Golden Eagle Friday Night Invite
Date: Fri, Apr 14, 2017

Events
Men's Women's
100 Meters 100 Meters
200 Meters 200 Meters
400 Meters 400 Meters
800 Meters 800 Meters
1500 Meters 1500 Meters
5000 Meters 5000 Meters
10,000 Meters 10,000 Meters
110 Hurdles 100 Hurdles
400 Hurdles 400 Hurdles
3000 Steeplechase 3000 Steeplechase
4 x 100 Relay 4 x 100 Relay
4 x 400 Relay 4 x 400 Relay
High Jump High Jump
Pole Vault Pole Vault
Long Jump Long Jump
Triple Jump Triple Jump
Shot Put Shot Put
Discus Discus
Hammer Hammer
Javelin Javelin
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Wutz, Camille SUNY Geneseo 12.24 1.9
2 Scarpello, Molly Brockport St. 12.43 1.9
3 Francis, Rachel Brockport St. 12.45 1.9
4 Wiard, Lauren St. John Fisher 12.58 1.4
5 John-Ogam, Cynthia Brockport St. 12.60 1.9
6 Prutsman, Taryn Brockport St. 12.64 1.4
7 Bousa, Alicia Saint Rose 12.66 1.9
8 Nivens, Bethia Le Moyne 12.77 1.4
9 Hamilton, Sha'nice Brockport St. 12.87 1.9
10 James, Brenna Rochester 12.97 1.4
11 Hochbrueckner, Kate Brockport St. 12.99 1.9
12 Windschitl, Grace St. John Fisher 13.07 1.4
13 Schutrum, Brittany Rochester 13.08 1.4
14 Harrington, Amanda Saint Rose 13.15 1.1
15 Boone, Dera Saint Rose 13.26 1.1
16 Joseph, Jennifer SUNY Geneseo 13.29 1.4
17 Pawlewicz, Erica St. John Fisher 13.33 1.1
18 Lizotte, Alyson Saint Rose 13.39 1.1
19 Anderson, Ashley Le Moyne 13.50 1.1
20 Budd, Danielle Roberts Wesleyan 13.55 1.1
21 Spiegel, Bobbi Rochester 13.64 1.1
22 Jackson, Alysha Daemen 13.65 1.1
23 Payne, Jaila Daemen 13.65 1.7
24 Holt, Aaliyah Roberts Wesleyan 13.85 1.7
25 Vilarinho, Melinda Roberts Wesleyan 13.86 2.7
26 Parker, Carrie Alfred State 13.94 2.7
27 Nichols-Fleming, Fiona Rochester 14.15 2.7
28 Smith, Kaitlyn Fredonia 14.15 1.7
29 Campbell, Sabrina St. John Fisher 14.21 2.7
30 Blumenstock, Mikayla Herkimer County CC 14.25 2.7
31 Wright, Anyah Rochester 14.27 2.7
32 Martynek, Marcelina Rochester 14.28 2.2
33 Siciliano, Rachel Rochester 14.28 1.7
34 Morga, Melissa SUNY Geneseo 14.28 1.7
35 Holmes, Moriah Nazareth 14.35 1.7
36 Jones, Sarah Rochester 14.56 1.7
37 Durawa, Sydney Nazareth 14.69 2.7
38 Pichardo, Jhailyn Alfred State 15.04 2.2
39 Pensgen, Paige Alfred State 15.23 2.2
40 Green, Keianah Bryant & Stratton 16.15 2.2
41 Bliss, Tara Alfred State 16.20 2.2
42 Toussaint, Emmanuella Alfred State 16.23 2.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Jones, Kevin Brockport St. 11.16 1.2
2 Walter, Chris SUNY Geneseo 11.27 1.2
3 Alaraba, Sodiq RIT 11.32 2.9
4 Harrison, Tracey Roberts Wesleyan 11.34 1.2
5 Crouse, Brant Rochester 11.36 1.2
6 Dwyer, Ryan SUNY Geneseo 11.40 1.2
7 Lambert, Joshua St. John Fisher 11.40 2.2
8 Quigley, Tyler RIT 11.42 2.9
9 Ennin, Jonathan RIT 11.44 1.2
10 Okafor, Akachi RIT 11.46 1.2
11 LaBarbera, Nick Nazareth 11.46 1.2
12 Giuliano, Daniel RIT 11.50 0.9
13 Donroe, Austin SUNY Geneseo 11.51 2.9
14 Merchant, Jenoy Nazareth 11.51 2.2
15 Marcucci, Michael Herkimer County CC 11.61 2.9
16 Hama, Frederico Rochester 11.67 2.9
17 Murad, Nate Nazareth 11.70 0.9
18 DeRose, Andrew RIT 11.70 0.9
19 Jackson, Tim Alfred State 11.70 2.2
20 Morrow, Ronald Rochester 11.74 0.9
21 Cabanlig, Christan St. John Fisher 11.75 2.2
22 Oluyinka, Fiyin Rochester 11.76 2.2
23 Harrison, Jervon Nazareth 11.80 0.9
24 McPherson, Andrew RIT 11.80 1.4
25 Greenaway, Andrew Daemen 11.83 2.2
26 Lane, Jayson Finger Lakes CC 11.87 2.2
27 Jacques, Phinehas St. John Fisher 11.89 2.2
28 LeDuc, Sean Roberts Wesleyan 11.98 2.2
29 Shaw, Malcolm Roberts Wesleyan 11.99 1.7
30 Dettore-Schenkelberg, Frank Rochester 12.00 0.9
31 Freeman, Jason RIT 12.01 2.9
32 Smith, Devin RIT 12.08 2.2
33 Roth, Sam Rochester 12.15 1.7
34 O'Connor, Kevin Le Moyne 12.17 0.7
35 Dougall, Jacob Nazareth 12.21 2.2
36 Johnson, Kyrell St. John Fisher 12.22 1.7
37 Roberts, Daniel Herkimer County CC 12.24 1.7
38 Mazur, Rafal Rochester 12.25 1.7
39 Parker, Taj Herkimer County CC 12.32 0.7
40 Cyrus, Kashaun Onondaga CC 12.37 1.7
41 Garbeck, Jake Nazareth 12.39 2.2
42 Brown, Alex Alfred State 12.39 1.4
43 Faucher, Zach Roberts Wesleyan 12.40 1.7
44 Darby, Raekwon Bryant & Stratton 12.40 2.9
45 Hussain, Gerard Saint Rose 12.41 2.2
46 Scott, Aston Unattached 12.50 2.2
47 Clouthier, Robert Herkimer County CC 12.52 0.7
48 Burkle, Marcus Herkimer County CC 12.56 0.7
49 Amatuzzo, Andrew Herkimer County CC 12.57 0.7
50 Chuttey, Matthew RIT 12.61 1.4
51 Brumber, Jacob Alfred State 12.70 0.7
52 Yadav, Sid Rochester 13.22 1.7
53 Berry, Tim Alfred State 13.25 0.7
54 Romney, Eric Bryant & Stratton 13.81 1.4
- Torres, Gabriel Rochester NT 0.9
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Bousa, Alicia Saint Rose 25.86 0.4
2 Scarpello, Molly Brockport St. 26.05 0.4
3 John-Ogam, Cynthia Brockport St. 26.24 0.4
4 Francis, Rachel Brockport St. 26.28 0.4
5 Bartlett, Kylee Rochester 26.45 0.4
