Tiffin HS Open #2
Date: Sun, Jan 22, 2017

Events
Men's Women's
60 Meters 60 Meters
200 Meters 200 Meters
400 Meters 400 Meters
600 Meters 600 Meters
800 Meters 800 Meters
1600 Meters 1600 Meters
3200 Meters 60 Hurdles
60 Hurdles 4 x 200 Relay
4 x 200 Relay 4 x 400 Relay
High Jump 4 x 800 Relay
Pole Vault High Jump
Long Jump Pole Vault
Triple Jump Long Jump
Shot Put Shot Put
Weight Throw Weight Throw
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Brewer, Olivia Mt. Gilead 7.99
2 Crews, Mylan W. Alex. Twin Valley So. 8.05
3 Davis, Abby Richwood North Union 8.36
4 Young, Tatyana Caledonia River Valley 8.41
5 Brewer, Jessica Mt. Gilead 8.45
6 Powers, Olivia NSP Running Club 8.49
7 Redman, Kylie Galion 8.55
- Wright, Madison W. Alex. Twin Valley So. NT
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Brewer, Olivia Mt. Gilead 8.05
2 Crews, Mylan W. Alex. Twin Valley So. 8.10
3 Davis, Abby Richwood North Union 8.24
4 Powers, Olivia NSP Running Club 8.32
5 Young, Tatyana Caledonia River Valley 8.43
6 Redman, Kylie Galion 8.47
7 Brewer, Jessica Mt. Gilead 8.55
8 Yingst, Madison Unattached 8.61
9 Edington, Brooke Caledonia River Valley 8.73
10 Oswald, Jalyn Galion 8.74
11 Gwinner, Marisa Galion 8.78
12 Wright, Madison W. Alex. Twin Valley So. 8.81
13 Partin, Carrington Vermilion 9.01
14 Myers, Kerrigan Galion 9.04
15 Hopkins, Anna Caledonia River Valley 9.15
16 Longwell, Alison Galion 9.26
17 Steenbock, Natalie Springboro HS 9.44
18 Nickels, Airyona Galion 9.67
19 Belton, Jillian Caledonia River Valley 9.71
20 Hundemer, Jayla Mt. Orab Western Brown 10.15
21 Wohlgamuth, Kailyn Unattached 10.16
- Dillon, Cece Vermilion NT
- Nichol, Kendra Richwood North Union NT
- Swallows, Julia Gr. City Central Crossing NT
- Branham-Patrick, Te'Aira unattached NT
- Wallace, Kelsey Lima Bath Wildcats NT
- Taylor, Aliyah Mt. Orab Western Brown NT
- Boudreaux , Lauryn Capitol City Comets TC Inc NT
- Phillps, Macy Attica Seneca East NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Middlesworth, Nick Marion Harding 7.13
2 Holsinger, Eric Unattached 7.30
3 Sliter, Alex Fairview (OH) 7.31
4 Freeman, Michel Marion Harding 7.33
5 Watts, Coreion Capitol City Comets TC Inc 7.37
6 Nowak, Brady Unattached 7.38
7 Blanton, David Caledonia River Valley 7.62
8 Hemmelgarn, Matt W. Alex. Twin Valley So. 7.81
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Middlesworth, Nick Marion Harding 7.18
2 Holsinger, Eric Unattached 7.30
3 Sliter, Alex Fairview (OH) 7.32
4 Freeman, Michel Marion Harding 7.40
5 Nowak, Brady Unattached 7.40
6 Watts, Coreion Capitol City Comets TC Inc 7.44
7 Blanton, David Caledonia River Valley 7.45
8 O'Hara, Gabe Mt. Orab Western Brown 7.46
9 Crisman, Takoda Galion 7.47
10 Collier, Jared Perkins 7.60
11 Street, Christopher Capitol City Comets TC Inc 7.63
