2016 Nike Clyde Littlefield Texas Relays
Date: Wed, Mar 30, 2016

Events
Men's Women's
100 Meters 100 Meters
100 Meters HS Div. I 100 Meters HS Div. I
100 Meters HS Div. II 100 Meters HS Div. II
100 Meters Invitational 100 Meters Invitational
200 Meters 200 Meters
800 Meters 800 Meters
1500 Meters 1500 Meters
1500 Meters Section B Univ/Coll 1500 Meters Section B Univ/Coll
1600 Meters 1600 Meters
Mile 3200 Meters
3200 Meters 5000 Meters
5000 Meters 100 Hurdles
110 Hurdles 100 Hurdles HS Div. I
110 Hurdles HS Div. I 100 Hurdles HS Div. II
110 Hurdles HS Div. II 100 Hurdles Invitational
110 Hurdles Invitational 300 Hurdles
300 Hurdles 400 Hurdles
400 Hurdles 400 Hurdles Invitational
400 Hurdles Invitational 2000 Steeplechase
2000 Steeplechase 3000 Steeplechase
3000 Steeplechase 4 x 100 Relay
4 x 100 Relay 4 x 100 Relay HS Div. I
4 x 100 Relay HS Div. I 4 x 100 Relay HS Div. II
4 x 100 Relay HS Div. II 4 x 100 Relay Invitational
4 x 100 Relay Invitational 4 x 200 Relay
4 x 200 Relay 4 x 200 Relay HS Div. I
4 x 200 Relay HS Div. I 4 x 200 Relay HS Div. II
4 x 200 Relay HS Div. II 4 x 400 Relay
4 x 400 Relay 4 x 400 Relay Univ/Coll
4 x 400 Relay Univ/Coll 4 x 400 Relay HS Div. I
4 x 400 Relay HS Div. I 4 x 400 Relay HS Div. II
4 x 400 Relay HS Div. II 4 x 400 Relay Invitational
4 x 400 Relay Invitational 4 x 800 Relay
4 x 800 Relay 4 x 800 Relay High School
4 x 800 Relay High School 4 x 800 Relay High School
4 x 800 Relay High School Sprint Medley Relay
Sprint Medley Relay Sprint Medley Relay High School
Sprint Medley Relay High School Distance Medley Relay
Distance Medley Relay Distance Medley Relay High School
Distance Medley Relay High School High Jump High School
High Jump High School High Jump Section A Univ/Coll
High Jump Section A Univ/Coll High Jump Section B Univ/Coll
High Jump Section B Univ/Coll Pole Vault HS Section A
Pole Vault HS Section A Pole Vault HS Section B
Pole Vault HS Section B Pole Vault ELITE WOMEN
Pole Vault ELITE MEN Pole Vault Section A Univ/Coll
Pole Vault Section C Univ/Coll Pole Vault Section B Univ/Coll
Pole Vault Section A Univ/Coll Long Jump High School
Pole Vault Section B Univ/Coll Long Jump Section A Univ/Coll
Long Jump High School Long Jump Section B Univ/Coll
Long Jump Section A Univ/Coll Triple Jump High School
Long Jump Section B Univ/Coll Triple Jump Section A Univ/Coll
Triple Jump High School Triple Jump Section B Univ/Coll
Triple Jump Section A Univ/Coll Shot Put High School
Triple Jump Section B Univ/Coll Shot Put Section A Univ/Coll
Shot Put High School Shot Put Section B Univ/Coll
Shot Put Section A Univ/Coll Discus High School
Shot Put Section B Univ/Coll Discus Section A Univ/Coll
Discus High School Discus Section B Univ/Coll
Discus Section A Univ/Coll Hammer
Discus Section B Univ/Coll Javelin High School
Hammer Javelin Section A Univ/Coll
Javelin High School Javelin Section B Univ/Coll
Javelin Section A Univ/Coll Heptathlon
Javelin Section B Univ/Coll -
Decathlon -
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Akinosun, Morolake Texas 11.07 1.9
2 Carson, Savannah Purdue 11.50 1.9
3 Williams, Taylor Clemson 11.60 1.9
4 Smith, Rochene Wayland Baptist 11.64 1.9
5 Parker, Kiara Arkansas 11.69 1.9
6 Smith, Caitland Texas 11.76 1.9
7 Buchanan, Leya Oklahoma 11.80 1.9
8 Morgan, Audrianna Rogers State 11.98 1.9
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Akinosun, Morolake Texas 11.25 1.7
2 Daniels, Teahna Texas 11.53 2.6
3 Carson, Savannah Purdue 11.61 2.6
4 Williams, Taylor Clemson 11.63 1.9
5 Parker, Kiara Arkansas 11.64 3.5
6 Smith, Caitland Texas 11.72 1.9
7 Buchanan, Leya Oklahoma 11.77 2.6
8 Smith, Rochene Wayland Baptist 11.83 3.5
9 Morgan, Audrianna Rogers State 11.83 2.5
10 McBride, Jermeka Northwestern St. 11.84 2.9
11 Hadley, Sabria Clemson 11.90 2.6
12 Dallas, Kedisha Northern Illinois 11.91 2.6
13 Heath, Autumn Purdue 11.93 1.6
14 Simon, Ja'lyn Grambling 11.93 2.2
15 Henderson, Destini UTSA 11.94 2.2
16 Carter, Bria Houston 11.97 3.5
17 Johnson, Tiffani Texas Tech 11.98 3.4
18 Baldwin, Alexis UT-Arlington 12.00 3.4
19 Brown, Chelise New Orleans 12.03 2.5
20 Huschle, Analisa South Dakota 12.03 2.9
21 Telesford, Aaliyah South Plains 12.03 3.5
22 Robinson, Torie Clemson 12.03 2.9
23 Young, Deja Wichita State 12.04 2.5
24 Flower, Kate Liberty 12.05 2.5
25 Smith, Melicha Sam Houston St. 12.08 1.6
26 Howells, Sydney UTSA 12.08 2.2
27 Cameron, Lakesha Houston Baptist 12.08 1.0
28 Mercer, Dana Liberty 12.13 2.2
29 Irvin-Muhammad, A'Iesha Northern Illinois 12.15 1.7
30 Smith, Paula Sam Houston St. 12.16 3.5
31 Paiement, Iphona TCU 12.16 3.4
32 Pipi, Ama Oklahoma 12.17 1.7
33 Williams, Shanice Western Texas College 12.18 3.4
34 Banks, Tambrisha Houston Baptist 12.22 1.6
34 Crutchfield, Taisyn UC Irvine 12.22 1.7
36 Giles, Ashlynn TAMU-Commerce 12.23 2.5
37 Leacock, Trishelle Miami 12.27 3.4
38 Hardin, Arien UT-Arlington 12.28 1.0
39 Vailas, Angie Wichita State 12.29 1.6
40 Beverly, Takyra Grambling 12.31 1.7
41 Hill, Taylor South Plains 12.32 1.9
42 Dufoe, Karina South Dakota 12.33 1.7
43 Sillemon, Jasmine Angelo State 12.38 2.9
44 Payton, Braneshia Northwestern St. 12.41 1.0
45 Simmons, LaShawnda Incarnate Word 12.42 1.7
46 Rawlins, Brittany Utah State 12.45 1.7
47 Arinze, Jane Incarnate Word 12.46 1.7
48 Richards, Yasmyn Angelo State 12.47 1.0
49 Wilcox, Whitney Utah State 12.51 1.7
50 Brown, Tashay Colorado 12.55 2.5
51 Tennison, Dalmesia Eastern New Mexico 12.61 1.0
52 Brooks, Alexondria Tarleton State 12.65 1.0
53 Garcia, Demee Eastern New Mexico 12.71 1.0
54 Turner, Ashli Rogers State 12.74 2.2
55 Bush, Carmen East Texas Baptist 13.25 2.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Gordon, Daja Dallas Hampton Prep 11.87 -1.4
2 Simmons , Kelcie Leonard 11.88 -1.4
3 Roberson, Takyera Houston Wheatley 11.90 -1.4
4 Richardson, Syaira Nansemond River 12.15 -1.4
5 Brown, Alexis Kennedale 12.38 -1.4
6 Sharp, Jernaya Greenhill School 12.40 -1.4
7 Reed, Jaevin Prestonwood Christian 12.45 -1.4
- Richardson, Sha'Carri Dallas Carter NT -1.4
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Richardson, Sha'Carri Dallas Carter 11.74 2.4
2 Simmons , Kelcie Leonard 11.77 2.4
3 Roberson, Takyera Houston Wheatley 11.85 3.0
4 Gordon, Daja Dallas Hampton Prep 11.92 3.0
5 Brown, Alexis Kennedale 12.11 3.0
6 Kerley, Virginia Taylor 12.12 2.6
7 Richardson, Syaira Nansemond River 12.15 3.0
8 Reed, Jaevin Prestonwood Christian 12.24 1.8
9 Sharp, Jernaya Greenhill School 12.31 1.8
10 Pettway, Caira Sunnyvale 12.34 1.8
11 Serrano, Marlee Sinton 12.34 3.0
12 Pruitt, Sierra Edna 12.35 3.0
13 Shaw, Taylor Brusly 12.37 3.0
14 McFarland, Alexzandra Georgetown Gateway 12.38 1.8
15 Gamble, Kennedy Kinkaid School 12.41 1.8
16 Madlock, Alex Bangs 12.46 2.6
17 Briggs, Tiffani Cypress Christian 12.47 3.0
18 Spates, Ta'la Brusly 12.50 2.4
19 Hurd, Kierrah Columbus 12.52 3.0
20 Roberson, Taylor Bay City 12.54 2.4
21 Jimmar, Kyla Richards (Oak Lawn) 12.55 1.8
22 Willet, Maddie Liberty Christian School 12.55 2.6
23 Puryear, Jazmin Lake Worth 12.60 2.6
24 Stokes, Shannon Incarnate Word (Houston) 12.63 1.8
25 Hightower, Tyrisha Coldspring-Oakhurst 12.65 1.8
26 Coutee-McCullum, Justice Hockaday School 12.68 1.8
27 Brewer, Doneasha Cin. Withrow 12.69 2.6
28 Ebert, Madeline Big Sandy Harmony 12.78 2.6
29 Dorsett, Madison Prestonwood Christian 12.83 2.6
30 Trotter, Aliyah Grace Prep Academy 12.84 2.4
31 Bradley, Stephanie Buffalo 13.18 2.6
32 norman, nautica Coldspring-Oakhurst 13.26 2.4
33 Galloway, Ronnece Texarkana Liberty-Eylau 13.48 2.4
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Harris, Kaylor Mesquite Horn 11.58 1.5
2 Barnes, Celera St.Bonaventure 11.75 1.5
3 Washington, Sydney Round Rock Stony Point 11.78 1.5
4 Hamilton, I'Shunique Cedar Hill 11.92 1.5
5 Augustine, Ariyonna Long Beach Poly 12.11 1.5
6 Jordan, Mikia Aledo 12.16 1.5
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Harris, Kaylor Mesquite Horn 11.53 4.8
2 Flannel, Kynnedy Alvin 11.73 2.6
3 Washington, Sydney Round Rock Stony Point 11.82 2.5
4 Hamilton, I'Shunique Cedar Hill 11.88 2.5
5 White, Kira DeSoto 11.88 1.6
6 Jackson, Shavonne DeSoto 11.98 2.6
7 Barnes, Celera St.Bonaventure 12.02 2.9
8 Jordan, Mikia Aledo 12.06 2.6
8 Augustine, Ariyonna Long Beach Poly 12.06 3.6
10 Gridiron, Alyssa Fris Heritage 12.06 2.9
11 Loyd, Kyah Byrd, C.E. 12.07 2.1
12 Sample, Essance Houston Cypress Springs 12.07 1.6
12 Hylton, Kayla Lincoln-Way East 12.07 2.5
14 Thomas, Charity The Woodlands 12.09 2.6
15 Hudson, Kennedy Baytown Goose Creek 12.11 3.6
16 Blake, Gregriana North Forney 12.14 4.8
17 Gooding, Lateria Arlington Seguin 12.17 3.6
18 Roberson, Hanniyah Crowley North Crowley 12.17 4.8
19 Alfred, Anastashia Pflugerville Hendrickson 12.17 1.6
20 Esemena, Olivia Arlington Bowie 12.19 2.1
21 Giles, Ja'Leesa Mansfield Legacy 12.19 1.6
22 Towe, Morgan Nansemond River 12.23 3.6
23 Williams, Nia Houston Cypress Ridge 12.25 2.2
24 Hall, Rachel Houston Cypress Springs 12.26 1.6
25 Shumaker, Jazmyn Cedar Hill 12.27 2.5
26 Aneke, Mitchelle Fort Bend Hightower 12.28 1.6
27 Brown, Asia Lincoln-Way East 12.31 3.7
28 Washington, Symone Round Rock Stony Point 12.32 2.9
29 Alexander, Jurney Fort Bend Hightower 12.32 4.8
30 Satterfield, Keely Houston Cypress Ridge 12.32 2.5
31 Ezeoke, Nicole Lewisville Marcus 12.33 2.2
32 Crawford, Chasity Dallas Skyline 12.33 2.9
33 Puente, Marisa Amarillo Tascosa 12.33 2.6
34 Gant, Courtlyn Arlington Martin 12.34 2.2
35 Roberts, Kaizha Plainview 12.41 4.8
36 Washington, Bria Arlington Martin 12.43 2.1
37 Grant-Corsey, Teressia Houston Cypress Creek 12.44 3.7
38 Mukes, Morganne Edmond Memorial 12.45 3.7
39 Burks-Magee, Morgan Rockwall-Heath 12.46 4.8
40 Collins, Tylasha Crowley North Crowley 12.46 2.6
41 Egege, Lisa Richmond George Ranch 12.46 3.6
42 Ransom, Breanna San Antonio Madison 12.48 3.6
43 Straughter, Moesha Huntsville 12.48 2.1
44 Tolen, Taylor Denton Guyer 12.48 1.6
45 Edwards, Cecily Plano West 12.48 2.1
46 Ryan, JaRaya Cibolo Steele 12.49 2.6
47 McLaughlin, Mikayla Aldine ISD Davis 12.53 2.5
48 Carter, Kori Nansemond River 12.53 2.6
49 Harper, Jade Mansfield Summit 12.54 2.2
50 Hardy, Tori Lancaster 12.55 3.7
51 Gray-Day, Mariah Converse Judson 12.57 2.2
52 Wright, Saige Houston Cypress Fairbanks 12.58 3.7
53 Madkins, Kelsey Katy Cinco Ranch 12.60 2.9
54 West, Arianna Humble 12.60 3.6
55 Thibeaux, Morgan Lafayette 12.62 2.9
56 Dickson, Camille Buda Hays 12.62 1.6
57 James, Konstance Converse Judson 12.62 2.1
58 Olson, Taylor San Antonio Reagan 12.64 2.1
59 Simmons, India San Antonio Clark 12.67 3.7
60 Williams, Zskaira Victoria West 12.68 4.8
61 Onyeje, Britney Pflugerville 12.74 2.9
62 Neal, Jade San Antonio Jay 12.76 2.1
63 McGee, Cierra Lancaster 12.81 2.2
64 Orlandini, Shaelyn Lewisville The Colony 12.82 3.6
65 Rajkeo, Sabrina Corpus Christi King 12.83 4.8
66 Anthony, Amia Lafayette 12.83 3.7
67 Jones, Hali Crowley 12.86 3.6
68 Esparza, Amanda San Antonio Southside 12.89 2.9
69 North, Cameron Houston Eisenhower 13.06 2.9
70 Newman, Raynell Elgin 13.28 4.8
71 Washington, Jordan Mansfield Summit 14.33 2.5
- Smith, Madison Lewisville Marcus NT 2.6
- Roell, Mikaya Victoria West NT 2.2
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Ahye, Michelle - Lee Elite PerformanceTC 11.25 -0.1
2 Anderson, Alexandria Axis Athletics 11.32 -0.1
3 St.Fort, Khalifa Trinidad & Tobago 11.39 -0.1
4 Cancel, Genoiska Puerto Rico 11.49 1.8
5 Meadows, Tawanna Axis Athletics 11.51 1.8
6 Alexander, Erica Elite Pro Track Club 11.52 1.8
7 Jones-ferrette, Lavern Elite PerformanceTC 11.52 -0.1
8 Williams, Charonda Axis Athletics 11.56 -0.1
9 Cloutier-LeBlanc, Martine Unattached 12.06 1.8
10 Iheukwumere, Marvellous Team Nigeria 12.29 -0.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Hester, Tevin Clemson 9.99 3.0
2 Givans, Senoj-Jay Texas 10.08 3.0
3 Collins, Leshon Houston 10.21 3.0
4 Ferguson, Emeilo Southwest Christian 10.27 3.0
5 Bailey Jr., Aldrich Texas 10.31 3.0
6 Anumnu, Charles Texas 10.32 3.0
7 Donigian, Alex Western Washington 10.33 3.0
8 Ralph, Quinn-Lee Wiley 10.36 3.0
9 Kerr, Ian Western Texas College 10.41 3.0
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Hester, Tevin Clemson 10.22 2.7
2 Givans, Senoj-Jay Texas 10.26 1.8
3 Kerr, Ian Western Texas College 10.40 2.7
4 Ferguson, Emeilo Southwest Christian 10.40 3.4
5 Anumnu, Charles Texas 10.41 2.7
6 Bailey Jr., Aldrich Texas 10.44 3.4
7 Collins, Leshon Houston 10.45 1.8
7 Donigian, Alex Western Washington 10.45 2.7
9 Ralph, Quinn-Lee Wiley 10.46 1.8
10 Armstrong, Traveyon Oklahoma 10.47 3.5
11 Lewis III, John Houston 10.49 2.7
12 Anumnu, Carlton Texas 10.52 0.8
13 Carter, Hanoj UL-Lafayette 10.55 1.8
14 James, Amir Northwestern St. 10.57 1.8
15 Tsumba, Tatenda BYU 10.57 3.5
16 Scruggs, Justin Wayland Baptist 10.59 2.7
17 Pennerman, Keanu Purdue 10.59 2.4
18 Cole, Clinton Incarnate Word 10.60 3.1
19 Coronado-Clark, Jullian Eastern New Mexico 10.60 3.7
20 Colbert, Adrian Texas 10.60 2.4
21 Williams, Gawain South Dakota 10.62 2.4
22 McTear, Jamael Grambling 10.62 2.1
23 Morain, Moriba Wiley 10.62 3.5
24 McGee, Bentrell Jackson State 10.62 3.4
25 Langley, Brendan Lamar 10.63 3.7
26 Taylor, Tyler UL-Monroe 10.67 3.7
27 Irvin, Christopher Texas 10.68 3.5
28 Taylor, Nicholas Utah Valley 10.70 1.8
28 White, Gabriel Northwestern St. 10.70 3.1
30 Jenkins, Justin Sam Houston St. 10.72 3.4
31 McCarter, Steffin Texas 10.72 3.1
32 Schulz, Cody Texas State 10.73 3.5
33 Hendricks, Jeff Charlotte 10.73 3.7
34 Fares, Basil Texas 10.76 3.7
35 Dawkins, Mikael UTSA 10.78 3.1
36 Lighten, Tylor Southern 10.81 3.1
37 Henry, Ivan Kansas 10.82 0.8
38 Lilley, Djiron Rogers State 10.82 0.8
39 Nettles, Darell Southern 10.83 1.8
40 Arnett, James Houston 10.83 0.7
41 Lacey, Jacoby Western Texas College 10.83 2.4
42 Blair, Cornelius Tarleton State 10.85 3.1
43 Lee, Clyde Texas Southern 10.85 1.8
44 Mitsch, Austin Colorado 10.86 0.7
45 Leuthner, Andrew Incarnate Word 10.86 1.8
46 Wesley, Bennie Oklahoma 10.88 1.8
47 Belardo, Jared Wichita State 10.89 2.1
48 Woodard, Curtis Texas Southern 10.90 1.8
49 Russey, Keiven Jackson State 10.92 2.1
50 Queen, Quintarius New Orleans 10.94 0.7
51 Haynes, Deontre UT-Arlington 10.94 3.1
52 Bell, Ricky Rogers State 10.95 0.7
53 Glenn, Tyrone Oklahoma 10.98 2.4
54 Ekpo, Dekan TCU 10.99 0.8
55 Kingland, Ryan Dallas Baptist 11.00 3.1
56 Sartor, Stetson Utah Valley 11.01 0.8
57 McFail, Isaiah TAMU-Commerce 11.04 0.7