6 Nivens, Bethia Le Moyne 26.48 0.4
7 Young, Therez Brockport St. 27.02 0.8
8 Joseph, Jennifer SUNY Geneseo 27.11 1.7
9 Windschitl, Grace St. John Fisher 27.18 1.7
10 Barkley, Angel Saint Rose 27.28 1.7
11 Schutrum, Brittany Rochester 27.32 1.7
12 Pawlewicz, Erica St. John Fisher 27.42 0.8
13 Anderson, Ashley Le Moyne 27.42 1.7
14 Ethridge, Kharyn Brockport St. 27.47 0.8
15 Gosdeck, Marisa Brockport St. 27.47 0.4
16 Bronk, Sarah SUNY Geneseo 27.58 0.8
17 James, Brenna Rochester 27.58 1.7
18 Lizotte, Alyson Saint Rose 27.76 1.7
19 Spiegel, Bobbi Rochester 27.93 1.3
20 Boone, Dera Saint Rose 28.03 0.9
21 Wiard, Lauren St. John Fisher 28.12 0.8
22 Jackson, Alysha Daemen 28.16 1.3
23 Harper, Tymaiah Onondaga CC 28.23 0.8
24 Swain, Kaitlyn Roberts Wesleyan 28.26 0.9
25 Harrington, Amanda Saint Rose 28.34 0.8
26 Calderon, Brianna Roberts Wesleyan 28.40 1.3
27 Duttweiler, Hannah Rochester 28.42 0.9
28 Iacono, Cassandra SUNY Geneseo 28.48 1.3
29 Stokes, Gwen Houghton 28.49 1.7
30 Saville, Kathleen Le Moyne 28.51 2.6
31 Kress, Kyra Daemen 28.53 1.3
32 Canale, Becca Rochester 28.53 0.9
33 Fiore, Holly Alfred State 28.57 2.6
34 Larnard, Andrea Nazareth 28.66 0.9
35 Vilarinho, Melinda Roberts Wesleyan 28.82 0.9
36 Parker, Carrie Alfred State 28.87 0.9
37 Johnston, Hayley Brockport St. 28.89 1.3
38 Velazquez, Jazmin Saint Rose 29.01 1.7
39 Arnold, Norah St. John Fisher 29.07 1.7
40 Drabot, Haley SUNY Geneseo 29.29 0.9
41 Mann, Victoria St. John Fisher 29.69 0.9
42 Beezer, Katie Rochester 29.76 2.6
43 Campbell, Sabrina St. John Fisher 29.80 0.9
44 Sullivan, Ashlyne SUNY Geneseo 29.88 0.9
45 Smith, Kaitlyn Fredonia 29.95 0.9
46 Stanley, Brooke RIT 29.95 0.9
47 Akin, Carrie Daemen 29.96 1.7
48 Siciliano, Rachel Rochester 30.00 2.6
49 Leight, Cassidy Rochester 30.13 2.6
50 Baker, Mikayla St. John Fisher 30.24 1.7
51 Morga, Melissa SUNY Geneseo 30.29 1.7
52 Bridgewater, Gabrielle Herkimer County CC 30.64 0.9
53 Farrell, Megan SUNY Geneseo 30.66 1.0
54 Blumenstock, Mikayla Herkimer County CC 31.16 0.9
55 McCourt, Cassidy Alfred State 31.17 1.0
56 Ahrens, Emily Onondaga CC 32.33 1.0
57 Swartzfager, Leigh Alfred State 32.69 1.0
58 Polacek, Alexandra St. John Fisher 32.76 1.0
59 Racic, Amela Bryant & Stratton 33.47 2.8
60 Price, Bailey Onondaga CC 33.57 1.0
61 Toussaint, Emmanuella Alfred State 34.77 1.0
62 Green, Keianah Bryant & Stratton 35.54 2.8
63 Roser, Adrianna Onondaga CC 42.14 2.8
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Crouse, Brant Rochester 22.14 1.0
2 Hokett , Robbie Brockport St. 22.35 1.0
3 Jones, Kevin Brockport St. 22.69 1.0
4 Riddick, Marquise Brockport St. 22.82 1.0
5 Thompson, Joshua Onondaga CC 22.89 0.7
6 Ruff, Charles Rochester 22.99 1.0
7 Quigley, Tyler RIT 23.06 1.0
8 Dwyer, Ryan SUNY Geneseo 23.08 0.8
9 Ennin, Jonathan RIT 23.22 1.0
10 Giuliano, Daniel RIT 23.23 0.7
11 McGrath, Jeremy RIT 23.25 1.1
12 Behlmaier, Jack St. John Fisher 23.31 0.3
13 Petrocy, Justin Daemen 23.40 0.3
14 Merchant, Jenoy Nazareth 23.47 0.3
15 DeRose, Andrew RIT 23.49 0.8
16 Hama, Frederico Rochester 23.52 0.7
17 McCarty, Cory Houghton 23.54 0.3
18 Freeman, Jason RIT 23.56 0.8
19 LeBlanc, Ben SUNY Geneseo 23.66 1.1
20 Jacobsen, Pat Brockport St. 23.68 1.1
21 Swarthout, Derek RIT 23.72 0.7
22 James, Miles Finger Lakes CC 23.75 0.7
23 Compo, Tyler Daemen 23.76 0.8
24 Dettore-Schenkelberg, Frank Rochester 23.81 0.8
25 Greenaway, Andrew Daemen 23.84 0.8
26 Kuhrt, Nathaniel Rochester 23.88 1.1
27 Smith, Donovan Saint Rose 23.88 0.8
28 Marcucci, Michael Herkimer County CC 23.90 0.7
29 Woodworth, John St. John Fisher 23.92 0.3
30 Puglisi, Charlie SUNY Geneseo 24.12 0.3
31 Jackson, Tim Alfred State 24.17 0.5
32 McPherson, Andrew RIT 24.26 1.1
33 Young, Mike Brockport St. 24.30 1.4
34 Petrocchi, Jimmy RIT 24.41 0.5
35 Cabanlig, Christan St. John Fisher 24.41 -0.5
36 Murad, Nate Nazareth 24.45 0.7
37 Borseti, Frank RIT 24.49 1.1
38 Turner, Dennis Saint Rose 24.54 0.5
39 O'Connor, Kevin Le Moyne 24.59 0.5
40 Lane, Jayson Finger Lakes CC 24.64 0.8
41 Shaw, Malcolm Roberts Wesleyan 24.80 -0.2
42 McCarty, Cody Houghton 24.91 0.5
43 Ekperigin, Ebisan Rochester 24.93 0.5
44 Jacques, Phinehas St. John Fisher 24.95 -0.5
45 Herndon, Nate RIT 24.95 0.5
46 Johnson, Kyrell St. John Fisher 25.02 -0.5
47 Smith, Devin RIT 25.11 1.4
48 Parker, Taj Herkimer County CC 25.15 1.4
49 Dougall, Jacob Nazareth 25.21 -0.5
50 Hussain, Gerard Saint Rose 25.28 1.4
51 Hofbauer, Lukas Brockport St. 25.31 1.4
52 Roberts, Daniel Herkimer County CC 25.45 -0.5
53 Darby, Raekwon Bryant & Stratton 25.59 0.5
54 Scott, Aston Unattached 25.77 -0.5
55 Cyrus, Kashaun Onondaga CC 25.79 -0.2
56 Flack, Alexander Le Moyne 25.84 -0.2
57 Clouthier, Robert Herkimer County CC 26.03 -0.2
58 Faucher, Zach Roberts Wesleyan 26.14 1.4
59 Caldwell, Sevon Bryant & Stratton 26.77 -0.2
60 Smith , Jesse Finger Lakes CC 28.30 1.4
