NAIA Challenge
Date: Sat, Jan 21, 2017

Events
Men's Women's
60 Meters 60 Meters
200 Meters 200 Meters
400 Meters 400 Meters
800 Meters 800 Meters
Mile Mile
3000 Meters 3000 Meters
5000 Meters 5000 Meters
60 Hurdles 60 Hurdles
4 x 200 Relay 4 x 200 Relay
4 x 400 Relay 4 x 400 Relay
4 x 800 Relay 4 x 800 Relay
Distance Medley Relay Distance Medley Relay
High Jump High Jump
Pole Vault Pole Vault
Long Jump Long Jump
Triple Jump Triple Jump
Shot Put Shot Put
Shot Put Weight Throw
Weight Throw -
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Moody, Jenna St. Francis (Ill.) 7.75
2 Madda, Celeste Wis.-Whitewater 7.79
3 Simpkins, Deterrica Aurora 7.85
4 Rodriguez, Lisa Aurora 8.01
5 Harris, Rainasia Benedictine (Ill.) 8.12
6 Miller, Jessica Bethel (Ind.) 8.13
7 McLaurin, Brittany Benedictine (Ill.) 8.18
8 Kozielski, Sylvia Lewis 8.19
9 Thomas, Nyasurah Unattached 8.23
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Madda, Celeste Wis.-Whitewater 7.85
2 Moody, Jenna St. Francis (Ill.) 7.87
3 Simpkins, Deterrica Aurora 7.90
4 Rodriguez, Lisa Aurora 8.06
5 Miller, Jessica Bethel (Ind.) 8.12
6 Harris, Rainasia Benedictine (Ill.) 8.14
7 Wakes, Chelsey Bethel (Ind.) 8.20
7 McLaurin, Brittany Benedictine (Ill.) 8.20
9 Thomas, Nyasurah Unattached 8.23
10 Kozielski, Sylvia Lewis 8.27
11 Bence, Chelsie Wis.-Whitewater 8.29
11 Johnson, Diona Lewis 8.29
13 White, Shaelynn Olivet Nazarene 8.34
14 Miller, Riley Bethel (Ind.) 8.41
15 Abernathy, Crystal Aurora 8.42
16 Burke, Kara Wis.-Whitewater 8.44
17 Johnson, Carrie Lewis 8.45
18 Altergott, Ariel Wis.-Whitewater 8.49
19 Korslin, Alissa Wis.-Whitewater 8.55
20 Sims, Amarii Olivet Nazarene 8.68
20 Guillory, Breonna Aurora 8.68
22 Ramundo, Gina Aurora 8.69
23 Coyne, Caitlyn Aurora 8.71
24 Turi, Filomena Olivet Nazarene 8.80
25 Wheeler, Christyanne Judson 8.82
26 Schroeder, Mallory Wis.-Whitewater 8.86
27 Clark, Ashley St. Francis (Ill.) 9.05
28 Pierson, Brienna St. Francis (Ill.) 9.11
29 Paeth, Kayla St. Francis (Ill.) 9.12
30 Ruiz, Kierra St. Francis (Ill.) 9.28
31 Ferrell, Aliyah Aurora 9.42
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Stryganek, Brandon Unattached 6.84
2 Witt, Parker Wis.-Whitewater 6.91
3 Johnson, Jordan Benedictine (Ill.) 7.02
4 Moore, Terry Aurora 7.04
5 Mitchell, Jamique Bethel (Ind.) 7.04
6 Fleming, Matt Benedictine (Ill.) 7.05
7 Ingram, Devin Lewis 7.07
8 Griffin, Jalen Benedictine (Ill.) 7.08
9 Riley, Joshua Chase Olivet Nazarene 7.11
10 Jordan, Calvin Benedictine (Ill.) 7.13
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Stryganek, Brandon Unattached 6.83
2 Witt, Parker Wis.-Whitewater 6.95
3 Johnson, Jordan Benedictine (Ill.) 7.00
4 Ingram, Devin Lewis 7.04
5 Moore, Terry Aurora 7.05
6 Griffin, Jalen Benedictine (Ill.) 7.08
7 Fleming, Matt Benedictine (Ill.) 7.09
7 Jordan, Calvin Benedictine (Ill.) 7.09
9 Mitchell, Jamique Bethel (Ind.) 7.13
10 Riley, Joshua Chase Olivet Nazarene 7.14
11 Jones, Ryan Bethel (Ind.) 7.16
12 Muhammad, Jafar Benedictine (Ill.) 7.17
13 Harrell, Robert Olivet Nazarene 7.18
14 Guyton, Camerhon Aurora 7.19
15 Butler, Alvy Olivet Nazarene 7.25
15 Henderson-Zintz, Oren Wis.-Whitewater 7.25