12 Shockey, Sammy W. Alex. Twin Valley So. 7.75
13 Lucas, Jon Unattached 7.78
14 Hemmelgarn, Matt W. Alex. Twin Valley So. 7.79
15 Frazier, Dustin Mt. Gilead 7.81
16 Metzger, Gavin Unattached 7.85
17 Bils, David Bucyrus Wynford 7.90
18 Jones, Corey Unattached 8.00
19 Gaines, Bryce Mt. Gilead 8.00
20 Kirker, Austin Mt. Orab Western Brown 8.01
21 Miller, Nathan Unattached 8.03
22 Loving, Gerald Unattached 8.05
23 BILS, ERIC Unattached 8.06
24 Pennington, Matthew Caledonia River Valley 8.16
25 Pennington, William Caledonia River Valley 8.16
26 Johnson, CJ Galion 8.31
27 Dalton, Blake Unattached 8.48
28 Sexton, Lane Mt. Orab Western Brown 8.69
29 Abrams, Jon Mt. Orab Western Brown 8.74
30 Shoemaker, Hayden Clearfork Youth Track & Field 9.29
31 Bateman, Jacob Caledonia River Valley 9.39
- Smith, Alex Unattached NT
- Fox, Colby Galion NT
- BILS, ERIC Unattached NT
- Anderson, Zhamir Galion NT
- Parks, Davanna Mansfield Urban Youth Athletic NT
- McAllister III, Edmund Ohio Heat NT
- Smoot, Myriah Gary Steelers Track NT
- Jefferson , Justin Day. Thurgood Marshall NT
- Hoffman, Steven Galion NT
- Manning, Garrick Attica Seneca East NT
- Vandyke, Gabe Benjamin Logan NT
- Knight, Kelby Galion NT
- Worthen/Gibson, Riley Wapakoneta NT
- Granger, Brielle Mansfield Urban Youth Athletic NT
- Parsons, Josh Vermilion NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Crews, Mylan W. Alex. Twin Valley So. 27.86
2 Johnson, Da'Shuany Day. Thurgood Marshall 28.11
3 Yingst, Madison Unattached 28.24
4 Gasdick, Brianna Vermilion 29.42
5 Wallace, Kelsey Lima Bath Wildcats 29.68
6 Leto, Sophia Mt. Orab Western Brown 29.69
7 Chapman, Addison Mt. Gilead 30.89
8 Partin, Carrington Vermilion 31.02
9 Schnittker, Olivia Sandusky Perkins 31.06
10 Kreusch, Paige Arcanum 32.32
11 Riegle, Kayla Arcanum 34.15
12 Spettel, Claire Unattached 34.58
13 Heiser, Audrey Arcanum 34.85
14 Hundemer, Jayla Mt. Orab Western Brown 35.65
- Schaefer, Maddie Sandusky Perkins NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Zachkery, J.J. Day. Thurgood Marshall 23.85
2 Spencer, Jaylen Fremont Ross 24.09
3 Watts, Coreion Capitol City Comets TC Inc 24.23
4 O'Hara, Gabe Mt. Orab Western Brown 24.23
5 Sliter, Alex Fairview (OH) 24.34
6 Barnett, Jonah Mt. Gilead 24.36
7 Collier, Jared Perkins 25.17
8 Metzger, Gavin Unattached 25.35
9 Jefferson , Justin Day. Thurgood Marshall 25.37
10 Loving, Gerald Unattached 25.50
11 Hemmelgarn, Matt W. Alex. Twin Valley So. 25.62
12 Daniel, Robert tc unat 25.64
13 Shockey, Sammy W. Alex. Twin Valley So. 25.66
14 Harris, Deshawn Unattached 25.75
15 Miller, Nathan Unattached 26.08
16 Coats, Daniel Arcanum 26.27
17 Street, Christopher Capitol City Comets TC Inc 26.37
18 BILS, ERIC Unattached 26.62
19 O'Donnell, Doug Vermilion 26.79