58 Lejeune, Aaron UTSA 11.06 0.7
59 Thony, Jack South Dakota 11.11 3.1
60 Gray, Brent Akron 11.12 3.1
61 Walker, Sean Houston Baptist 11.16 2.1
62 Ray, Calvin Texas College 11.18 3.1
63 Wiltshire, Deondre Angelo State 11.19 0.7
64 Barry, Mathew East Texas Baptist 11.41 1.8
65 Montgomery, Xavier East Texas Baptist 11.45 3.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Taylor, Brandon Friendswood Clear Brook 10.50 0.8
2 Chambers, Trevin DeSoto 10.52 0.8
3 Jolivette, Caleb Manvel High 10.55 0.8
4 Sheffield, Joseph Garland Rowlett 10.65 0.8
5 GUIDRY, JAVELIN Cedar Park 10.67 0.8
6 Comick, Jace Humble Atascocita 10.67 0.8
7 Sutton, Keion Midlothian 10.78 0.8
8 Texada, Raleigh Frisco Centennial 10.86 0.8
9 Challenger, Jonathan San Antonio Houston 10.90 0.8
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Comick, Jace Humble Atascocita 10.46 2.7
2 GUIDRY, JAVELIN Cedar Park 10.49 2.9
3 Jolivette, Caleb Manvel High 10.50 4.0
4 Taylor, Brandon Friendswood Clear Brook 10.50 1.6
5 Chambers, Trevin DeSoto 10.54 2.0
6 Challenger, Jonathan San Antonio Houston 10.64 2.9
7 Sutton, Keion Midlothian 10.64 4.0
8 Texada, Raleigh Frisco Centennial 10.65 3.0
9 Sheffield, Joseph Garland Rowlett 10.67 2.0
10 Smith, Shemar Whitehouse 10.67 4.0
10 Webb, Jackson Plano West 10.67 2.2
12 Brewington, Eric Manor 10.68 2.0
13 Willis, Maxwell Archbishop Carroll 10.73 3.0
14 Linton, Ryan Katy Tompkins 10.74 2.0
15 Braxton, Ian Lewisville Marcus 10.76 2.9
16 Colbert, Jaren Manvel High 10.77 2.7
17 Lacy, Khalil Richardson 10.77 2.9
18 Grayson, Tyrec Tyler Lee 10.80 2.9
19 McDonald, Trent Mansfield Legacy 10.82 1.6
20 Lafleur, Myles FB Ridge Point 10.82 2.0
21 Johnson-Jessie, Lamontris Lancaster 10.83 4.0
22 Wilson, Damante Waxahachie 10.83 2.9
23 Reyna, Matthew Kingwood Park 10.83 2.7
24 Gordon, Angelo Converse Judson 10.84 4.0
25 Campbell, Kaleb Fort Bend Travis 10.88 4.0
26 Davis, Louis Waco 10.91 2.7
27 Johnson, Dayton Arlington Martin 10.93 2.9
28 Ahmad, Kevon Colleyville Heritage 10.93 2.9
29 Snell, Kenedy Waxahachie 10.93 2.4
30 Page, Seth Fort Bend Elkins 10.93 3.0
31 Johnson, Melvin Chisholm Trail 10.95 2.4
32 Archer, Jodee Willis 10.95 2.2
33 Thomas, Trevon DeSoto 10.97 2.7
34 Pugh, Maurice Arlington Martin 10.97 2.9
35 Anders, Myles LC Clear Springs 10.99 2.7
36 Miller, Chris Denton 11.00 2.9
37 Callaway, Eric Victoria West 11.01 2.2
38 Anderson, Jamel Round Rock Stony Point 11.02 1.6
38 McDaniel, Tyson Chisholm Trail 11.02 2.2
40 Jernigan, Joey Byrd, C.E. 11.02 3.0
41 Irby, Isiah Plano East 11.02 1.6
42 Pratt, DeAdrian Conroe 11.03 2.4
43 Gipson, Bryston Tyler 11.03 2.7
44 Botts, Habron Austin Lake Travis 11.04 2.4
45 Napier, Joshua Denton 11.05 2.4
46 Jackson, Mackendrick Duncanville 11.06 2.0
47 Stewart, Jawaun Texarkana Texas 11.08 2.2
48 Dabbs, Jaquavian Marshall 11.09 2.9
49 Holmes, Cinceir Mansfield Summit 11.11 2.4
50 Williams, Ashton Austin Johnson 11.12 2.2
51 Smith, Abram Abilene 11.12 3.0
52 Brawner, Paul Fort Worth Trimble Tech 11.14 2.2
53 Johnson, Devan Plano West 11.14 3.0
54 Stewart, Jaron Austin Lanier 11.20 2.9
55 McClinton, Brendon San Antonio Alamo Heights 11.27 3.0
56 Owoyele, Daniel Arlington Seguin 11.28 2.2
57 Neboh, Dexter Odessa Permian 11.29 2.0
58 Armstrong, Drevon South Grand Prairie 11.29 2.4
59 Jenkins, Ta'Marie San Antonio Wagner 11.29 1.6
60 Chukwura, Patrick Arlington Seguin 11.34 4.0
61 Murray, Michael Austin Travis 11.37 1.6
62 Byars, Kendall Spring Branch Smithson Valley 11.42 2.9
63 Walker, Adrian Corpus Christi King 11.44 2.9
64 Hinson, Roderick Lancaster 11.45 2.4
65 Fernea, Ethan Dripping Springs 11.47 1.6
- Fields, Isaiah Cibolo Steele NT 2.9
- Copher, Payton Har-Ber NT 2.0
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Mohammed, Abdullah HSInternational 10.12 2.1
2 Kiryu, Yoshihide Japan 10.24 -1.4
3 Baker, Ronnie TCU 10.30 -1.4
4 Burrell, Cameron Houston 10.33 -1.4
5 Kawatsura, Sota Japan 10.40 2.1
6 Butler, Quentin NIKE 10.43 -1.4
7 Vaughn, Clayton NIKE 10.43 -1.4
8 Lee, Beejay USATF 10.53 -1.4
9 Martin, Rodney US Navy 10.62 2.1
10 Gray, Jacob Unattached 10.78 2.1
- Goodwin, Marquise Unattached NT 2.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Hastings, Natasha Under Armour/NYAC 22.84 2.7
2 Spencer, Ashley NIKE 23.50 2.7
3 Baptiste, Kelly Ann Trinidad & Tobago 23.50 2.7
4 Morales, Celiangely Puerto Rico 23.61 -0.2
5 Onwumere, Ngozi Team Nigeria 23.66 -0.2
6 Lawson, Lakeisha Adidas 23.87 2.7
7 Alexander, kineke Elite PerformanceTC 23.88 -0.2
8 Goodman, Chalonda Unattached 23.89 -0.2
9 Jones-ferrette, Lavern Elite PerformanceTC 23.90 2.7
10 Smith, Caitland Texas 23.97 -0.2
11 Jackson, Candace Altis 24.10 -0.2
12 Udoh, Christy Elite PerformanceTC 24.21 2.7
13 Collins, Shania Texas 24.28 -0.2
14 Thomas, Reyare Trinidad & Tobago 24.49 2.7
15 Tjernagel, Raquel Texas 24.60 -0.2
16 Peters, Allison Elite PerformanceTC 24.79 2.7
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Iizuka, Shota Mizuno Track Club 21.12 1.7
2 Adams, Antoine Elite PerformanceTC 21.19 1.7
3 Williams, Cameron Boston U. 21.39 1.7
4 Hadnot, Trey Unattached 21.48 1.7
5 Gray, Jacob Unattached 22.48 1.7
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Chambers, Kendra Unattached 2:04.92
2 Zidd, Natalie Akron 2:07.60
3 Wangui, Stephanie UTSA 2:08.84
4 mcpherson, monique Wayland Baptist 2:08.96
5 Hamilton, Mary Beth Texas 2:09.09
6 Santana, Kierstin Houston Baptist 2:09.67
7 Gorham, Tamerah UT-Arlington 2:09.81
8 Crank, Gabby Texas 2:11.85
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Murphy, Clayton Akron 1:47.38
2 Bell, Brian Houston 1:47.94
3 Koech, Jonah UTEP 1:48.32
4 Alvarado, Abraham Stanislaus State 1:48.65
5 Phillips, Duncan ATX Elite 1:49.72
6 Manzano, Leo Hoka One One 1:49.92
7 Batson, Michael New Orleans 1:50.81
8 Uhr, Robert Texas 1:50.89
9 Rogers, Alex Texas 1:50.90
10 Turnbull, Brady Texas 1:51.14
11 Hernandez, Josh Unattached 1:52.00
12 Godwin, Adam Team Green 1:52.48
13 Manhertz, Derrell Texas 1:56.86
- McConnell, Jake Unattached DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Mecke, Dana Unattached 4:15.93
2 Roesler, Laura NIKE 4:18.17
3 Rodriguez, Martina Memphis 4:20.46
4 Wetzstein, Katie South Dakota 4:21.05
5 Zidd, Natalie Akron 4:24.34
6 Burford, Katie Texas 4:24.99
7 Goldkamp, Mary Rogue TC 4:27.59
8 Wangui, Stephanie UTSA 4:28.15
9 Koch, Carsyn Cedarville 4:29.11
10 Garcia-Munoz, Diana Abilene Christian 4:30.34
11 Ryan, Rana Stephen F. Austin 4:30.77
12 Reillly, Bridget Midwestern St. 4:35.18
13 Scull, Torree Liberty 4:41.71
- Hamilton, Mary Beth Texas DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Koech, Jonah UTEP 4:00.82
2 Rogers, Alex Texas 4:01.11
3 McAndrew, Bryce North Texas 4:01.28
4 Makevic, Dusan UTSA 4:02.16
5 Lautenslager, Craig Unattached 4:03.24
6 Turnbull, Brady Texas 4:04.29
7 Keter, Benard Texas Tech 4:06.56
8 Braxton, Dajour LSU 4:08.41
9 Rathke, Chase Tarleton State 4:09.32
10 Rivera, Nick Texas Tech 4:10.19
11 Taylor, Troy North Texas 4:13.20
- McConnell, Jake Texas DNF
- Emery, Logan Texas DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Hackett, Alexandria Abilene Christian 16:19.56
2 Bruce, Kelsey Unattached 16:50.63
3 Terry, Tricia Unattached 16:57.78
4 Souza, Shanoah SMU 17:01.42
5 Koech, Winny UTEP 17:05.22
6 Sjostrom, Agnes SMU 17:05.53
7 Coughlin, Aly Tarleton State 17:06.67
8 Jerotich, Gladys UTEP 17:08.03
9 Barrett, Kelsey South Dakota 17:09.86
10 Christoffer, Alyssa Purdue 17:11.98
11 Abramson, Mary Purdue 17:19.86
12 Moreno, Ana Sam Houston St. 17:20.42
13 Alfonzo, Gabriela UT-Arlington 17:21.60
14 Rayas, Cashlee Dallas Baptist 17:22.86
15 Grogan, Anneke SMU 17:40.16
16 Salinas, Regina Texas A&M-CC 17:47.48
17 Graham, Carnley Abilene Christian 17:49.61
18 Saiz, Amber Eastern New Mexico 17:50.69
19 Billington, Megan South Dakota 17:55.84
20 Sheehan, Kerstin UTSA 18:02.46
21 Anthony, Justine SMU 18:11.25
22 Angles, Jennifer Kansas 18:29.12
23 Wilson, Emily Incarnate Word 19:19.89
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Cleaver, Matt Rogue TC 14:04.52
2 Bussing, Austin Rogue TC 14:12.42
3 Abdi, Hassan South Plains 14:31.13
4 Willett, Dylan Tarleton State 14:34.17
5 Bahreini, Arya Oklahoma City 14:34.65
6 Harvey, Baylor Rogers State 14:35.29
7 Farris, Christian Texas A&M 14:35.68
8 Swain, Aidan Arkansas 14:37.71
9 Williams, Seth Purdue 14:40.14
10 Musa, Mubarik South Dakota 14:41.75
11 Mountford, David Oklahoma City 14:43.41
12 Craven, Jeremy Purdue 14:46.24
13 Daniel, Zach West Texas A&M 14:47.16
14 Guerrero, Michael UT-Arlington 14:49.85
15 Uribe, Juan Texas A&M 14:50.41
16 Pietraszkiewicz, Chris Unattached 14:58.04
17 Ojeda, Eric UT-Arlington 15:02.58
18 Jeandree, Julien Central Arkansas 15:04.50
19 Gonzalez, Jose Angel Texas State 15:05.25
20 Diaz, Roberto Oklahoma Christian 15:10.87
- Hickerson, David Rogue TC DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Amusan, Tobi UTEP 13.12 -0.5
2 Stumbaugh, Payton Arkansas 13.18 -0.5
3 Morrison, Ebony Miami 13.34 -0.5
4 Demas, Danielle Sam Houston St. 13.41 -0.5
5 Adeokun, Mobolaji Texas 13.43 -0.5
6 Fortenberry, Alexia New Orleans 13.49 -0.5
7 Miller, Ashley Texas 13.58 -0.5
8 Jones, Ariel Texas 13.66 -0.5
9 Monteverde-Dalton, Alyssa BYU 13.76 -0.5
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Amusan, Tobi UTEP 13.27 0.9
2 Adeokun, Mobolaji Texas 13.30 2.3
3 Miller, Ashley Texas 13.40 3.7
4 Fortenberry, Alexia New Orleans 13.46 3.7
5 Demas, Danielle Sam Houston St. 13.48 2.3
6 Jones, Ariel Texas 13.48 0.9
7 Monteverde-Dalton, Alyssa BYU 13.56 0.9
8 Morrison, Ebony Miami 13.57 2.3
9 Stumbaugh, Payton Arkansas 13.58 0.9
10 Brooks, Taliyah Arkansas 13.58 3.7
11 McGhee, Brianna TCU 13.60 1.7
12 STEWART, Chastity North Texas 13.64 3.7
13 Sims, Laticia South Florida 13.73 0.9
14 Gochenour, Alex Arkansas 13.74 1.7
15 George, Megan UC Irvine 13.76 2.3
16 Pledger, Letristan Northern Illinois 13.84 1.7
17 Trought, Brittney UTEP 13.97 1.7
18 Delaney, Shantyra Purdue 14.00 2.3
19 Levy, Toria Boston U. 14.09 3.7
20 Phillips, Danielle LSU 14.09 1.7
21 Mcdonald, Janiel Louisiana Tech 14.12 3.7
22 Flannigan, Makaila TCU 14.18 3.7
23 Payton, Braneshia Northwestern St. 14.23 1.7
24 Stewart, Antonisha Texas State 14.26 0.9
25 Jackson, Cecelia Oklahoma 14.26 2.3
26 Brown, Leigha Arkansas 14.28 2.9
27 McIver, Bria Stephen F. Austin 14.29 2.9
28 Siefring, Jaclyn Akron 14.32 2.9
29 Love, Bria UTEP 14.34 3.7
30 Abdul-Rashid, Mariam Texas 14.36 1.7
31 Iwuji, Emenderlyn Arkansas State 14.41 0.9
32 Love, Jerica Incarnate Word 14.42 1.9
33 Rausch, Victoria West Texas A&M 14.51 2.9
34 Coombs, Latavia New Mexico JC 14.52 1.0
35 Saccone, Ally Boston U. 14.52 2.9
36 Smith, Raygen Texas Tech 14.59 2.9
37 Qualls, Khadijah Jackson State 14.60 3.7
38 Perry, Dara Akron 14.60 2.9
39 Taylor, Dominique Lamar 14.60 2.9
40 Harlos, Ann Saint Louis 14.60 2.9
41 Krenek, Kaylee Texas State 14.61 2.3
42 Doffeny, Jourdan Northern Illinois 14.64 2.9
43 Dendy, Ashley Angelo State 14.64 1.9
44 Frazier, Mahogani Incarnate Word 14.69 1.9
45 Blakney, Alvonna Charlotte 14.70 1.7
46 Moreau, Kaitlyn UL-Lafayette 14.70 3.7
47 Bushnell, Paige UC Irvine 14.71 2.9
48 Fusilier, Jasmin UL-Lafayette 14.73 2.9
49 Scott, Desiree Houston Baptist 14.76 1.0
50 Lufuluabo, Davina UT-Arlington 14.83 3.7
51 Thompson, Ashley South Dakota 14.90 1.9
52 Garrett, Deylinn Tarleton State 14.91 2.9
53 Cain, Ariel UL-Monroe 14.92 1.0
54 Drake, Shaciarra Grambling 14.95 2.9
55 Monagi, Adrine Angelo State 15.03 3.7
56 Larch-Miller, Taylor Wichita State 15.03 2.3
57 CRAYTON, Chelsea North Texas 15.14 1.0
58 Money, Molly Tarleton State 15.31 3.7
59 Dugger, Tiare Stephen F. Austin 15.32 2.9
60 Novosadova, Anna SMU 15.37 1.9
61 Benson, Megan UC Irvine 15.59 1.0
62 Clay, Jessica TAMU-Commerce 15.82 3.7
63 Wayne, Breanna Grambling 16.11 1.9
64 Roy, Kelsey Houston 16.15 1.0
65 Thomas, Deara Southern 20.05 2.3
- Crear, Ebony Texas A&M DNF 3.7
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Sharp, Jernaya Greenhill School 14.22 1.9
2 Frank, Makenzie Bishop Dunne 14.36 1.9
3 Coutee-McCullum, Justice Hockaday School 14.51 1.9
4 Jimmar, Kyla Richards (Oak Lawn) 14.78 1.9
5 Taylor, Wreagan Sour Lake Hardin-Jefferson 14.84 1.9
6 Foster, Emma Poteet 15.16 1.9
7 Paine, Isabelle St. Johns School 15.30 1.9
8 Whiting, Chase Fredericksburg 15.44 1.9
9 Moore, Zharia Dallas Lincoln 15.46 1.9
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Sharp, Jernaya Greenhill School 14.22 1.8
2 Frank, Makenzie Bishop Dunne 14.50 1.3
3 Coutee-McCullum, Justice Hockaday School 14.67 1.3
4 Jimmar, Kyla Richards (Oak Lawn) 15.04 1.4
5 Moore, Zharia Dallas Lincoln 15.13 1.4
6 Taylor, Wreagan Sour Lake Hardin-Jefferson 15.14 1.3
7 Whiting, Chase Fredericksburg 15.19 1.4
8 Foster, Emma Poteet 15.22 1.8
9 Paine, Isabelle St. Johns School 15.26 1.8
10 Smith, J'Alyiea Cin. Withrow 15.34 1.8
11 Williams, Ayaunee Bishop Dunne 15.47 1.5
12 Mooring, Skyler Rockport-Fulton 15.47 1.4
13 Yeager, Caylee McGregor 15.50 1.5
14 Cano, Elena Alpine 15.53 1.8
15 Matocha, Kirby St. Agnes Academy 15.58 1.3
16 Pannell, Jaycee Godley 15.61 1.5
17 Jander, Tracy Lorena 15.67 1.4
18 Tislow, Casey Goliad 15.84 1.8
19 Deason, Ja'Deja Lufkin Hudson 15.86 1.5
20 Kadlacek , Erin Riesel 15.89 1.5
21 Washington, Eboni Liberty Christian School 16.09 1.3
22 Neuman, Chloe Carthage 16.16 1.5
23 Reeder, Nora Lufkin Hudson 16.23 1.4
24 Salter, Avra Ursuline Academy 16.34 1.3
25 Meador, Ashlyn Bullard 16.74 1.3
26 Childs, Shamjai Texarkana Liberty-Eylau 16.79 1.4
27 Hill, Sugar Salado 16.87 1.3
28 Pennington, Destiny Cin. Withrow 17.03 1.5
29 Richters, Mason Whitney 17.41 1.4
30 Molina, Mackenzie Lake Worth 17.63 1.8
31 Cornelius, Ayrius Texarkana Liberty-Eylau 21.99 1.8
- Austin, Camri Dallas Hampton Prep DQ 1.5
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Marshall, Tonea Arlington Seguin 13.04 1.2
2 Johnson, Brandee' Nansemond River 13.18 1.2
3 Walker, Ivy Mansfield Summit 13.83 1.2
4 Woodward, Jurnee Vacaville 13.94 1.2
5 Lara, Baylee Conroe Oak Ridge 14.14 1.2
6 Cameron, Javlyn Katy Mayde Creek 14.16 1.2
7 Kimble, Paige Pearland Dawson 14.43 1.2
8 Wright, Selena Elgin 14.51 1.2
9 Loyd, Kyah Byrd, C.E. 14.93 1.2
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Marshall, Tonea Arlington Seguin 13.26 1.9
2 Johnson, Brandee' Nansemond River 13.87 3.2
3 Walker, Ivy Mansfield Summit 14.05 2.2
4 Loyd, Kyah Byrd, C.E. 14.10 2.3
5 Woodward, Jurnee Vacaville 14.12 2.2
6 Kimble, Paige Pearland Dawson 14.26 2.3