15 Mead, Lenny Lewis 7.25
18 Schneider, Jake Wis.-Whitewater 7.26
19 Bailey, Richmond Olivet Nazarene 7.29
19 Ruffin, Steven Aurora 7.29
21 Baker KB1230, Brandon Unattached 7.32
22 Giovannelli, Michael St. Francis (Ill.) 7.35
22 Prostinak, Justin Wis.-Whitewater 7.35
24 Larson, Connor Wis.-Whitewater 7.38
25 Ovie, Efe Bethel (Ind.) 7.42
26 Saunders, Malik Lewis 7.46
27 Horta, Cristobal Olivet Nazarene 7.48
28 Fox, Philip Bethel (Ind.) 7.49
29 Wallace, Laron Aurora 7.52
30 Devito, Ryan Aurora 7.53
31 Ergas, Khadeil Aurora 7.56
31 Edwards, Kyle Unattached 7.56
33 Bigham, Paul Olivet Nazarene 7.59
34 Stallworth, Aaron Aurora 7.64
35 Tiscareno, Erik Judson 7.80
36 Stephens, Tanner Wis.-Whitewater 7.92
37 Trotter, Robert Aurora 7.93
38 Lim, Daniel Roosevelt 8.02
39 St. Michel, Sheldon Aurora 8.03
40 Norton, Jacob Olivet Nazarene 8.11
41 Klein, Colton Bethel (Ind.) 8.73
42 Hinders, Adam Aurora 16.16
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Heinzer, Allie Lewis 25.54
2 Stennis, Charlyncia Lewis 25.82
3 Simpkins, Deterrica Aurora 26.00
4 Pulliam, Cierra Lewis 26.16
5 Rodriguez, Lisa Aurora 26.28
6 Jones, Taylor Lewis 26.55
7 Ataessien, Joelle Lewis 26.71
8 Cross, Cortney Lewis 26.77
9 Wesley, Destiny Benedictine (Ill.) 26.85
10 Abernathy, Crystal Aurora 27.32
11 Jackey, Alexis Bethel (Ind.) 27.44
12 Johnson, Carrie Lewis 27.54
13 Miller, Riley Bethel (Ind.) 27.60
14 White, Shaelynn Olivet Nazarene 27.63
15 Clark-Jordan, Azana Lewis 27.82
15 McCuen, Morgan Wis.-Whitewater 27.82
17 Sosina, Wuraola Roosevelt 27.95
18 Tokarski, Jordan Wis.-Whitewater 28.00
19 Ramundo, Gina Aurora 28.37
20 Altergott, Ariel Wis.-Whitewater 28.47
21 Horton, Charlene Benedictine (Ill.) 28.48
22 Johnson, Diona Lewis 28.59
23 Haugabook, Destinee Aurora 28.60
24 Popanz, Katie Wis.-Whitewater 28.62
25 Tijerina, Ashley Wis.-Whitewater 28.75
26 Sims, Amarii Olivet Nazarene 28.99
27 McClary, Samantha Olivet Nazarene 29.10
28 Schroeder, Mallory Wis.-Whitewater 29.23
29 Johnsrud, Sierra Wis.-Whitewater 29.26
30 Spencer, Becca Bethel (Ind.) 29.32
31 Turi, Filomena Olivet Nazarene 29.34
32 Larson, Tammy Aurora 29.38
33 Linse, Brooke Wis.-Whitewater 29.46
34 Elmer, Kaitlyn Olivet Nazarene 29.61
35 Coyne, Caitlyn Aurora 29.65
36 McGinnis, Abigail Olivet Nazarene 29.76
36 Crocker, Adeline Roosevelt 29.76
38 Westmeyer, Darian Bethel (Ind.) 29.88
39 Volpendesta, Cierra St. Francis (Ill.) 29.98
40 Wheeler, Christyanne Judson 30.02
41 Trejo, Precious Bethel (Ind.) 30.27
42 Henn, Savannah Judson 30.42
43 Pease, Nicole St. Francis (Ill.) 30.62
44 Ferrell, Aliyah Aurora 31.37
45 LoCoco, Taylor Judson 32.13
46 Ruiz, Kierra St. Francis (Ill.) 32.14
47 Fountain, Imani Roosevelt 32.15
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Moore, Terry Aurora 22.49
2 Ingram, Devin Lewis 22.57
3 Jordan, Calvin Benedictine (Ill.) 22.65
4 Moses, Alex Bethel (Ind.) 22.68
5 Wilson, Chris Lewis 22.91
6 Reynolds, Stephan Lewis 23.11
7 Loess, Grant Wis.-Whitewater 23.14
8 Bailey, Richmond Olivet Nazarene 23.18
9 Loess, Zak Wis.-Whitewater 23.24
10 McFadden, Darryl Lewis 23.29
11 Linton, Steven Olivet Nazarene 23.30
12 Larson, Connor Wis.-Whitewater 23.35