20 Slaughter, Xavier Capitol City Comets TC Inc 27.09
21 Kirker, Austin Mt. Orab Western Brown 27.32
22 Bils, David Bucyrus Wynford 27.58
23 Wright, Joshua Arcanum 29.16
24 Abrams, Jon Mt. Orab Western Brown 29.75
- Watts, Jordan Day. Thurgood Marshall NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Johnson, Da'Shuany Day. Thurgood Marshall 1:07.11
2 Leto, Sophia Mt. Orab Western Brown 1:07.72
3 Weaver, Selene Franklin Monroe 1:08.54
4 Wallace, Kelsey Lima Bath Wildcats 1:08.76
5 Weber, Madi Mt. Blanchard Riverdale 1:10.50
6 Stang, Kaeleigh SP Running Club 1:12.04
7 Whitting, Izzy Arcanum 1:13.72
8 Kreusch, Paige Arcanum 1:18.14
9 Riegle, Kayla Arcanum 1:21.35
10 Heiser, Audrey Arcanum 1:22.61
- Branham-Patrick, Te'Aira unattached NT
- Powers, Olivia NSP Running Club NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Stang, Kaeleigh SP Running Club 1:59.70
2 Nickels, Airyona Galion 2:00.32
3 Wagner, Emily Vermilion 2:04.53
4 Hoffman, Maggie Vermilion 2:11.20
5 Brinkman, Ella Mt. Orab Western Brown 2:16.80
6 Keller, Grace Vermilion 2:16.95
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Picker, Darcy Mt. Gilead 2:35.39
2 Retcher, Chyanne Fairview (OH) 2:37.25
3 Yingst, Lindsey Unattached 2:37.51
4 Weaver, Selene Franklin Monroe 2:42.55
5 Bradshaw, Marcy Arcanum 2:51.67
6 Jones, Carson Mt. Orab Western Brown 2:52.97
7 Steppler, Sierra Mt. Orab Western Brown 3:00.25
8 Redden, Eliza Plymouth High School 3:01.17
9 Wetzel, Mara Arcanum 3:04.53
10 Wallace, Kelsey Lima Bath Wildcats 3:07.21
11 Rossi, Maggie Vermilion 3:17.30
12 Burchette, Emma Mt. Gilead 3:17.45
13 Konrad, Erin Vermilion 3:18.12
- Lynn, Annalee Spr. Emmanuel Christian NT
- Clark, Maddie Spr. Emmanuel Christian NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Shockey, Sammy W. Alex. Twin Valley So. 2:07.96
2 Stephens, Isaac Arcanum 2:08.37
3 Philpot, Trammel Day. Thurgood Marshall 2:08.47
4 Weiss, Nick Mt. Gilead 2:13.87
5 Slaughter, Xavier Capitol City Comets TC Inc 2:14.69
6 Pacenta, Robert Kettering Fairmont 2:17.28
7 Harris, Deshawn Unattached 2:19.14
8 Dickerson, Hayden Unattached 2:20.55
9 Alexander, Dametrius Alexander Unattached 2:20.77
10 Small, Connor Unattached 2:20.97
11 Brown, Brandon Kettering Fairmont 2:25.02
12 Kinsey, Cameron Kettering Fairmont 2:25.67
13 Arnold, Jared Unattached 2:25.71
14 Cleveland , Zach Unattached 2:25.89
15 Poling, Aaron Unattached 2:26.94
16 Delk, Tanner Arcanum 2:27.04
17 Ernst, Jake Kettering Fairmont 2:27.25
18 Hernandez, Austin Unattached 2:27.74
19 Lininger, Luke Kettering Fairmont 2:27.77
20 Holland, Garrison Rawson Cory-Rawson 2:36.34
21 Seymour , Ian Unattached 2:36.35
22 Shoemaker, Hayden Clearfork Youth Track & Field 2:36.51
- Osswald, Jacob Arcanum NT
- Rider, Jacob McComb NT
- Brentlinger, Chase Kettering Fairmont NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Dowdell, Lillian Unattached 5:40.34