61 Rabozzi, Joe Onondaga CC 34.17 -0.2
- Henry, Nku Alfred State DNF 1.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Heil, Holly Brockport St. 2:18.68
2 Miller, Audrey Brockport St. 2:24.20
3 White, Rebekah Houghton 2:24.27
4 Freese, Alice Rochester 2:24.59
5 Loughran, Brianna Rochester 2:25.29
6 Myers, Julia Rochester 2:25.70
7 Gardiner, Alyssa Rochester 2:25.77
8 Myers, Christine Saint Rose 2:26.72
9 Sgroi, Addison Roberts Wesleyan 2:27.12
10 Mack, Brittney Le Moyne 2:27.58
11 Hurlbut, Jordan Rochester 2:27.83
12 Wallace, Jenna Unattached 2:30.70
13 Urbanek, Morgan Daemen 2:31.27
14 Nicastro, Katherine Roberts Wesleyan 2:31.56
15 Peck , Stephanie Brockport St. 2:32.40
16 Robinson, Katherine Daemen 2:33.11
17 van der Sloot, Kathryn Rochester 2:33.45
18 Wallace, Jaclyn Unattached 2:33.92
19 Lyons, Brenna St. John Fisher 2:34.39
20 Ryan, Cassandra Alfred State 2:37.83
21 Marino, Taylor Unattached 2:38.00
22 Cannon, Sarah RIT 2:38.18
23 Cudney, Jeanette Le Moyne 2:38.74
24 Graham, Erin Roberts Wesleyan 2:39.41
25 Stagnita, Jillian Le Moyne 2:41.90
26 Bernier, Chyanna Herkimer County CC 2:41.98
27 Healy, Kelly Alfred State 2:43.67
28 Markstein, Katie Le Moyne 2:45.28
29 Fayle, Erin Le Moyne 2:46.68
30 Walters, Mya Le Moyne 2:48.69
31 Dunkelberg, Gabriella St. John Fisher 2:48.75
32 Bridgewater, Gabrielle Herkimer County CC 2:50.37
33 O'Hara, Kylee SUNY Geneseo 2:52.38
34 Tripp, Mckenzie Le Moyne 2:52.72
35 Gruber, Kathleen St. John Fisher 2:52.76
36 Roth, Justine Saint Rose 2:57.02
37 Doctor, Elena Le Moyne 2:58.85
38 Gray, Shayna RIT 3:00.01
39 Racic, Amela Bryant & Stratton 3:02.01
40 Lombardi, Isabelle St. John Fisher 3:02.66
41 Price, Bailey Onondaga CC 3:17.66
42 Krusch, Stephanie Unattached 3:49.97
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Clayton, Wesley Rochester 1:57.58
2 Dalke, Christopher Rochester 1:58.57
3 Napoli, Sam SUNY Geneseo 1:58.80
4 Parrott, Kody UB XC and Track Club 1:59.08
5 Plummer, Bailey SUNY Geneseo 1:59.63
6 McCarty, Cory Houghton 1:59.80
7 Gutierrez, Andrew Rochester 1:59.84
8 Davitt, Chris Le Moyne 2:00.47
9 Cook, Chris Rochester 2:00.59
10 Davies, Stefen Brockport St. 2:01.12
11 Salk, Grant RIT 2:01.43
12 Barker, Jake RIT 2:01.71
13 Baker, Seth RIT 2:02.04
14 Cusack, Brian RIT 2:02.20
15 Swarthout, Derek RIT 2:02.47
16 Cordulla, Nigel Daemen 2:02.57
17 Petrucci, Jesse Saint Rose 2:03.21
18 Windisch, Brian SUNY Geneseo 2:03.25
19 Schmidt, Jonathan Daemen 2:04.44
20 Conroy, Nate Rochester 2:04.65
21 McAnulty, Logan Onondaga CC 2:04.80
22 Erhard, Jack Fredonia 2:05.28
23 Stiles, Trevor Alfred State 2:05.99
24 Canales, Lucas Daemen 2:06.05
25 Mazur, Adrian Roberts Wesleyan 2:06.26
26 Gostomski, Matthew Houghton 2:06.43
27 Davis, Christian Le Moyne 2:06.56
28 Del Vecchio, Tristin RIT 2:07.10
29 Wallace, Matthew Houghton 2:07.35
30 Knight, Devere Saint Rose 2:07.38
31 Boyce-Wright, Caleb Alfred State 2:07.70
32 O'Neill, Louis Brockport St. 2:08.02
33 Kellerman, Zak Fredonia 2:08.20
34 Klein, Griffin Le Moyne 2:09.06
35 Casullo, Anthony Roberts Wesleyan 2:09.52
36 Grihin, Logan Onondaga CC 2:09.61
37 Korir, Laban Daemen 2:09.91
38 Willis, Jerome Unattached 2:10.00
39 Yerow, Abshir Onondaga CC 2:10.34
40 Carpenter, Daniel RIT 2:10.61
41 Stewart, John Roberts Wesleyan 2:11.21
42 Bailey, Jake Finger Lakes CC 2:11.21
43 Pane, Anthony Rochester 2:11.25
44 Mohamed, Mohamed Onondaga CC 2:11.89
45 Pollard, Aidan Fredonia 2:12.22
46 Rawson, Brandon Herkimer County CC 2:12.41
47 Beney, Sean Le Moyne 2:12.55
48 Richards, Jonathan Roberts Wesleyan 2:12.91
49 Silvestri, Cale Daemen 2:13.34
50 Poole, Timothy Daemen 2:14.56
51 Atkins, Dixon UB XC and Track Club 2:14.66
52 Nickerson, Kevin Fredonia 2:14.69
53 Voak, Sam Finger Lakes CC 2:15.79
54 Lowe, Greg Daemen 2:16.07
55 Capestrani, Michael Daemen 2:16.62
56 Schmitt, Alexander St. John Fisher 2:16.87
57 Slominski, Tyler UB XC and Track Club 2:17.59
58 Battaglia, Dom Le Moyne 2:18.50
59 Wilcox, Zach Herkimer County CC 2:20.52
60 Moore, Brandon Bryant & Stratton 2:21.59
61 Handford, Malik Herkimer County CC 2:22.09
62 Sirat, Yussuf Onondaga CC 2:22.15
63 Miller, Ashton Bryant & Stratton 2:23.59
64 Price, Connor Le Moyne 2:24.85
65 Ptasznik, Mark Herkimer County CC 2:31.25
- VanDeMortel, Matthew Daemen DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Goble, Samantha Nazareth 4:55.81
2 Bierly, Michaela Roberts Wesleyan 5:01.68
3 Ludington, Claire Nazareth 5:04.42
4 Miller, Juliette St. John Fisher 5:04.96
5 Beiter, Jeriann RIT 5:05.53
6 Maguire, Emily Fredonia 5:05.60
7 Miller, Rachael Le Moyne 5:05.81
8 Rizzo, Kaitlin St. John Fisher 5:06.13
9 Courtney, Madison Fredonia 5:06.65
10 Martone, Moriah Roberts Wesleyan 5:06.74
11 Widder, Makenzie Roberts Wesleyan 5:08.26
12 Weppner, Hannah RIT 5:08.77
13 Shea, Eileen Nazareth 5:09.74