7 Wright, Selena Elgin 14.28 2.3
8 Lara, Baylee Conroe Oak Ridge 14.37 3.1
9 Cameron, Javlyn Katy Mayde Creek 14.39 1.9
10 Young, Milan Houston Lamar 14.40 3.2
11 Pulido, Ariana Klein Collins 14.50 2.2
12 Taylor, Naomi LC Clear Springs 14.54 1.8
13 Peavie-Johnson, Breayna Cedar Hill 14.56 3.1
14 Glenn, Kyla Lancaster 14.58 1.9
15 Richardson, Markaaisha Amarillo Tascosa 14.59 2.3
16 Milton, Taryn Cedar Hill 14.61 1.8
17 Boutte, Madison Fort Bend Ridge Point 14.63 1.9
18 Smith, Kennedy The Woodlands 14.65 2.6
19 Pierre-Antoine, Alexis Lincoln-Way East 14.70 1.8
20 Martin, Chase Houston Lamar 14.71 3.1
21 Henderson, Eriana Spring Westfield 14.88 2.3
22 Miller, Alyssa McKinney Boyd 14.96 1.9
23 Mann, Megan Spring Branch Smithson Valley 15.02 2.3
24 Williams, Annika College Station 15.04 2.3
25 Jackson, Deonzsha Spring Westfield 15.09 3.2
26 Scott-McKoy, Tre'breh Nansemond River 15.11 1.8
27 Hines, Shay The Woodlands 15.14 2.6
28 Choice, Lyric Mesquite Horn 15.15 2.6
29 Pulido, Kattiana Klein Collins 15.31 2.2
30 Williams, Xariah Mansfield Summit 15.49 2.6
31 Woods, Rachel Conroe Oak Ridge 15.52 1.8
32 Hunter, Madysen Southlake Carroll 15.58 2.6
33 Romain, Miki Round Rock McNeil 15.59 3.1
34 Otis, D'Kaira Royse City 15.62 2.2
35 Biggs, Hannah Dripping Springs 15.63 2.6
36 Wright, Destiny Georgetown 15.68 2.2
37 Hernandez, Alyssa Lewisville Marcus 15.68 1.9
38 Tormusa-Koroma, Faith Round Rock McNeil 15.72 2.6
39 Rangnow, Lauren Victoria East 15.87 3.1
40 Schelling, Chelsie Fort Bend Ridge Point 15.88 1.8
41 Kromer, Miranda Round Rock Cedar Ridge 15.91 1.9
42 Anifowoshe, Abisola Richmond George Ranch 15.94 3.2
43 Omozee, Starr Pflugerville 15.97 2.3
44 Lee, Tania Fort Worth Boswell 16.14 3.2
45 Johnson, Madi CP Vista Ridge 16.21 3.1
46 Hawkins, Shauntae McKinney North 16.28 2.2
47 Walter, Katie Houston Cypress Creek 16.54 3.2
48 Burns, Quaniece Rockwall-Heath 16.54 1.8
49 Rivers, Keiarra Manor 16.71 3.2
50 Shuaib, Kassidy Houston Cypress Ridge 16.73 3.2
51 McEwen , Adriana San Antonio O'Connor 16.74 3.1
52 Cardona-Fuentes, Angelli San Antonio Madison 16.86 1.9
53 Kolkhorst, Lois Brenham 17.38 2.2
54 Davis, Tara Agoura 25.62 2.6
- Watkins, Destinie DeSoto DNF 3.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Snow, morgan Unattached 13.00 0.3
2 McGhee, Brianna TCU 13.19 0.3
3 Wilson, Erica Oakland Eagles Track Club 13.31 0.3
4 John, Deborah Unattached 13.39 0.3
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Lopez, Javier TAMU-Kingsville 13.56 2.7
2 Williams, Isaac Houston 13.67 2.7
3 McWilliams, Marcus Houston 13.78 2.7
4 Phillips, Rhys Baylor 13.80 2.7
5 Lattin, Amere Houston 13.88 2.7
6 Johnson, Justin Clemson 13.91 2.7
7 Prince, Patrick UTSA 14.03 2.7
8 McGee, Bentrell Jackson State 14.17 2.7
9 Burt, John Texas 14.18 2.7
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Lopez, Javier TAMU-Kingsville 13.72 5.7
2 Phillips, Rhys Baylor 13.94 5.7
3 Williams, Isaac Houston 13.97 2.2
4 McWilliams, Marcus Houston 14.01 1.4
5 Burt, John Texas 14.06 5.7
6 Prince, Patrick UTSA 14.09 1.4
7 Johnson, Justin Clemson 14.18 5.7
8 Lattin, Amere Houston 14.19 1.7
9 McGee, Bentrell Jackson State 14.28 2.2
10 Sicard, Lloyd UC Irvine 14.28 1.7
11 Barclay, Bruce South Florida 14.34 2.2
12 Hughes, Tyler UL-Lafayette 14.36 3.1
13 Donald, Larry Arkansas 14.40 2.2
14 Maloney, Tramaine Louisiana Tech 14.42 1.7
15 Thomas, Jaron Colorado 14.45 1.7
16 Zellner, Sven UTEP 14.45 5.7
17 Gleason, Kerry Stephen F. Austin 14.46 1.7
18 Henry, Stephon Connecticut 14.51 5.7
19 Washington, Jordan Stephen F. Austin 14.51 2.9
20 Kendrick, Brian Charlotte 14.52 2.9
21 Eisenhour, Cole Utah Valley 14.53 2.2
22 Nwangwu, Emeka UT-Arlington 14.53 2.9
23 Milbrandt, Travis Western Washington 14.55 5.7
24 Dunning, Robert South Plains 14.57 1.7
25 Gerbrecht, Justin UTSA 14.61 2.9
26 Prejean, Michael Prairie View 14.66 1.4
27 Stidham, Dalton Tarleton State 14.66 2.9
28 Stark, William Sam Houston St. 14.79 1.4
29 Boully, AJ Utah State 14.85 1.4
30 O'Brien, Shawn Houston Baptist 14.88 3.1
31 Malvern, Jamey TAMU-Kingsville 14.89 1.4
32 Macon, Courtney TAMU-Kingsville 14.94 2.2
33 Hillard, Joshua Jackson State 14.97 2.1
34 Davis, Ryan Liberty 14.97 2.9
34 Ross Jr., Aaron Jackson State 14.97 1.7
36 Billing, Alexander Colorado 14.97 3.1
37 Gustafsson, Petter UT-Arlington 14.99 3.1
38 Kadlacek, Randall Tarleton State 15.00 2.9
39 SCALLION, Tevaun North Texas 15.00 2.1
40 Morris, Xavier Prairie View 15.07 1.7
41 Adams, Tyler Sam Houston St. 15.08 3.1
42 Fluellen, Harold Southern 15.09 3.1
43 Hewitt, Andre Grambling 15.16 1.7
44 Bradshaw, Douglas Incarnate Word 15.16 1.7
45 Toliver, Damerian Lamar 15.30 3.1
46 Adedokyn, Ayodeji Angelo State 15.33 2.1
47 Young, William Incarnate Word 15.36 3.1
48 Miller, Corey Charlotte 15.45 2.1
49 Lassiter, James Central Arkansas 15.61 2.2
50 Binion, Dominique Texas College 15.63 1.7
51 Pettiet, Brock TAMU-Commerce 15.64 2.1
52 Samuels, Michael Texas Tech 15.79 2.1
53 Sojka, Chase East Texas Baptist 15.97 1.7
54 Simon, Louis TAMU-Commerce 16.31 1.7
- Lewin, Teivaskie South Dakota NT 5.7
- Tatham, Jeremy Abilene Christian DNF 2.9
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Malouf, Landon St. Thomas 14.51 -0.2
2 Parker, Caleb Stafford 14.64 -0.2
3 Carter, Ian Burnet 14.78 -0.2
4 Hart, Tyler Fort Bend Christian 14.84 -0.2
5 Waer, Ricky Goliad 15.15 -0.2
6 Grisso, Grayson Aubrey 15.20 -0.2
7 Finley, Steven FEAST 15.24 -0.2
8 Gifford, Elijah St. Michaels Catholic 15.27 -0.2
9 Brown, Josiah Covenant Classical 15.33 -0.2
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Parker, Caleb Stafford 14.56 4.1
2 Malouf, Landon St. Thomas 14.61 1.6
3 Carter, Ian Burnet 14.71 1.7
4 Gifford, Elijah St. Michaels Catholic 14.92 4.1
5 Waer, Ricky Goliad 14.93 4.1
6 Hart, Tyler Fort Bend Christian 14.96 4.1
7 Grisso, Grayson Aubrey 14.98 1.8
8 Finley, Steven FEAST 15.03 1.6
9 Brown, Josiah Covenant Classical 15.20 4.1
10 List, Preston Argyle 15.39 1.6
11 West, Zane Needville 15.39 1.7
12 Olvera, Edward China Spring 15.50 1.7
13 Sweeney, Quin Comfort 15.50 1.8
14 Gilbreath, Keifer Midland Christian School 15.56 1.6
15 Woods, Konnell Greenhill School 15.57 1.6
16 Howell, Kyleb Liberty Christian School 15.64 1.7
17 Woods, Irie Coldspring-Oakhurst 15.68 1.7
18 Wilkinson, Keith San Antonio Cole 15.71 4.1
19 Trail, Andrew Crandall 15.75 4.1
20 Sweeney, Aidan Comfort 15.75 1.7
21 Randall, Chris St. Johns School 15.82 1.7
22 Flowers, Nathan Graham 15.93 1.8
23 Reyher, Fausto St. Marks School of Texas 15.95 1.8
24 Caudle, Adam Gladewater Sabine 16.06 4.1
25 Ramsey, Chase Falls City 16.14 1.8
26 Acuna, Alex Orange Grove 16.20 1.8
27 McCall, Matt Hamshire-Fannett 16.60 1.6
28 Gray, Tyler Brock 16.61 1.8
29 Owens, Ethan Sinton 16.63 1.8
30 Callahan, Kevin Dallas Carter 17.76 1.6
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Grimes, Norman Canyon 14.04 -1.1
2 McGowen, Joshua McAllen 14.11 -1.1
3 Roberson, Medric Mansfield Summit 14.29 -1.1
4 Thompson, Clayton Corpus Christi Flour Bluff 14.41 -1.1
5 Marion, Branndon Cypress Ranch 14.45 -1.1
6 Edwards, Eric Houston Langham Creek 14.64 -1.1
7 Serrano, Jesus Abilene 14.71 -1.1
8 Drake, Kristian Comal Canyon 14.93 -1.1
9 Berry, Xavier Waco Midway 15.03 -1.1
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Grimes, Norman Canyon 13.99 2.7
2 McGowen, Joshua McAllen 14.01 1.8
3 Thompson, Clayton Corpus Christi Flour Bluff 14.10 2.7
4 Roberson, Medric Mansfield Summit 14.24 2.4
5 Marion, Branndon Cypress Ranch 14.32 3.1
6 Edwards, Eric Houston Langham Creek 14.38 2.4
7 Serrano, Jesus Abilene 14.40 2.2
8 Drake, Kristian Comal Canyon 14.40 2.4
9 Berry, Xavier Waco Midway 14.45 2.4
10 Alexander, Tyrell Lancaster 14.47 2.2
11 Brockman, Charles Plano 14.49 2.9
12 Johnson, Patrick Mansfield Lake Ridge 14.49 2.4
13 Keeton, Marcel Cedar Hill 14.50 2.4
14 Gallegos, David New Braunfels 14.53 2.4
15 Smith, Quintin Temple 14.58 3.1
16 Young, Justin Wylie East 14.58 3.1
17 Guillory, Tyler Houston Cypress Falls 14.60 2.9
18 McCall, Fabian Huntsville 14.60 1.8
19 Henderson, Dylan Duncanville 14.62 1.8
20 Reece, Javan Denton Guyer 14.67 1.8
21 Covington, Kyle Lewisville The Colony 14.73 2.4
22 Thomas, Cameron Fort Worth Trimble Tech 14.74 2.7
23 Wilson, De'vion Hutto 14.76 2.4
24 James, Brandon Edmond Memorial 14.87 2.4
25 Johnson, Cody El Paso Franklin 14.90 2.7
26 Montgomery, Blanchard McKinney 14.91 3.1
27 Woods, Jalen Cibolo Steele 14.96 3.1
28 Jordan, QuiVell DeSoto 15.04 3.1
29 Washington, Jimmie Fort Bend Dulles 15.07 2.2
30 Schmitzer, Nathan Dripping Springs 15.09 2.4
31 Teer, Robert Arlington Seguin 15.10 2.9
32 Thompson, Keveyaun Fort Bend Ridge Point 15.11 2.4
33 Green, Darrion Dallas Wilson 15.12 2.7
34 Mpeye, Zion Katy Seven Lakes 15.17 1.8
35 Squire, Joseph Arlington Seguin 15.17 2.2
36 Callaway, Will Plano West 15.19 2.9
37 Marshall, Sean Cypress Ranch 15.19 2.4
38 Jefferis, Preston Aledo 15.21 3.1
39 Stephens, Grant Willis 15.21 2.2
40 Rogers, Bretram South Grand Prairie 15.22 2.2
41 Boozer, Jonathan Round Rock McNeil 15.23 2.4
42 Lerma, Manuel McAllen 15.30 2.4
43 Hunter, Keiron Wylie East 15.34 2.7
44 Harris, Devall Houston Cypress Falls 15.34 2.9
45 Seals, Jalen Fort Worth Boswell 15.39 1.8
46 Neely, George South Grand Prairie 15.40 2.9
47 Mays, Hakim San Antonio Houston 15.43 2.2
48 Ruiz, Charlie Leander 15.52 2.7
49 Dodson, Harrison Lewisville Marcus 15.60 2.9
50 Manders, James Fris Heritage 15.65 2.2
51 Walker, Dorsey San Antonio Alamo Heights 15.79 1.8
52 Simon, Blair Fort Bend Hightower 15.82 1.8
53 Diudonne, Sokoza Austin Travis 15.83 2.7
54 Cornelius, Coleman Fort Bend Hightower 15.91 3.1
55 Sawyer, Peyton LC Clear Springs 16.00 2.7
56 Hardman, Tyler Fort Worth Boswell 16.28 2.4
57 Ehle, Cameron Kingwood Park 16.32 1.8
Final   Top↑
P Athlete Team Time W
1 Oliver, David NIKE 13.44 1.1
2 Mason, Tyler Racers TC 13.64 1.1
3 Maxey, Marcus Unattached 13.65 1.1
4 Taylor, Logan Double Pillar 13.83 1.1
5 Mason , Jamele Puerto Rico 14.24 1.1
6 Moss, Miller Unattached 14.35 1.1
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Jones, Ariel Texas 57.17
2 Black, Symone Purdue 58.87
3 Gonzalez, Melissa Texas 59.38
4 Birch, Damajahnee Arkansas 59.80
5 Hawn, Kiana Baylor 1:01.61
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Jones, Ariel Texas 56.91
2 Hawn, Kiana Baylor 57.48
3 Black, Symone Purdue 57.73
4 Levy, Toria Boston U. 57.77
5 Chase, Chanice LSU 57.87
6 Jupiter, Ka'Lynn LSU 57.99
7 Payne, Kymber LSU 58.40
8 Birch, Damajahnee Arkansas 58.62
9 Gonzalez, Melissa Texas 58.94
10 STEWART, Chastity North Texas 59.10
11 Abdul-Rashid, Mariam Texas 59.16
12 Bennett, Yanique UTEP 59.25
13 Packham, Kaylee BYU 59.29
14 Crear, Ebony Texas A&M 59.66
15 Swinton, Brianna Arkansas 59.91
16 Thomas, Markeeta Clemson 1:00.17
17 Green, Kimone Abilene Christian 1:00.29
18 Spencer, Medinah South Plains 1:00.44
19 Moran, Paola Tec de Monterrey 1:00.52
20 Amaku, Ruth Sam Houston St. 1:00.65
21 Duncan, Britaney Western Texas College 1:00.69
22 Thompson, Samone Arkansas State 1:00.79
23 Williams, Tasia Stephen F. Austin 1:00.82
24 Dobbin, Brandi Louisiana Tech 1:00.83
25 Fowler, Sydne Texas 1:00.85
26 Bushnell, Paige UC Irvine 1:00.91
27 Anderson, Geneva UT-Rio Grande Valley 1:00.92
28 Lee-McNeill, Kaulyn UC Irvine 1:01.08
29 Richardson, Bryiana LSU 1:01.26
30 Bassett, Ashley TAMU-Commerce 1:01.30
31 Gilbert, Christy UTSA 1:01.61
32 Brown, Adriunna UL-Monroe 1:01.70
33 Harlos, Ann Saint Louis 1:01.92
34 Hrusoci, Alena UL-Lafayette 1:01.92
35 Morton, Madison Northwestern St. 1:01.98
36 Monteverde-Dalton, Alyssa BYU 1:02.00
37 Damron, Gracee Arkansas State 1:02.06
38 CRAYTON, Chelsea North Texas 1:02.08
39 Martin, Kaylin South Florida 1:02.31
40 Stegall, Arianna Tarleton State 1:02.33
41 Jackson, Dominique Stephen F. Austin 1:02.66
42 Doffeny, Jourdan Northern Illinois 1:02.67
43 Hoerr, Cheyenne Northern Illinois 1:02.69
44 Smith, Raygen Texas Tech 1:02.69
45 Awuruonye, Amaka Charlotte 1:02.76
46 Rolle, Dreshanae UTEP 1:02.80
47 Roberson, Savannah Purdue 1:02.97
48 Casanovas, Alba West Texas A&M 1:03.18
49 Gonzalez, Samantha Miami 1:03.24
50 Miller, Brittany UL-Monroe 1:03.24
51 Prevot, Shaniece UT-Arlington 1:03.25
52 Vazquez, Stephanie UT-Rio Grande Valley 1:03.28
53 Cook, Daria Kansas 1:03.52
54 Baleveicau, Ana TAMU-Commerce 1:03.68
55 Grossman, Rachel UTSA 1:03.74
56 Norton, Kami Angelo State 1:04.06
57 Campbell, Daphney Louisiana Tech 1:04.25
58 Webb, Roneisha Houston Baptist 1:04.50
59 Robinson, Torie Clemson 1:04.65
60 Qualls, Khadijah Jackson State 1:05.16
61 Menifee, Meagan Lamar 1:05.18
62 Bickham, Kara Tarleton State 1:05.51
63 Dooling, Khadeeja South Florida 1:05.83
64 Scott, Gabby Colorado 1:06.25
65 Nash, Jordan Angelo State 1:06.66
66 Noell, Tehya Boston U. 1:07.40
67 Odendahl, Gracen Incarnate Word 1:08.16
68 Bedrich, Lauren Texas A&M 1:08.79
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Spencer, Ashley NIKE 56.80
2 Hyder, Jasmine Unattached 58.36
3 Cross, Brandi Houston Visions Track Club 1:02.47
4 McGee, Dynasty Unattached 1:03.26
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Donald, Larry Arkansas 50.91
2 Bermea, Randolph UTSA 51.18
3 Mowatt, Kemar Arkansas 51.38
4 Ikpefan, Obokhare Purdue 52.05
5 Williams, Okeen South Plains 52.59
6 Gordon, Deron Clemson 52.61
7 Carlson, Mark BYU 53.00
8 Borzelin, Alex Angelo State 53.43
- Shelvin, Jurmarcus UTSA DNF
Prelim   Top↑
P Athlete Team Time
1 Bermea, Randolph UTSA 50.56
2 Mowatt, Kemar Arkansas 50.66
3 Shelvin, Jurmarcus UTSA 50.80
4 Donald, Larry Arkansas 50.90
5 Williams, Okeen South Plains 51.15
6 Ikpefan, Obokhare Purdue 51.21
7 Gordon, Deron Clemson 51.41
8 Carlson, Mark BYU 51.60
9 Borzelin, Alex Angelo State 51.78
10 Boully, AJ Utah State 51.81
11 Thomas, Dewitt Texas A&M 51.86
12 Scheible, Max BYU 52.00
13 Graham, Aikan Texas A&M 52.21
14 Prejean, Michael Prairie View 52.22
15 Davis, Ryan Liberty 52.43
16 Cooper , Justin Arkansas-Pine Bluff 52.47
17 Howard, Brandon UC Irvine 52.49
18 Veteto, Justin Purdue 52.53
19 Barrett, Paul South Florida 52.65
20 Sanders, Mykele Young Texas Southern 52.66
21 Graden, Lanorris TAMU-Commerce 52.68
22 Dunning, Robert South Plains 52.68
23 Toliver, Damerian Lamar 52.71
24 Moore, Garrett Stephen F. Austin 52.73
25 Huslig, Landon Oklahoma Christian 52.77
26 Clarke, Raymund Houston 52.98
27 Stark, William Sam Houston St. 53.10
28 Gerbrecht, Justin UTSA 53.31