13 Griffin, Jalen Benedictine (Ill.) 23.41
13 Smith, Joshua Lewis 23.41
15 Sperry, Travis Bethel (Ind.) 23.42
16 Johnson, Jordan Benedictine (Ill.) 23.44
17 Mead, Lenny Lewis 23.45
18 Hinders, Adam Aurora 23.57
19 Goodwin, Kyle Lewis 23.63
20 Saunders, Malik Lewis 23.69
21 Ruffin, Steven Aurora 23.70
22 Cooks, Bobby Aurora 23.73
22 Butler, Alvy Olivet Nazarene 23.73
24 Riley, Joshua Chase Olivet Nazarene 23.86
25 Schoonover , Will Benedictine (Ill.) 23.91
26 Robinson, Jaylen Aurora 24.00
27 Ovie, Efe Bethel (Ind.) 24.01
28 Reed, Christopher Lewis 24.10
29 Presnell, Michael Bethel (Ind.) 24.27
30 Melancon, Marcus St. Francis (Ill.) 24.33
31 Mendez, Quentin Wis.-Whitewater 24.38
32 Devito, Ryan Aurora 24.40
32 Ward, Lucas Olivet Nazarene 24.40
34 Young, Jordan Bethel (Ind.) 24.41
35 Brosman, Nick Aurora 24.63
36 Coleman, Taylor Aurora 24.67
37 Muhammad, Jafar Benedictine (Ill.) 24.69
38 Horta, Cristobal Olivet Nazarene 24.71
39 Nevin, Sean Lewis 24.77
40 Martin, Robert Wis.-Whitewater 25.10
41 Roedl, Nicholas Olivet Nazarene 25.11
42 Heintzleman, Chaz St. Francis (Ill.) 25.18
43 Davis, Brandon Aurora 25.22
44 Fritz, Noah St. Francis (Ill.) 25.23
45 Stokes , Keewaun Benedictine (Ill.) 25.49
46 Drinkwater, Lawson Judson 25.61
47 Wendorf, Austin Wis.-Whitewater 25.67
48 Bullis, Jack Wis.-Whitewater 25.88
49 Tiscareno, Erik Judson 25.92
50 Simpson, Ben Judson 26.30
51 Norton, Jacob Olivet Nazarene 26.35
52 Verhulst, Jakob Olivet Nazarene 26.55
53 Lim, Daniel Roosevelt 27.06
54 St. Michel, Sheldon Aurora 27.32
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Miranda, Sergio Lewis 1:58.27
2 Meixelsperger, Alec Wis.-Whitewater 2:00.33
3 Partee, John Lewis 2:00.91
4 Harms, Brett Wis.-Whitewater 2:01.22
5 Mccormick, Ross Lewis 2:02.55
6 Milhauser, Shawn Lewis 2:02.88
7 Barrios, Anthony Aurora 2:03.08
8 Mindham, Ryan Wis.-Whitewater 2:03.15
9 Healey, Bricyn Olivet Nazarene 2:04.18
10 Ritzi, Connor Lewis 2:04.34
11 Kaht, James Lewis 2:04.61
12 Lewis, Michael Olivet Nazarene 2:05.09
13 Sauer, Jack Wis.-Whitewater 2:05.67
14 Marin, Miroljub Aurora 2:06.02
15 Waters, Jackson Lewis 2:07.02
16 Galvan, Mauricio Lewis 2:08.43
17 Zajac, Scott Benedictine (Ill.) 2:08.98
18 Costello, Nathan St. Francis (Ill.) 2:09.14
19 Ayekumi, Kwesi Roosevelt 2:10.02
20 Richardson, John Olivet Nazarene 2:10.13
21 Renteria, Edwin Roosevelt 2:10.22
22 Heiss, Dietrich Judson 2:10.59
23 Rue, Jordan Olivet Nazarene 2:10.69
24 Totsch, Ryan Unattached 2:10.74
25 Urzua, Fabiel Lewis 2:11.29
26 Cooper, Christopher Lewis 2:11.53
27 Brown, Thomas St. Francis (Ill.) 2:11.95
28 Timmons, Jacob Lewis 2:12.23
29 Irvin, Kyle Lewis 2:12.89
30 Evans , Ross Benedictine (Ill.) 2:12.91
31 Worley, Daryle Judson 2:15.04
32 Laskero, Daniel Lewis 2:15.10
33 Schellenberg, Caleb Olivet Nazarene 2:15.30
34 Estrada, Christian Benedictine (Ill.) 2:16.77
35 Meyers, Matt Aurora 2:17.66
36 Lule, Manuel Lewis 2:17.74
37 Cate , Drew Benedictine (Ill.) 2:20.39
38 Schmillen, Levi Lewis 2:21.37
39 Lade, Jonathon Bethel (Ind.) 2:27.06
- Drey, Chris St. Francis (Ill.) DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Miranda, Sergio Lewis 4:14.48
2 Knudsen, Cam St. Francis (Ill.) 4:19.64