14 Putman, Hannah Roberts Wesleyan 5:12.64
15 Cudney, Jeanette Le Moyne 5:15.60
16 Durso, Emilee Roberts Wesleyan 5:16.25
17 Carpenter, Alex RIT 5:17.80
18 Peck , Stephanie Brockport St. 5:18.47
19 Stagnita, Jillian Le Moyne 5:20.39
20 McGinn, Cassidy SUNY Geneseo 5:20.42
21 Bernier, Chyanna Herkimer County CC 5:21.06
22 Hernandez, Jessica Nazareth 5:21.87
23 Melian, Amanda Saint Rose 5:21.88
24 Menz, Megan Nazareth 5:26.55
25 Gruver, Faith RIT 5:28.02
26 Livecchi, Shania Daemen 5:28.87
27 Winchell, Katrina Brockport St. 5:29.49
28 Guarino, Kristen Fredonia 5:29.90
29 Walters, Mya Le Moyne 5:30.51
30 Markstein, Katie Le Moyne 5:31.72
31 Pauly, Ellie Brockport St. 5:32.67
32 O'Hara, Kylee SUNY Geneseo 5:35.59
33 Miller, Sage Nazareth 5:37.01
34 Hoey, Madeline Rochester 5:37.93
35 Doctor, Elena Le Moyne 5:41.81
36 Radford, Emily Daemen 5:42.63
37 Mattle, Audry Rochester 5:43.15
38 O'Dell, Rhian Brockport St. 5:46.02
39 Bonerb, Gabrielle Roberts Wesleyan 6:04.24
40 Wilde, Jordyn Fredonia 6:37.70
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Davitt, Chris Le Moyne 4:03.06
2 Franklin, Eric Rochester 4:05.81
3 Mazur, Adrian Roberts Wesleyan 4:06.25
4 Brickner, Dylan Brockport St. 4:08.96
5 Shaffer, Justin Roberts Wesleyan 4:09.76
6 Klein, Griffin Le Moyne 4:11.62
7 Bastedo, Michael Rochester 4:11.99
8 Schwab, Christopher RIT 4:12.21
9 Orsini, Leo Rochester 4:12.25
10 Battaglia, Matt Nazareth 4:12.27
11 Northup, Joe Brockport St. 4:13.31
12 Canales, Lucas Daemen 4:13.57
13 Chabot, Andrew RIT 4:14.28
14 Seitz, Kevin SUNY Geneseo 4:14.47
15 Wessel, Jack Nazareth 4:14.48
16 Jones, Dan RIT 4:15.08
17 Kellerman, Zak Fredonia 4:15.46
18 Miller, Jake SUNY Geneseo 4:15.53
19 Penberthy, Matthew Brockport St. 4:15.56
20 Robinson, Ryley Rochester 4:16.52
21 Beney, Sean Le Moyne 4:16.56
22 Pollard, Aidan Fredonia 4:17.21
23 Johnson, Erik Roberts Wesleyan 4:18.61
24 Casullo, Anthony Roberts Wesleyan 4:18.71
25 Lee, Michael St. John Fisher 4:19.47
26 Killigrew, Kevin Brockport St. 4:19.83
27 Gostomski, Matthew Houghton 4:20.79
28 Gwilt, Collin Rochester 4:21.52
29 Mugisha, Alphonse Rochester 4:21.79
30 Yerow, Abshir Onondaga CC 4:22.98
31 Loce, Stephen SUNY Geneseo 4:23.24
32 Deuschle, Tyler Houghton 4:23.48
33 Kjellqvist, Christopher Rochester 4:24.01
34 Taylor, Adam RIT 4:24.80
35 Daoust, Bernard St. John Fisher 4:25.82
36 Bodnar, Joshua Daemen 4:27.00
37 Daigler, Carl Roberts Wesleyan 4:27.15
38 Kovacs, Reid RIT 4:27.21
39 Ireland, Evan Saint Rose 4:27.31
40 Greenberg, Jake Rochester 4:27.80
41 Schmitt, Alexander St. John Fisher 4:27.87
42 Mohamed, Mohamed Onondaga CC 4:28.39
43 Richards, Jonathan Roberts Wesleyan 4:28.90
44 Pinto, John Rochester 4:29.67
45 Roselund, Josh Roberts Wesleyan 4:30.62
46 Poole, Timothy Daemen 4:32.44
47 Stewart, John Roberts Wesleyan 4:34.94
48 Murray, Jacob Nazareth 4:36.90
49 Skakal, Nicholas Le Moyne 4:37.07
50 Holmes, Kyle Herkimer County CC 4:37.23
51 Moore, Brandon Bryant & Stratton 4:42.48
52 Lannon, Tommy Nazareth 4:43.67
53 Price, Connor Le Moyne 4:46.21
54 Sirat, Yussuf Onondaga CC 4:47.12
55 Vernick, John Houghton 4:48.07
56 Miller, Ashton Bryant & Stratton 5:05.00
57 Kenney, Jared Onondaga CC 5:32.97
- Richards, Kyle Fredonia DNF
- Craun, Tanner Roberts Wesleyan DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Roberts Wesleyan A 48.71
2 St. John Fisher A 49.45
3 Saint Rose A 49.82
4 Rochester A 50.38
5 Daemen A 50.54
6 Nazareth A 53.63
7 Alfred State A 56.11
8 Herkimer County CC A 1:02.71
Brockport St. A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 St. John Fisher A 43.20
2 RIT A 43.71
3 Nazareth A 44.16
4 RIT B 45.28
5 Daemen A 45.40
6 Rochester A 45.43
7 Alfred State A 45.67
8 Herkimer County CC A 46.80
9 Finger Lakes CC A 46.81
10 Herkimer County CC B 48.59
RIT C DQ
Onondaga CC A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Le Moyne A 4:08.12
2 Rochester A 4:11.00
3 Nazareth A 4:14.20
4 Brockport St. A 4:18.82
5 Le Moyne B 4:31.10
6 Fredonia A 4:52.02
7 Le Moyne C 5:05.82
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Rochester A 3:26.80
2 Rochester B 3:27.52
3 Le Moyne A 3:30.76
4 Onondaga CC A 3:33.49
5 Brockport St. A 3:34.55
6 Brockport St. B 3:34.61
7 Daemen A 3:37.85
8 Daemen B 3:41.86
9 Nazareth A 3:44.12
10 Herkimer County CC A 3:48.56
11 Fredonia A 3:48.77
12 Le Moyne B 3:51.59
13 Finger Lakes CC A 3:58.19
14 Finger Lakes CC B 4:08.88
15 Herkimer County CC B 4:21.59
Alfred State A DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Bartlett, Kylee Rochester 1.63m 5' 4.25"
2 Soeder, Emily Nazareth 1.58m 5' 2.25"
3 Stokes, Gwen Houghton 1.53m 5' 0.25"
4 Martin, Jessica Brockport St. 1.48m 4' 10.25"
5 LaPierre, Alexa SUNY Geneseo 1.43m 4' 8.25"
6 DeAngelo, Jessica RIT 1.38m 4' 6.25"
7 Warsh, Stephanie Rochester 1.38m 4' 6.25"
8 Pizzo, Madeline RIT 1.38m 4' 6.25"