2 Retcher, Chyanne Fairview (OH) 5:48.63
3 Bradshaw, Marcy Arcanum 5:52.51
4 Bush, Hannah Mt. Gilead 5:59.31
5 Yingst, Lindsey Unattached 6:00.76
6 Jones, Carson Mt. Orab Western Brown 6:15.65
7 Wetzel, Mara Arcanum 6:32.64
8 Redden, Eliza Plymouth High School 6:35.76
9 Steppler, Sierra Mt. Orab Western Brown 6:53.20
10 Brinkman, Ella Mt. Orab Western Brown 7:02.08
11 Burchette, Emma Mt. Gilead 7:07.39
- Lynn, Annalee Spr. Emmanuel Christian NT
- Clark, Maddie Spr. Emmanuel Christian NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
Hallabrin, Austin Mt. Gilead 4:43.19
Weiss, Nick Mt. Gilead 4:57.21
Stephens, Isaac Arcanum 5:01.15
Fisher, Zachary Ohio Virtual Academy 5:03.67
Alexander, Dametrius Alexander Unattached 5:04.17
Krupp, Andrew Ottowa Hills 5:10.93
White, Kyle Mt. Gilead 5:10.99
Easterling, Chase Mt. Orab Western Brown 5:15.15
Sonnenberg, Cody Unattached 5:16.07
Delk, Tanner Arcanum 5:44.31
Scott, Micheal Arcanum 5:44.79
- Rider, Jacob McComb NT
- Redden, Nathaniel Plymouth High School NT
Schreiner, Tanner tc unat 4:57.86
Cleveland , Zach Unattached 5:12.76
Frick, Gavin Unattached 5:13.48
Ernst, Jake Kettering Fairmont 5:14.40
Dickerson, Hayden Unattached 5:15.38
Lininger, Luke Kettering Fairmont 5:16.19
Poling, Jacob Unattached 5:16.43
Arnold, Jared Unattached 5:19.44
Poling, Aaron Unattached 5:37.02
- Lindo, Isaac Vermilion NT
- Hosford, Daniel Kettering Fairmont NT
- Brown, Jake Kettering Fairmont NT
Ball, Trevor Mt. Gilead 5:11.33
Hickle, Brody Rawson Cory-Rawson 5:26.14
Seymour , Ian Unattached 5:35.58
Collins, Michael Unattached 5:43.61
Ceccoli, Luke Unattached 5:44.10
Marquis, Jacob tc unat 5:47.51
Throckmorton, Daynte Caledonia River Valley 6:25.39
Armold, Sean Unattached 6:49.84
- White, Dakota Arcanum NT
- Demarco, Oscar Vermilion NT
- Shipman, Sy Mt. Gilead NT
- Brown, Brandon Kettering Fairmont NT
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Redden, Nathaniel Plymouth High School 10:49.11
2 White, Casey Mt. Gilead 10:51.33
3 Frick, Gavin Unattached 11:06.74
4 Sonnenberg, Cody Unattached 11:10.60
5 Hallabrin, Austin Mt. Gilead 11:15.97
6 Easterling, Chase Mt. Orab Western Brown 11:16.57
7 Hosford, Daniel Kettering Fairmont 11:20.37
8 Alexander, Dametrius Alexander Unattached 11:28.42
9 Coey, Carson Unattached 11:32.33
10 Poling, Jacob Unattached 11:32.39
11 Hickle, Brody Rawson Cory-Rawson 11:34.90
12 Brown, Jake Kettering Fairmont 11:47.68
13 White, Kyle Mt. Gilead 11:50.43
14 Clark, Tyler Mt. Gilead 11:53.29
15 Ball, Trevor Mt. Gilead 11:54.77
16 Starkweather, Owen Fremont Ross 11:55.07
17 Scott, Micheal Arcanum 13:09.20
- White, Dakota Arcanum NT
- Fisher, Zachary Ohio Virtual Academy NT
- Shipman, Sy Mt. Gilead NT