29 Gleason, Kerry Stephen F. Austin 53.35
30 Brander, Kris Texas A&M 53.40
31 Hernandez, Roman TAMU-Kingsville 53.44
32 Coleman, Rondell UL-Monroe 53.46
33 Kadlacek, Randall Tarleton State 53.49
34 Helom , Joshua Wayland Baptist 53.57
35 Lahbi, Tobia West Texas A&M 53.57
36 Woodard, Dwayne SE Louisiana 53.69
37 Weems, Sean Akron 53.69
38 Wilson, Alex Kansas 53.76
39 Musgrove, Antwuan Baylor 53.81
40 Hilliard, James Texas State 53.82
41 Flaviano, George Northwestern St. 53.90
42 Vaca, Cameron UC Irvine 53.90
43 Henry, Stephon Connecticut 53.93
44 Williams, Logan Prairie View 53.94
45 Giusti, Nick Kansas 54.00
46 Richmond, Caleb Texas Tech 54.01
47 Thomas, Jaron Colorado 54.02
48 Gustafsson, Petter UT-Arlington 54.11
49 Swanson, Gus Eastern New Mexico 54.15
50 Stidham, Dalton Tarleton State 54.21
51 McCoy, Tommy UTEP 54.25
52 Dutton, Robert Baylor 54.32
53 Macharia, Kirema Texas 54.35
54 Foster, Azariah Jackson State 54.36
55 Borchers, Alex South Dakota 54.48
56 SMITH, Lafiel North Texas 54.53
57 Smith, Alexander Houston 54.67
58 Phillips, Andre UL-Monroe 54.76
59 Perouza, Kendell Wiley 54.96
60 Kendrick, Brian Charlotte 54.98
61 Bellafonte, Jorel Clemson 55.00
62 McFarland, Jarell Houston Baptist 55.11
63 Scantlebury, Dario New Orleans 55.21
64 Hall, Charles Incarnate Word 55.23
65 Miller, Corey Charlotte 55.44
66 Hursey, Jason Jackson State 55.57
67 Maylor, Orwell UT-Rio Grande Valley 55.65
68 Sepulveda, Collin Incarnate Word 55.70
69 Montgomery, Victor Western Texas College 55.75
70 Brown, Willlie Angelo State 56.38
71 Schaffer, Alex West Texas A&M 56.43
72 Pettiet, Brock TAMU-Commerce 56.76
73 O'Neal, Damian Sam Houston St. 57.18
74 Tannehill, Thomas Dallas Baptist 57.32
75 Levantinos, Dimitris UT-Rio Grande Valley 57.39
76 Davidson, Jake UT-Tyler 57.46
77 SCALLION, Tevaun North Texas 57.54
78 Cormier, Morgan UL-Lafayette 1:03.35
79 Robinson, Byron Texas 1:08.45
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Robinson, Byron Texas 50.48
2 Hearn, Scottie Unattached 51.61
3 Gallimore, Javarn Racers TC 51.81
4 Graham, Aikan Texas A&M 52.17
5 Mason , Jamele Puerto Rico 52.56
6 Boino, Mowen Papua New Guinea 52.69
7 Dennis, Lane Unattached 53.39
8 Voland, David Unattached 54.91
9 Stephenson, Dennis Jamaica 57.83
Final   Top↑
P Athlete Team Time
1 Johnson, Rachel Asics 9:55.16
2 Hayward, Katelyn UT-Arlington 10:36.42
3 Broschard, Gabrielle Purdue 10:37.83
4 Neigel, Emma Unattached 10:52.38
5 Pesek, Shelby Stephen F. Austin 10:53.41
6 Guerrero Puigdevall, Marina Abilene Christian 11:02.77
7 Feerst, Brianna Clemson 11:21.72
8 Campbell, Hannah Texas A&M 11:29.78
9 Kohler, Grace UTSA 11:37.36
10 Smith, Clarissa SE Louisiana 11:37.87
11 Halfmann, Kamie Angelo State 11:45.53
12 Farrar, Tylo Tarleton State 11:49.39
13 Frost, Lindsey Incarnate Word 11:58.18
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 43.25
2 Texas A&M A 43.29
3 Purdue A 43.66
4 Baylor A 43.91
5 Miami A 44.33
6 Arkansas A 44.59
7 Oklahoma A 44.60
8 Texas A 46.89
Clemson A DQ
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 44.16
2 Texas A&M A 44.37
3 Texas A 44.45
4 Purdue A 44.71
5 Miami A 44.81
6 Baylor A 44.86
7 Arkansas A 45.11
8 Oklahoma A 45.27
9 Clemson A 45.54
10 North Texas A 45.80
11 Houston A 45.81
12 Sam Houston St. A 45.89
13 UTEP A 46.21
14 Stephen F. Austin A 46.32
15 South Plains A 46.32
16 West Texas A&M A 46.35
17 Northern Illinois A 46.42
18 Wichita State A 46.50
19 TAMU-Kingsville A 46.55
20 SE Louisiana A 46.64
21 Northwestern St. A 46.69
22 Western Texas College A 46.80
23 Charlotte A 46.84
24 Grambling A 46.91
25 New Mexico JC A 47.02
26 Lamar A 47.04
27 Tarleton State A 47.06
28 Texas State A 47.15
29 Angelo State A 47.42
30 Akron A 47.72
31 Boston U. A 47.81
32 New Orleans A 47.99
33 Southwest Christian A 48.20
34 TAMU-Commerce A 48.44
35 Rogers State A 48.53
36 Incarnate Word A 48.87
37 Eastern New Mexico A 49.28
38 Wiley A 49.91
UT-Arlington A DQ
Houston Baptist A DNF
Texas Tech A DQ
Colorado A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Dallas Carter A 47.66
2 Cin. Withrow A 48.05
3 Prestonwood Christian A 48.26
4 Dallas Hampton Prep A 48.41
5 Greenhill School A 48.53
6 Fort Worth Country Day A 49.34
7 Waco Connally A 49.35
8 Midland Christian School A 49.49
9 St. Agnes Academy A 49.64
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Dallas Carter A 48.66
2 Cin. Withrow A 49.29
3 Prestonwood Christian A 49.34
4 Greenhill School A 49.78
5 Midland Christian School A 49.78
6 St. Agnes Academy A 50.05
7 Fort Worth Country Day A 50.10
8 Waco Connally A 50.11
9 Dallas Hampton Prep A 50.25
10 St. Johns School A 50.35
11 Brusly A 50.36
12 Bay City A 50.38
13 Liberty Christian School A 50.42
14 Kinkaid School A 50.42
15 Lake Worth A 50.69
16 Hearne A 50.83
17 Goliad A 50.90
18 Texarkana Liberty-Eylau A 50.97
19 Ingleside A 51.19
20 Dallas Lincoln A 51.38
21 Gilmer A 51.38
22 Giddings A 51.39
23 Georgetown Gateway A 51.53
24 Bangs A 51.64
25 Ursuline Academy A 51.65
26 Salado A 51.71
27 Hockaday School A 51.74
28 Paradise A 51.74
29 Fredericksburg A 51.77
30 Bullard A 51.78
31 Jarrell A 51.78
32 Farmersville A 51.81
33 Columbus A 51.88
34 Edna A 52.14
35 Carthage A 52.19
36 Kerens A 52.22
37 Antonian College Prep A 52.23
38 Princeton A 52.29
39 Stafford A 52.33
40 La Grange A 52.34
41 Coldspring-Oakhurst A 52.35
42 Episcopal (Bellaire) A 52.48
43 Incarnate Word (Houston) A 52.71
44 Cuero A 52.75
45 Grapeland A 52.95
46 Incarnate Word (CC) A 53.00
47 Leonard A 53.11
48 Sunnyvale A 53.16
49 Corpus Christi West Oso A 53.25
50 Gonzales A 53.26
51 Rockdale A 53.30
52 Troy A 53.32
53 Argyle A 53.42
54 St. Andrews A 53.50
55 La Vernia A 53.61
56 Tatum A 53.64
57 Bonham A 53.68
58 Kemp A 54.41
59 Geneva School A 55.72
60 Millsap A 57.27
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Cedar Hill A 45.59
2 DeSoto A 45.71
3 Nansemond River A 45.73
4 Houston Cypress Springs A 46.09
5 Arlington Seguin A 46.16
6 Mesquite Horn A 46.23
7 Clinton A 46.29
8 McKinney North A 46.72
9 Lewisville Marcus A 46.80
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 DeSoto A 46.49
2 Cedar Hill A 46.86
3 Nansemond River A 46.94
4 Mesquite Horn A 47.32
5 Clinton A 47.40
6 Houston Cypress Springs A 47.49
7 Arlington Seguin A 47.55
8 Lewisville Marcus A 47.68
9 McKinney North A 47.72
10 Lincoln-Way East A 47.92
11 Aldine ISD Davis A 48.02
12 LC Clear Springs A 48.10
13 Arlington Martin A 48.32
14 Converse Judson A 48.64
15 Fort Bend Austin A 48.67
16 Lewisville Hebron A 48.76
17 Dallas Skyline A 48.79
18 Fort Bend Ridge Point A 48.99
19 Fort Bend Travis A 48.99
20 Round Rock Stony Point A 49.00
21 Huntsville A 49.17
22 Arlington Bowie A 49.18
23 Plano West A 49.27
24 Mansfield Summit A 49.28
25 The Woodlands A 49.38
26 Katy A 49.43
27 Pflugerville A 49.55
28 San Antonio Madison A 49.58
29 Killeen Shoemaker A 49.61
30 Houston Eisenhower A 49.61
31 Cibolo Steele A 49.64
32 Houston Cypress Ridge A 49.65
33 Long Beach Poly A 49.65
34 Alief Elsik A 49.72
35 Humble A 49.75
36 Houston Nimitz A 49.78
37 Austin Johnson A 49.84
38 Rockwall-Heath A 49.84
39 Victoria West A 49.91
40 Hallsville A 49.94
41 Edmond Memorial A 50.04
41 Klein Collins A 50.04
43 Conroe Oak Ridge A 50.09
44 Spring Branch Smithson Valley A 50.09
45 Pflugerville Hendrickson A 50.10
46 Katy Tompkins A 50.10
47 Frisco Heritage A 50.11
48 Crowley A 50.18
49 San Antonio Reagan A 50.20
50 Klein Forest A 50.21
51 Manvel High A 50.22
52 Northside Brennan A 50.26
53 Houston Lamar A 50.39
54 San Antonio Brandeis A 50.45
55 Round Rock Cedar Ridge A 50.62
56 Pearland A 50.63
57 Waco A 50.68
58 Wichita Falls Rider A 50.69
59 Brenham A 50.70
60 Aledo A 50.71
61 Houston Bellaire A 50.82
62 North Forney A 50.86
63 Leander A 50.90
64 Crowley North Crowley A 50.98
65 Dripping Springs A 51.00
66 Houston MacArthur A 51.05
67 Texarkana Texas A 51.11
68 San Antonio Warren A 51.17
69 Denton Guyer A 51.18
70 Kingwood Park A 51.24
71 San Antonio Houston A 51.27
72 White Settlement Brewer A 51.27
73 Austin A 51.33
74 Whitehouse A 51.43
75 Round Rock McNeil A 51.72
76 Plainview A 51.72
77 Manor A 51.87
78 Tyler Lee A 51.91
79 Cedar Park A 52.00
80 San Antonio Roosevelt A 52.00
81 Wylie East A 52.03
82 Little Elm A 52.08
83 Texas City A 52.25
84 South Grand Prairie A 52.30
85 Richardson Pearce A 52.32
86 Elgin A 52.63
87 CP Vista Ridge A 52.69
88 Waxahachie A 53.08
89 Grand Prairie A 53.64
90 San Antonio Burbank A 53.73
91 Austin Lanier A 54.28
92 San Antonio Wagner A 56.19
San Antonio East Central A DQ
Marshall A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Trinidad & Tobago A 43.06
2 US All Star Red A 43.16
3 Axis Athletics A 43.83
4 Puerto Rico A 43.90
5 NIGERIA A 44.24
6 St.Kitts and Nevis A 45.75
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 TCU A 39.08
2 Texas A 39.18
3 Houston A 39.31
4 Texas A&M A 39.48
5 Utah State A 40.45
6 Clemson A 40.65
LSU A DNF
Texas Tech A DNF
Arkansas A DNF
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A 40.07
2 Arkansas A 40.26
3 LSU A 40.34
4 Texas Tech A 40.39
5 TCU A 40.39
6 Clemson A 40.40
7 Texas A&M A 40.56
8 Houston A 40.76
9 Utah State A 41.03
10 Wiley A 41.08
11 TAMU-Kingsville A 41.09
12 Northwestern St. A 41.10
13 Western Texas College A 41.10
14 Texas State A 41.11
15 Charlotte A 41.29
16 South Dakota A 41.32
17 West Texas A&M A 41.43
18 Sam Houston St. A 41.44
19 North Texas A 41.46
20 Utah Valley A 41.47
21 Oklahoma State A 41.52
22 Southern A 41.58
23 Purdue A 41.60
24 Stephen F. Austin A 41.72
25 Lamar A 41.81
26 Eastern New Mexico A 41.94
27 Texas Southern A 41.95
28 UT-Arlington A 41.99
29 Arkansas-Pine Bluff A 41.99
30 TAMU-Commerce A 42.04
31 SE Louisiana A 42.04
32 Grambling A 42.11
33 Rogers State A 42.11
34 Oklahoma A 42.16
35 Jackson State A 42.51
36 Incarnate Word A 42.61
37 Houston Baptist A 42.95
38 Wayland Baptist A 43.29
39 Texas College A 43.78
40 Southwest Christian A 45.47
Boston U. A DNF
BYU A DQ
South Plains A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Stafford A 42.10
2 Crockett A 42.50
3 Liberty Christian School A 42.56
4 Celina A 42.56
5 Dallas Carter A 42.82
6 Bishop Dunne A 42.84
7 Crandall A 43.27
8 All Saints Episcopal (FW) A 43.28
9 Coldspring-Oakhurst A 43.67
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Stafford A 42.72
2 Bishop Dunne A 43.18
3 Celina A 43.19
4 Crockett A 43.42
5 Liberty Christian School A 43.63
5 Dallas Carter A 43.63
7 Coldspring-Oakhurst A 43.64
8 All Saints Episcopal (FW) A 43.69
9 Crandall A 43.71
10 La Vernia A 43.80
11 Giddings A 43.84
12 Waco La Vega A 43.85
13 Burnet A 43.91
14 Boerne A 43.94
15 McGregor A 44.07
16 Episcopal (Bellaire) A 44.16
17 Edna A 44.17
18 St. Johns School A 44.39
19 Robinson A 44.43
20 Taylor A 44.43
21 Cuero A 44.46
22 San Antonio Cole A 44.49
23 Sunnyvale A 44.54
24 Milano A 44.60
25 Ingleside A 44.68
26 Fort Worth Country Day A 44.73
26 Liberty Hill A 44.73
28 Canton A 44.75
29 Cin. Withrow A 44.81
30 Rockdale A 44.81
31 Hamshire-Fannett A 44.91
32 Falls City A 44.95
33 FEAST A 45.00
34 St. Marks School of Texas A 45.00
35 Greenhill School A 45.06
36 Brock A 45.18
37 Bonham A 45.27
38 Aubrey A 45.34
39 Kerens A 45.45
40 Rockport-Fulton A 45.52
41 Dallas Lincoln A 45.60
42 Fort Bend Christian A 45.63
43 St. Andrews A 45.70
44 Comfort A 45.94
45 Grace Prep Academy A 46.25
46 Corpus Christi West Oso A 46.36
47 Midland Christian School A 46.68
48 Poteet A 47.01
49 Millsap A 47.05
Banquete A DQ
La Marque A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Richmond George Ranch A 40.78
2 Manvel High A 41.05
3 Mansfield Legacy A 41.13
4 Lancaster A 41.16
5 DeSoto A 41.27
6 Temple A 41.46
7 Duncanville A 41.68
8 Lewisville The Colony A 42.13
9 Arlington Martin A 42.45
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Richmond George Ranch A 41.75
2 DeSoto A 41.84
3 Mansfield Legacy A 41.90
3 Lancaster A 41.90
5 Duncanville A 41.97
6 Manvel High A 41.98
7 Lewisville The Colony A 42.10
8 Arlington Martin A 42.14
9 Temple A 42.17
10 Nacogdoches A 42.20
11 Huntsville A 42.20
12 Midlothian A 42.29
13 Friendswood Clear Brook A 42.32
14 Waxahachie A 42.33
15 Garland Rowlett A 42.35
16 Arlington Bowie A 42.40
17 Cedar Park A 42.42
18 Fort Bend Travis A 42.43
19 Aldine ISD Davis A 42.53
20 Denton A 42.64
21 Tyler A 42.67
22 Richardson A 42.71
23 Plano East A 42.87
24 Katy A 42.90
25 Waco A 43.02
26 Victoria West A 43.02
27 Alief Taylor A 43.04
28 Plano West A 43.04
29 Odessa Permian A 43.06
30 Round Rock Stony Point A 43.09
31 Round Rock A 43.16
32 Mansfield Summit A 43.20
33 Lewisville Hebron A 43.24
34 Killeen Shoemaker A 43.25
35 San Antonio Houston A 43.26
36 Crowley North Crowley A 43.29
37 Chisholm Trail A 43.33
38 Marshall A 43.35
39 Katy Tompkins A 43.37
40 Round Rock McNeil A 43.38
41 Manor A 43.41
42 Beaumont West Brook A 43.47
43 San Antonio Alamo Heights A 43.50
44 Texarkana Texas A 43.55
44 Frisco Heritage A 43.55
46 Tyler Lee A 43.57
47 South Grand Prairie A 43.57
48 Humble Atascocita A 43.58
49 San Antonio Wagner A 43.58
50 Bastrop A 43.62
51 Garland Lakeview Centennial A 43.64
52 McAllen Memorial A 43.66
53 College Station A 43.67
54 Houston Cypress Falls A 43.72
55 Long Beach Poly A 43.84
56 Round Rock Cedar Ridge A 43.92
57 Edmond Memorial A 44.12
58 San Antonio East Central A 44.20
59 Wylie East A 44.21
60 Abilene A 44.32
61 McKinney North A 44.47
62 Comal Canyon A 44.52
63 Richardson Pearce A 44.54
64 Dallas Highland Park A 44.70
65 Corpus Christi Carroll A 44.78
66 Alvin A 44.87
67 Corpus Christi Calallen A 44.98
68 Houston Lamar A 45.01
69 Corsicana A 45.04
70 Austin A 45.44
71 Little Elm A 45.68
72 Somerset A 45.97
Austin Lanier A DQ
La Joya Juarez-Lincoln A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 1:31.30
2 Texas A 1:32.60
3 Purdue A 1:33.34
4 TAMU-Kingsville A 1:36.01
5 UTSA A 1:36.83
6 Grambling A 1:36.94
7 Houston A 1:37.02
8 Northwestern St. A 1:37.24
9 Northern Illinois A 1:37.41
10 Liberty A 1:37.73
11 Wichita State A 1:37.99
12 Incarnate Word A 1:38.83
Boston U. A DNF
Texas A&M A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Cin. Withrow A 1:41.39
2 Dallas Carter A 1:43.30
3 Fort Worth Country Day A 1:43.74
4 St. Agnes Academy A 1:43.92
5 Leonard A 1:44.01
6 Sweeny A 1:44.20
7 Brusly A 1:45.01
8 Taylor A 1:45.10
9 Liberty Hill A 1:45.16
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Dallas Carter A 1:41.75
2 Leonard A 1:44.77
3 Cin. Withrow A 1:45.31
4 Fort Worth Country Day A 1:45.32