- Sapp, Carmen Nazareth NP
- Bridgewater, Gabrielle Herkimer County CC NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Fisher, Claire Brockport St. 3.50m 11' 5.75"
2 Kaplan, Samantha RIT 3.12m 10' 2.75"
3 Fabbiano , Rebecca Unattached 3.12m 10' 2.75"
4 Piazza, Laura SUNY Geneseo 3.12m 10' 2.75"
4 O'Brien, Mary St. John Fisher 3.12m 10' 2.75"
6 Mercurio, Gabby Brockport St. 3.12m 10' 2.75"
7 Kress, Kyra Daemen 2.97m 9' 9.0"
8 Gardella, Allison Brockport St. 2.97m 9' 9.0"
8 Haude, Taylor Daemen 2.97m 9' 9.0"
10 Kiefer, Kimberly RIT 2.82m 9' 3.0"
10 Luger, Molly Roberts Wesleyan 2.82m 9' 3.0"
12 VanDerEems, Emily SUNY Geneseo 2.82m 9' 3.0"
13 Reina, Maya Brockport St. 2.82m 9' 3.0"
14 Harrington, Amanda Saint Rose 2.67m 8' 9.0"
14 Specht, Nicole Brockport St. 2.67m 8' 9.0"
16 Wigsten, Hayley SUNY Geneseo 2.52m 8' 3.25"
17 Holmes, Moriah Nazareth 2.37m 7' 9.25"
- Chellino, Jessica RIT NP
- Douglas, Rachel RIT NP
- Pawlowski, Emily Nazareth NP
- Bronk, Sarah SUNY Geneseo NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Ferrara, Zachary Rochester Rockback 4.92m 16' 1.75"
2 Oehler-Marx, Whitman Brockport St. 4.65m 15' 3.0"
3 Steinman, Josh Brockport St. 4.50m 14' 9.0"
3 Cohen, Kyle Brockport St. 4.50m 14' 9.0"
5 Whelton, Michael RIT 4.50m 14' 9.0"
6 Curran, Zach Alfred State 4.50m 14' 9.0"
7 Reynolds, Daniel PVP 4.35m 14' 3.25"
8 Maguire, Ethan RIT 4.35m 14' 3.25"
9 Taylor III, Terry SUNY Geneseo 4.20m 13' 9.25"
9 Weiner, Chris Brockport St. 4.20m 13' 9.25"
11 Dunbar, Paul Roberts Wesleyan 4.20m 13' 9.25"
12 Palmisano, Kevin SUNY Geneseo 4.20m 13' 9.25"
13 Zaldavar, Xavier Brockport St. 4.20m 13' 9.25"
14 Kist, Michael RIT 4.05m 13' 3.5"
15 Smith, Jack RIT 4.05m 13' 3.5"
16 Beckley, Christopher RIT 4.05m 13' 3.5"
17 Blazier, Bradley Rochester 4.05m 13' 3.5"
17 Turner, Dennis Saint Rose 4.05m 13' 3.5"
19 Shively, Luke Finger Lakes CC 3.90m 12' 9.5"
20 Baxter, Nicholas RIT 3.90m 12' 9.5"
21 Dederick, Dylan SUNY Geneseo 3.75m 12' 3.5"
22 Teboe, Brandon Alfred State 3.75m 12' 3.5"
23 LeDuc, Sean Roberts Wesleyan 3.60m 11' 9.75"
24 McCarty, Cody Houghton 3.60m 11' 9.75"
24 Cosgrove, Thomas St. John Fisher 3.60m 11' 9.75"
26 Hughes, Michael SUNY Geneseo 3.60m 11' 9.75"
27 Brown, Alex Alfred State 3.45m 11' 3.75"
28 Berry, Tim Alfred State 3.45m 11' 3.75"
- Friel, Jesse SUNY Geneseo NP
- White, Austin RIT NP
- Ferguson, Michael Good Deeds NP
- Scribner, Robert Roberts Wesleyan NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Wutz, Camille SUNY Geneseo 6.13m 20' 1.5" 1.5
2 Houghtling, Kaitlyn RIT 5.38m 17' 8.0" 1.1
3 Boone, Dera Saint Rose 5.32m 17' 5.5" 1.7
4 Spiegel, Bobbi Rochester 5.25m 17' 2.75" 1.6
5 Huynh, Lisa Brockport St. 5.24m 17' 2.25" 1.1
6 Gosdeck, Marisa Brockport St. 5.22m 17' 1.5" 0.2
7 Kober, Alexandria Brockport St. 5.12m 16' 9.75" 1.8
8 Irwin, Kathleen Brockport St. 4.97m 16' 3.75" 1.9
9 Beezer, Katie Rochester 4.95m 16' 3.0" 2.0
10 Toth, Katy SUNY Geneseo 4.95m 16' 3.0" 2.0
11 Duttweiler, Hannah Rochester 4.94m 16' 2.5" 2.0
12 Fiore, Holly Alfred State 4.84m 15' 10.5" 2.0
13 Holt, Aaliyah Roberts Wesleyan 4.81m 15' 9.5" 2.2
14 Payne, Jaila Daemen 4.80m 15' 9.0" 2.0
15 Mckay, Gabby SUNY Geneseo 4.76m 15' 7.5" 1.8
16 Johnston, Hayley Brockport St. 4.76m 15' 7.5" 1.7
17 Wright, Anyah Rochester 4.75m 15' 7.0" 1.9
18 Kane, Erin SUNY Geneseo 4.74m 15' 6.75" 2.3
19 Roberson, Rachel Daemen 4.72m 15' 6.0" 1.9
20 Leight, Cassidy Rochester 4.68m 15' 4.25" 1.7
21 Cannon, Sarah RIT 4.61m 15' 1.5" 2.0
22 Siciliano, Rachel Rochester 4.59m 15' 0.75" 2.1
23 Soule, Alix RIT 4.49m 14' 8.75" 2.0
24 Pizzo, Madeline RIT 4.46m 14' 7.75" 1.9
25 Warsh, Stephanie Rochester 4.46m 14' 7.75" 2.2
26 Bridgewater, Gabrielle Herkimer County CC 4.40m 14' 5.25" 2.0
27 Durawa, Sydney Nazareth 4.26m 13' 11.75" 1.9
28 Blumenstock, Mikayla Herkimer County CC 4.20m 13' 9.5" 1.3
29 Stanley, Brooke RIT 4.07m 13' 4.25" 2.0
30 Beckford, Daihlia RIT 3.93m 12' 10.75" 1.9
31 Lange, Ashley Alfred State 3.64m 11' 11.5" 1.7
- DeAngelis, Darcy RIT NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Riddick, Marquise Brockport St. 6.63m 21' 9.0" 0.5
2 Walter, Chris SUNY Geneseo 6.48m 21' 3.25" 0.2
3 Hines, Andrew Onondaga CC 6.29m 20' 7.75" 2.2
4 Ng, Nicholas RIT 6.26m 20' 6.5" 1.4
5 Briggs, Malik Herkimer County CC 6.22m 20' 5.0" 1.9
6 Shaw, Taj Brockport St. 6.08m 19' 11.5" 0.5
7 Richardson, Joe Alfred State 6.04m 19' 9.75" 1.7
8 Zhang, Johnny Brockport St. 5.96m 19' 6.75" 3.3
9 Harrison, Tracey Roberts Wesleyan 5.90m 19' 4.25" 1.9
10 Flynn, Noah RIT 5.81m 19' 0.75" 2.9
11 Civilette, Matthew Le Moyne 5.74m 18' 10.0" 0.2
12 Taylor III, Terry SUNY Geneseo 5.73m 18' 9.75" 0.8
13 Burkle, Marcus Herkimer County CC 5.70m 18' 8.5" 0.5
14 Townsend, Noah Onondaga CC 5.67m 18' 7.25" 2.2
15 Speer, Tanner Daemen 5.66m 18' 7.0" 3.2
16 Roth, Sam Rochester 5.58m 18' 3.75" 1.5
