfield 10.06m 33' 0.25"
11 Archer, Anasha Weaver 9.86m 32' 4.25"
12 Durham, Austyn Great Neck North 9.79m 32' 1.5"
13 Gibson, Katie Burnt Hills-Ballston Lake 9.66m 31' 8.5"
14 Gilbert, Evelin Westbury 9.63m 31' 7.25"
15 McCown, Jalynn Guilford 9.39m 30' 9.75"
16 Edjah, Maame Sacred Heart Academy 9.25m 30' 4.25"
17 Aldrich, Alice Greenwich 8.99m 29' 6.0"
18 DeCocco, Bailey Mohonasen 8.92m 29' 3.25"
19 Delacruz, Noelya St. Mary Bay View 8.86m 29' 1.0"
20 Taraian, Rachel St. Mary Bay View 8.39m 27' 6.5"
21 Rochester, Shenelle Weaver 8.07m 26' 5.75"
22 Natalo, Kayla Somers 7.50m 24' 7.25"
23 Sotelo, Nyah Westbury 6.12m 20' 1.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Rochon, Andrew Southern Lehigh 16.25m 53' 3.75"
2 Loney, Jason Bloomfield 14.42m 47' 3.75"
3 Radzion, Edward Shelton 14.26m 46' 9.5"
4 Godfrey, Jack Newtown 14.26m 46' 9.5"
5 Robinson , Terrance Bloomfield 14.06m 46' 1.5"
6 Pruzinsky , Tristan Derby 13.89m 45' 7.0"
7 Truss, Xavier Bishop Hendricken 13.71m 44' 11.75"
8 Gabriel, Michael Greenwich 13.34m 43' 9.25"
9 Jaloewic, Brian Derby 12.70m 41' 8.0"
10 Jones, Isaiah Tatnall 12.66m 41' 6.5"
11 Kaminski, zachary Sanford H. Calhoun 12.66m 41' 6.5"
12 Coward, Niam East Haven 12.37m 40' 7.0"
13 Mentor, Justice St. Benedicts 12.34m 40' 6.0"
14 Luciano, Joseph Somers 12.17m 39' 11.25"
15 Doh, Ankou St. Benedicts 12.15m 39' 10.5"
16 Chinchilla, German Westbury 9.68m 31' 9.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Rao, Gianna Ponaganset 18.14m 59' 6.25"
2 Shippee, Jill Shenendehowa 17.09m 56' 1.0"
3 Jones, Brittany Bloomfield 15.05m 49' 4.5"
4 Mata, Joangely Mt. Pleasant 14.30m 46' 11.0"
5 Andrews, Samantha Lincoln High 14.26m 46' 9.5"
6 Kelly, Annika Barrington 14.17m 46' 6.0"
7 Pouncey, Nyla Bloomfield 14.17m 46' 6.0"
8 Mejia, Melissa Classical 13.58m 44' 6.75"
9 Polando, Sydney Barrington 13.08m 42' 11.0"
10 Cook, Megan Ponaganset 13.02m 42' 8.75"
11 Harris, Keyarsa Central 12.71m 41' 8.5"
12 Polando, Faith Barrington 12.62m 41' 5.0"
13 Lewis, Takiyah Central 12.55m 41' 2.25"
14 Tarmey, Maggie Lincoln High 12.44m 40' 9.75"
15 Traore, Tenin Mt. Pleasant 12.26m 40' 2.75"
16 Kurowski, Katrina Woonsocket 12.24m 40' 2.0"
17 Boisette, Naomi East Hartford 10.67m 35' 0.25"
18 Jordan, Brianna Shenendehowa 9.16m 30' 0.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Briere, Jared Woonsocket 20.86m 68' 5.25"
2 Greenless, Jacob Woonsocket 20.00m 65' 7.5"
3 Cote, Dilyn Woonsocket 19.82m 65' 0.5"
4 Fofanah, Kevin Classical 18.88m 61' 11.5"
5 Wright, Jason St. Anthony's 18.85m 61' 10.25"
6 Rochon, Andrew Southern Lehigh 17.63m 57' 10.25"
7 Cohen, Zeke Classical 17.33m 56' 10.25"
8 Doyle, Garrett Lincoln High 17.19m 56' 4.75"
9 Furland, Jacob Classical 17.09m 56' 1.0"
10 Evan, Grivers Lincoln High 16.99m 55' 9.0"
11 Thibaudeau, Matt Lincoln High 16.68m 54' 8.75"
12 Gabriel, Michael Greenwich 16.37m 53' 8.5"
13 Antonelli, John Syosset 16.14m 52' 11.5"
14 Woodmansee, Raekwon Woonsocket 15.80m 51' 10.0"
15 Dunn, Jack Barrington 15.46m 50' 8.75"