5 St. Agnes Academy A 1:45.39
6 Sweeny A 1:45.99
7 Taylor A 1:46.01
8 Brusly A 1:46.51
9 Liberty Hill A 1:46.52
10 Texarkana Liberty-Eylau A 1:46.56
11 Hockaday School A 1:46.65
12 Gilmer A 1:46.73
13 Goliad A 1:47.41
14 Midland Christian School A 1:47.49
15 Dallas Lincoln A 1:47.60
16 Bay City A 1:47.64
17 Liberty Christian School A 1:47.67
18 Sunnyvale A 1:47.84
19 Giddings A 1:48.20
20 Dallas Hampton Prep A 1:49.64
21 Carthage A 1:49.66
22 Hearne A 1:49.76
23 George West A 1:49.86
24 Columbus A 1:49.96
25 West A 1:50.24
26 Stafford A 1:50.29
27 Kinkaid School A 1:50.54
28 La Vernia A 1:50.75
29 Ursuline Academy A 1:51.07
30 Salado A 1:51.18
31 Argyle A 1:51.22
32 Tatum A 1:52.05
Lake Worth A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Houston Cypress Springs A 1:35.88
2 Mesquite Horn A 1:35.92
3 Nansemond River A 1:36.19
4 Clinton A 1:36.78
5 Arlington Seguin A 1:37.23
6 DeSoto A 1:37.39
7 Lewisville Marcus A 1:38.22
8 The Woodlands A 1:38.72
9 Aldine ISD Davis A 1:39.14
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Nansemond River A 1:38.23
2 Houston Cypress Springs A 1:38.64
3 Arlington Seguin A 1:38.91
4 Mesquite Horn A 1:38.95
5 Lewisville Marcus A 1:39.48
6 The Woodlands A 1:39.62
7 Clinton A 1:40.21
8 DeSoto A 1:40.47
9 Aldine ISD Davis A 1:40.57
10 Round Rock Stony Point A 1:40.82
11 Lincoln-Way East A 1:40.82
12 Fort Bend Hightower A 1:40.85
13 Cedar Hill A 1:40.90
14 Dallas Skyline A 1:41.10
15 Mansfield Lake Ridge A 1:41.75
16 Converse Judson A 1:41.78
17 Alief Elsik A 1:41.92
18 McKinney North A 1:42.07
19 Richmond George Ranch A 1:42.21
20 Crowley North Crowley A 1:42.51
21 Lewisville Hebron A 1:42.75
22 Arlington Martin A 1:42.77
23 Arlington Bowie A 1:43.00
24 Plano West A 1:43.32
25 San Antonio Wagner A 1:43.82
26 Houston Cypress Ridge A 1:44.41
27 Mansfield Summit A 1:44.43
28 Houston Nimitz A 1:44.64
29 Edmond Memorial A 1:44.75
30 Fort Bend Travis A 1:44.76
31 Manvel High A 1:44.83
32 Northside Brennan A 1:45.08
33 South Grand Prairie A 1:45.14
34 Plano A 1:45.17
35 Fort Bend Ridge Point A 1:45.26
36 Round Rock Cedar Ridge A 1:45.26
37 Killeen Shoemaker A 1:45.27
38 San Antonio East Central A 1:45.42
39 Huntsville A 1:45.61
40 San Antonio Brandeis A 1:45.78
41 Cibolo Steele A 1:45.90
42 Pearland Dawson A 1:45.94
43 Denton Guyer A 1:45.95
44 LC Clear Springs A 1:46.27
45 Conroe Oak Ridge A 1:46.30
46 Round Rock McNeil A 1:46.33
47 Houston Eisenhower A 1:46.69
48 Houston Cypress Fairbanks A 1:47.02
49 Crowley A 1:47.05
50 Hallsville A 1:47.21
51 Houston Lamar A 1:47.24
52 Cedar Park A 1:47.35
53 San Antonio Houston A 1:47.46
54 San Antonio Reagan A 1:47.61
55 Pearland A 1:47.72
56 Alvin A 1:47.87
57 Klein Forest A 1:47.99
58 Frisco Heritage A 1:48.41
59 Marshall A 1:48.67
60 College Station A&M Cons A 1:50.29
Lancaster A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 1:21.11
2 LSU A 1:21.14
3 Arkansas A 1:21.98
4 Texas A 1:23.09
5 Purdue A 1:23.29
6 Texas State A 1:24.29
7 Stephen F. Austin A 1:24.91
8 BYU A 1:25.15
9 Connecticut A 1:25.18
10 Jackson State A 1:26.59
11 Utah Valley A 1:26.70
Houston A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Stafford A 1:27.70
2 Liberty Christian School A 1:28.46
3 Cathedral A 1:28.84
4 Burnet A 1:29.14
5 Crockett A 1:29.56
6 St. Michaels Catholic A 1:29.84
7 Celina A 1:30.07
8 Edna A 1:30.26
Goliad A DNF
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Stafford A 1:28.90
2 Cathedral A 1:29.12
3 Burnet A 1:30.01
4 St. Michaels Catholic A 1:30.53
5 Goliad A 1:30.60
6 Liberty Christian School A 1:30.81
7 Edna A 1:30.81
8 Crockett A 1:31.03
9 Celina A 1:31.06
10 Waco La Vega A 1:31.38
11 Coldspring-Oakhurst A 1:31.44
12 Giddings A 1:31.62
13 Falls City A 1:31.62
14 Sunnyvale A 1:31.71
15 Cin. Withrow A 1:31.80
16 Crandall A 1:31.98
17 Cuero A 1:32.17
18 Canton A 1:32.23
19 San Angelo Grape Creek A 1:32.30
20 Rockdale A 1:32.42
21 Brock A 1:32.78
22 Boerne A 1:32.81
23 La Vernia A 1:33.02
24 Princeton A 1:33.07
25 Dallas Carter A 1:33.08
26 Ingleside A 1:33.14
27 Fischer Canyon Lake A 1:33.32
28 Aubrey A 1:33.53
29 La Marque A 1:33.86
30 Yoakum A 1:34.28
31 La Grange A 1:34.74
32 Kerens A 1:35.40
33 Midland Christian School A 1:35.86
Rockport-Fulton A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Richmond George Ranch A 1:24.88
2 Lancaster A 1:24.90
3 Archbishop Carroll A 1:25.61
4 Manvel High A 1:25.86
5 Pflugerville Hendrickson A 1:26.18
6 Mansfield Legacy A 1:26.35
7 DeSoto A 1:27.32
Arlington Martin A DNF
Alief Taylor A DQ
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Arlington Martin A 1:26.52
2 Mansfield Legacy A 1:27.19
3 Lancaster A 1:27.34
4 Archbishop Carroll A 1:27.40
5 Alief Taylor A 1:27.43
6 Richmond George Ranch A 1:27.44
7 DeSoto A 1:27.65
8 Pflugerville Hendrickson A 1:27.92
9 Manvel High A 1:28.02
10 Aldine ISD Davis A 1:28.16
11 Mansfield Summit A 1:28.42
12 Friendswood Clear Brook A 1:28.62
13 Round Rock A 1:28.74
14 Temple A 1:28.75
15 Huntsville A 1:28.76
16 Katy Tompkins A 1:28.93
17 Crowley North Crowley A 1:29.00
18 Duncanville A 1:29.03
19 Nacogdoches A 1:29.11
20 Waxahachie A 1:29.15
21 Houston Cypress Falls A 1:29.31
22 Katy A 1:29.41
23 Plano West A 1:29.49
24 Fort Bend Hightower A 1:29.53
25 Tyler A 1:29.53
26 Killeen Shoemaker A 1:29.83
27 Austin Lake Travis A 1:29.94
28 Humble Atascocita A 1:29.95
29 Beaumont Central A 1:30.06
30 Denton A 1:30.08
31 LC Clear Falls A 1:30.14
32 Midlothian A 1:30.39
33 Texarkana Texas A 1:30.49
34 Beaumont West Brook A 1:30.53
35 San Antonio Houston A 1:30.59
36 Arlington Seguin A 1:30.69
37 Victoria West A 1:30.73
38 Edmond Memorial A 1:30.80
39 Houston Lamar A 1:30.83
40 Lewisville Marcus A 1:30.83
41 Austin Johnson A 1:30.87
42 Leander A 1:31.06
43 Frisco Heritage A 1:31.22
44 Marshall A 1:31.25
45 Tyler Lee A 1:31.29
46 Fort Bend Ridge Point A 1:31.44
47 Long Beach Wilson A 1:32.06
48 Cibolo Steele A 1:32.10
49 Odessa Permian A 1:32.18
50 Round Rock Cedar Ridge A 1:32.32
51 Somerset A 1:33.43
52 Waco A 1:33.87
53 Richardson A 1:37.36
Converse Judson A DQ
Arlington Bowie A DNF
Fort Bend Travis A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A 3:26.54
2 Arkansas A 3:32.00
3 Baylor A 3:32.31
4 Oklahoma A 3:32.95
5 Texas A&M A 3:33.33
6 LSU A 3:33.69
7 Miami A 3:34.50
8 Clemson A 3:37.36
9 UTEP A 3:44.57
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Purdue A 3:35.05
2 UTSA A 3:39.01
3 Houston A 3:39.84
4 Texas Tech A 3:40.69
5 Texas State A 3:41.55
6 Kansas A 3:42.35
7 Abilene Christian A 3:43.18
8 Stephen F. Austin A 3:43.95
9 Liberty A 3:44.79
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Purdue A 3:39.88
2 UTSA A 3:43.58
3 Stephen F. Austin A 3:45.58
4 Liberty A 3:46.10
5 Texas Tech A 3:46.65
6 Kansas A 3:47.01
7 Abilene Christian A 3:47.33
8 Texas State A 3:47.43
9 Houston A 3:47.43
10 Colorado A 3:47.82
11 South Plains A 3:47.86
12 Sam Houston St. A 3:49.18
13 South Dakota A 3:49.19
14 Incarnate Word A 3:49.23
15 UT-Arlington A 3:50.15
16 Tarleton State A 3:50.21
17 Charlotte A 3:50.43
18 Western Texas College A 3:50.74
19 Wiley A 3:50.81
20 Louisiana Tech A 3:51.05
21 New Mexico JC A 3:51.10
22 Lamar A 3:51.30
23 Boston U. A 3:53.32
24 Southwest Christian A 3:54.23
25 Houston Baptist A 3:54.30
26 Utah State A 3:54.35
27 Akron A 3:54.36
28 UL-Monroe A 3:54.55
29 Arkansas-Pine Bluff A 3:55.31
30 Northwestern St. A 3:55.89
31 Northern Illinois A 3:57.76
32 TAMU-Commerce A 3:58.55
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Liberty Hill A 3:55.55
2 Texarkana Liberty-Eylau A 3:59.76
3 St. Dominic Savio A 4:02.02
4 Greenhill School A 4:02.44
5 Gilmer A 4:04.64
6 Dallas Hampton Prep A 4:05.93
7 St. Johns School A 4:09.27
8 Waco Connally A 4:12.71
St. Agnes Academy A DQ
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 St. Agnes Academy A 4:01.58
2 Liberty Hill A 4:02.02
3 Greenhill School A 4:03.73
4 St. Johns School A 4:04.64
5 St. Dominic Savio A 4:05.52
6 Texarkana Liberty-Eylau A 4:07.18
7 Gilmer A 4:08.48
8 Dallas Hampton Prep A 4:08.71
9 Waco Connally A 4:09.27
10 Cin. Withrow A 4:10.45
11 Leonard A 4:10.45
12 Taylor A 4:10.58
13 Fredericksburg A 4:10.66
14 Dallas Carter A 4:11.88
15 Kinkaid School A 4:12.71
16 Argyle A 4:12.71
17 Pleasanton A 4:12.74
18 Goliad A 4:12.87
19 Carthage A 4:12.91
20 Hockaday School A 4:13.11
21 Midland Christian School A 4:13.14
22 Gatesville A 4:13.35
23 Princeton A 4:13.62
24 Liberty Christian School A 4:14.22
25 Stafford A 4:14.39
26 Brock A 4:14.49
27 Bullard A 4:14.90
28 Dallas Lincoln A 4:15.24
29 FEAST A 4:16.11
30 Ursuline Academy A 4:16.35
31 Farmersville A 4:16.84
32 Antonian College Prep A 4:16.98
33 Ingleside A 4:17.22
34 Second Baptist School A 4:17.23
35 Crandall A 4:17.91
36 Paradise A 4:18.63
37 Cuero A 4:18.84
38 Giddings A 4:19.05
39 Faith Academy (Marble Falls) A 4:19.38
40 Brusly A 4:19.52
41 La Grange A 4:19.86
42 George West A 4:20.65
43 Lampasas A 4:20.78
44 Needville A 4:21.17
45 Sunnyvale A 4:21.37
46 Lorena A 4:21.91
47 Incarnate Word (Houston) A 4:22.30
48 Whitney A 4:22.60
49 La Vernia A 4:24.27
50 Columbus A 4:25.48
51 Cross Plains A 4:25.60
52 Tatum A 4:27.33
53 St. Michaels Catholic A 4:27.58
54 Corpus Christi West Oso A 4:28.24
55 Troy A 4:28.33
56 Reicher Catholic A 4:30.99
57 St. Andrews A 4:33.15
58 Banquete A 4:40.69
59 Kemp A 4:41.56
Millsap A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Fort Bend Hightower A 3:40.91
2 Houston Cypress Springs A 3:41.95
3 DeSoto A 3:42.93
4 McKinney Boyd A 3:45.84
5 McKinney North A 3:46.17
6 Richmond George Ranch A 3:46.45
7 Converse Judson A 3:46.96
8 The Woodlands A 3:47.47
9 Mesquite Horn A 3:59.04
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 DeSoto A 3:50.39
2 McKinney Boyd A 3:50.72
3 Converse Judson A 3:51.13
4 Houston Cypress Springs A 3:52.07
5 Fort Bend Hightower A 3:52.33
6 McKinney North A 3:53.35
7 Richmond George Ranch A 3:56.37
8 Mesquite Horn A 3:57.01
9 The Woodlands A 3:57.53
10 Fort Bend Austin A 3:57.62
11 Houston Lamar A 3:57.74
12 Lewisville Marcus A 3:58.12
13 South Grand Prairie A 3:59.15
14 Plano A 4:00.52
15 Crowley A 4:00.65
16 Alief Elsik A 4:00.86
17 Beaumont Ozen A 4:01.26
18 Plano East A 4:01.27
19 Rockwall A 4:01.65
20 Dallas Skyline A 4:02.18
21 Killeen Shoemaker A 4:04.21
22 Lincoln-Way East A 4:04.27
23 Spring Branch Smithson Valley A 4:04.44
24 Houston Bellaire A 4:04.96
25 Austin Johnson A 4:05.10
26 Denton Guyer A 4:05.14
27 Cedar Hill A 4:05.37
28 Manor A 4:05.44
29 Arlington Martin A 4:05.50
30 Corpus Christi Tuloso-Midway A 4:05.57
31 Pearland A 4:05.58
32 Edmond Memorial A 4:05.62
33 Austin Vandegrift A 4:05.82
34 Pflugerville A 4:05.86
35 Houston Nimitz A 4:06.56
36 Waxahachie A 4:06.93
37 Northside Brennan A 4:07.03
38 Cedar Park A 4:07.06
39 Houston Cypress Ridge A 4:07.44
40 Wylie East A 4:07.70
41 Leander A 4:08.23
42 Plano West A 4:08.43
43 Conroe Oak Ridge A 4:08.55
44 Crowley North Crowley A 4:08.62
45 Round Rock Cedar Ridge A 4:09.10
46 College Station A 4:09.50
47 Rockwall-Heath A 4:09.57
48 Klein Forest A 4:09.72
49 Dripping Springs A 4:09.81
50 Katy Tompkins A 4:09.98
51 San Antonio Brandeis A 4:10.01
52 Round Rock McNeil A 4:10.30
53 San Antonio Wagner A 4:10.35
54 Texarkana Texas A 4:11.33
55 Kingwood Park A 4:12.24
56 Leander Rouse A 4:12.30
57 Elgin A 4:12.57
58 San Antonio Jay A 4:12.62
59 Round Rock Stony Point A 4:12.78
60 Little Elm A 4:13.00
61 Houston Cypress Falls A 4:13.13
62 Plainview A 4:13.17
63 Houston MacArthur A 4:13.53
64 CP Vista Ridge A 4:14.00
65 Midlothian A 4:14.50
66 San Antonio Warren A 4:15.38
67 Galveston Ball A 4:15.50
68 Manvel High A 4:15.50
69 San Antonio Reagan A 4:15.63
70 Corpus Christi King A 4:16.25
71 Marshall A 4:16.27
72 Forney A 4:17.13
73 Pearland Dawson A 4:17.30
74 Hallsville A 4:19.98
75 San Antonio Houston A 4:20.05
76 Huntsville A 4:21.45
77 San Antonio Roosevelt A 4:24.06
78 Victoria West A 4:28.84
79 Grand Prairie A 4:36.85
80 Richardson Pearce A 4:38.23
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Team Monday A 3:31.20
2 Elite PerformanceTC A 3:37.31
Team Nigeria A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 LSU A 3:01.83
2 Texas A 3:02.18
3 Texas A&M A 3:03.34
4 Baylor A 3:04.24
5 Akron A 3:07.36
6 Texas Tech A 3:07.47
7 Arkansas A 3:07.66
8 Purdue A 3:08.91
9 BYU A 3:13.39
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Stephen F. Austin A 3:06.17
2 TCU A 3:06.22
3 Kansas A 3:06.48
4 Texas State A 3:06.72
5 Angelo State A 3:08.38
6 Utah State A 3:08.46
7 Wayland Baptist A 3:08.60
8 Western Texas College A 3:08.69
9 UT-Arlington A 3:10.10
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 TCU A 3:09.35
2 Stephen F. Austin A 3:09.81
3 Angelo State A 3:10.20
4 Texas State A 3:10.41
5 Kansas A 3:10.70
6 Western Texas College A 3:11.40
7 Wayland Baptist A 3:11.96
8 UT-Arlington A 3:12.84
9 Utah State A 3:13.27
10 Houston A 3:13.49
11 Arkansas-Pine Bluff A 3:13.77
12 UC Irvine A 3:14.10
13 UT-Rio Grande Valley A 3:15.04
14 Liberty A 3:15.44
15 Wiley A 3:15.82
16 Southwest Christian A 3:15.84
17 Texas Southern A 3:16.99
18 North Texas A 3:17.32
19 Oklahoma Christian A 3:17.33
20 TAMU-Commerce A 3:17.47
21 Grambling A 3:17.62
22 South Plains A 3:17.63
23 Saint Louis A 3:17.66
24 Tarleton State A 3:17.97
25 Prairie View A 3:18.15
26 Texas A&M-CC A 3:19.15
27 Incarnate Word A 3:19.77
28 Utah Valley A 3:20.07
29 Houston Baptist A 3:20.45
30 Charlotte A 3:20.76
31 Jackson State A 3:24.00
32 South Dakota A 3:24.72
33 Texas College A 3:28.13
UL-Monroe A NT
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Cathedral A 3:20.35
2 Dallas Carter A 3:22.47
3 St. Michaels Catholic A 3:23.05
4 Lufkin Hudson A 3:24.41
5 Sunnyvale A 3:24.49
6 Princeton A 3:25.52
7 Celina A 3:25.63
8 Crandall A 3:25.64
9 Stafford A 3:27.86
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Cathedral A 3:25.04
2 Lufkin Hudson A 3:26.16
3 Celina A 3:26.58
4 Dallas Carter A 3:26.93
5 St. Michaels Catholic A 3:26.96
6 Stafford A 3:27.25
7 Crandall A 3:27.93
8 Princeton A 3:28.54
9 Sunnyvale A 3:28.82
10 St. Marks School of Texas A 3:29.61
11 Edna A 3:29.66
12 San Angelo Grape Creek A 3:29.89
13 Lampasas A 3:29.98
14 Bishop Dunne A 3:30.07
15 Brock A 3:30.21
16 Falls City A 3:30.75
17 Crockett A 3:30.91
18 Mineola A 3:30.96
19 Burnet A 3:31.05
20 Needville A 3:31.44
21 La Grange A 3:31.67
22 Giddings A 3:31.72
23 Lake Worth A 3:32.01
24 Fischer Canyon Lake A 3:32.49
25 Gatesville A 3:32.70
26 St. Johns School A 3:33.02