3 Blaylock, Brian St. Francis (Ill.) 4:19.99
4 Ritzi, Connor Lewis 4:23.42
5 Santillo, Joey St. Francis (Ill.) 4:26.02
6 O'Shea, Joel St. Francis (Ill.) 4:27.52
7 Wolter, Scott Wis.-Whitewater 4:27.77
8 Waters, Jackson Lewis 4:27.89
9 Stamsta, Noah Wis.-Whitewater 4:28.86
10 Milhauser, Shawn Lewis 4:29.10
11 Mccormick, Ross Lewis 4:29.25
12 Sanchez, Aaron St. Francis (Ill.) 4:35.63
13 Galvan, Mauricio Lewis 4:35.89
14 Frank, Alexander Olivet Nazarene 4:37.48
15 Timmons, Andrew Lewis 4:37.72
16 Irvin, Kyle Lewis 4:38.44
17 Guimond, Grant Olivet Nazarene 4:39.98
18 Helton, Jamen Lewis 4:41.73
19 Chan, Arthur Lewis 4:42.45
20 McGuire, Thomas Olivet Nazarene 4:43.63
21 Skora, Michael Benedictine (Ill.) 4:43.74
22 Cooley, Jeremiah Aurora 4:44.77
23 Kaht, James Lewis 4:45.27
24 Bennett, Daniel Olivet Nazarene 4:45.41
25 Laskero, Daniel Lewis 4:48.69
26 Jestus, Jimmy Benedictine (Ill.) 4:49.41
27 Urzua, Fabiel Lewis 4:49.43
28 Reynolds, Jason Olivet Nazarene 4:50.12
29 Noreen, Todd Wis.-Whitewater 4:50.68
30 Cooper, Christopher Lewis 4:51.15
31 Sanchez, Manny Benedictine (Ill.) 4:51.56
32 Michael, Braeden Wis.-Whitewater 4:52.29
33 Lule, Manuel Lewis 4:52.88
34 Zavala, Chris St. Francis (Ill.) 4:53.31
35 Worley, Daryle Judson 4:53.56
36 Holder, Brett Olivet Nazarene 4:54.07
37 Timmons, Jacob Lewis 4:54.30
38 Santillo, Chris St. Francis (Ill.) 4:56.37
39 Miller, Nate Bethel (Ind.) 4:56.84
40 Parochetti, Joseph St. Francis (Ill.) 4:57.36
41 Heiss, Dietrich Judson 4:57.79
42 Santillo, Anthony St. Francis (Ill.) 4:59.02
43 Schmillen, Levi Lewis 5:00.92
44 Cooper, Alex St. Francis (Ill.) 5:02.32
45 Sherman, Jordan Aurora 5:03.27
46 Higgins, Michael Lewis 5:05.38
47 Ayekumi, Kwesi Roosevelt 5:06.05
48 Hernandez, Hugo Aurora 5:06.24
49 Gray, Matt Benedictine (Ill.) 5:16.21
50 Lade, Jonathon Bethel (Ind.) 5:18.07
51 Miranda, Fernando Aurora 5:18.65
52 Wolfram, D.J. Aurora 5:21.09
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Toe, Eyo Aurora 20:57.70
2 Zylstra, Amanda Judson 21:06.75
3 Johnson, Natalia Bethel (Ind.) 21:19.20
4 Barrientos, Sandy Aurora 21:50.29
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Gilbert, Mitch Unattached 15:35.00
2 Chavez, Joe Benedictine (Ill.) 15:47.85
3 Bruns, Robert Judson 15:57.27
4 Smith, Timmy Olivet Nazarene 16:02.51
5 Pitts, Joshua Olivet Nazarene 16:16.33
6 Taves, Matthew Aurora 16:35.00
7 Hofmann, Eric Unattached 16:37.00
7 Miller, Luke Aurora 16:37.00
9 Vargas , Adrian Aurora 16:58.00
10 Galvan, David Aurora 16:59.00
11 Emptage, Zachary Olivet Nazarene 17:29.05
12 Roberts, William Olivet Nazarene 17:31.40
13 Hillier, Trent Olivet Nazarene 17:31.83
14 Walbott, Jarrett Bethel (Ind.) 17:50.10
15 Wiese, Jacob Judson 18:09.66
16 Bowen, John Judson 18:47.29
17 Gustas, Daniel Olivet Nazarene 19:19.30
18 Mallary, Matthew Judson 19:36.58
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Olivet Nazarene A 1:50.09
2 Olivet Nazarene B 1:53.78
3 Judson A 2:03.57
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Olivet Nazarene A 1:31.76
2 Bethel (Ind.) A 1:32.88
3 Olivet Nazarene C 1:35.17
4 Olivet Nazarene B 1:36.02
5 St. Francis (Ill.) A 1:36.44
6 Aurora A 1:37.63