17 Torres, Gabriel Rochester 5.47m 17' 11.5" 0.2
18 LeDuc, Sean Roberts Wesleyan 5.47m 17' 11.5" 0.0
19 Brown, Alex Alfred State 5.40m 17' 8.75" 0.3
20 Green, Austin Herkimer County CC 5.40m 17' 8.75" 1.3
21 Marcucci, Michael Herkimer County CC 5.39m 17' 8.25" 1.9
22 Richardson, Isiah Alfred State 5.34m 17' 6.25" 1.8
23 Amatuzzo, Andrew Herkimer County CC 5.31m 17' 5.25" 1.1
24 Hussain, Gerard Saint Rose 5.14m 16' 10.5" 2.5
25 Handford, Malik Herkimer County CC 4.68m 15' 4.25" 1.5
- McCarroll, Tyson Onondaga CC NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Kober, Alexandria Brockport St. 11.11m 36' 5.5" 2.7
2 Richardson, Brianna Brockport St. 10.93m 35' 10.5" 2.3
3 DeAngelis, Darcy RIT 10.87m 35' 8.0" 0.0
4 Houghtling, Kaitlyn RIT 10.55m 34' 7.5" 1.2
5 Krupa, Lauryn SUNY Geneseo 10.37m 34' 0.25" 1.1
6 Irwin, Kathleen Brockport St. 10.35m 33' 11.5" 0.0
7 Kane, Erin SUNY Geneseo 10.33m 33' 10.75" 0.8
8 Mckay, Gabby SUNY Geneseo 10.18m 33' 4.75" 2.2
9 Nichols-Fleming, Fiona Rochester 9.30m 30' 6.25" 1.5
10 Pearson, Nicole Bryant & Stratton 8.79m 28' 10.25" 0.9
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 VanMarter, Mark St. John Fisher 13.63m 44' 8.75" 2.1
2 Shaw, Taj Brockport St. 13.57m 44' 6.25" 3.6
3 Davis, Adonis Brockport St. 13.54m 44' 5.25" 2.8
4 Hines, Andrew Onondaga CC 13.34m 43' 9.25" 3.2
5 Okereke, Francis Brockport St. 13.11m 43' 0.25" 1.9
6 Civilette, Matthew Le Moyne 12.95m 42' 6.0" 1.6
7 Richardson, Joe Alfred State 12.86m 42' 2.25" 1.8
8 Ng, Nicholas RIT 12.84m 42' 1.5" 2.8
9 Fender, Damian Brockport St. 12.71m 41' 8.5" 3.5
10 Zhang, Johnny Brockport St. 12.47m 40' 11.0" 1.4
11 Cruz, Ruben St. John Fisher 12.29m 40' 4.0" 2.2
12 McCarroll, Tyson Onondaga CC 12.11m 39' 8.75" 3.0
13 Lewis, Isaiah Roberts Wesleyan 11.52m 37' 9.5" 2.5
14 Darby, Raekwon Bryant & Stratton 11.18m 36' 8.25" 3.2
- Green, Austin Herkimer County CC NP -
- Speer, Tanner Daemen NP -
- Burkle, Marcus Herkimer County CC NP -
- Amatuzzo, Andrew Herkimer County CC NP -
- Martin, Josh Bryant & Stratton NP -
- Stokes, Spencer Alfred State NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Kothor, Victoire Brockport St. 13.59m 44' 7.0"
2 Mays, Mariah Brockport St. 13.23m 43' 5.0"
3 Craven, Jessica Brockport St. 12.79m 41' 11.5"
4 Williams, Rachel Fredonia 12.32m 40' 5.0"
5 Hinds, Valerie Saint Rose 11.78m 38' 7.75"
6 Bienko, Anneliese Fredonia 11.52m 37' 9.5"
7 Murray, Alise Brockport St. 11.36m 37' 3.25"
8 McCallar, Naji Fredonia 10.91m 35' 9.5"
9 Barlowe, Alexandria SUNY Geneseo 10.86m 35' 7.75"
10 Powell, Catherine Rochester 10.58m 34' 8.5"
11 Sterly, Isabelle Le Moyne 10.47m 34' 4.25"
12 Bonesteel, Kiersten Brockport St. 10.13m 33' 3.0"
13 Bartlett, Meghan Fredonia 10.04m 32' 11.25"
14 Wojciechowski, Julia RIT 10.00m 32' 9.75"
15 Swavely, Autumn Brockport St. 9.97m 32' 8.5"
16 Barlowe, Francesca SUNY Geneseo 9.88m 32' 5.0"
17 Buccheri , Holly Brockport St. 9.69m 31' 9.5"
18 Hoose, Lelly Brockport St. 9.64m 31' 7.5"
19 Andrews, Abriel Fredonia 9.60m 31' 6.0"
20 Trejo, Gabrielle Saint Rose 9.48m 31' 1.25"
21 Warner, Miranda Fredonia 9.46m 31' 0.5"
22 Travis, Brittany Nazareth 9.41m 30' 10.5"
23 Levee, Kimberly Alfred State 9.04m 29' 8.0"
24 Pace, Jessica Brockport St. 8.97m 29' 5.25"
25 McGee, Meredith Unattached 8.63m 28' 3.75"
26 Fiore, Holly Alfred State 8.39m 27' 6.5"
27 Bell, Gabby Nazareth 8.31m 27' 3.25"
28 Miller, Hannah Daemen 7.84m 25' 8.75"
29 Benzin, Taylor Fredonia 7.46m 24' 5.75"
30 Hoodmaker, Nora Le Moyne 6.59m 21' 7.5"
31 Reid, Keirsten Finger Lakes CC 5.98m 19' 7.5"
32 Fitzpatrick, Tarynna Herkimer County CC 5.56m 18' 3.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Rogers, Jon Brockport St. 16.07m 52' 8.75"
2 Johnson, Christian Brockport St. 14.80m 48' 6.75"
3 Rapone, Gunner Brockport St. 14.08m 46' 2.5"
4 Rizzo, Rick Brockport St. 13.80m 45' 3.5"
5 Gabrielli, Joseph Fredonia 13.78m 45' 2.5"
6 Robinson, Jonathan St. John Fisher 13.65m 44' 9.5"
7 Mathewson, Ross St. John Fisher 13.58m 44' 6.75"
8 Evans, Mickey RIT 12.76m 41' 10.5"
9 Davis, Jacob Le Moyne 12.62m 41' 5.0"
10 Terry, Sean RIT 12.58m 41' 3.25"
11 Pane, Anthony Brockport St. 12.33m 40' 5.5"
12 Laird, Zach Daemen 12.18m 39' 11.5"
13 Faulise, Matt Brockport St. 12.14m 39' 10.0"
14 Kellar, Kent RIT 12.04m 39' 6.0"
15 Golder, William Saint Rose 12.01m 39' 5.0"
16 Hancock, Tyler Nazareth 11.98m 39' 3.75"
17 Mortas, Ben Onondaga CC 11.67m 38' 3.5"
18 Marshall, Bradley Alfred State 11.42m 37' 5.75"
19 Baitsholts, Mark Brockport St. 11.41m 37' 5.25"
20 Ettienne, Ethan RIT 11.10m 36' 5.0"
21 Keller, Sullivan Daemen 10.94m 35' 10.75"
22 Paciga, Mitch Fredonia 10.78m 35' 4.5"
23 Ward, Justin RIT 10.75m 35' 3.25"
24 Dygert, Jonathan Daemen 10.66m 34' 11.75"
25 Hirsh, Andrew Rochester 10.50m 34' 5.5"
26 Prine, Tristen Alfred State 10.25m 33' 7.5"