27 McGregor A 3:33.11
28 Comfort A 3:33.15
29 Greenhill School A 3:33.18
30 Ingleside A 3:33.78
31 Reicher Catholic A 3:33.86
32 Sinton A 3:34.52
33 Banquete A 3:34.68
34 Episcopal (Bellaire) A 3:34.68
35 Grace Prep Academy A 3:35.32
36 Whitney A 3:35.40
37 Coldspring-Oakhurst A 3:35.75
38 Midland Christian School A 3:36.23
39 Shelton School A 3:36.30
40 Yoakum A 3:36.53
41 FEAST A 3:36.55
42 La Marque A 3:36.58
43 Canton A 3:36.69
44 Waco La Vega A 3:36.89
45 Eustace A 3:37.15
46 Kemp A 3:37.94
47 Aubrey A 3:38.32
48 Rockport-Fulton A 3:38.68
49 Taft A 3:39.10
50 St. Dominic Savio A 3:39.33
51 Waco Connally A 3:39.43
52 Cross Plains A 3:40.32
53 San Antonio Cole A 3:41.37
54 St. Andrews A 3:41.55
55 St. Stephens Episcopal School A 3:41.58
56 Fort Worth Country Day A 3:43.08
57 Kerens A 3:43.15
58 Fort Bend Christian A 3:43.54
59 Geneva School A 3:44.06
60 Georgetown Gateway A 3:44.44
61 Dallas Lincoln A 3:47.98
Liberty Christian School A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Arlington Bowie A 3:12.31
2 Arlington Martin A 3:13.09
3 DeSoto A 3:13.55
4 Houston Strake Jesuit A 3:14.66
5 Lancaster A 3:17.58
6 San Antonio Reagan A 3:17.89
7 Duncanville A 3:19.53
8 Alief Taylor A 3:20.67
Archbishop Carroll A NT
Prelim   Top↑
P Team Squad Time
1 Arlington Martin A 3:16.66
2 Arlington Bowie A 3:18.35
3 Houston Strake Jesuit A 3:18.40
4 Lancaster A 3:19.41
5 Alief Taylor A 3:21.38
6 DeSoto A 3:21.52
7 San Antonio Reagan A 3:21.66
8 Archbishop Carroll A 3:21.70
9 Duncanville A 3:21.73
10 Katy Tompkins A 3:21.91
11 Fort Worth Trimble Tech A 3:22.15
12 Denton A 3:22.29
13 Texarkana Texas A 3:22.56
14 Lewisville A 3:22.79
15 Arlington Seguin A 3:23.06
16 Beaumont Central A 3:23.30
17 Lewisville Marcus A 3:23.31
18 La Joya Juarez-Lincoln A 3:23.79
19 Fort Bend Travis A 3:23.91
20 Houston Lamar A 3:24.23
21 Crowley North Crowley A 3:24.66
22 Longview Pine Tree A 3:24.79
23 San Antonio Clark A 3:25.28
24 Long Beach Wilson A 3:25.38
25 Plano West A 3:25.47
26 Converse Judson A 3:25.66
27 Mansfield Lake Ridge A 3:25.67
28 Killeen Shoemaker A 3:25.79
29 Chisholm Trail A 3:25.81
30 Fort Bend Ridge Point A 3:25.92
31 McKinney North A 3:25.99
32 McKinney Boyd A 3:26.08
33 College Station A 3:26.61
34 Fort Bend Hightower A 3:26.62
35 Summer Creek A 3:26.97
36 Corpus Christi Calallen A 3:27.14
37 Round Rock McNeil A 3:28.38
38 Bastrop A 3:28.44
39 Plano East A 3:28.48
40 Cibolo Steele A 3:29.40
41 Whitehouse A 3:29.53
42 Comal Canyon A 3:30.41
43 Humble Atascocita A 3:31.05
44 Fort Worth Boswell A 3:31.11
45 Victoria West A 3:32.27
46 Corpus Christi Carroll A 3:32.37
47 Pflugerville A 3:33.12
48 Weslaco East A 3:33.18
49 Tyler Lee A 3:33.21
50 Austin Westlake A 3:33.36
51 Round Rock Cedar Ridge A 3:33.63
52 South Grand Prairie A 3:33.74
53 Plainview A 3:33.78
54 San Antonio East Central A 3:33.88
55 Sharyland Pioneer High A 3:35.12
56 Little Elm A 3:35.68
57 Huntsville A 3:35.96
58 San Antonio Highlands A 3:36.34
59 San Antonio Wagner A 3:37.11
60 Dallas Highland Park A 3:37.72
61 Richardson Pearce A 3:37.94
62 Austin A 3:38.70
63 Corsicana A 3:39.09
64 Somerset A 3:39.95
65 Waxahachie A 3:41.92
66 Manor A 3:44.76
67 New Braunfels A 3:49.74
Tyler A DNF
Round Rock A DQ
Fort Worth South Hills A DNF
College Station A&M Cons A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Kings of Saudi Arabia A 3:05.20
2 Clemson A 3:06.62
3 Team Nigeria A 3:07.36
4 US All Star Red A 3:08.64
5 UL-Monroe A 3:15.99
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Clemson A 8:45.10
2 Baylor A 8:53.57
3 Liberty A 8:56.96
4 Kansas A 8:58.77
5 Cedarville A 8:59.84
6 Saint Louis A 9:01.06
7 UT-Arlington A 9:03.74
8 Incarnate Word A 9:19.65
9 New Mexico JC A 9:21.25
10 North Texas A 9:25.63
11 Dallas Baptist A 9:59.03
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 New Braunfels A 9:45.37
2 Edmond Memorial A 9:53.74
3 Rockwall A 9:53.99
4 San Antonio Brandeis A 10:01.72
5 Conroe Oak Ridge A 10:03.30
6 Hockaday School A 10:05.24
7 Cedar Park A 10:07.26
8 Denton Guyer A 10:07.74
9 Brownwood A 10:15.00
10 Kingwood Park A 10:15.80
11 Ursuline Academy A 10:21.57
12 Round Rock Stony Point A 10:22.58
13 San Antonio Reagan A 10:24.81
14 San Antonio Warren A 10:27.92
15 DeSoto A 10:32.56
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Lewisville Marcus A 9:11.17
2 Katy A 9:12.32
3 Long Beach Poly A 9:19.46
4 Katy Seven Lakes A 9:22.54
5 Winter Park A 9:24.39
6 Katy Cinco Ranch A 9:30.44
7 St. Johns School A 9:30.78
8 Plano A 9:32.94
9 Spring Branch Smithson Valley A 9:33.78
10 The Woodlands A 9:34.43
11 Pearland Dawson A 9:41.84
12 Lafayette A 9:47.12
13 Pearland A 9:47.77
14 Round Rock McNeil A 9:48.08
15 St. Agnes Academy A 9:49.15
16 Alief Elsik A 9:52.69
17 Southlake Carroll A 9:53.83
18 Dallas Highland Park A 10:00.51
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 7:18.95
2 Arkansas A 7:26.52
3 Stanislaus State A 7:28.13
4 Clemson A 7:31.46
5 Oklahoma A 7:33.22
6 Texas State A 7:34.38
7 Connecticut A 7:36.86
8 Kansas A 7:37.16
9 Liberty A 7:39.24
10 UT-Arlington A 7:40.91
11 Wayland Baptist A 7:41.82
12 Houston Baptist A 7:42.83
13 Sam Houston St. A 7:45.37
14 North Texas A 7:52.68
15 Houston A 7:54.47
16 Rice A 7:57.06
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Houston Strake Jesuit A 7:41.58
2 Summer Creek A 7:57.18
3 Dripping Springs A 8:01.50
4 Keller Central A 8:01.89
5 Arlington Bowie A 8:03.02
6 Edmond Memorial A 8:03.94
7 Lewisville Flower Mound A 8:05.69
8 Canyon A 8:08.83
9 Lewisville Marcus A 8:11.03
10 Spring Branch Smithson Valley A 8:12.03
11 Houston Cypress Creek A 8:13.37
12 Fort Worth Arlington Heights A 8:13.58
13 Sharyland Pioneer High A 8:14.75
14 La Joya Juarez-Lincoln A 8:15.37
15 Southlake Carroll A 8:17.83
16 Weslaco East A 8:18.36
17 Edinburg Vela A 8:27.94
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Richmond Foster A 8:00.93
2 Long Beach Wilson A 8:01.34
3 Plano West A 8:12.66
4 Denton A 8:12.73
5 Northwest Nelson A 8:19.40
6 Dallas Highland Park A 8:21.94
7 St. Stephens Episcopal School A 8:22.27
8 FEAST A 8:24.97
9 Cedar Park A 8:26.78
10 Round Rock McNeil A 8:27.64
11 San Antonio Cole A 8:27.80
12 San Antonio Holmes A 8:29.91
13 St. Johns School A 8:37.91
14 Sealy A 8:39.65
15 Plainview A 8:44.04
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Arkansas A 3:52.40
2 Texas A&M A 3:53.59
3 Clemson A 3:55.30
4 Kansas A 3:55.98
5 Northern Illinois A 3:58.17
6 South Dakota A 3:59.58
7 Western Texas College A 4:02.76
8 Wayland Baptist A 4:03.98
9 North Texas A 4:04.19
10 Wiley A 4:04.60
Miami A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 McKinney Boyd A 3:58.48
2 Houston Lamar A 4:03.01
3 Long Beach Poly A 4:05.34
4 Spring Branch Smithson Valley A 4:06.94
5 Alief Elsik A 4:09.92
6 Nansemond River A 4:10.17
7 Fort Bend Austin A 4:13.94
8 Mansfield Lake Ridge A 4:14.85
9 Lancaster A 4:16.01
10 Conroe Oak Ridge A 4:16.63
11 Austin Lake Travis A 4:16.76
12 Edmond Memorial A 4:18.28
13 Houston Cypress Springs A 4:18.42
14 Pearland A 4:26.18
15 Houston Eisenhower A 4:33.25
16 Converse Judson A 4:39.50
DeSoto A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 3:17.62
2 Texas Tech A 3:17.86
3 Baylor A 3:19.26
4 Arkansas A 3:19.71
5 Clemson A 3:20.40
6 Wiley A 3:24.44
7 TAMU-Kingsville A 3:25.33
8 North Texas A 3:26.65
9 Liberty A 3:27.04
10 TAMU-Commerce A 3:27.52
11 UTEP A 3:28.13
12 Kansas A 3:32.78
Texas Southern A DNF
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 DeSoto A 3:31.15
2 Houston Strake Jesuit A 3:33.13
3 Summer Creek A 3:34.06
4 Kingwood Park A 3:34.15
5 Edmond Memorial A 3:35.15
6 College Station A&M Cons A 3:35.93
7 Manvel High A 3:36.02
8 Humble Atascocita A 3:36.53
9 Long Beach Poly A 3:37.30
10 Katy A 3:37.51
11 Lancaster A 3:38.94
12 Temple A 3:40.48
13 Long Beach Wilson A 3:41.12
14 Brock A 3:44.81
15 Katy Tompkins A 3:45.18
16 Cin. Withrow A 3:45.95
17 Beaumont West Brook A 3:48.64
Crandall A NT
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Clemson A 11:28.23
2 Texas A&M A 11:45.37
3 Kansas A 11:45.64
4 Abilene Christian A 11:48.10
5 Texas Tech A 11:57.88
6 North Texas A 12:08.34
7 Incarnate Word A 12:17.13
8 Dallas Baptist A 12:20.36
9 Texas State A 12:32.48
10 UT-Rio Grande Valley A 12:40.62
Texas A DQ
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Lewisville Marcus A 12:02.06
2 Leander Rouse A 12:13.47
3 Katy A 12:15.71
4 Katy Cinco Ranch A 12:21.03
5 Katy Seven Lakes A 12:27.10
6 Long Beach Poly A 12:28.62
7 New Braunfels A 12:29.06
8 Pearland Dawson A 12:31.95
9 Lewisville The Colony A 12:43.47
10 Lewisville Hebron A 12:45.51
11 Spring Branch Smithson Valley A 12:47.54
12 Forney A 12:48.03
13 The Woodlands A 12:48.86
14 Pearland A 12:49.37
15 Hockaday School A 12:51.30
16 College Station A 12:54.22
17 Austin Vandegrift A 12:55.06
18 Sanger A 12:55.91
19 Montgomery A 12:58.83
20 Dallas Highland Park A 12:59.02
21 San Antonio Brandeis A 13:00.08
22 Round Rock McNeil A 13:00.67
23 Southlake Carroll A 13:03.67
24 San Antonio Alamo Heights A 13:04.85
25 Plano West A 13:05.06
26 Alief Elsik A 13:08.63
27 Lafayette A 13:09.66
28 Rockwall A 13:13.03
29 Liberty Christian School A 13:15.01
30 Katy Tompkins A 13:17.67
31 Houston Cypress Springs A 13:17.95
32 San Antonio Holmes A 13:18.24
33 Klein Collins A 13:18.40
34 San Antonio Reagan A 13:20.97
35 Houston Cypress Creek A 13:26.48
36 San Antonio Warren A 13:53.69
37 Manvel High A 14:10.53
38 Har-Ber A 14:11.28
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Texas A&M A 9:51.79
2 Connecticut A 9:53.22
3 North Texas A 9:53.60
4 Texas Tech A 9:54.09
5 Sam Houston St. A 9:55.64
6 Texas State A 9:57.05
7 Clemson A 9:57.89
8 Texas A&M-CC A 9:59.93
9 Kansas A 10:00.33
10 Texas A 10:06.70
11 Oklahoma A 10:08.78
12 Incarnate Word A 10:12.93
13 UT-Arlington A 10:14.65
14 UTSA A 10:16.70
15 Oklahoma Christian A 10:17.73
16 Dallas Baptist A 10:21.18
Final   Top↑
P Team Squad Time
1 Edmond Memorial A 10:29.49
2 Keller Central A 10:36.74
3 College Station A 10:37.52
4 Lewisville Flower Mound A 10:40.95
5 Spring Branch Smithson Valley A 10:41.09
6 Houston Memorial A 10:42.83
7 Long Beach Wilson A 10:42.90
8 Arlington Martin A 10:43.64
9 Katy A 10:44.65
10 Austin Lake Travis A 10:47.54
11 Montgomery A 10:48.02
12 Lewisville Marcus A 10:49.12
13 Lewisville Hebron A 10:54.76
14 Arlington Bowie A 10:54.78
15 Houston Langham Creek A 10:55.47
16 Northwest Nelson A 10:56.23
17 Plano West A 10:56.96
18 St. Stephens Episcopal School A 10:57.03
19 Southlake Carroll A 10:57.93
20 Weslaco East A 10:59.11
21 Sanger A 10:59.33
22 LC Clear Falls A 11:00.92
23 College Station A&M Cons A 11:03.32
24 St. Johns School A 11:03.83
25 Humble Atascocita A 11:04.17
26 Tyler Lee A 11:05.28
27 Mission Veterans Memorial A 11:06.41
28 Waco A 11:06.76
29 New Braunfels A 11:07.42
30 Comal Canyon A 11:07.62
31 Cedar Park A 11:12.28
32 San Antonio Holmes A 11:13.02
33 Beaumont West Brook A 11:14.43
34 Edinburg Vela A 11:14.91
35 Duncanville A 11:15.46
36 McKinney Boyd A 11:16.47
37 Katy Tompkins A 11:16.86
38 Houston Strake Jesuit A 11:17.93
39 Kingwood Park A 11:30.86
40 Houston Cypress Creek A 11:34.13
41 Sealy A 11:35.91
San Antonio Cole A DNF
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 McCoy, Rachel Unattached 1.93m 6' 4.0"
2 Garcia Jou, Claudia Akron 1.86m 6' 1.25"
3 Land, Mimi Clemson 1.74m 5' 8.5"
3 Hall, Shanice LSU 1.74m 5' 8.5"
5 Dailey-Harris, Dakota Miami 1.74m 5' 8.5"
6 Moffitt, Janae Purdue 1.74m 5' 8.5"
7 Decoud, Chelsie Texas State 1.74m 5' 8.5"
8 Henry, Alexus UT-Arlington 1.74m 5' 8.5"
9 Kunz, Annie Texas A&M 1.74m 5' 8.5"
- Palmer, Chennel Northern Illinois NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Bowen, Brandon Northwest Nelson 6' 9.5"m 6' 9.5"
2 Ray, Zhafear Lancaster 6' 7.5"m 6' 7.5"
2 Kalala, Albert Cin. Withrow 6' 7.5"m 6' 7.5"
4 Parker, Caleb Stafford 6' 7.5"m 6' 7.5"
5 Wallace, Trenton Grandview 6' 7.5"m 6' 7.5"
6 Tolds, Michael Manvel High 6' 5.5"m 6' 5.5"
6 Gilmore, CJ DeSoto 6' 5.5"m 6' 5.5"
8 Adeyeye, Iyanu Mansfield Lake Ridge 6' 5.5"m 6' 5.5"
9 Hypolite, Nelse Port Lavaca Calhoun 6' 5.5"m 6' 5.5"
10 Walker, Khouri Cuero 6' 5.5"m 6' 5.5"
11 Govan, Dreshon Converse Judson 6' 5.5"m 6' 5.5"
12 Cowans, Andre Houston Langham Creek 6' 3.5"m 6' 3.5"
12 Reed, Jonel Fort Worth Boswell 6' 3.5"m 6' 3.5"
14 Hanspard, Byron DeSoto 6' 3.5"m 6' 3.5"
15 McDaniel, Jacob Houston Langham Creek 6' 3.5"m 6' 3.5"
16 Williams, Caesar South Grand Prairie 6' 3.5"m 6' 3.5"
17 Staton, Shyler FB Ridge Point 6' 1.5"m 6' 1.5"
17 Saunders, Trenton Kingwood Park 6' 1.5"m 6' 1.5"
19 Wyche, Kris Elgin 6' 1.5"m 6' 1.5"
19 Ondijo, Austin Mansfield Lake Ridge 6' 1.5"m 6' 1.5"
21 Cleveland, Alvin Waco Connally 6' 1.5"m 6' 1.5"
- Evans, Tre'von Humble Atascocita NP
- Gills, Terren Beaumont West Brook NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Robinson, Jeron TAMU-Kingsville 2.26m 7' 5.0"
2 Culver, Trey Texas Tech 2.26m 7' 5.0"
3 Austin, Alexx Unattached 2.19m 7' 2.25"
4 Moore, Eric Central Arkansas 2.14m 7' 0.25"
5 McRae, Trey Charlotte 2.09m 6' 10.25"
5 Abascal, Arturo Tec de Monterrey 2.09m 6' 10.25"
5 Adkins, Bradley Texas Tech 2.09m 6' 10.25"
8 LeGassey, Ken Arkansas 2.09m 6' 10.25"
- Rivera, Brendon Arkansas NP
- Sales, Roland UT-Arlington NP
- Adams, Tyler Sam Houston St. NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 WILCOX, Eddie North Texas 2.14m 7' 0.25"
2 McCloud, Spencer Texas 2.14m 7' 0.25"
3 Richardson, Curtis Akron 2.11m 6' 11.0"
4 Stine, Cody Akron 2.06m 6' 9.0"
5 Brown, Charles Texas Tech 2.06m 6' 9.0"
6 McSwain, Samuel Texas A&M 2.06m 6' 9.0"
7 Cook, Ryan Drake 2.01m 6' 7.0"
7 Sanders, Travis Texas Southern 2.01m 6' 7.0"
7 Moffitt, Michael Indiana Wesleyan 2.01m 6' 7.0"
7 Beyer, Franz UL-Lafayette 2.01m 6' 7.0"
7 Steenkamp, Tiaan Arkansas State 2.01m 6' 7.0"
7 Listach, Blaine Baylor 2.01m 6' 7.0"
13 Cragin, Garrett Texas A&M 2.01m 6' 7.0"
13 Samuels, Michael Texas Tech 2.01m 6' 7.0"
13 Davis, Zach Liberty 2.01m 6' 7.0"
13 Cole, Johnathan TAMU-Commerce 2.01m 6' 7.0"
17 Williams, Carl Oklahoma 2.01m 6' 7.0"
- Caldwell, Quanterious Clemson NP
- Curtis, Jamal TAMU-Commerce NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Baxter, Rachel Canyon (Anaheim) 13' 6.0"m 13' 6.0"
2 Dingler , Carson FPDS Macon 13' 2.0"m 13' 2.0"
3 Leleux, Reagann Catholic, New Iberia 12' 8.0"m 12' 8.0"
3 Hayward, Mackenzie Lewisville Marcus 12' 8.0"m 12' 8.0"