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Manning, Garrick Attica Seneca East 8.99
2 Vandyke, Gabe Benjamin Logan 9.45
3 Spitzer, Hunter Richwood North Union 9.52
4 O'Donnell, Doug Vermilion 10.24
5 Osswald, Jacob Arcanum 10.95
6 Wright, Joshua Arcanum 11.98
Parks, Davanna Mansfield Urban Youth Athletic 9.45
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Caledonia River Valley A 1:59.18
2 Mt. Blanchard Riverdale A 2:00.74
2 Mt. Blanchard Riverdale A 2:00.74
4 Mt. Gilead A 2:02.42
Vermilion A NT
Galion A NT
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Mt. Gilead A 1:43.04
2 Caledonia River Valley A 1:47.73
Caledonia River Valley B NT
Galion A NT
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 St Paul A 4:53.94
2 Mt. Orab Western Brown A 5:05.49
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Mt. Blanchard Riverdale A 11:38.97
2 Vermilion A 12:20.81
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Gwinner, Marisa Galion 5' 6.5"m 5' 6.5"
2 Brown, katlyn Unattached 5' 0.0"m 5' 0.0"
3 Ratliff, Rachel Marion Harding 4' 8.0"m 4' 8.0"
4 Schnittker, Olivia Sandusky Perkins 4' 8.0"m 4' 8.0"
5 Myers, Kerrigan Galion 4' 6.0"m 4' 6.0"
6 Randall, Savannah Mt. Gilead 4' 2.0"m 4' 2.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Manning, Garrick Attica Seneca East 6' 0.0"m 6' 0.0"
2 Crisman, Takoda Galion 6' 0.0"m 6' 0.0"
3 Rice, Austin Caledonia River Valley 5' 4.0"m 5' 4.0"
- Hoffman, Steven Galion NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Rehmert, Meg Greenville 11' 0.0"m 11' 0.0"
2 Cameron, Megan Dublin Coffman 11' 0.0"m 11' 0.0"
3 Addington, Lexi Greenville 10' 6.0"m 10' 6.0"
4 Bohman, Emily Russia High School 10' 6.0"m 10' 6.0"
5 Shasteen, Madelyn Unattached 9' 0.0"m 9' 0.0"
6 Weaver, Selene Franklin Monroe 9' 0.0"m 9' 0.0"
7 Mitchem, Jace Springfield Shawnee 9' 0.0"m 9' 0.0"
7 Hunt, Riley Greenville High School 9' 0.0"m 9' 0.0"
9 Break, Jessica Coldwater High School 8' 6.0"m 8' 6.0"
10 Starrs, Gemma Caledonia River Valley 8' 6.0"m 8' 6.0"
11 Urig, Macy Vermilion 7' 6.0"m 7' 6.0"
12 Myers, Kerrigan Galion 7' 6.0"m 7' 6.0"
13 Scarberry, Nicole Avon 7' 0.0"m 7' 0.0"
13 Rengering, Julia Beavercreek MS 7' 0.0"m 7' 0.0"
- Swallows, Julia Gr. City Central Crossing NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Goolsby, Austin Hillsboro 15' 0.0"m 15' 0.0"
2 Manning, Garrick Attica Seneca East 14' 6.0"m 14' 6.0"
3 Shellhaas, Brock Ansonia High School 14' 0.0"m 14' 0.0"
4 Frens, AJ Unattached 13' 6.0"m 13' 6.0"
5 konst, logan Anna High School 13' 6.0"m 13' 6.0"
6 Kubicki, Zach Tol. Whitmer 13' 0.0"m 13' 0.0"
7 Trick, Ryan Greenville High School 12' 0.0"m 12' 0.0"
7 Scharf, Ben Tol. Whitmer 12' 0.0"m 12' 0.0"
7 Belcher, Donavin Tol. Whitmer 12' 0.0"m 12' 0.0"
10 Booso, Brett Tri-County North 12' 0.0"m 12' 0.0"
11 Shellhaas, Luke Unattached 12' 0.0"m 12' 0.0"