27 Makowski, Mike Brockport St. 10.23m 33' 6.75"
28 Jacobs, Joshua Daemen 9.98m 32' 9.0"
29 Ulm, Dylan RIT 9.96m 32' 8.25"
30 Burns, Tim Alfred State 9.85m 32' 3.75"
31 Colton, Ethan Rochester 9.65m 31' 8.0"
32 Long, Brendan Fredonia 9.55m 31' 4.0"
33 Tyson, Brandon Herkimer County CC 9.42m 30' 11.0"
34 Brundage, Jack Finger Lakes CC 9.30m 30' 6.25"
35 Chapman, Bryce Alfred State 9.20m 30' 2.25"
36 Lutz, Dakota Roberts Wesleyan 9.04m 29' 8.0"
37 Strobele, Andrew Daemen 8.38m 27' 6.0"
38 Lewis, Jason Herkimer County CC 7.47m 24' 6.25"
39 Lamont, Willard Herkimer County CC 7.35m 24' 1.5"
40 Berry, Tim Alfred State 6.94m 22' 9.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Craven, Jessica Brockport St. 41.82m 137' 2.75"
2 Mays, Mariah Brockport St. 40.85m 134' 0.5"
3 Regan, Eibhlin Rochester 38.81m 127' 4.25"
4 Kothor, Victoire Brockport St. 38.79m 127' 3.5"
5 Hoose, Lelly Brockport St. 36.34m 119' 3.0"
6 Forney, Megan Rochester 35.73m 117' 3.0"
7 Bienko, Anneliese Fredonia 34.93m 114' 7.5"
8 Hinds, Valerie Saint Rose 34.64m 113' 8.0"
9 Mountain, Alyssa St. John Fisher 32.68m 107' 3.0"
10 Zebrowski, Emily RIT 30.59m 100' 4.5"
11 Barlowe, Francesca SUNY Geneseo 30.13m 98' 10.5"
12 Goldberg, Rachel RIT 29.07m 95' 4.75"
13 Bell, Gabby Nazareth 28.70m 94' 2.25"
14 Barlowe, Alexandria SUNY Geneseo 28.51m 93' 6.75"
15 Levee, Kimberly Alfred State 27.26m 89' 5.5"
16 Buccheri , Holly Brockport St. 26.28m 86' 3.0"
17 Trejo, Gabrielle Saint Rose 25.93m 85' 1.25"
18 McGee, Meredith Unattached 25.59m 83' 11.75"
19 Miller, Hannah Daemen 25.09m 82' 4.0"
20 Pace, Jessica Brockport St. 25.03m 82' 1.75"
21 Murray, Alise Brockport St. 24.49m 80' 4.5"
22 Travis, Brittany Nazareth 23.34m 76' 7.25"
23 Walton, Shanee Bryant & Stratton 23.16m 76' 0.0"
24 Sterly, Isabelle Le Moyne 20.01m 65' 8.0"
25 Bartlett, Meghan Fredonia 19.99m 65' 7.25"
26 Hoodmaker, Nora Le Moyne 18.31m 60' 1.25"
27 Reid, Keirsten Finger Lakes CC 17.54m 57' 6.75"
28 Bliss, Tara Alfred State 17.31m 56' 9.75"
29 Fitzpatrick, Tarynna Herkimer County CC 12.51m 41' 0.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Rogers, Jon Brockport St. 48.47m 159' 0.5"
2 Johnson, Christian Brockport St. 42.74m 140' 3.0"
3 Brown, Damone Fredonia 40.88m 134' 1.75"
4 Isselhard, Taylor Unattached 40.79m 133' 10.25"
5 Robinson, Jonathan St. John Fisher 40.36m 132' 5.25"
6 Rapone, Gunner Brockport St. 40.12m 131' 7.75"
7 Baitsholts, Mark Brockport St. 37.07m 121' 7.75"
8 Hancock, Tyler Nazareth 36.17m 118' 8.25"
9 Toland, Jordan Fredonia 35.53m 116' 7.0"
10 Davis, Jacob Le Moyne 34.98m 114' 9.5"
11 Pane, Anthony Brockport St. 34.82m 114' 3.25"
12 Faulise, Matt Brockport St. 34.21m 112' 3.0"
13 Kellar, Kent RIT 34.03m 111' 8.0"
14 Brown, Kyle Fredonia 33.88m 111' 2.25"
15 Evans, Mickey RIT 33.24m 109' 1.0"
16 Makowski, Mike Brockport St. 31.05m 101' 10.75"
17 Rizzo, Rick Brockport St. 30.94m 101' 6.5"
18 Ulm, Dylan RIT 30.75m 100' 11.0"
19 Richardson, Isiah Alfred State 29.84m 97' 11.0"
20 Long, Brendan Fredonia 27.09m 88' 10.75"
- Chapman, Bryce Alfred State NP
- Lutz, Dakota Roberts Wesleyan NP
- Marshall, Bradley Alfred State NP
- Golder, William Saint Rose NP
- Gabrielli, Joseph Fredonia NP
- Mortas, Ben Onondaga CC NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Kothor, Victoire Brockport St. 50.87m 166' 11.0"
2 Craven, Jessica Brockport St. 48.17m 158' 0.75"
3 Cook, Savannah Forza Athletics 47.07m 154' 5.5"
4 Murray, Alise Brockport St. 45.23m 148' 5.0"
5 Williams, Rachel Fredonia 43.56m 142' 11.25"
6 Forney, Megan Rochester 41.70m 136' 10.0"
7 Mountain, Alyssa St. John Fisher 40.68m 133' 5.75"
8 Regan, Eibhlin Rochester 40.61m 133' 3.0"
9 Zebrowski, Emily RIT 40.47m 132' 9.5"
10 Wojciechowski, Julia RIT 39.11m 128' 4.0"
11 Powell, Catherine Rochester 38.97m 127' 10.5"
12 Hinds, Valerie Saint Rose 37.96m 124' 6.75"
13 Mays, Mariah Brockport St. 36.34m 119' 3.0"
14 Bell, Gabby Nazareth 35.80m 117' 5.75"
15 McCallar, Naji Fredonia 35.29m 115' 9.75"
16 Hoose, Lelly Brockport St. 35.14m 115' 3.75"
17 Miller, Hannah Daemen 35.08m 115' 1.25"
18 Bell, Melissa Houghton 34.65m 113' 8.5"
19 Andrews, Abriel Fredonia 34.51m 113' 3.0"
20 Swavely, Autumn Brockport St. 33.40m 109' 7.25"
21 Barlowe, Francesca SUNY Geneseo 33.19m 108' 11.0"
22 McGee, Meredith Unattached 32.65m 107' 1.75"
23 Barlowe, Alexandria SUNY Geneseo 32.62m 107' 0.5"
24 Bonesteel, Kiersten Brockport St. 32.35m 106' 2.0"
25 Buccheri , Holly Brockport St. 31.51m 103' 4.75"
26 Travis, Brittany Nazareth 31.05m 101' 10.75"
27 Pace, Jessica Brockport St. 28.60m 93' 10.25"
28 Trejo, Gabrielle Saint Rose 28.09m 92' 2.25"
29 Fitzpatrick, Tarynna Herkimer County CC 14.77m 48' 5.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Rivera, Luis Forza Athletics 54.90m 180' 1.75"
2 Rogers, Jon Brockport St. 49.10m 161' 1.25"
3 Brown, Kyle Fredonia 47.92m 157' 3.0"