5 Clancy, Colleen Spring Branch Smithson Valley 12' 8.0"m 12' 8.0"
6 Alexander, Taylor Vail Christian 12' 2.0"m 12' 2.0"
7 Stuchell, Avery Denton Ryan 12' 2.0"m 12' 2.0"
8 Shue, Kendahl Boerne Champion 11' 8.0"m 11' 8.0"
9 Tyer, Allyn NW Eaton 11' 8.0"m 11' 8.0"
10 Rushford, Kimberly DeRidder 11' 8.0"m 11' 8.0"
- Markow, Ginger Bishop Blanchet NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Wall, Chloe' Farmersville 12' 2.0"m 12' 2.0"
2 Floerke, Riley Gregory-Portland 12' 2.0"m 12' 2.0"
3 Ashmore, Bailey Cypress Ranch 12' 2.0"m 12' 2.0"
4 Mallet, Emily San Antonio Brandeis 12' 2.0"m 12' 2.0"
5 Tidwell, Tuesdi Early 12' 2.0"m 12' 2.0"
6 Fitzgerald, Megan Parish Episcopal (Dallas) 11' 10.0"m 11' 10.0"
7 Davila, Emily San Antonio Madison 11' 10.0"m 11' 10.0"
8 Griffith, Anna Cathryn Taylor 11' 10.0"m 11' 10.0"
9 Campbell, Nastassja New Caney 11' 10.0"m 11' 10.0"
9 Buntin, Olivia Comal Canyon 11' 10.0"m 11' 10.0"
11 Broussard, Bailey Vermilion Catholic 11' 10.0"m 11' 10.0"
12 Beverly, Sydney Huntsville 11' 10.0"m 11' 10.0"
13 Boedeker, Cameron Marion 11' 4.0"m 11' 4.0"
14 Mickelson, Peyton Klein Oak 10' 10.0"m 10' 10.0"
15 Ramos, Ellie The Woodlands 10' 10.0"m 10' 10.0"
16 White, Sierra Aledo 10' 10.0"m 10' 10.0"
17 Moon, Ashton La Vernia 10' 10.0"m 10' 10.0"
18 Ridgeway, Grace Lucas Lovejoy 10' 10.0"m 10' 10.0"
19 Smith, Lauren Fredericksburg 10' 4.0"m 10' 4.0"
19 Black, Kaitlyn Lumberton 10' 4.0"m 10' 4.0"
- Maurer, Colbi Spring Branch Smithson Valley NP
- Cecil, Kayla Houston Memorial NP
- Jones, Steffi Plano NP
- Ortolon, Kimberly Edna NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Abiko, Tomomi Japan 4.33m 14' 2.5"
2 Steiner Bennett, April Asics 4.33m 14' 2.5"
- Caldwell, Kayla Unattached NP
- Petrillose, Kaitlin Unattached NP
- Payne, Demi Stephen F. Austin NP
- Dahlstrom, Malin Sweden NP
- Correa, Carmelita Mexico NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Johnson, Jessie Auburn 4.40m 14' 5.25"
2 Newman, Alysha Miami 4.30m 14' 1.25"
3 Rhodes, Annie Baylor 4.30m 14' 1.25"
4 Leleux, Morgann UL-Lafayette 4.30m 14' 1.25"
5 Carmichael, Carolina Memphis 4.30m 14' 1.25"
6 Weeks, Alexis Arkansas 4.30m 14' 1.25"
7 Shell, Mackenzie Oklahoma 4.30m 14' 1.25"
8 Weeks, Victoria Arkansas 4.20m 13' 9.25"
9 Long, Kally Texas 4.20m 13' 9.25"
10 Voskamp, Ariel Arkansas 4.20m 13' 9.25"
11 Monteverde, Anginae BYU 4.05m 13' 3.5"
11 Grove, Emily South Dakota 4.05m 13' 3.5"
- Clute, Sydney Indiana NP
- Gutermuth, Sophie Indiana NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Brown, Kristen Unattached 4.31m 14' 1.75"
2 Hasse, Caroline Akron 4.26m 13' 11.75"
3 Newell, Anika Unattached 4.26m 13' 11.75"
4 Cook, Haley Texas Tech 4.16m 13' 7.75"
5 Bartnovska Pric, Natalia Russia 4.16m 13' 7.75"
6 Zimlich, Megan Arkansas 4.06m 13' 3.75"
7 Harter, Jessica Purdue 4.06m 13' 3.75"
8 Stevens, Sara Kathryn Texas A&M 4.06m 13' 3.75"
9 Amat-Fernandez, Clara Memphis 4.06m 13' 3.75"
10 Johnson, Mckenzie Rice 3.91m 12' 10.0"
10 Hjerpe, Erica Virginia Tech 3.91m 12' 10.0"
12 Mills, Madison South Dakota 3.91m 12' 10.0"
12 Szabo, Rebecca Akron 3.91m 12' 10.0"
12 Naatjes, Nicole BYU 3.91m 12' 10.0"
15 Gunderson, Emily Texas A&M 3.91m 12' 10.0"
15 Brisbois, Marielle Rice 3.91m 12' 10.0"
- Brigham, Emily South Dakota NP
- Schmitz, Vera Unattached NP
- Gray, Meagan Oklahoma NP
- Uhle, Ali Texas NP
- Harwig, Anne Texas NP
- Hansen, Sierra BYU NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Duplantis, Armand Lafayette 17' 8.5"m 17' 8.5"
2 McWhorter, Zach Har-Ber 16' 5.0"m 16' 5.0"
3 Weissmann, Peyton Grapevine 16' 1.0"m 16' 1.0"
4 Henderson, Bailey Comal Canyon 16' 1.0"m 16' 1.0"
5 Ellis, Branson Tyler Lee 15' 7.0"m 15' 7.0"
6 Skage, Gregory Winter Park 15' 7.0"m 15' 7.0"
6 Cohea, Colton Sinton 15' 7.0"m 15' 7.0"
6 Shugart, Zachary Bishop Blanchet 15' 7.0"m 15' 7.0"
9 McNaney, James Longview Pine Tree 15' 7.0"m 15' 7.0"
10 Manders, James Fris Heritage 15' 1.0"m 15' 1.0"
- Johnson, Nick Lake Hamilton NP
- Courtois, Cole Westgate NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Pinkston, Jake Humble Kingwood 15' 11.0"m 15' 11.0"
2 Stafford, Tyler Tomball 15' 7.0"m 15' 7.0"
3 Boltie, Michael McAllen Memorial 15' 7.0"m 15' 7.0"
4 Horstmann, Chad San Antonio Reagan 15' 7.0"m 15' 7.0"
5 Fritsch, Clayton Sealy 15' 1.0"m 15' 1.0"
6 Gonzalez, Grahm Bosqueville 15' 1.0"m 15' 1.0"
7 Millsap, Colin Canton 14' 7.0"m 14' 7.0"
7 Ham, Tristan Coldspring-Oakhurst 14' 7.0"m 14' 7.0"
7 Gall, Jackson Austin Bowie 14' 7.0"m 14' 7.0"
7 Percefull, Ben Katy Tompkins 14' 7.0"m 14' 7.0"
11 Franks, Jacob Lewisville Marcus 14' 7.0"m 14' 7.0"
11 McCarrol, Michael Joshua 14' 7.0"m 14' 7.0"
13 Littlefield, Luke Central Texas Christian School 14' 1.0"m 14' 1.0"
14 Real, Lane San Antonio East Central 14' 1.0"m 14' 1.0"
15 Cannon, Christian Frisco Wakeland 14' 1.0"m 14' 1.0"
15 Van Patten, Jake Argyle 14' 1.0"m 14' 1.0"
- Gavrelos, Will Beaumont West Brook NP
- Fisher, Nathan Houston Strake Jesuit NP
- Rodriguez, Sunne Sweeny NP
- Little, Bradley Graham NP
- Sewell, Noah Rockwall NP
- Zalar, TJ Aledo NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Barber, Shawn NIKE 5.91m 19' 4.75"
2 Jacobbson, Melker Svard Sweden 5.70m 18' 8.25"
3 Ogita, Hiroui Japan 5.70m 18' 8.25"
4 Yamamoto, Seito Japan 5.60m 18' 4.5"
5 Lewis, Steve GB -Adidas 5.60m 18' 4.5"
6 Simmons, Cale Unattached 5.50m 18' 0.5"
7 Volz, Drew Unattached 5.50m 18' 0.5"
8 Whitt, Jack NIKE 5.35m 17' 6.5"
9 Scott, Jeremy Unattached 5.35m 17' 6.5"
- Yamamoto, Tomoki Japan NP
- Coover, Jeff Unattached NP
- Colwick, Jason Alaska Anchorage NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Johnson, Brad Virginia Tech 5.31m 17' 5.0"
2 Scott, Blake Texas 5.31m 17' 5.0"
3 Bray, Brandon Texas Tech 5.31m 17' 5.0"
4 Baudoin, Kyle UL-Lafayette 5.31m 17' 5.0"
5 Williams, Tanner Oklahoma 5.21m 17' 1.0"
6 Larson, Garrett Sam Houston St. 5.21m 17' 1.0"
7 Meyer, Cameron Stephen F. Austin 5.21m 17' 1.0"
8 Robichaux, Cameron LSU 5.06m 16' 7.25"
8 Meaders, Nicholas Texas 5.06m 16' 7.25"
8 Murphree , Daven Stephen F. Austin 5.06m 16' 7.25"
8 Farmakidis, Nikolaos Boston U. 5.06m 16' 7.25"
12 Steck, James Virginia Tech 5.06m 16' 7.25"
13 Poth, Barrett Texas 5.06m 16' 7.25"
13 Ulbricht, Jacob Incarnate Word 5.06m 16' 7.25"
13 McNeil, Parks Texas 5.06m 16' 7.25"
16 Allison, Jared Virginia Tech 5.06m 16' 7.25"
17 Jarvis, Jake BYU 4.91m 16' 1.25"
17 Shirley, Jameson BYU 4.91m 16' 1.25"
17 Ritchey, Ken Liberty 4.91m 16' 1.25"
20 Waters, Carson Liberty 4.91m 16' 1.25"
21 David, Jake South Dakota 4.91m 16' 1.25"
21 Moss, Miller Unattached 4.91m 16' 1.25"
- Johansson, Carl Texas A&M NP
- Dement, Jaden Abilene Christian NP
- Roberson, Jay Sam Houston St. NP
- Chapman, Peter South Dakota NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Uhle, Joey Unattached 5.60m 18' 4.5"
2 Wierich, Victor Unattached 5.50m 18' 0.5"
3 Meyer, Nick Kansas 5.40m 17' 8.5"
4 Hunter, Craig Connecticut 5.30m 17' 4.5"
4 Albright, Jake Kansas 5.30m 17' 4.5"
6 Cunningham, Logan Unattached 5.30m 17' 4.5"
6 Heuser, Chip Unattached 5.30m 17' 4.5"
8 Rowland, Matthew Akron 5.30m 17' 4.5"
9 Vani, Mike Unattached 5.20m 17' 0.75"
10 Maestretti, Nick Kansas 5.20m 17' 0.75"
10 Yamoah, Jordan TAMU-Kingsville 5.20m 17' 0.75"
12 Bell, Sam Arkansas State 5.20m 17' 0.75"
- Niedermeyer, Darren Unattached NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Davis, Tara Agoura 20' 1.75"m 20' 1.75" 0.9
2 Moore , Jasmine Mansfield Lake Ridge 19' 11.5"m 19' 11.5" 1.0
3 Samuels, Samiyah Houston Cypress Springs 19' 11.5"m 19' 11.5" 0.8
4 Flannel, Kynnedy Alvin 19' 6.5"m 19' 6.5" 1.1
5 Harris, Kaylor Mesquite Horn 19' 5.25"m 19' 5.25" 1.1
6 Alli, Zuliat Mesquite Horn 19' 1.75"m 19' 1.75" 1.3
7 Walker, Ivy Mansfield Summit 18' 11.0"m 18' 11.0" 0.7
8 Steels, Jasmyn College Station A&M Cons 18' 9.25"m 18' 9.25" 0.9
9 Kerley, Virginia Taylor 18' 9.0"m 18' 9.0" 1.2
10 Madlock, Alex Bangs 18' 8.0"m 18' 8.0" 1.5
11 Tanner, Lawren Converse Judson 18' 5.25"m 18' 5.25" 1.2
12 Sharp, Jernaya Greenhill School 18' 1.25"m 18' 1.25" 0.9
13 Mack, Arielle El Paso Burges 18' 0.75"m 18' 0.75" 1.2
14 Johnson , Koi Dickinson 18' 0.25"m 18' 0.25" 0.9
15 Bingham, Ak'ira Katy 17' 11.75"m 17' 11.75" 1.0
16 Henderson, Eriana Spring Westfield 17' 9.5"m 17' 9.5" 1.3
17 Milton, Taryn Cedar Hill 17' 8.0"m 17' 8.0" 1.9
18 DeValCourt, Ariana Baytown Goose Creek 17' 7.5"m 17' 7.5" 1.0
19 Smith, Zhane Long Beach Poly 17' 6.25"m 17' 6.25" 1.3
20 Paine, Isabelle St. Johns School 17' 1.5"m 17' 1.5" 2.6
21 Schulz, Natalie Marble Falls 17' 0.25"m 17' 0.25" 1.3
22 NELSON, SHANICE Cuero 16' 11.0"m 16' 11.0" 1.4
23 Roane, Ryan Tomball Memorial 16' 10.75"m 16' 10.75" -
24 Manley, Raven College Station 16' 6.0"m 16' 6.0" 1.7
25 Jackson, Deonzsha Spring Westfield 15' 7.75"m 15' 7.75" 1.8
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Friar, Nataliyah LSU 6.31m 20' 8.5" 0.6
2 Adams, Mia Louisiana Tech 6.17m 20' 3.0" 2.1
3 Jackson, Gionna Texas Tech 6.16m 20' 2.5" 0.7
4 Simms, Baileh Oklahoma 6.11m 20' 0.5" 0.1
5 Flores, Zoila Tec de Monterrey 6.03m 19' 9.5" 1.8
6 Alexander, Sarea Incarnate Word 5.95m 19' 6.25" 1.5
7 Brown, Adriunna UL-Monroe 5.94m 19' 6.0" 0.5
8 Huschle, Analisa South Dakota 5.91m 19' 4.75" 1.0
9 Latham, Viershanie Texas Tech 5.85m 19' 2.5" 1.2
10 Martin-Sacristan, Ana Akron 5.82m 19' 1.25" 1.6
11 Johnson, Daniella Akron 5.63m 18' 5.75" 2.5
12 Henix, Denisha Louisiana Tech 5.41m 17' 9.0" 0.9
- Carson, Savannah Purdue NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Nesmith, Amani Texas Tech 6.08m 19' 11.5" 2.8
2 Phillips, Danielle LSU 5.89m 19' 4.0" 1.9
3 Bell, Kayla Drake 5.69m 18' 8.0" 2.3
4 Burleson, Lovie Boston U. 5.69m 18' 8.0" 2.6
5 Wahl, Georgia Texas 5.65m 18' 6.5" 1.0
6 Thomas, Taylor Houston Baptist 5.60m 18' 4.5" 0.8
7 Shepard, Ashley Southern 5.57m 18' 3.25" 2.3
8 Harbaugh, Cambree San Jose St. 5.54m 18' 2.25" 3.4
9 Bryan, Danique West Virginia 5.54m 18' 2.25" 3.4
10 Williams, Thai Lamar 5.01m 16' 5.25" 3.2
11 Frimpong, Felicia South Plains 4.99m 16' 4.5" 0.4
- Garcia, Asa Texas NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Mitchell, Michael Tesoro 23' 8.0"m 23' 8.0" 0.9
2 McGowen, Joshua McAllen 23' 4.25"m 23' 4.25" 1.5
3 Seals, Jalen Fort Worth Boswell 23' 3.25"m 23' 3.25" 0.9
4 Williams, Frederic DeSoto 23' 3.0"m 23' 3.0" 0.9
5 Toy, Ethan Denton Guyer 23' 1.25"m 23' 1.25" 1.3
6 Omotosho, Adwale Plano East 22' 11.5"m 22' 11.5" 0.9
7 Grant, Howard Houston Strake Jesuit 22' 6.25"m 22' 6.25" 2.3
8 Davies, Malique Keller Timber Creek 22' 5.5"m 22' 5.5" 1.2
9 Goyen, Carter Alvin 21' 11.75"m 21' 11.75" 2.3
10 De La Torre, Antonio Laredo Johnson 21' 11.0"m 21' 11.0" 1.3
11 Whaley, Devwah Beaumont Central 21' 9.0"m 21' 9.0" 0.9
12 McDaniel, Logan Denton 21' 8.0"m 21' 8.0" 0.9
13 McGary, Kolbi Cedar Hill 21' 7.5"m 21' 7.5" 1.2
14 Barksdale, Luke Friendswood Clear Brook 21' 6.75"m 21' 6.75" 0.9
15 Enobaber, Jimmy Mansfield Lake Ridge 21' 6.5"m 21' 6.5" 1.4
16 Neboh, Dexter Odessa Permian 21' 5.5"m 21' 5.5" 0.3
17 Waddle, Jaylen Episcopal (Bellaire) 21' 4.0"m 21' 4.0" 2.0
18 Callaway, Will Plano West 20' 11.0"m 20' 11.0" 1.3
19 Hatcher, Brandon Lancaster 20' 8.75"m 20' 8.75" 1.5
20 Allen, Scherry Humble Atascocita 20' 2.75"m 20' 2.75" 1.7
21 Mathis, Kamron Cuero 19' 6.25"m 19' 6.25" 1.2
- Murray, Michael Austin Travis NP -
- MCKINNEY, CAMERON Garfield NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Gotch, Jarvis Unattached 8.24m 27' 0.5" 1.7
2 McRae, Trey Charlotte 7.88m 25' 10.25" 2.3
3 Alvarez, Alberto Tec de Monterrey 7.78m 25' 6.25" 1.4
4 Williams, Will Texas A&M 7.76m 25' 5.5" 1.2
5 Sugai, Yohei Japan 7.75m 25' 5.25" 1.6
6 Boyce, Lutalo TAMU-Kingsville 7.69m 25' 2.75" 3.8
7 Shiroyama, Shotaro Japan 7.62m 25' 0.0" 1.7
8 Takamasa, Tomoya Japan 7.55m 24' 9.25" 2.1
9 Edoki, Fabian South Plains 7.51m 24' 7.75" 0.6
10 Fares, Basil Texas 7.40m 24' 3.5" 1.6
11 Trajkovski, Andreas Arkansas 7.17m 23' 6.25" -1.9
12 George, Aaron Texas State 7.16m 23' 6.0" -1.4
13 Belardo, Jared Wichita State 7.09m 23' 3.25" 1.0
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 McClain, Terrell Akron 7.78m 25' 6.25" 3.9
2 Parharm, Jemal UL-Monroe 7.63m 25' 0.5" 3.0
3 Williams, Emmanuel Northwestern St. 7.42m 24' 4.25" 3.5
4 Bowles, Gage TAMU-Commerce 7.40m 24' 3.5" 2.5
5 Jenner, Kurt Arkansas 7.27m 23' 10.25" 1.2
6 Friday, John-Patrick Miami 7.22m 23' 8.25" 5.0
7 Morton, Ika Texas 7.21m 23' 8.0" 2.1
8 Jacob, Innocent Miami 7.14m 23' 5.25" 1.5
9 Monroe, Derrick South Plains 7.01m 23' 0.0" 2.1
10 Williams, Aaron Northwestern St. 7.00m 22' 11.75" 2.4
11 Barrett, Grayson Unattached 6.98m 22' 11.0" 4.0
12 Schulz, Cody Texas State 6.92m 22' 8.5" 2.0
13 Wesley, Corey UL-Monroe 6.72m 22' 0.75" 1.3
14 Vann, Greg Oklahoma 6.47m 21' 2.75" 3.8
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Davis, Tara Agoura 43' 2.0"m 43' 2.0" 0.2
2 Moore , Jasmine Mansfield Lake Ridge 40' 3.0"m 40' 3.0" 1.2
3 Johnson , Koi Dickinson 39' 9.0"m 39' 9.0" 0.8
4 Mack, Arielle El Paso Burges 39' 9.0"m 39' 9.0" 1.8
5 Thomas, Essence Galveston Ball 39' 8.0"m 39' 8.0" 0.0
6 McKnight, Kyndal Lewisville Marcus 39' 7.0"m 39' 7.0" 0.3
7 Roane, Ryan Tomball Memorial 39' 4.0"m 39' 4.0" 0.5
8 Madlock, Alex Bangs 39' 1.0"m 39' 1.0" 1.0
9 Fokam, Michelle Katy Seven Lakes 39' 0.0"m 39' 0.0" 0.4
10 Steels, Jasmyn College Station A&M Cons 37' 4.0"m 37' 4.0" -1.0
11 Kerley, Virginia Taylor 37' 2.5"m 37' 2.5" -0.1
12 Buchanan, Jordan Conroe Oak Ridge 37' 2.5"m 37' 2.5" 0.4
13 Bullock, Valencia Mansfield Lake Ridge 36' 10.0"m 36' 10.0" -2.0
14 Olson, Taylor San Antonio Reagan 36' 7.5"m 36' 7.5" 1.2
15 Reaugh, Falyn Dallas Highland Park 36' 7.25"m 36' 7.25" -0.5
16 Carlson, Anna Austin 36' 6.0"m 36' 6.0" -0.5
17 Tilford-Rutherford, Jazmyne Richmond George Ranch 36' 0.0"m 36' 0.0" 0.3
18 Henderson, Eriana Spring Westfield 35' 11.0"m 35' 11.0" 0.2
18 Alli, Zuliat Mesquite Horn 35' 11.0"m 35' 11.0" -0.7
20 Washington, Symone Round Rock Stony Point 35' 10.0"m 35' 10.0" 0.9
21 Esemena, Olivia Arlington Bowie 35' 9.0"m 35' 9.0" 3.3
22 Omakor, Oghale Cedar Hill 35' 6.0"m 35' 6.0" 0.2
23 Goulet, Dajae' Nansemond River 34' 4.0"m 34' 4.0" -0.8
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Garcia, Asa Texas 13.29m 43' 7.25" 2.5
2 Latham, Viershanie Texas Tech 12.99m 42' 7.5" 2.3
3 Friar, Nataliyah LSU 12.95m 42' 6.0" 1.8
4 Toliver, Rachel Baylor 12.79m 41' 11.5" 4.4
5 McNeil, Shamoya West Virginia 12.76m 41' 10.5" 1.9