12 Jacobs, Gavin Tol. Whitmer 12' 0.0"m 12' 0.0"
13 Knight, Kelby Galion 11' 6.0"m 11' 6.0"
14 Keen, James Hilliard Davidson High School 11' 6.0"m 11' 6.0"
15 Crisman, Tanner Galion 11' 0.0"m 11' 0.0"
15 Young, Tre Tol. Whitmer 11' 0.0"m 11' 0.0"
17 Brady, Scott Caledonia River Valley 10' 6.0"m 10' 6.0"
18 O'Donnell, Doug Vermilion 10' 0.0"m 10' 0.0"
- Spitzer, Hunter Richwood North Union NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Gwinner, Marisa Galion 4.94m 16' 2.5"
2 Brown, katlyn Unattached 4.68m 15' 4.25"
3 Miller, Grace Mansfield Ontario (Club) 4.50m 14' 9.25"
4 Hescht, Amber Attica Seneca East 4.46m 14' 7.75"
5 Hopkins, Anna Caledonia River Valley 4.37m 14' 4.0"
6 Steenbock, Natalie Springboro HS 4.30m 14' 1.25"
7 Urig, Macy Vermilion 4.24m 13' 11.0"
8 Schnittker, Olivia Sandusky Perkins 4.17m 13' 8.25"
9 Randall, Savannah Mt. Gilead 4.14m 13' 7.0"
10 Oswald, Jalyn Galion 3.94m 12' 11.25"
11 Nichol, Kendra Richwood North Union 3.88m 12' 8.75"
12 Longwell, Alison Galion 3.87m 12' 8.5"
13 Rengering, Julia Beavercreek MS 3.58m 11' 9.0"
14 Digby, Adrian Mt. Blanchard Riverdale 3.36m 11' 0.25"
15 Brewer, Jessica Mt. Gilead 2.90m 9' 6.25"
16 Evans, Sarah Mt. Blanchard Riverdale 2.84m 9' 4.0"
17 Pickett, Erica Mt. Blanchard Riverdale 2.58m 8' 5.75"
- Swallows, Julia Gr. City Central Crossing NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Goolsby, Austin Hillsboro 21' 4.25"m 21' 4.25"
2 Stuber, Tyler Napoleon 19' 11.5"m 19' 11.5"
3 Middlesworth, Nick Marion Harding 19' 6.25"m 19' 6.25"
4 Anderson, Zhamir Galion 18' 11.5"m 18' 11.5"
5 Crisman, Tanner Galion 18' 11.25"m 18' 11.25"
6 French, Chris W. Alex. Twin Valley So. 18' 1.5"m 18' 1.5"
7 Stevens, Brandon Mt. Gilead 18' 1.25"m 18' 1.25"
8 Kirker, Austin Mt. Orab Western Brown 17' 5.5"m 17' 5.5"
9 Troesch, Cameron Richwood North Union 16' 7.25"m 16' 7.25"
10 Kinsey, Cameron Kettering Fairmont 16' 7.25"m 16' 7.25"
11 Glosser, Logan Caledonia River Valley 16' 3.5"m 16' 3.5"
12 Holland, Garrison Rawson Cory-Rawson 15' 11.25"m 15' 11.25"
13 Miller, Nathan Unattached 15' 5.0"m 15' 5.0"
14 Zimmerman, Hunter Richwood North Union 15' 2.0"m 15' 2.0"
15 Collins, Michael Unattached 15' 1.5"m 15' 1.5"
16 Johnson, CJ Galion 13' 0.25"m 13' 0.25"
- McAllister III, Edmund Ohio Heat NP
- Granger, Brielle Mansfield Urban Youth Athletic NP
- Parks, Davanna Mansfield Urban Youth Athletic NP
- Brentlinger, Chase Kettering Fairmont NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 French, Chris W. Alex. Twin Valley So. 33' 7.0"m 33' 7.0"
2 Stevens, Brandon Mt. Gilead 30' 9.0"m 30' 9.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Young, Kathleen Unattached 14.62m 47' 11.75"
2 Berry, Nicole Pitsburg Franklin Monroe 12.72m 41' 8.75"
3 Keck, Mary Brigid Newark Catholic 10.56m 34' 7.75"