4 Rapone, Gunner Brockport St. 45.74m 150' 1.0"
5 Isselhard, Taylor Unattached 43.32m 142' 1.75"
6 Robinson, Jonathan St. John Fisher 43.30m 142' 1.0"
7 Mathewson, Ross St. John Fisher 43.19m 141' 8.75"
8 Faulise, Matt Brockport St. 42.57m 139' 8.25"
9 Sorrentino, Adam Rochester 41.96m 137' 8.25"
10 Lee, Rio SUNY Geneseo 41.53m 136' 3.25"
11 Johnson, Christian Brockport St. 41.14m 135' 0.0"
12 Gabrielli, Joseph Fredonia 40.53m 133' 0.0"
13 Brown, Damone Fredonia 39.46m 129' 5.75"
14 Toland, Jordan Fredonia 38.97m 127' 10.5"
15 Pane, Anthony Brockport St. 38.78m 127' 3.0"
16 Ballard, Ian St. John Fisher 38.45m 126' 2.0"
17 Rizzo, Rick Brockport St. 37.04m 121' 6.5"
18 Hirsh, Andrew Rochester 36.76m 120' 7.5"
19 Prethus, Anders Alfred State 36.76m 120' 7.5"
20 Terry, Sean RIT 35.23m 115' 7.25"
21 Cousino, David Roberts Wesleyan 32.34m 106' 1.5"
22 Dygert, Jonathan Daemen 32.26m 105' 10.25"
23 Evans, Mickey RIT 31.89m 104' 7.75"
24 Baitsholts, Mark Brockport St. 31.88m 104' 7.5"
25 Ettienne, Ethan RIT 26.89m 88' 3.0"
26 McFarland, Ryan Alfred State 26.83m 88' 0.5"
27 Keller, Sullivan Daemen 26.53m 87' 0.75"
28 Mortas, Ben Onondaga CC 26.51m 87' 0.0"
29 Mateo, Enmanuel Onondaga CC 26.22m 86' 0.5"
30 Jacobs, Joshua Daemen 24.02m 78' 10.0"
31 Prine, Tristen Alfred State 21.76m 71' 5.0"
32 Tyson, Brandon Herkimer County CC 21.65m 71' 0.75"
33 Burns, Tim Alfred State 19.76m 64' 10.25"
34 Chapman, Bryce Alfred State 18.09m 59' 4.5"
35 Lewis, Jason Herkimer County CC 15.52m 50' 11.25"
- Lamont, Willard Herkimer County CC NP
- Alicic, Emin Rochester NP
- Makowski, Mike Brockport St. NP
- Strobele, Andrew Daemen NP
- Hancock, Tyler Nazareth NP
- Hess, Connor Rochester NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Miller, Audrey Brockport St. 36.38m 119' 4.5"
2 Vivlamore Zion, Cheyenne Brockport St. 32.14m 105' 5.5"
3 Swavely, Autumn Brockport St. 31.92m 104' 9.0"
4 Calzolari, Jessica RIT 27.28m 89' 6.25"
5 Mountain, Alyssa St. John Fisher 26.90m 88' 3.25"
6 Walton, Shanee Bryant & Stratton 26.88m 88' 2.5"
7 Button, Kristina Roberts Wesleyan 26.52m 87' 0.25"
8 Gosdeck, Marisa Brockport St. 25.31m 83' 0.75"
9 Warner, Miranda Fredonia 25.28m 82' 11.5"
10 Fiore, Holly Alfred State 24.07m 79' 0.0"
11 Powell, Catherine Rochester 23.89m 78' 4.75"
12 Johnston, Hayley Brockport St. 22.64m 74' 3.5"
13 Holt, Aaliyah Roberts Wesleyan 21.78m 71' 5.75"
14 Bonesteel, Kiersten Brockport St. 21.49m 70' 6.25"
15 Reina, Maya Brockport St. 16.83m 55' 2.75"
- Richardson, Brianna Brockport St. NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Shaw, Malcolm Roberts Wesleyan 54.04m 177' 3.75"
2 Hernandez, Elliot Le Moyne 51.36m 168' 6.25"
3 Rosen, Ryan Rochester 48.93m 160' 6.75"
4 Aire-Oaihimire, Emmanuel RIT 47.88m 157' 1.25"
5 Laird, Zach Daemen 47.37m 155' 5.25"
6 Dygert, Jonathan Daemen 46.76m 153' 5.25"
7 Fender, Damian Brockport St. 43.80m 143' 8.75"
8 Prethus, Anders Alfred State 43.03m 141' 2.25"
9 Long, Brendan Fredonia 42.45m 139' 3.5"
10 Keller, Sullivan Daemen 41.60m 136' 6.0"
11 Shively, Luke Finger Lakes CC 39.03m 128' 1.0"
12 Harrigan, Conor Finger Lakes CC 38.90m 127' 7.75"
13 Cromartie, Billy Onondaga CC 38.47m 126' 2.75"
14 Garbeck, Jake Nazareth 37.83m 124' 1.75"
15 Bradley, Logan Alfred State 37.25m 122' 2.75"
16 Cousino, David Roberts Wesleyan 36.65m 120' 3.25"
17 Mortas, Ben Onondaga CC 36.40m 119' 5.25"
18 McFarland, Ryan Alfred State 36.19m 118' 9.0"
19 Hess, Connor Rochester 35.50m 116' 6.0"
20 Martin, Josh Bryant & Stratton 35.23m 115' 7.25"
21 Geist, Daniel Brockport St. 35.20m 115' 6.0"
22 Smith-LaBombard, Patrick Finger Lakes CC 35.07m 115' 1.0"
23 Paciga, Mitch Fredonia 34.67m 113' 9.25"
24 Stiles, Trevor Alfred State 34.60m 113' 6.5"
25 Brundage, Jack Finger Lakes CC 34.58m 113' 5.75"
26 Johnson, Nick Bryant & Stratton 34.43m 112' 11.75"
27 Cervantes, Ryan RIT 34.39m 112' 10.25"
28 Roberts, Daniel Herkimer County CC 32.55m 106' 9.75"
29 Ballard, Ian St. John Fisher 32.41m 106' 4.25"
30 Chapman, Bryce Alfred State 32.24m 105' 9.5"
31 Zaldavar, Xavier Brockport St. 32.02m 105' 1.0"
32 Ekperigin, Ebisan Rochester 30.92m 101' 5.5"
33 Stokes, Spencer Alfred State 30.37m 99' 8.0"
34 Civilette, Matthew Le Moyne 30.10m 98' 9.25"
35 Lutz, Dakota Roberts Wesleyan 28.25m 92' 8.5"
36 Green, Austin Herkimer County CC 27.58m 90' 6.0"
37 Gardner, Justin Brockport St. 27.54m 90' 4.5"
38 Tyson, Brandon Herkimer County CC 27.26m 89' 5.5"
39 Hofbauer, Lukas Brockport St. 27.19m 89' 2.75"
40 Brumber, Jacob Alfred State 26.98m 88' 6.5"
41 Handford, Malik Herkimer County CC 24.84m 81' 6.25"
42 Clouthier, Robert Herkimer County CC 22.67m 74' 4.75"
43 Lamont, Willard Herkimer County CC 21.67m 71' 1.5"
44 Rios-Matos, Edgard Herkimer County CC 19.73m 64' 9.0"
45 Caldwell, Sevon Bryant & Stratton 19.60m 64' 4.0"
- Jacobs, Joshua Daemen NP