6 Iloanya, Nicole San Jose St. 12.75m 41' 10.0" 2.5
7 Jackson, Gionna Texas Tech 12.74m 41' 9.75" 1.8
8 Terrell, Anasterasia Clemson 12.73m 41' 9.25" 1.6
9 Thomas, Porsha Northwestern St. 12.66m 41' 6.5" 2.5
10 Amsterdam, Iana Clemson 12.62m 41' 5.0" 3.2
11 Ramos Gandia, Ariadna Akron 12.13m 39' 9.75" 4.0
12 Anane, Vania Purdue 12.07m 39' 7.25" 2.0
13 Moncrieffe, Tamara New Mexico JC 11.97m 39' 3.25" 3.7
14 Land, Mimi Clemson 11.76m 38' 7.0" 2.7
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Coombs, Latavia New Mexico JC 12.59m 41' 3.75" 2.7
2 Hearn, Mylana Texas State 12.50m 41' 0.25" 3.0
3 Thompson, Ashley South Dakota 12.24m 40' 2.0" 2.6
4 Wahl, Georgia Texas 12.22m 40' 1.25" 1.5
5 Burks, Tonyecia Houston 12.19m 40' 0.0" 2.1
6 Burleson, Lovie Boston U. 12.13m 39' 9.75" 2.0
7 Denson, Breann Northwestern St. 12.12m 39' 9.25" 2.0
8 LaTella, Silvia Lamar 12.00m 39' 4.5" 2.9
9 Bell, Kayla Drake 11.94m 39' 2.25" 1.6
10 MARTIN, Jazmine North Texas 11.73m 38' 6.0" 2.0
11 Jones, Kennedy Boston U. 11.54m 37' 10.5" 1.8
12 Rolle, Taryn Drake 11.14m 36' 6.75" 2.5
- Obiozor, Cybil Rice NP -
- Ding, Daisy Rice NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Neboh, Dexter Odessa Permian 48' 10.5"m 48' 10.5" 1.5
2 Seals, Jalen Fort Worth Boswell 47' 11.5"m 47' 11.5" 0.2
3 Earls, Deon Brenham 46' 6.25"m 46' 6.25" 0.3
4 De La Torre, Antonio Laredo Johnson 46' 5.25"m 46' 5.25" 0.3
5 Carter, Tavian Cibolo Steele 46' 4.25"m 46' 4.25" 1.7
6 Enobaber, Jimmy Mansfield Lake Ridge 46' 3.5"m 46' 3.5" 1.1
7 Gordon, Angelo Converse Judson 46' 2.5"m 46' 2.5" 1.0
8 McGowen, Joshua McAllen 45' 9.0"m 45' 9.0" 1.2
9 Anadu, Josh Katy Seven Lakes 45' 7.25"m 45' 7.25" -0.3
10 Fantroy, Rickey McKinney 45' 5.5"m 45' 5.5" 0.2
11 Thurman, Breyon New London West Rusk 45' 3.25"m 45' 3.25" 0.1
12 Elazarig, Dowdy Richardson 45' 3.0"m 45' 3.0" -0.1
13 Gaston, Jonathan Manor 45' 0.0"m 45' 0.0" -0.9
14 Ortega, Donivan El Paso Coronado 44' 10.75"m 44' 10.75" 1.5
15 Loudd, Sir Morgan Waco La Vega 44' 9.5"m 44' 9.5" -0.8
16 Goyen, Carter Alvin 44' 7.0"m 44' 7.0" -1.0
17 Lee, Greyson FEAST 44' 6.25"m 44' 6.25" 0.8
18 Glover, Charlie College Station 44' 4.75"m 44' 4.75" -1.6
19 See, Royce Shepherd 43' 4.0"m 43' 4.0" 1.1
20 Smith, Bryson Tyler 43' 1.5"m 43' 1.5" 1.0
21 Rendon, Matthew San Antonio Stevens 42' 7.25"m 42' 7.25" 1.3
- Ledford, Dane Argyle NP -
- Smith, Dacorian Cedar Hill NP -
- Barksdale, Luke Friendswood Clear Brook NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Alvarez, Alberto Tec de Monterrey 16.86m 55' 3.75" 2.0
2 Oneal, Matthew South Florida 16.73m 54' 10.75" 2.1
3 Carter, Chris Unattached 16.52m 54' 2.5" 2.9
4 Collie, Latario Texas A&M 16.37m 53' 8.5" 2.2
5 Oluwadara, David Boston U. 16.01m 52' 6.5" 1.3
6 Williams, Aaron Northwestern St. 15.95m 52' 4.0" 1.8
7 Ohiembor, Michael Akron 15.65m 51' 4.25" 3.7
8 Prothro, Jeffrey Texas A&M 15.64m 51' 3.75" 3.4
9 Collie, Lathone Texas A&M 15.60m 51' 2.25" 2.3
10 Campbell, Anthony Charlotte 15.26m 50' 0.75" 2.4
11 Steele, DeVontae TAMU-Commerce 14.85m 48' 8.75" 2.3
12 Belardo, Jared Wichita State 14.71m 48' 3.25" 3.9
13 Phynn, Nick Texas 14.38m 47' 2.25" 1.5
Final   Top↑
P Athlete Team Mark W
1 Edoki, Fabian South Plains 15.73m 51' 7.25" 2.1
2 Williams, Emmanuel Northwestern St. 15.62m 51' 3.0" 1.3
3 Chikaeze, Alvin Texas State 15.24m 50' 0.0" 2.7
4 Bowles, Gage TAMU-Commerce 15.08m 49' 5.75" 2.9
5 Kamara, Ishmael Clemson 15.04m 49' 4.25" 2.2
6 Nelson, Lebrun UL-Monroe 15.01m 49' 3.0" 2.0
7 Friday, John-Patrick Miami 15.01m 49' 3.0" 1.3
7 Newton, Scotty TCU 15.01m 49' 3.0" 2.0
9 Jones, Darrel Liberty 14.96m 49' 1.0" 2.7
10 Brown, Charles Texas Tech 14.60m 47' 11.0" 4.4
11 Fawehinmi, Tobi UT-Arlington 14.36m 47' 1.5" 2.2
12 Wesley, Corey UL-Monroe 14.35m 47' 1.0" 1.0
13 Holt, Jaylon Charlotte 14.21m 46' 7.5" 2.0
- Horton, John Houston NP -
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Bruckner, Elena Valley Christian (San Jose) 51' 1.0"m 51' 1.0"
2 Miles, Leilyn Northwest Nelson 48' 0.25"m 48' 0.25"
3 Onwukaife, Crystal Cedar Park 47' 6.25"m 47' 6.25"
4 Daniel, Halie Wylie East 42' 0.25"m 42' 0.25"
5 Tryon, Chardae Corpus Christi West Oso 41' 3.75"m 41' 3.75"
6 Swoopes, Zada Whitewright 41' 2.0"m 41' 2.0"
7 Campbell, Maia Converse Judson 40' 7.5"m 40' 7.5"
8 Erskine, Dejah Lancaster 40' 5.25"m 40' 5.25"
9 Hernandez, Ericka Gonzales 39' 10.25"m 39' 10.25"
10 Kellar, Jasmine Giddings 39' 5.5"m 39' 5.5"
10 Schultz, Lauren Celina 39' 5.5"m 39' 5.5"
12 Sam, Brianna Pearland 39' 0.25"m 39' 0.25"
13 Lee, Lacey Garrison 38' 11.5"m 38' 11.5"
14 Ette , Faith Mansfield Lake Ridge 38' 5.75"m 38' 5.75"
15 Dixon, Lauryn Princeton 38' 4.0"m 38' 4.0"
16 Couch, Madison RR Westwood 38' 0.5"m 38' 0.5"
17 Headley, Alexandra Plano 37' 7.5"m 37' 7.5"
18 Hodges, Elise Keller Timber Creek 37' 6.75"m 37' 6.75"
19 Dotson, Mallory Deweyville 37' 5.5"m 37' 5.5"
20 Juntunen, Alesis Lorena 37' 5.25"m 37' 5.25"
21 Rogers, Richon Arlington Bowie 36' 5.0"m 36' 5.0"
22 Pollard, Haley Houston Lamar 35' 8.0"m 35' 8.0"
23 Watson, Seauanna Kyle Lehman 35' 5.0"m 35' 5.0"
24 Self, Stephanie Lafayette 35' 0.25"m 35' 0.25"
25 Cray, Keaundra Gonzales 34' 7.25"m 34' 7.25"
26 Gonzales, Cynthia San Antonio MacArthur 34' 6.0"m 34' 6.0"
27 Jacquet, Imani Baytown Goose Creek 34' 4.0"m 34' 4.0"
28 Johnson, Ryanne Kellar 32' 6.25"m 32' 6.25"
29 Rodgers, Tiana Alief Elsik 31' 10.5"m 31' 10.5"
- Nintcheu, Fabiola Austin Vandegrift NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Muzaric, Valentina Auburn 17.01m 55' 9.75"
2 Uke, Claire Rice 16.69m 54' 9.25"
3 Smith, Megan TCU 16.40m 53' 9.75"
4 Woodard, Jessica Oklahoma 16.36m 53' 8.25"
5 Hicks, Cion Baylor 16.35m 53' 7.75"
6 Dincoff, Rachel Auburn 16.00m 52' 6.0"
7 Nlemchi, Tochi SMU 15.40m 50' 6.25"
8 Roach , Sireta Arkansas-Pine Bluff 15.34m 50' 4.0"
9 Waldner, Danielle South Dakota 15.34m 50' 4.0"
10 Lange, Julie Texas State 14.96m 49' 1.0"
11 Cumings, Mychelle Liberty 14.82m 48' 7.5"
12 Allgood, Avione Oklahoma 14.51m 47' 7.25"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Warren-Jacques, N'Dia Texas 15.09m 49' 6.25"
2 Cannon, Jacquetta SMU 14.23m 46' 8.25"
3 Dennis, Meghan South Dakota 13.71m 44' 11.75"
4 Vrana, Valerie TAMU-Kingsville 13.51m 44' 4.0"
5 Ugwunze, Ijeoma Rice 13.39m 43' 11.25"
6 Myers, Destiney Northwestern St. 13.35m 43' 9.75"
7 Dornisch, Megan Akron 13.33m 43' 9.0"
8 Hanks, Kristine Sam Houston St. 13.22m 43' 4.5"
9 Cunigan, Norma West Texas A&M 12.92m 42' 4.75"
10 Iversen, Elizabeth Purdue 12.85m 42' 2.0"
11 Gospodinsky, Hannah South Florida 12.67m 41' 7.0"
12 Spelling, Jessica Stephen F. Austin 12.63m 41' 5.25"
13 Cunigan, Holly West Texas A&M 12.60m 41' 4.25"
- Martin, Mikaila Houston NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Piperi, Adrian The Woodlands 71' 0.0"m 71' 0.0"
2 Kuithe, Blake Katy Cinco Ranch 60' 6.5"m 60' 6.5"
3 Oladipo, Gabriel Fort Bend Hightower 59' 2.75"m 59' 2.75"
4 Daboub, Steven Bradley Humble Atascocita 58' 2.75"m 58' 2.75"
5 Meyer, Clint Esperanza 58' 2.5"m 58' 2.5"
6 Steward, Kevin Red Oak 56' 9.0"m 56' 9.0"
7 Barber, John Fort Bend Travis 56' 7.0"m 56' 7.0"
8 Allen, Jacob Bullard 55' 6.75"m 55' 6.75"
9 Michna, Lane Lorena 55' 3.0"m 55' 3.0"
10 Rios, Jorge Port Lavaca Calhoun 54' 4.5"m 54' 4.5"
11 Harris, Wes Aledo 54' 3.0"m 54' 3.0"
12 Ogbonnia, Otito Katy Taylor 54' 2.5"m 54' 2.5"
13 Montez, Antonio Lewisville Hebron 53' 9.0"m 53' 9.0"
14 Marshall, Jonathan Shepherd 53' 7.5"m 53' 7.5"
15 Ramirez, Eric Corpus Christi Carroll 53' 1.5"m 53' 1.5"
16 Odeyomi, Timothy Cypress Christian 51' 3.0"m 51' 3.0"
17 Thompson, Blake Houston Cypress Falls 50' 2.5"m 50' 2.5"
18 Duke, Bryer Kerens 49' 3.0"m 49' 3.0"
19 Dixon, Kevin Round Rock Stony Point 49' 0.5"m 49' 0.5"
20 Howell, Johnny Sharyland Pioneer High 48' 1.0"m 48' 1.0"
21 Kier, Dawson Coldspring-Oakhurst 47' 11.0"m 47' 11.0"
22 COOPER, LA JUAN Arlington Houston 47' 5.5"m 47' 5.5"
23 Conchola, Marquise College Station 46' 6.0"m 46' 6.0"
24 Earls, Elijah San Antonio Stevens 46' 4.5"m 46' 4.5"
25 Zeug, Ben Spring Branch Smithson Valley 45' 10.25"m 45' 10.25"
26 Cohen, Benji San Antonio Alamo Heights 43' 10.0"m 43' 10.0"
- Campbell, Cooper Katy Seven Lakes NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Mozia, Steven Unattached 20.14m 66' 1.0"
2 Enekwechi, Chukwuebuka Purdue 19.35m 63' 6.0"
3 Thormaehlen, Jacob Unattached 19.27m 63' 2.75"
4 Simmons, Isaiah Miami 18.37m 60' 3.25"
5 Sammons, Chase Oklahoma 18.16m 59' 7.0"
6 Ragonesi, Gian Miami 18.11m 59' 5.0"
7 Valencia, Felipe Houston 18.07m 59' 3.5"
8 Lewis, Luke Purdue 17.43m 57' 2.25"
9 Baillio, Hayden Unattached 17.41m 57' 1.5"
10 McKelvey, Kyle South Dakota 17.30m 56' 9.25"
11 Garza, Alejandro Houston 16.88m 55' 4.75"
12 Benoit, Kelsey UTSA 16.66m 54' 8.0"
13 Polinski, Daniel Miami 16.43m 53' 11.0"
14 Fulton, Fred Liberty 16.35m 53' 7.75"
15 Paul, Cedric Northwestern St. 16.30m 53' 5.75"
- Vaughn, Luke Memphis NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Randall , Devin Arkansas 16.75m 54' 11.5"
2 Huckaby, Jordan Texas State 16.56m 54' 4.0"
3 Rogers, Jeff Arkansas 16.51m 54' 2.0"
4 Weiss, Kyle UL-Monroe 16.34m 53' 7.5"
5 Arneson, Skylar Wichita State 16.25m 53' 3.75"
6 Bartlett, Jeff Texas A&M 16.17m 53' 0.75"
7 Finke, Tyler UTSA 16.15m 53' 0.0"
8 Knight, Ethan Boston U. 15.84m 51' 11.75"
9 Rambo, Tyler TAMU-Commerce 15.81m 51' 10.5"
10 Loesch, Zach Wichita State 15.64m 51' 3.75"
11 Rodriguez, Roman Texas State 15.53m 50' 11.5"
12 Weatherly, Zach West Texas A&M 15.00m 49' 2.5"
13 Brown, Joseph TAMU-Commerce 14.52m 47' 7.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Bruckner, Elena Valley Christian (San Jose) 51.92m 170' 4.25"
2 Broadway, Zoe Joshua 44.27m 145' 3.25"
3 Hernandez, Ericka Gonzales 41.87m 137' 4.75"
4 Chapa, McKenzie Orange Grove 41.83m 137' 3.0"
5 Dotson, Mallory Deweyville 41.23m 135' 3.5"
6 Nieto, Sabrina Smithville 41.00m 134' 6.5"
7 Blankenship, Shaycee Princeton 39.92m 131' 0.0"
8 McDuffie, Kristin Texarkana Texas 39.84m 130' 8.75"
9 Higgins, Hannah Texarkana Texas 39.63m 130' 0.5"
10 Csaszar, Maddi Elgin 39.48m 129' 6.5"
11 Hodges, Elise Keller Timber Creek 39.44m 129' 5.0"
12 Ward, Chantel West Columbia Columbia 39.18m 128' 6.75"
13 Klein, Tristyn Tolar 37.84m 124' 2.0"
14 Bills, Olivia Hamlin 37.78m 123' 11.75"
15 Rogers, Richon Arlington Bowie 37.66m 123' 7.0"
16 Erskine, Dejah Lancaster 37.58m 123' 3.75"
17 Johnson, Ryanne Kellar 37.16m 121' 11.25"
18 Brewer, Marisa Kingwood Park 36.64m 120' 2.75"
- Roberson, Bellodgia Manvel High NP
- Price, Jannia Killeen Ellison NP
- Pollard, Haley Houston Lamar NP
- Diviney, Gavyn Longview Pine Tree NP
- Dixon, Lauryn Princeton NP
- Swoopes, Zada Whitewright NP
- Sacky, Alexis Corpus Christi Calallen NP
- Holloway, Hayden Mesquite Horn NP
- Howell, Isis Ursuline Academy NP
- Rodriguez, Sadey Laredo United NP
- GUERRA, KAREN La Joya Juarez-Lincoln NP
- DeLeon, Tara College Station A&M Cons NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Vaughan, Shelbi Texas A&M 58.76m 192' 9.75"
2 Dincoff, Rachel Auburn 55.46m 181' 11.75"
3 Hicks, Cion Baylor 54.25m 178' 0.0"
4 Bessard, Rechelle Northwestern St. 54.05m 177' 4.25"
5 Uke, Claire Rice 52.78m 173' 2.25"
6 Woodard, Jessica Oklahoma 51.52m 169' 0.5"
7 Gordon, Alexis UL-Monroe 50.09m 164' 4.25"
8 Carson, Hannah Texas Tech 49.88m 163' 8.0"
9 Foster, Kate Oklahoma 49.44m 162' 2.75"
10 Muzaric, Ivana Auburn 48.33m 158' 7.0"
11 Lange, Julie Texas State 48.31m 158' 6.25"
12 Smith, Megan TCU 48.03m 157' 7.25"
13 Coward, Barbara UC Irvine 47.81m 156' 10.5"
14 Hazlewood, Micaela Purdue 46.28m 151' 10.25"
15 Ogunleye, Precious Miami 45.22m 148' 4.5"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Markert, Celine Texas A&M 48.52m 159' 2.5"
2 Frazer, Rochelle New Mexico JC 48.09m 157' 9.5"
3 Meeks, Chelsie Purdue 48.06m 157' 8.5"
4 Caldwell, Lauryn Texas 46.83m 153' 8.0"
5 Melgar, Kayla Abilene Christian 46.65m 153' 1.0"
6 Carmichael, Jennifer Oklahoma 46.00m 150' 11.25"
7 Suenram, Sadie Wichita State 45.55m 149' 5.5"
8 NWEKE, Ngozi North Texas 45.06m 147' 10.25"
9 Frazier, Jermisha SE Louisiana 44.17m 144' 11.25"
10 Ugwunze, Ijeoma Rice 42.60m 139' 9.5"
11 Spelling, Jessica Stephen F. Austin 42.60m 139' 9.5"
12 Mueller, Rebecca TAMU-Commerce 41.67m 136' 8.75"
13 Nlemchi, Tochi SMU 41.62m 136' 6.75"
14 Cumings, Mychelle Liberty 40.93m 134' 3.75"
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Piperi, Adrian The Woodlands 62.26m 204' 3.5"
2 Oladipo, Gabriel Fort Bend Hightower 59.68m 195' 10.0"
3 Echols, Colin Coppell 59.58m 195' 6.0"
4 Osborn, Bronson Esperanza 55.74m 182' 10.75"
5 Rios, Jorge Port Lavaca Calhoun 54.68m 179' 5.0"
6 Allen, Jacob Bullard 54.02m 177' 3.0"
7 Steward, Kevin Red Oak 53.97m 177' 1.0"
8 Sralla, Karl Lewisville Marcus 53.67m 176' 1.25"
9 Kuithe, Blake Katy Cinco Ranch 53.66m 176' 0.75"
10 Dennis, Chase Keller Timber Creek 53.17m 174' 5.5"
11 Meyer, Clint Esperanza 52.85m 173' 5.0"
12 Gonzalez, Michael PSJA Memorial 52.63m 172' 8.25"
13 Ogbonnia, Otito Katy Taylor 51.81m 170' 0.0"
14 Dickerson, Patrick Austin Akins 50.65m 166' 2.25"
15 Smith, Bobby Killeen 49.86m 163' 7.25"
16 Barber, John Fort Bend Travis 48.82m 160' 2.25"
17 Graner, Jacob Dripping Springs 47.86m 157' 0.5"
18 Busby, Brandon Round Rock 47.70m 156' 6.25"
19 Perez, Andrew Taft 47.62m 156' 3.0"
20 German, Matt Rockport-Fulton 47.56m 156' 0.75"
21 Grimes, K.J. College Station 46.98m 154' 1.75"
22 Daboub, Steven Bradley Humble Atascocita 46.39m 152' 2.75"
- Kelly, Aubrey Killeen Ellison NP
- Petersson, William Frisco Centennial NP
- Alison, Ross Strawn NP
- Becker, Ryan Marble Falls NP
- Tracy, Jared Austin Lake Travis NP
- Yow, Michael Lake Country Christian School NP
- Todd, Colton Willis NP
- De Leon, Jordan Mission Veterans Memorial NP
Final   Top↑
P Athlete Team Mark
1 Mozia, Steven Unattached 62.20m 204' 1.0"
2 Jagers, Phillip Akron 61.33m 201' 2.75"
3 Winger, Russ Asics 60.82m 199' 6.75"
4 Bailey, Tavis Unattached 59.65m 195' 8.75"
5 Crouser, Ryan Unattached 59.32m 194' 7.75"
6 Vaughn, Luke Memphis 57.33m 188' 1.25"
7 Peterson, Brian Texas 55.59m 182' 4.75"
8 Damadzic, Adam TCU 54.90m 180' 1.75"
9 Bartlett, Jeff Texas A&M 54.17m 177' 9.0"
10 Mattis, Sam Penn 53.76m 176' 4.75"
11 Schmidt, Kai Abilene Christian 53.55m 175' 8.5"
12 Kennedy-White, Noah Penn 53.32m 174' 11.5"
13 Seawright, Matt UC Irvine 52.46m 172' 1.5"
14 Sammons, Chase Oklahoma 51.78m 169' 10.75"
15 Fricke, Caleb Purdue 50.61m 166' 0.75"