4 Pack, Brianna Mt. Orab Western Brown 9.98m 32' 9.0"
5 Ison, Lauren Marion Harding 9.87m 32' 4.75"
6 Kandel, Madison Unattached 9.58m 31' 5.25"
7 McAllister , Samantha Arcanum 9.52m 31' 3.0"
8 Peters , Emily Arcadia 9.47m 31' 1.0"
9 Kirk, Shelby Caledonia River Valley 9.47m 31' 1.0"
10 Hurd, Haley Nelsonville-York 9.12m 29' 11.25"
11 Randall, Savannah Mt. Gilead 8.85m 29' 0.5"
12 Adkins, Lilly Carey 8.78m 28' 9.75"
13 Wallin, Justina Marion Harding 8.69m 28' 6.25"
14 King, Katelyn Bloomdale Elmwood 8.58m 28' 1.75"
15 Crabtree, Abbey Caledonia River Valley 8.50m 27' 10.75"
16 Nutter, Emily Newark Catholic 8.20m 26' 11.0"
17 Otto, Hanna Genoa Area 7.70m 25' 3.25"
18 Reike, Bailey Caledonia River Valley 7.06m 23' 2.0"
19 Kennon, Kelsey Mt. Gilead 6.78m 22' 3.0"
20 Blevins, Olivia Unattached 5.56m 18' 3.0"
- Watkins , Samantha Arcadia NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Demaline, Ryan Liberty Center 17.35m 56' 11.25"
2 Mullins, Derrius Col. St. Francis DeSales 16.18m 53' 1.0"
3 Miller, Joshua Unattached 15.73m 51' 7.25"
4 Spencer, Drew Unattached 14.68m 48' 2.0"
5 Arnold, Andrew Bloomdale Elmwood 14.20m 46' 7.25"
6 Verhoff, Kyle Pandora-Gilboa 13.28m 43' 7.0"
7 Fuller, Alijah Fremont Ross 13.10m 42' 11.75"
8 Wade, Austin Caledonia River Valley 12.58m 41' 3.25"
9 Arrington, Isaac Mt. Gilead 12.02m 39' 5.25"
10 Krause, Isaiah Arcanum 11.76m 38' 7.0"
11 Holsapple, Luke Arcanum 11.60m 38' 0.75"
12 Hemby, Brandon Richwood North Union 11.41m 37' 5.25"
13 Klingel, Cort Caledonia River Valley 11.09m 36' 4.75"
14 Barga, Heath Ansonia High School 11.05m 36' 3.0"
15 Frazier, Dustin Mt. Gilead 9.94m 32' 7.5"
16 Nutter, Dom Newark Catholic 9.84m 32' 3.5"
17 Reed, Kai Newark Catholic 9.62m 31' 6.75"
18 Cotterman, Isaac Newark Catholic 9.45m 31' 0.0"
19 McKinney, Nick Mt. Gilead 9.32m 30' 7.0"
20 Stratton, Will Mt. Orab Western Brown 9.13m 29' 11.5"
- Meece, Sam Unattached NP
- May, Brett Galion NP
- Fisher, Zane Unattached NP
- Jackson, Jacob W. Alex. Twin Valley So. NP
- Currie, Christian McComb NP
- Cooper, Tyler Mt. Gilead NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Young, Kathleen Unattached 54' 4.0"m 54' 4.0"
2 Streib, Bri Galion 42' 6.0"m 42' 6.0"
3 King, Katelyn Bloomdale Elmwood 39' 0.0"m 39' 0.0"
4 Keck, Mary Brigid Newark Catholic 37' 1.0"m 37' 1.0"
5 Berry, Nicole Pitsburg Franklin Monroe 36' 3.0"m 36' 3.0"
6 Otto, Hanna Genoa Area 29' 11.5"m 29' 11.5"
7 Nutter, Emily Newark Catholic 29' 4.0"m 29' 4.0"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Verhoff, Kyle Pandora-Gilboa 54' 4.5"m 54' 4.5"
2 May, Brett Galion 43' 3.5"m 43' 3.5"
3 Reed, Kai Newark Catholic 36' 9.0"m 36' 9.0"
4 Stratton, Will Mt. Orab Western Brown 29' 4.0"m 29' 4.0"
- Meece, Sam Unattached NP
- Jackson, Jacob W. Alex. Twin Valley So. NP