7 Benedictine (Ill.) A 1:41.71
8 Judson A 1:43.12
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Lewis A 3:57.20
2 Wis.-Whitewater B 4:10.14
3 Olivet Nazarene A 4:11.51
4 Lewis B 4:12.71
5 Wis.-Whitewater A 4:15.34
6 Benedictine (Ill.) A 4:21.89
7 Wis.-Whitewater D 4:28.05
8 Wis.-Whitewater C 4:29.94
9 Roosevelt A 4:36.34
10 Olivet Nazarene B 4:38.16
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Lewis A 3:24.21
2 Olivet Nazarene A 3:24.75
3 Bethel (Ind.) A 3:33.61
4 Lewis B 3:35.15
5 Wis.-Whitewater D 3:35.87
6 Wis.-Whitewater C 3:36.03
7 Benedictine (Ill.) A 3:40.89
8 Olivet Nazarene D 3:46.91
9 Bethel (Ind.) B 3:48.10
10 Judson A 3:52.38
11 Olivet Nazarene C 3:53.25
12 Olivet Nazarene E 3:55.88
13 Roosevelt A 3:57.82
Olivet Nazarene B DNF
Wis.-Whitewater A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 St. Francis (Ill.) A 9:43.26
2 Olivet Nazarene A 10:00.17
3 Bethel (Ind.) A 10:41.20
4 Aurora A 11:23.90
5 Judson A 11:29.27
Bethel (Ind.) B DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 St. Francis (Ill.) A 7:54.61
2 Olivet Nazarene A 7:59.83
3 Bethel (Ind.) C 8:01.50
4 Judson A 8:30.21
5 Benedictine (Ill.) A 8:42.25
6 Bethel (Ind.) B 9:03.42
7 Bethel (Ind.) A 9:03.77
8 Aurora A 9:04.23
9 Aurora B 9:20.51
10 Benedictine (Ill.) B 9:20.57
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Aurora A 12:51.47
2 Olivet Nazarene A 13:01.98
3 Bethel (Ind.) A 13:22.62
4 Benedictine (Ill.) A 13:53.35
5 Judson A 14:42.86
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Olivet Nazarene A 10:18.73
2 Bethel (Ind.) A 10:21.67
3 Aurora A 10:49.62
4 Aurora B 11:04.86
5 Judson A 11:08.60
6 Bethel (Ind.) B 11:51.45
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Holley, Marcus Lewis 4.45m 14' 7.25"
1 Raehsler, Kasey Benedictine (Ill.) 4.45m 14' 7.25"
3 Becker , Daniel Judson 4.30m 14' 1.25"
3 Schommer, Adam Wis.-Whitewater 4.30m 14' 1.25"
3 Castro, Richie Lewis 4.30m 14' 1.25"
6 Barselou, Thomas UNAT-Aurora 4.15m 13' 7.25"
6 Kitson, Cameron Bethel (Ind.) 4.15m 13' 7.25"
6 Brown, Kyle Lewis 4.15m 13' 7.25"
9 Ganey, Sean Aurora 4.00m 13' 1.5"
9 Davis, Brandon Aurora 4.00m 13' 1.5"
9 Holesinger, Bryce Lewis 4.00m 13' 1.5"
9 Heckel, Wyatt Wis.-Whitewater 4.00m 13' 1.5"
13 Hayden, Marcus St. Francis (Ill.) 3.70m 12' 1.5"
13 Kendall, Luke Benedictine (Ill.) 3.70m 12' 1.5"
13 McDermott, Joseph Lewis 3.70m 12' 1.5"
16 Derache, Brendan Aurora 3.40m 11' 1.75"
16 Ward, Lucas Olivet Nazarene 3.40m 11' 1.75"
16 Robinson, Tyler Olivet Nazarene 3.40m 11' 1.75"
16 Thomas, Jared Olivet Nazarene 3.40m 11' 1.75"
- Hoist, Josh Bethel (Ind.) NP
- Schwartz, Aron Wis.-Whitewater NP
- Herbert, Eric Lewis NP
- Bradman, Grant Judson NP
- Gongwer, Albert Bethel (Ind.) NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Marchildon, Jacqueline Lewis 5.67m 18' 7.25"
2 Smallwood, Phoenix Lewis 5.66m 18' 7.0"
3 Pennington, Taylor Bethel (Ind.) 5.59m 18' 4.25"
4 Pulliam, Cierra Lewis 5.49m 18' 0.25"
5 Taylor, Keanu Lewis 5.46m 17' 11.0"
6 Bradley, Kylie Olivet Nazarene 5.33m 17' 6.0"
7 Jefford, Taylor Aurora 5.27m 17' 3.5"
8 Farley, Erin Olivet Nazarene 5.16m 16' 11.25"
9 Haugabook, Destinee Aurora 5.10m 16' 8.75"
10 Carls, Courtney Aurora 4.85m 15' 11.0"
11 Liska, Liz Wis.-Whitewater 4.82m 15' 9.75"
12 DeJung, Kathryn Wis.-Whitewater 4.81m 15' 9.5"
13 Grochowalski, Lindsey Bethel (Ind.) 4.78m 15' 8.25"
14 Kozielski, Sylvia Lewis 4.77m 15' 7.75"
15 Ramundo, Gina Aurora 4.71m 15' 5.5"
15 Linse, Brooke Wis.-Whitewater 4.71m 15' 5.5"
17 Baker, Elizabeth Judson 4.45m 14' 7.25"
18 Gray, Hanna Benedictine (Ill.) 4.21m 13' 9.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Fleming, Matt Benedictine (Ill.) 7.35m 24' 1.5"
2 Smith, Joshua Lewis 7.08m 23' 2.75"
3 Jones, Ryan Bethel (Ind.) 7.04m 23' 1.25"
4 Fox, Philip Bethel (Ind.) 6.78m 22' 3.0"
5 Loess, Zak Wis.-Whitewater 6.74m 22' 1.5"
6 Jackson, Chico Benedictine (Ill.) 6.57m 21' 6.75"
6 Reed, Jake Lewis 6.57m 21' 6.75"
8 Carson, Malik Lewis 6.56m 21' 6.25"
9 John, Mervyn Lewis 6.55m 21' 6.0"
10 Murray, Nick St. Francis (Ill.) 6.43m 21' 1.25"
10 Leonard, Chanler Wis.-Whitewater 6.43m 21' 1.25"
12 Newburn, Luther Benedictine (Ill.) 6.40m 21' 0.0"
13 Montano, Joaquin Benedictine (Ill.) 6.38m 20' 11.25"
13 Kitson, Cameron Bethel (Ind.) 6.38m 20' 11.25"
15 Jordan, Calvin Benedictine (Ill.) 6.33m 20' 9.25"
16 McFadden, Darryl Lewis 6.29m 20' 7.75"
16 Stokes , Keewaun Benedictine (Ill.) 6.29m 20' 7.75"
18 Foster, Jason Bethel (Ind.) 6.27m 20' 7.0"
19 Bigham, Paul Olivet Nazarene 6.23m 20' 5.25"
20 Lyons, Michael Lewis 6.21m 20' 4.5"
21 Magee, Cameron Wis.-Whitewater 6.19m 20' 3.75"
22 Boyd, Jordan Benedictine (Ill.) 6.15m 20' 2.25"
23 Edwards, Kyle Unattached 6.10m 20' 0.25"
23 Ferger, Dylan Wis.-Whitewater 6.10m 20' 0.25"
25 Hinders, Adam Aurora 6.07m 19' 11.0"
26 Trejo, Adam Bethel (Ind.) 6.01m 19' 8.75"
27 Norris, Van Aurora 5.88m 19' 3.5"
28 Hohfelder, Robert Wis.-Whitewater 5.87m 19' 3.25"
29 Selje, Josh Wis.-Whitewater 5.50m 18' 0.5"
30 Pyykkonen, Lamont Olivet Nazarene 5.41m 17' 9.0"
31 Tomaszewski, Kai Aurora 5.35m 17' 6.75"
32 Young, Terrance Lewis 5.23m 17' 2.0"
33 Stallworth, Aaron Aurora 5.17m 16' 11.5"
34 Dedeni, Jovan Olivet Nazarene 5.15m 16' 10.75"
35 Strom, Caleb Unattached 5.02m 16' 5.75"
36 Yi, Oliver Aurora 4.17m 13' 8.25"
- May, Evion Benedictine (Ill.) NP
- Hill, Roman Benedictine (Ill.) NP
- Jung, Ben Benedictine (Ill.) NP
- Loess, Grant Wis.-Whitewater NP
- Smith, Will Benedictine (Ill.) NP
- Randa, Kody St. Francis (Ill.) NP
- Hatzinger, Greg Wis.-Whitewater NP
- DeLong, Jeff Judson NP
- Boyd, Bryan Benedictine (Ill.) NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Pulliam, Cierra Lewis 11.50m 37' 8.75"
1 Smallwood, Phoenix Lewis 11.50m 37' 8.75"
3 Porter, Mercedes Lewis 10.77m 35' 4.0"
4 Jefford, Taylor Aurora 10.58m 34' 8.5"
5 Peters , Clare Benedictine (Ill.) 10.53m 34' 6.75"
6 Taylor, Keanu Lewis 10.47m 34' 4.25"
7 Raucci, Kaylee Wis.-Whitewater 10.45m 34' 3.5"
8 Carls, Courtney Aurora 10.44m 34' 3.0"
9 Gray, Hanna Benedictine (Ill.) 10.00m 32' 9.75"
10 Medina, Elivia Aurora 9.53m 31' 3.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Kadlec, Lane Lewis 13.71m 44' 11.75"
2 Davis, Kylie Olivet Nazarene 13.03m 42' 9.0"
3 Donnell, Jennifer Judson 12.82m 42' 0.75"
4 Kelly, Raven St. Francis (Ill.) 12.70m 41' 8.0"
5 Vannatta, Carlie Olivet Nazarene 12.50m 41' 0.25"
6 Bock, Lea Olivet Nazarene 12.31m 40' 4.75"
6 Sammons, Ellie Olivet Nazarene 12.31m 40' 4.75"
8 Clark, Kianna Lewis 11.66m 38' 3.25"
9 Strupp, Amanda Wis.-Whitewater 11.65m 38' 2.75"
10 Wyatt, Reise Olivet Nazarene 11.42m 37' 5.75"
11 Meager, Hannah Aurora 11.35m 37' 3.0"
12 Cousino, Trisha Bethel (Ind.) 11.29m 37' 0.5"
13 Johnson, Emma St. Francis (Ill.) 11.24m 36' 10.5"
14 Nellis, Melanie Bethel (Ind.) 11.14m 36' 6.75"
15 Stringer, Genny Wis.-Whitewater 11.13m 36' 6.25"
16 Walker, Queen Bethel (Ind.) 10.94m 35' 10.75"
17 McNeil, Rachel Benedictine (Ill.) 10.86m 35' 7.75"
18 Goins, Shawnna Aurora 10.70m 35' 1.25"
19 Aldridge, Kyllian Unattached 10.55m 34' 7.5"
20 Chase, Lindsay Wis.-Whitewater 10.54m 34' 7.0"
21 Yanni, Brianna St. Francis (Ill.) 10.50m 34' 5.5"
22 Bachara, Alexandrea Wis.-Whitewater 10.46m 34' 4.0"
23 Johnson, Ashley Aurora 10.39m 34' 1.25"
24 Bodnar, Brittany St. Francis (Ill.) 10.29m 33' 9.25"
25 Witthuhn, Carissa Wis.-Whitewater 9.99m 32' 9.5"
26 Schad, Elizabeth Wis.-Whitewater 9.91m 32' 6.25"
27 Knur, Kylie Aurora 9.90m 32' 5.75"
28 Lumpkin, Keryn Bethel (Ind.) 9.76m 32' 0.25"
29 Glenn, Demiana Aurora 9.62m 31' 6.75"
30 Whitten, Carissa Bethel (Ind.) 9.46m 31' 0.5"
31 Crittenden, Ariyan Lewis 9.29m 30' 5.75"
32 Sykes, Brittany Wis.-Whitewater 9.22m 30' 3.0"
33 Wolfe, Jaymee Olivet Nazarene 8.57m 28' 1.5"
34 Roth, Madelyn Bethel (Ind.) 7.75m 25' 5.25"
35 Eason, Ashley Aurora 7.56m 24' 9.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Vollrath, Bryce Olivet Nazarene 15.19m 49' 10.0"
2 Kreighbaum, Kevin Benedictine (Ill.) 14.37m 47' 1.75"
3 D'Amico, Jason Wis.-Whitewater 14.16m 46' 5.5"
4 Coghill, Tristan Olivet Nazarene 14.03m 46' 0.5"
5 Welsh, Ian St. Francis (Ill.) 13.95m 45' 9.25"
6 Bauers, Ryan St. Francis (Ill.) 13.86m 45' 5.75"
7 Ford, Michael Judson 13.78m 45' 2.5"
8 McNeil, Kyle Wis.-Whitewater 13.61m 44' 8.0"
9 Micozzi, Elias Bethel (Ind.) 13.59m 44' 7.0"
10 Dalenberg, Danny Benedictine (Ill.) 13.12m 43' 0.5"
11 Lam, Kevin Benedictine (Ill.) 12.54m 41' 1.75"
12 Kyle, Mikey Bethel (Ind.) 12.36m 40' 6.75"
13 Kauer, Anthony Wis.-Whitewater 12.30m 40' 4.25"
14 Maisonet, Alex Aurora 11.95m 39' 2.5"
15 Tucknott, Matt Benedictine (Ill.) 11.91m 39' 1.0"
16 Boser, Joel Olivet Nazarene 11.13m 36' 6.25"
17 Lopez, Jason St. Francis (Ill.) 10.78m 35' 4.5"
18 Gonzalez, Eddie Aurora 10.60m 34' 9.5"
19 Sobolewski, Daniel St. Francis (Ill.) 10.06m 33' 0.25"
20 Turnbow, Zach Aurora 8.31m 27' 3.25"
21 Stass, Darren Aurora 8.16m 26' 9.25"
- Cheatom, Marcus Lewis NP
- Franklin, Andrew Olivet Nazarene NP
- Pagan, Michael Aurora NP
- Lewis, Ed Aurora NP
- Niel, Lucas Aurora NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Armbrust, Jacob Unattached 17.81m 58' 5.25"
2 Block, Danny Unattached 17.73m 58' 2.0"
3 Baumann, Theron Wis.-Whitewater 17.38m 57' 0.25"
4 Njegovan, Ryan Aurora 16.69m 54' 9.25"
5 Mitchell, Kyle St. Francis (Ill.) 16.02m 52' 6.75"
6 Perez, Julio Wis.-Whitewater 15.13m 49' 7.75"
7 Judson, Grant Olivet Nazarene 14.92m 48' 11.5"
8 Valenzuela, Gerald Benedictine (Ill.) 14.37m 47' 1.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Vannatta, Carlie Olivet Nazarene 17.17m 56' 4.0"
2 Kelly, Raven St. Francis (Ill.) 16.72m 54' 10.25"
3 Strupp, Amanda Wis.-Whitewater 16.33m 53' 7.0"
4 Clark, Kianna Lewis 15.94m 52' 3.75"
5 Davis, Kylie Olivet Nazarene 15.85m 52' 0.0"
6 Rinehart, Jezri Olivet Nazarene 15.13m 49' 7.75"
6 Stringer, Genny Wis.-Whitewater 15.13m 49' 7.75"
8 Wyatt, Reise Olivet Nazarene 14.82m 48' 7.5"
9 Lumpkin, Keryn Bethel (Ind.) 14.59m 47' 10.5"
10 Aldridge, Kyllian Unattached 13.71m 44' 11.75"
11 Nellis, Melanie Bethel (Ind.) 13.64m 44' 9.0"
12 Chase, Lindsay Wis.-Whitewater 13.58m 44' 6.75"
13 Bock, Lea Olivet Nazarene 13.31m 43' 8.0"
14 Cockburn, Karissa St. Francis (Ill.) 13.14m 43' 1.5"
15 Sammons, Ellie Olivet Nazarene 13.13m 43' 1.0"
16 Kadlec, Lane Lewis 13.02m 42' 8.75"
17 Meager, Hannah Aurora 12.93m 42' 5.25"
18 Inglis, Blake Olivet Nazarene 12.70m 41' 8.0"
19 Spencer, Holly Olivet Nazarene 12.05m 39' 6.5"
20 Yanni, Brianna St. Francis (Ill.) 12.02m 39' 5.25"
21 Hatalla, Natalie Lewis 11.93m 39' 1.75"
22 Johnson, Emma St. Francis (Ill.) 11.43m 37' 6.0"
23 Sykes, Brittany Wis.-Whitewater 11.27m 36' 11.75"
24 Witthuhn, Carissa Wis.-Whitewater 11.17m 36' 7.75"
25 Bodnar, Brittany St. Francis (Ill.) 11.10m 36' 5.0"
26 McNeil, Rachel Benedictine (Ill.) 10.85m 35' 7.25"
27 Whitten, Carissa Bethel (Ind.) 10.77m 35' 4.0"
28 Goins, Shawnna Aurora 10.13m 33' 3.0"
29 Cousino, Trisha Bethel (Ind.) 10.05m 32' 11.75"
30 Wolfe, Jaymee Olivet Nazarene 10.04m 32' 11.25"
31 Knur, Kylie Aurora 9.93m 32' 7.0"
32 Schad, Elizabeth Wis.-Whitewater 9.00m 29' 6.5"
33 Schaefer, Julia Lewis 8.60m 28' 2.75"
34 Roth, Madelyn Bethel (Ind.) 7.43m 24' 4.5"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Escobedo, Erik Bethel (Ind.) 19.70m 64' 7.75"
2 Perry, Levi Wis.-Whitewater 18.24m 59' 10.25"
3 Barr, Adam Unattached 18.01m 59' 1.25"
4 Micozzi, Elias Bethel (Ind.) 16.15m 53' 0.0"
5 Pichen, Brandon Aurora 16.13m 52' 11.0"
6 Cheatom, Marcus Lewis 15.79m 51' 9.75"
7 Mitchell, Kyle St. Francis (Ill.) 15.59m 51' 1.75"
8 Boser, Joel Olivet Nazarene 14.85m 48' 8.75"
9 Franklin, Andrew Olivet Nazarene 14.76m 48' 5.25"
10 Kreighbaum, Kevin Benedictine (Ill.) 14.48m 47' 6.25"
11 Gonzalez, Eddie Aurora 14.45m 47' 5.0"
12 Valenzuela, Gerald Benedictine (Ill.) 14.39m 47' 2.5"
13 Welsh, Ian St. Francis (Ill.) 14.20m 46' 7.25"
14 Coghill, Tristan Olivet Nazarene 13.89m 45' 7.0"
15 Simpson, Jalon Olivet Nazarene 13.75m 45' 1.5"
16 McNeil, Kyle Wis.-Whitewater 13.73m 45' 0.5"
17 Vollrath, Bryce Olivet Nazarene 13.52m 44' 4.25"
18 Maisonet, Alex Aurora 13.41m 44' 0.0"
19 Kauer, Anthony Wis.-Whitewater 13.31m 43' 8.0"
20 Bauers, Ryan St. Francis (Ill.) 13.14m 43' 1.5"
21 Dalenberg, Danny Benedictine (Ill.) 12.75m 41' 10.0"
22 Tucknott, Matt Benedictine (Ill.) 12.72m 41' 8.75"
23 D'Amico, Jason Wis.-Whitewater 12.69m 41' 7.75"
24 Allen, Andrew Judson 12.34m 40' 6.0"
25 Lam, Kevin Benedictine (Ill.) 11.82m 38' 9.5"
26 Lewis, Ed Aurora 10.89m 35' 8.75"
27 Kyle, Mikey Bethel (Ind.) 10.20m 33' 5.75"
28 Sobolewski, Daniel St. Francis (Ill.) 10.11m 33' 2.0"
- Niel, Lucas Aurora NP
- Judson, Grant Olivet Nazarene NP
- Lopez, Jason St. Francis (Ill.) NP
- Talbot, Drew Judson NP